ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

.
web: www.zonky.cz
petr6666
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvekod petr6666 » 28 zář 2017, 10:48

U C a D ratingů je ale slušný výnos, který ztráty pokrývá. To, že je rating rizikový neznamená, že je ztrátový.

U mých více než 500 investic do všech typů, jsou nejvíce po splatnosti právě ty A-čkové (2x A v defaultu), pražské a HPP. Takže soudit u zonky dle příběhu považuji za kontraproduktivní. Z ratingů B, C a D nemám problémovou ani jednu.

A znovu asi zopakuji, že největší starost mi poslední dobou dělá změna vedení a to jak to tam teď vedou. Splácenost se zhoršila. Výdělky klesly.

Naštěstí jsou tu zahraniční platformy s lepšími výnosy na kratší dobu.

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvekod LuckyLuke » 13 říj 2017, 13:52

Dnes mi 2 problematické půjčky byly zesplatněny. Jsem zvědav, co z toho vyplyne.
Problematické půjčky.jpg
Problematické půjčky.jpg (245.36 KiB) Zobrazeno 117 x

hellboy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hellboy » 13 říj 2017, 19:43

Jak se dalo očekávat, Zonky přestalo od září zveřejňovat statistiku počtu úvěrů v defaultu podle ratingu. Důvod je asi každému jasný...

T_o_m
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod T_o_m » 13 říj 2017, 22:01

vždyť je to tady https://zonky.cz/risk/

Airbus
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Airbus » 14 říj 2017, 18:43

T_o_m píše:vždyť je to tady https://zonky.cz/risk/

Přesně tak, C a D rating to zvládne do konce roku.

petr6666
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod petr6666 » 19 říj 2017, 22:42

Tak došlo k oznámení, že Zonky zavírají diskuze k zainvestovaným půjčkám (15 dní poté).
Zřejmě jim vadí, že jich tam investoři peckují za neaktivitu u nesplácených půjček.
Oni to sice zdůvodňují tím, že se jim nelíbí vulgární příspěvky, ale mě se spíše zdá, že trpí absencí sebereflexe. Jistě, je jednodušší zakázat diskuze u http://www.zonky.cz než zodpovídat dotazy investorů proč Zonky nic nepíšou k půjčkám, které jsou třeba 60 dnů nesplácené.

Připomíná mi to situaci u Bondory, která činila podobné kroky v době, když investoři začali houfně odcházet z platformy kvůli zkreslovaným statistikám.

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zbynhu » 20 říj 2017, 06:49

petr6666 píše:Tak došlo k oznámení, že Zonky zavírají diskuze k zainvestovaným půjčkám (15 dní poté).
Zřejmě jim vadí, že jich tam investoři peckují za neaktivitu u nesplácených půjček.
Oni to sice zdůvodňují tím, že se jim nelíbí vulgární příspěvky, ale mě se spíše zdá, že trpí absencí sebereflexe. Jistě, je jednodušší zakázat diskuze u http://www.zonky.cz než zodpovídat dotazy investorů proč Zonky nic nepíšou k půjčkám, které jsou třeba 60 dnů nesplácené.

Připomíná mi to situaci u Bondory, která činila podobné kroky v době, když investoři začali houfně odcházet z platformy kvůli zkreslovaným statistikám.

Souhlasím. Velmi nešťastné řešení. Kdyby fungoval bezvadně informační servis ze strany Zonky u nesplácených půjček, tak budiž. Ale takto je to další odstřihnutí informací od investorů.
Logiku to nedává ani z jejich pohledu, protože aby každý investor sólo psal na v newsletteru uvedený mail s žádostí o informace k příslušné půjčce, to bude jejich podpora pouze psát X krát to samé.

Zpět na „Zonky“