Zonky - zkušenosti investorů


web: www.zonky.cz
Odpovědět

Je důležitý úvěrový příběh na Zonky?

Ano
84
39%
Ne
132
61%
 
Celkem hlasů: 216

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 22 úno 2017, 13:23

PAT12 píše:Ahoj, chvíli čtu forum klidně taky přispěju. Škoda že to nesleduje více lidí. Zkušenosti by se hodily.
Také považuji 84 měsíců za extrémně dlouhé. Investuji do max 60 měsíců. Příběh u zajímavých ratingů nejde číst. Prostě to čtu až po investici. Tak to prostě je.
Jj,60 až 84 měsíců je extrémní doba, když vemu v potaz, že půjčka má úrok např. 4.99%???. https://app.zonky.cz/#/marketplace/detail/73556/
Půjčka na sedm let s 4.99% bez ručení je šílenost a velká pravděpodobnost defaultu, to riziko není vůbec zaplacené!!!!

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 26 úno 2017, 17:23

Ahoj, dám se můj aktuální investiční koláč na ZONKY. Investuji už jen A+, A, B.
Koláč P2P 26.2..jpg
Koláč P2P 26.2..jpg (48.84 KiB) Zobrazeno 8464 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Zonky je Off-line

Příspěvek od sollar » 01 bře 2017, 09:37

Zonky je pro investory off-line a pracuje na upgradu systému.
Třeba se i dočkáme něčeho lepšího???? Uvidíme ..
Jen mě zaráží, že předem neinformovali investory!!!!
zonkywork.png
zonkywork.png (16.99 KiB) Zobrazeno 8442 x

Uživatelský avatar
PAT12
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 úno 2017, 10:41
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od PAT12 » 01 bře 2017, 10:04

Už to běží a na tržišti přibyly nové filtry. Na co si půjčuje. a kde bere příjmy.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Auto Invest je na hraně zákona?

Příspěvek od Joshua » 03 bře 2017, 10:18

Dnes ve skupině na Investor na Zonky padl tento dotaz: (https://www.facebook.com/groups/2249069 ... 1/?fref=nf)

Tazatel:
Zdravim, kdy bude mit Zonky konecne autoinvest jako kazda normalni P2P platforma? Usetril by se tim spoustu casu a nebylo by nutne vypisovat irelevantni pribehy.

Odpověď:
Iva Zonky Milane, řešili jsme to tu víckrát. Autoinvest, ať místní investoří říkají cokoliv, je na hraně zákona o investování. Bohužel argument, že to mají jinde není relevantní. V Zonky se snažíme, aby vše bylo ne na hraně, ale naprosto v pořádku.
...
Velmi laicky, jak jsem to pochopila, a co jsem si o tom sama zjistila a tedy může to být ještě složitější: kdykoliv, kdy investujete do fondů, tak i tam vyplňujete nějaký investiční dotazník. Je to z toho důvodu, že své peníze neinvestujete sám, a aby se případně daná společnost mohla odkázat na to, že bylo investování v nejlepším možném zájmu, a to reálně investování hlídají makléři, kteří mají makléřské zkoušky. Autoinvesty v nějaké formě fungují u investování akcií a třeba forex, ale střídavě mají a nemají licenci ČNB. A i tak tam podepisujete to, že formálně o všechny peníze, které vložíte do tohoto nástoroje, příjdete. To není něco, co bychom byli ochotni podstoupit.

Mám z toho pocit, že Zonky se o AI ani nesnaží. Příběhy jsou pro lidi ze Zonky natolik zásadní, že je nechtějí zabíjet Auto Investem.

Uživatelský avatar
PAT12
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 úno 2017, 10:41
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od PAT12 » 03 bře 2017, 12:51

Může mi prosím někdo vysvětlit jak jinde funguje AutoInvest?
Jak jsou investoři uspokojováni, pokud jich má 100 nastavený autoinvest po 200,- Kč,. ale půjčka je pouze na 10.000,-?
Jak se vybírá těch 50 kterých má být investováno?

Mě osobně v tuto chvíli AI zásadně nechybí.

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 15:34
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od anybodyelse » 03 bře 2017, 13:13

Asi se to může lišit na každé platformě, ale mě například SavingStream do jedné půjčky místo 200 investoval pouze 60.

těch rěšení jak to udělat je hodně. třeba tak, že nejprve uspokojíte investory, kteří chtějí investovat nejmenší částky, pokud něco zbude, postupuje se k investorům co chtěli investovat více atd.
Pokud by byl převis, tak prostě všem poměrně snížíte jejich investici.

U Zonky by to bylo složitější, protože tam je minimum 200 a na atraktivní půjčky by stačilo 100 investorů. Ale na FB se řešil docela detailně způsob jak to udělat tak aby se postupně dostávalo na všechny investory.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 03 bře 2017, 14:00

PAT12 píše:Může mi prosím někdo vysvětlit jak jinde funguje AutoInvest?
Jak jsou investoři uspokojováni, pokud jich má 100 nastavený autoinvest po 200,- Kč,. ale půjčka je pouze na 10.000,-?
Jak se vybírá těch 50 kterých má být investováno?

