Příběh pana Karla

.
web: www.zonky.cz
PAT12
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příběh pana Karla

Příspěvekod PAT12 » 23 úno 2017, 17:02

Obdržel jsem "Nejdelší newsletter, který jste v životě dostali" a píše se v něm o příběhu pana Karla.
Pochopil jsem že je to nějaký problémový případ, který se na Fcb probíral. Mohli byste mi prosím objasnit o co šlo a proč kolem toho bylo tolik diskuzí?

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Příběh pana Karla

Příspěvekod JPT » 24 úno 2017, 06:46

Tak nějak lidi zjistili, že pan Karel dostal na Zonky dobrý rating (nějaké Ačko, ale nevím přesně jaké) i na druhé půjče, ale v té době už byl nezaměstnaný a napůjčoval si v krátké době přes milion u různých bank a vyhlásil na sebe insolvenci. Tak se řešilo jestli udělal Zonky chybu nebo ne.

Kobylka

Příspěvekod Kobylka » 25 úno 2017, 15:46

Tohle se docela rozmazlo na FB. Karel byl reditel skoly, ale mel tam problemy. Asi mu rekli ze v lete konci, tak si zacal divoce pujcovat - AirBanka 400k, jine banky ~600k, v kvetnu Zonky 150k jako A++. V lete ho vyhodily a v srpnu si pujcil od Zonky jako nezamestnany (a A++) dalsich 150k. Z tech uz nezplatil vubec nic. No a koncem roku na sebe podal navrh na oddluzeni. Ten je samozrejme verejny na webu a investori ho nasli a dali na FB a jako komentar k pujcce na Zonky. Karel samozrejme tvrdi ze nic nema a ze z rozpujcovaneho 1.5M "poctive" vrati za 5 let 0.5M. Vice nemuze, je ted jen ucitel a uz nema riditelsky prijem. No mel to dobre spocitany.

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 25 úno 2017, 16:46

Zdravím, tento příběh jsem někde četl, ale nevěděl jsem jméno tohoto pána. Tady jsem našel nějaké podrobnosti:

http://diamondstudearrings.blog.gamee.c ... e-vysluzbe

Zpět na „Zonky“