Investoři

.
web: www.zonky.cz

Je důležitý úvěrový příběh na Zonky?

Můžete vybrat 1 možnost

Zobrazit výsledky

sollar
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvekod sollar » 17 čer 2017, 07:25

Koukám ,že Zonky nasadil úplně jiný trend ,než jsem si myslel. Ještě tu zůstala pachuť po Benefi a Zonky zkouší stejné poplatkové veletoče :shock: .
Reklama něco stojí?? Nechápu tento argument!? Za Zonky stojí finančně dost silný HomeCredit....
Důvěra se buduje pomalu ,ale na straně investora toho už bylo dost....
Ještě ,že tu máme Mintos....

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 18 čer 2017, 10:04

Tak jsem také již začal posílat peníze ze Zonky zpět na svůj účet, autoinvest jsem omezil v investování. Snad se mi povede do 1/2 roku snížit svoji investici na 1/3 - 1/2. Měsíčně mi lidé vrací cca 15.000 Kč.

Důvody :

1. Investorský poplatek

- 1 % mi nevadí, větší poplatky mi vadí

2. Pojištění investic

- půjčky nejsou garantované či nějak jištěné - např. buyback garance (jako u Mintosu)
- žádné informace od ZONKY, žádná vidina, že něco dostanu od lidí, co přestanou platit
- kdyby je ZONKY od nás po 60 dnech vykoupilo a vrátilo nám pouze těch 70%, tak to bych bral jako fér

3. Poměrně malé zisky ve srovnání s jinými platformami P2P

- t.č. mám očekávaný výnos = 6,3%
- v problematických půjčkách mám nyní 11.800 Kč (neklesá pod 7.000 Kč)
- zisk mám 8.000 Kč (za 6 měsíců)
- nejsem si tedy vůbec jist, jestli mohu hovořit o zisku

4. Layout ZONKY

- sice na tom pracují, zlepšují, ale pořád mají co dohánět
- chybí mi informace u půjček - kdy začala, průběh splácení (datum, částky), kdy byla splacena - nejsem věštec

Závěr :

Spokojil bych se i s menším ziskem (např. 5-6 %), ale s jistotou, že o svoje investice nepřijdu. Tu jistotu ale teď ZONKY neposkytuje, navíc chce zvyšovat poplatky. Děkuji, ale už v tom nechci pokračovat.

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JPT » 18 čer 2017, 10:56

LuckyLuke píše:1. Investorský poplatek

- 1 % mi nevadí, větší poplatky mi vadí

Já jsem jim kdysi psal aby lidi investovali do lepších ratingů, že by mohli u těch nejlepší ratingů poplatky snížit a u těch nejhorších zvýšit, ale tak na max 2% a u toho jsem dodal, že to zvyšení by se určitě investorům nelíbilo, ale to se Zonky myslim nelíbilo. Ještě když tam byla Lucie. Psali, že snížený poplatek by nás nevytrhl. Ale to jak to udělali teď je šílené.

LuckyLuke píše:2. Pojištění investic

- půjčky nejsou garantované či nějak jištěné - např. buyback garance (jako u Mintosu)
- žádné informace od ZONKY, žádná vidina, že něco dostanu od lidí, co přestanou platit
- kdyby je ZONKY od nás po 60 dnech vykoupilo a vrátilo nám pouze těch 70%, tak to bych bral jako fér

To myslím moc firem nenabízí v čechách tušim jen jedna.

LuckyLuke píše:- t.č. mám očekávaný výnos = 6,3%
- v problematických půjčkách mám nyní 11.800 Kč (neklesá pod 7.000 Kč)
- zisk mám 8.000 Kč (za 6 měsíců)
- nejsem si tedy vůbec jist, jestli mohu hovořit o zisku

Já mám celkový zisk (úroky) cca. 1 300 a vproblematických cca. 1200 a zesplatněná jen jedna, takže nevím, jestli se to může tak počítat, když určitě všichni nebudou zesplatnění a ještě si něco vydělám.

LuckyLuke píše:4. Layout ZONKY

- sice na tom pracují, zlepšují, ale pořád mají co dohánět
- chybí mi informace u půjček - kdy začala, průběh splácení (datum, částky), kdy byla splacena - nejsem věštec

To bylo vyvýjené buď pro lidi, kteří o tom (P2P) nic nevědí a bude jim to tak stačit a nebo lidma, kteří o tom nic nevěděli.

LuckyLuke píše:Závěr :

Spokojil bych se i s menším ziskem (např. 5-6 %), ale s jistotou, že o svoje investice nepřijdu. Tu jistotu ale teď ZONKY neposkytuje, navíc chce zvyšovat poplatky. Děkuji, ale už v tom nechci pokračovat.

PPF to může být jedno jestli se jedna z jeho firem položí a nebo jestli bude mít investory. Když ne, tak si to zainvestují sami a de o to, že nebudou mít velkou konkurenci. Ostatní firmy těm si myslím, že by mělo víc záležet na normálním fungování platformy, protože potřebují i investory, tak asi nebudou vymýšlet veletoče. Benefi teda asi neskončilo kvůli veletočům, ale určitě mělo čímdál míň investorů, kterým se snižovali zisky a zůstávali asi jen ti, kteří neumí počítat a budou doufat do poslední chvíle, že nebudou v mínusu a nebo je vidina velkých úroků zaslepila. Časem si ale myslím, že by Benefi stejně muselo skončit.

wizard-ov
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wizard-ov » 21 čer 2017, 05:46

Posledních 5 měsíců už jen vybírám a prachy přelívám do Mintosu. Osobně mi na Zonky najvíce vadí chybějící Buyback a pak takové to plácáni po ramenech, jak jsme dobří. Obzvláště jejich newslettery stojí za to. Minimum tvrdých dat a hromada PR keců a slibů. Chtěl jsem jim dát šanci po rozjetí sekundáru, ale nové poplatky to pohřbily. Doufám, že z nich vytáhnu alespoň to, co jsem tam vložil...

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 21 čer 2017, 10:24

wizard-ov píše:Posledních 5 měsíců už jen vybírám a prachy přelívám do Mintosu. Osobně mi na Zonky najvíce vadí chybějící Buyback a pak takové to plácáni po ramenech, jak jsme dobří. Obzvláště jejich newslettery stojí za to. Minimum tvrdých dat a hromada PR keců a slibů. Chtěl jsem jim dát šanci po rozjetí sekundáru, ale nové poplatky to pohřbily. Doufám, že z nich vytáhnu alespoň to, co jsem tam vložil...

- souhlasím se vším, již také převádím peníze na Mintos
- včera mi dorazily platby se zpožděním u 2 půjček, do kterých jsem neuváženě nainvestoval po 5000 Kč (bylo to v době, kdy bylo málo půjček a já tam měl mnoho kapitálu k investování)
- dnes mi zase přibylo 7 opožděných splátek
- jsem zvědav na ten jejich sekundární trh, určitě nás budou chtít zase oškubat (určitě to nebude za 1% poplatek)
- u pěkných investic jsem byl záhy zklamán jejich předčasným splacením (většinou už po 1 měsíci, max. do 3 měsíců), mě by oslovil pouze nákup pújčky se slevou nebo bez přirážky

Zpět na „Zonky“