Mě osobně v tuto chvíli AI zásadně nechybí.
Jak píše anybodyelse. Saving Stream přes jejich pipeline reálně zainvestuje méně, aby alespoň zčásti uspokojil všechny. U Mintosu je výhoda kapitálu - tedy většího účtu a větší částky nastavené na 1 AI - takový člověk dostane přednost před menším investorem. U Twina ani dalších jsem to nikdy nezkoumal, budu rád když mě někdo doplní.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 19 bře 2017, 06:53

Ahoj, máte někdo už zkušenosti s default půjčkou v ZONKY ? Jedna moje půjčka není splácena. Zonky to už řeší s právníky. Investoval jsem do půjčky 1000 Kč. Vrátilo se mi pouze 15 Kč. Zaplatil tedy jen 1 / 84 splátek ! Půjčka měla rating A+. Když bude od půjčky odstoupeno (ze strany Zonky) přijde investor jen o 30% investice ????

Koukám, že někteří investoři dávají do půjček ratingu C a D i 5000 Kč vklady, což mi přijde extrémně rizikové.
Naposledy upravil(a) LuckyLuke dne 19 bře 2017, 12:25, celkem upraveno 1 x.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 19 bře 2017, 09:16

Na 404m.com nový článek o zkušenostech se Zonky.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 20 bře 2017, 15:12

Koukám na totální úbytek půjček na ZONKY. T.č. jen 5ks. Mám tam nyní mnoho peněz, co nemám do čeho investovat. Nepomáhá mi ani autoinvest. Půjčky zkrátka nejsou. Abych seděl mnoho hodin denně u PC - to se mi také nechce. Pošlu si peníze na MINTOS. Tam to ještě funguje normálně. Zisk je větší a nabídek je více.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od JPT » 20 bře 2017, 23:30

LuckyLuke píše:Koukám, že někteří investoři dávají do půjček ratingu C a D i 5000 Kč vklady, což mi přijde extrémně rizikové.
Tak pokud někdo investuje např. statisíce, tak je to pro něj stejné, jako když někdo s tisícema dává po dvou stovkách. (Si myslím teda.)
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 20 bře 2017, 23:51

Určitě máš JPT pravdu, ale já bych do C D nedal ani cent. To je jen moje osobní dlouhodobá strategie..... Nehledám krátkodobé zisky.
Půjček je doopravdy málo a taky držím hotovost . Čekám na konec intervencí a hned ten obnos pošlu na Mintos(zředím celkovou investici na Mintosu).

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od JPT » 21 bře 2017, 00:01

Tak to já to zatím zkouším. Nejsem nějaký profesionální investor. Zkouším to mít takové spíš vyvážené a pak se uvidí jak budou lidi splácet. Ale tak zas, když je tam ten rizikový náklad už započítaný, tak by měly vydělávat horší ratingy víc. Já taky čekám na konec intervencí,ale do cizích platforem se nějak bojím investovat. Mě zaujal Žlutý meloun, ale ten si teďkom dal s českýma půjčkama pauzu. Tak tam budu pak investovat v EUR. Co mě jiného zbývá, když Zonky je takový jaký je a ostatním českým moc nevěřím.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 21 bře 2017, 00:13

Meloun má možná problém s českou legislativou, tak proto. Na Zonky je taky slabá nabídka.. Jak zmínil Zotify ,tak Zonky má snad nějaká esa v rukávu v podobě nových půjček. :shock:

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od JPT » 21 bře 2017, 09:14

Tak asi je problém těch 20milionů nebo kolik je minimum, kvůli tomu novému zákonu? Dostali nějaké investice, ale asi už je všecky spotřebovali nebo nevím. Konkrétně mě neřekli v čem je problém jen že to řeší.

Já u Zonky čekám na tu změnu podmínek.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 23 bře 2017, 23:53

LuckyLuke píše:Ahoj, máte někdo už zkušenosti s default půjčkou v ZONKY ? Jedna moje půjčka není splácena. Zonky to už řeší s právníky. Investoval jsem do půjčky 1000 Kč. Vrátilo se mi pouze 15 Kč. Zaplatil tedy jen 1 / 84 splátek ! Půjčka měla rating A+. Když bude od půjčky odstoupeno (ze strany Zonky) přijde investor jen o 30% investice ????
ty jsi ale vtipalek, nemusis dostat vubec nic :lol:

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 27 bře 2017, 13:13

Tak je zase trochu více půjček na ZONKY : t.č. 19, ale úroky : 3,99-5,99%. Ale do těchto ratingů neinvestuji.

https://app.zonky.cz/#/marketplace/detail/79133/

Před chvíli si paní Iveta půjčovala 30.000 Kč (rating C) na domácnost. Nějaký investor dal vklad 5000 Kč = 16,6% z půjčky je jeho investice. Zbytečně vysoké riziko. Půjčka za 30 sekund zmizela.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 27 bře 2017, 15:36

LuckyLuke píše:
Před chvíli si paní Iveta půjčovala 30.000 Kč (rating C) na domácnost. Nějaký investor dal vklad 5000 Kč = 16,6% z půjčky je jeho investice. Zbytečně vysoké riziko. Půjčka za 30 sekund zmizela.
Jj, vidina vysokého úroku je lákavá, ale z dlouhodobého hlediska asi neudržitelná. Potom by mě zajímalo, kolik investuje např. do A půjček a jak má rozložené Zonky portfólio.

Já jsem přehodnotil strategii a investuji po vzoru Zotifyho do krátkodobých půjček A** až B.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 27 bře 2017, 16:11

Také přemýšlím, jak investovat v ZONKY. Ale dávat peníze na 7 let mi přijde na dost dlouho. Co když budu chtít část peněz za 2 roky vybrat? Když není sekundární trh - není to ani možné. Už neposílám další peníze do ZONKY, jen reinvestuji. Krátkodobé půjčky jsou dobrou volbou ! Chtěl bych nyní investovat jen do půjček A+, A, B, ale nejsem moc úspěšný.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů