ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky


web: www.zonky.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 25 kvě 2017, 15:51

Zdravím všechny ZONKY investory, dnes jsem narazil na několik problematických půjček. Lidé tam píšou různé komentáře a skutek utek. PohledavkyZonkyLudek tam napíše krátký komentář a nic se neděje.

Já mám zatím jen 3 nesplácené půjčky. Všechny jsou A+. Maximálně jsem obdržel vždy jen 1 splátku.

https://app.zonky.cz/domacnost/domacnost-79087

- zde je vyjímka, tento půjčující nesplatil vůbec nic !!! Jasný podvod od začátku.

https://app.zonky.cz/zdravi/zdravi-61126

- 25.1.2017 přišla první a zároveň poslední splátka
- 17. 3. 2017 - Dobrý den, vymáháním se zabývají právníci; až od nich budeme mít informace o konkrétním řešení, dáme vám vědět. Hezký den, Vojtěch (PohledavkyZonkyLudek)
- a pak se neděje nic, 4 měsíce jsou dlouhá doba !!!


Zajímalo by měl, jak dlouho to v průměru ZONKY řeší. Jestli vůbec něco dostaneme zpět. Nebo to můžeme rovnou odepsat jako špatnou investici.
V mém případě co jsem u ZONKY (od 1.12.2016) mi dělá ZISK = 7318 Kč. Problematické půjčky celkem 2200 Kč. Což mi zisk snižuje o 30% !!!


... myslel jsem, že sem přidáte nějaké komentáře. Někdo je už v ZONKY 1 rok a musí mít tedy zkušenosti, jak to dopadne s těmito investicemi. Jsem zvědavý, jak to dopadne. Když bych nedostal nic, tak mi úrok 6,1% nepřijde moc terno a ještě z něj přijít o 30%.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od JPT » 26 kvě 2017, 11:15

Tak já to už tak moc nesleduju. Čekám na lepší podmínky a peníze "vylévám". Většinou všichni opozdilci myslim do měsíce zaplatili, kromě jednoho a ten byl nakonec zesplatněný. Mám tam myslim cca 40 investic. Asi to nemá cenu uhánět. Na Melounu jsou zesplatněné z roku 2013 - 2014 a teprv teď se myslím něco podařilo vyexeuovat. Strašně dlouho to trvá.

Např tady od 30.6.2014 zesplatněná a dodnes nedošla ani koruna.
Přílohy
Žlutý Meloun - HC Log.jpg
Žlutý Meloun - HC Log.jpg (73.81 KiB) Zobrazeno 21321 x
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od sollar » 27 kvě 2017, 08:34

LuckyLuke píše:Zajímalo by měl, jak dlouho to v průměru ZONKY řeší. Jestli vůbec něco dostaneme zpět. Nebo to můžeme rovnou odepsat jako špatnou investici.
V mém případě co jsem u ZONKY (od 1.12.2016) mi dělá ZISK = 7318 Kč. Problematické půjčky celkem 2200 Kč. Což mi zisk snižuje o 30% !!!
U Zonky mám problematickou tuto (z 219 půjček) a ještě nevím jak to dopadne : https://app.zonky.cz/auto-moto/auto-moto-61289

Po splatnosti cca 7 půjček.

Dnešní legislativa (Píše to i Benefi ve svém mailu) doopravdy více pomáhá dlužníkům na úkor věřitele.
Například u Benefi mi zatím každá zesplatněná půjčka skončila v insolvenci ,i když to byl zjevný podvod!!!!!
Tak si říkám, že investovat v tomto prostředí ,bez dalších záruk, je bláznovství. Hmmmm

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od JPT » 27 kvě 2017, 11:40

Ty nebankovky si z toho zákona stejně nic nedělají. To co nesmí dělat provedou nějak jinak, aby to zákonu neodporovalo a budou vydrbávat z lidma dál. Mají RPSN stovky nebo tisíce procent a neprodělají na tom. Akorád obyčejní lidi na tom budou zas nejhůř. Když začalo fungovat P2P půjčování, tak teď se budou moct lidi jednodušejc oddlužovat a nebude je nic nutit půjčky poctivě splácet a obyčejní slušní lidi (P2P investoři) na tom budou zas nejhůř. Nevím proč ty zákony jsou vždycky psané pro zloděje a podvodníky ?

Teoreticky to vypadá, že má Zonky nejlepší skóring, takže komu by vadilo, že má neplatiče, tak by měl investovat jen do nejlepších ratingů. Ale i ty horší ratingy si myslím, že mají dobře nastavenou tu rizikovou přirážku a když člověk zkousne, že má neplatiče nebo zesplatněné, tak by si měl i na horších ratinzích vydělat. Pokud se teda najednou nezačnou všichni oddlužovat. To by bylo špatné, ale tak u těch nejlepších ratingů to snad nehrozí.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 29 kvě 2017, 09:53

sollar píše:U Zonky mám problematickou tuto (z 219 půjček) a ještě nevím jak to dopadne : https://app.zonky.cz/auto-moto/auto-moto-61289

Po splatnosti cca 7 půjček.

Dnešní legislativa (Píše to i Benefi ve svém mailu) doopravdy více pomáhá dlužníkům na úkor věřitele.
Například u Benefi mi zatím každá zesplatněná půjčka skončila v insolvenci ,i když to byl zjevný podvod!!!!!
Tak si říkám, že investovat v tomto prostředí ,bez dalších záruk, je bláznovství. Hmmmm
https://app.zonky.cz/auto-moto/auto-moto-61289

- tak do této půjčky jsem investoval také, naštěstí jen 200Kč.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 14 čer 2017, 20:42

Tento týden mi vzrostl počet problematických půjček na 8 / 233. Mám v nich 10.000 Kč. Zisk za celou dobu v Zonky mám 7.800 Kč.
Ta nejistota, žádné informace o dlužnících a řešení nesplácení mi odrazuje od dalších investic do ZONKY !!!
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 36
Registrován: 16 úno 2017, 10:46
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od Zotify.cz » 15 čer 2017, 09:25

LuckyLuke píše:Tento týden mi vzrostl počet problematických půjček na 8 / 233. Mám v nich 10.000 Kč. Zisk za celou dobu v Zonky mám 7.800 Kč.
Ta nejistota, žádné informace o dlužnících a řešení nesplácení mi odrazuje od dalších investic do ZONKY !!!
Naprosto rozumím o čem mluvíš, tenhle stav, kdy je ztráta vyšší než aktuální výdělek (ikdyž by to mělo být dočasné z charakteru systému) a nejsou o tom žádné informace opravdu zamrazí a změní chování investorů.

Řešil jsem to s Ivou ze Zonky, která se stará o investory. Systémově budou tyhle informace řešené až po sekundáru (sekundár bude za 2 měsíce, tohle taky nějakou dobu potrvá, takže asi dřív jak v listopadu to nebude, ne-li později). Je to špatně, to všichni víme, ale prostě prioritou je teď dodělat sekundár a spustit ho v pevně stanovený termín.

Žádal jsem tedy, ať se využije nesystémové věci - komentářů a než bude připravené nové systémové informování o stavech problematických půjček, tak ať se to snaží psát pravidelně alespoň tam, protože těch několik měsíců, co to potrvá je ještě opravdu dlouhá doba.
Její odpověď, cituji:
"Takže jsme domluveni dočasně, že přibližně v tomto období bude vždy u půjček 30 + doplňovat stav, co se děje."

Tak uvidíme, jestli to budou alespoň takto dělat a pomůže to. Dle mého pořád lepší než nic...
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 01 črc 2017, 19:48

Tak se mi zlepšil aktuální stav s problematickými půjčkami:

- mám t.č. jen 4 problematické půjčky, celkem za 2000 Kč
- 2 z nich určitě nebudou platit, vždy to byly menší půjčky a důchodci (20.000 Kč, 60.000 Kč), jeden už má insolvenci
- s investováním do důchodců by měl být investor velmi opatrný - položí je i splátka menší než 1000 Kč !!!
https://app.zonky.cz/refinancovani-pujc ... jcek-68426
- měsíční splátka = 981 Kč

https://app.zonky.cz/zdravi/zdravi-61126
- měsíční splátka = 954 Kč

Můj výsledek od 1.12.2016 = úroky 8910 Kč, ztráta 2000 Kč
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 01 srp 2017, 18:43

Minulý měsíc jsem měl cca 15 nesplácených půjček. Říkal jsem si, že jsou dovolené apod.
Nyní se mi ustálil počet problematických půjček na 8/284. Mám v nich 5600 Kč.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2017, 07:14
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od wizard-ov » 02 srp 2017, 09:48

No já jsem na tom podstatně hůře. Mám sice jen 5 problematických, ale mám v nich nasypáno dost peněz. Bylo to v mé druhé investiční vlně, kdy jsem (po počáteční nedůvěře) začal do Zonkyho sypat více peněz na jednu půjčku. A ejhle - zatímco původní "dvoustovkové" investice dlužníci vesele splácejí, druhá vlna (2000-5000 na půjčku) už je na tom o hodně hůře. Samozřejmě, může to být jen náhoda, ale osobně si myslím, že Zonky povolil opratě v ratingu dlužníků. V současné době jsem ve vybíracím období, takže aktivních půjček mám málo (okolo 70)...

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 06 srp 2017, 19:09

https://app.zonky.cz/refinancovani-pujc ... jcek-68426

- tady se to trochu pohnulo

4. 8. 2017 : Dobrý den, došlo k Usnesení o úpadku spojené s povolením oddlužení v následujících dnech podáme přihlášku pohledávky.
PohledavkyZonkyLudek
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 14 srp 2017, 10:18

https://app.zonky.cz/auto-moto/auto-moto-63038

- tato investice se 14 lidem dost nevyplatí (dali do ní á 5.000 Kč) !!!
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od LuckyLuke » 24 srp 2017, 08:35

Počet problematických půjček mi narostl na 15 / 337. Mám v nich 8.600 Kč.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od zbynhu » 11 zář 2017, 19:39

Další problematická půjčka bez jediné splátky: https://app.zonky.cz/jine/jine-102542

Bohužel jsem mezi napálenými a naštěstí jen za 200,-.

Zonky byla chyba, neposlal jsem tam mnoho, ale pokud skončím na svém, tak to bude úspěch...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Crainer
Příspěvky: 21
Registrován: 26 úno 2017, 17:15
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od Crainer » 12 zář 2017, 12:02

zbynhu píše:Další problematická půjčka bez jediné splátky: https://app.zonky.cz/jine/jine-102542

Bohužel jsem mezi napálenými a naštěstí jen za 200,-.

Zonky byla chyba, neposlal jsem tam mnoho, ale pokud skončím na svém, tak to bude úspěch...
Zonky nebyla chyba. To jenom vy neumíte řídit riziko. Dát byť jen 200 korun do C a ještě k tomu z Moravskoslezského kraje je riziko prakticky jako v Černobylu. Pokud máte podobně poskládáné portfolio, tak není chyba v Zonky, ale ve Vás...

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od zbynhu » 12 zář 2017, 12:12

Crainer píše: Zonky nebyla chyba. To jenom vy neumíte řídit riziko. Dát byť jen 200 korun do C a ještě k tomu z Moravskoslezského kraje je riziko prakticky jako v Černobylu. Pokud máte podobně poskládáné portfolio, tak není chyba v Zonky, ale ve Vás...
Z mého pohledu byla Zonky chyba.
Jinak s Vámi nemůžu souhlasit, co se týče poskládání portfolia a Vámi uvedených kritérií. Vzhledem k nedostatku půjček a zainvestování těch např. s kratší dobou splatnosti pro mě byla nutnost autoinvest. I kdybyste půjčku odchytil hned v začátku, často ani nestihnete dočíst příběh a půjčka je naplněná. A v AI zase řadu věcí nenastavíte.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Crainer
Příspěvky: 21
Registrován: 26 úno 2017, 17:15
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od Crainer » 12 zář 2017, 12:42

zbynhu píše:
Crainer píše: Zonky nebyla chyba. To jenom vy neumíte řídit riziko. Dát byť jen 200 korun do C a ještě k tomu z Moravskoslezského kraje je riziko prakticky jako v Černobylu. Pokud máte podobně poskládáné portfolio, tak není chyba v Zonky, ale ve Vás...
Z mého pohledu byla Zonky chyba.
Jinak s Vámi nemůžu souhlasit, co se týče poskládání portfolia a Vámi uvedených kritérií. Vzhledem k nedostatku půjček a zainvestování těch např. s kratší dobou splatnosti pro mě byla nutnost autoinvest. I kdybyste půjčku odchytil hned v začátku, často ani nestihnete dočíst příběh a půjčka je naplněná. A v AI zase řadu věcí nenastavíte.
Půjček je dost a i těch krátkodobých, ale holt jsou v jiných ratinzích - A**, A*, A++, které se moc velké popularity netěší, ale jsou to stabilní příjmy a minimálním rizikem. Je to čistě Vaše věc, jak si poskládáte portfolio a jestli investujete ručně anebo autoinvestem. Já mám už skoro 400 půjček, ale polovinu toho dělají půjčky A**, A*, takže já jedu úplně jinak než vy. Já bych do C z Moravskolezského kraje nedal ani ty 200.

ozana
Příspěvky: 23
Registrován: 28 led 2017, 12:07
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od ozana » 13 zář 2017, 13:53

zbynhu píše:Další problematická půjčka bez jediné splátky: https://app.zonky.cz/jine/jine-102542

Bohužel jsem mezi napálenými a naštěstí jen za 200,-.

Zonky byla chyba, neposlal jsem tam mnoho, ale pokud skončím na svém, tak to bude úspěch...
Je potřeba rozložit riziko alespoň do 100 půjček (Zonky to spočítalo na min. 122). Já jich mám přes 400.

petr6666
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2017, 15:21
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od petr6666 » 22 zář 2017, 19:06

Crainer píše:
zbynhu píše:
Crainer píše: takže já jedu úplně jinak než vy. Já bych do C z Moravskolezského kraje nedal ani ty 200.
To, zda je někdo z Moravy nebo z Prahy je podle mého názoru statisticky jedno. Důležité je zohlednit důležitější kritéria a ty se od Zonek stejně nedozvíte. Takže je to tak či onak jen loterie.
Neboť ani Pražané nejsou zárukou stability. Mají sice vyšší příjmy, ale podstatně vyšší životní náklady, konkurenčnější prostředí, více stresu, časově více náročné dojíždění úplně za vším. Dokonce bych řekl, že kvalita života v Praze je mnohem horší než v menších městech.
Když se podívám do svého portfolia, kdo splácí a kdo ne, tak ty pocitové atributy jsou výpovědné stejně jako aprílové počasí.

To co zklamává mě je přístup Zonky, kde nekomunikují ohledně nesplácených úvěrů ani těch delších 30 dnů. A za druhé, začínám mít pocit, že změnou nového ředitele (teď v roce 2017) se zhoršila kvalita práce při kvalifikaci ratingu. Ale jde jen o pocit. Nemám zatím dostatek dat tak nezbývá než čekat.

A tohle považuji za mnohem větší riziko než Moravský kraj.

hellboy
Příspěvky: 8
Registrován: 31 srp 2017, 16:54
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvek od hellboy » 22 zář 2017, 21:41

Kraje podle počtu obyvatel v exekuci:
  • Ústecký kraj - 16,62 % obyvatel v exekuci
    Karlovarský - 15,81 %
    Liberecký - 11,64 %
    Moravskoslezský - 10,74 %
    Plzeňský - 9,32%
    Olomoucký - 9,14 %
    Jihočeský - 8,71 %
    Středočeský - 8,64 %
    Praha - 8,09 %
    Královéhradecký - 7,98 %
    Jihomoravský - 7,88 %
    Pardubický - 7,08 %
    Zlínský - 5,70 %
    Vysočina - 5,57 %
Co se týká nesplácení, to se skutečně u C a D zhoršuje docela rychle. A** až B vypadá stále velmi slušně. Já osobně Déčka zcela ignoruju, takže za mě celkem ok.

V posledním mailu za srpen byly uvedeny default rates:

C - 5,47% (expected: 6,56%)
D - 9,2% (expected: 10,14%)

To je u C a D velké zhoršení ještě proti červenci/srpnu. V mailu za září očekávám již u C a D dosažení nebo překročení expected default rate.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů