Benefi.cz


K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; CroFunGo; FinGood; Investown; Nafirmy.cz; Proplat.to; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 26 črc 2016, 21:32

holifield píše:Ahoj,

Vybral jsem na začátku roku benefi a začal investovat. Jsem vellice rád, že jsem zainvestoval jen 30% zdrojů, které mám, protože teď z benefi stahuji peníze a přesouvám je jinam.

Když jsou na benefi střecli, kteří odevzdají 70% svých hrubých zizků, tak to pro mě nemá smysl.
Počítal jsem smysl investic, tak že pokud bude poplatek 35%-40% u skupina A-C, tak to ještě na (hodně)hraně má smysl.

Aktuálně jsem začal testovat portál https://www.bondora.com
Tak snad v cizině lépe přemýšlejí

Bondora byla jedna z prvních pobaltských P2P sítí, ale službami už začíná zaostávat. Zejména je problém s nadhodnocováním výnosů - číslo, které investorům ukazují v administrativě, počítá i s očekávanými příjmy, což je u rizikových půjček trochu šílenost. My tam teď máme už jenom 1600 EUR. Kvůli diverzifikaci to asi budeme udržovat, ale to je tak asi všechno.

Schválně obrázek z našeho dashboardu z 30/6 je na konci tohoro příspěvku:
https://finlord.cz/2016/07/vyvoj-nasich ... u-zisk-07/

A na konci tohoto příspěvku je obrázek z konce předchozího měsíce:
https://finlord.cz/2016/06/vyvoj-nasich ... u-zisk-11/

Podle jejich výpočtu tam svítí nějakých 11,64 %. Nicméně, když člověk vezme du rukou kalkulačku a vypočte si zisk z hodnoty účtu (po odečtení našeho výběru), tak mu za červen vyjde číslo 0,3 % - kdybychom to anualizovali, tak to je slabých 3,6 %. Jenom připomeneme, že v portfoliu už máme zejména staré půjčky. Pro P2P sítě s anuitními splátkami, které jsou rozložené do mnoha měsíců (mají to Bondora, Benefi, Zonky, Prestito, Bankerat a další), je typické, že na počátku investice jsou výnosy dobré a pak se postupně zhoršují - s délkou života dluhů roste míra nesplácení (někde tady na fóru jsme psali o duraci, která s tím souvisí). Samozřejmě můžeme peníze reinvestovat a oddalovat postupný pokles výnosů dolů, ale to bychom jenom nabalovali sněhovou kouli nesplácených úvěrů.

Spíše se teď orientujeme na trochu jinak fungující Mintos, Twino, Viventor a Estateguru - k těmto posledním dvě vydáme v dohledné době analýzky na našich stránkách (o Mintosu a Twinu jsme už psali). A časem se podíváme i na finský Fellow Finance, který je podobný jako Bondora, jen by tam měl být menší počet nesplácených úvěrů.

Teď mne ještě napadlo, že podobně jako Bondora funguje i Lending Club, jedna z největších P2P sítí na světě. Už ji začínají dohánět špatné úvěry (a to v USA ani není recese), takže cena akcií na burze pěkně zahučela dolů o 70 % za poslední rok:
http://finviz.com/quote.ashx?t=LC&ty=c&ta=0&p=w

Takže opět připomínáme, že investování na P2P sítích nese s sebou vysoká rizika. Rozhodně je nutná diverzifikace do různých platforem. Je s tím pak kopec práce, ale jinak tu bezpečnost nezvýšíme

Každopádně držíme palce, ať hezké výnosy vydrží co nejdéle :)
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 20 srp 2016, 10:50

Jak si vedu na Benefi v srpnu?
Jak jsem psal minule,na Benefi už neinvestuji a postupně stahuji peníze jako Finlord.
Nějak mi stoupá počet zesplatněných půjček,asi to bude horší..hmmm :roll:
benefi srpen.png
benefi srpen.png (14.02 KiB) Zobrazeno 20603 x

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 20 srp 2016, 11:45

Dobře děláš s tím stahováním. Předpokládám, že v ČR nic jako buyback guarantee neexistuje.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 20 srp 2016, 12:13

Něco by tu bylo ,ale...
Na Žlutým melounu mají CashFree Bydlení a CashFree Parking s garancí. No nemají,tyto půjčky nejsou zatím v nabídce...škoda :cry:
Vznesu dotaz...a více zde:https://www.zlutymeloun.cz/cashfree_byd ... uage=cs_CS

Petříček47

Re: Nabídka půjček na Benefi

Příspěvek od Petříček47 » 12 zář 2016, 12:08

Hele, třeba já s tím problém nemám. Já jsem docela vysmátej, nabídky beru jen ty co jsou podle mě dobrý a daří se mi. A nemůžu říct, že bych měl malej výběr. Chce to ale bejt u kompu, a ne přijít jednou za týden…

Pavel Matoušek

Re: Investoři

Příspěvek od Pavel Matoušek » 12 zář 2016, 12:20

Dobrý den.
Od doby, kdy jsme členem registru SOLUS, se snížil podíl nesplácených půjček na necelá 3 %, tedy na úroveň srovnatelnou s bankami. Od té doby jsme zprostředkovali více než 350 půjček, z toho je cca 11 zesplatněných půjček. Celkově na Benefi proběhlo celkem přes 800 půjček.
Nahlížíme do úvěrových registrů, jako je SOLUS nebo nebankovní registr klientských informací, právě proto, abychom předešli nesplácení od dlužníků. Ze zhruba 2 000 žadatelů o půjčku ji přes nás získá zhruba 60 žadatelů. Ostatní neprojdou sítem registrů, případně nám nejsou schopni dodat potřebné dokumenty. Tím se snažíme předcházet tomu, aby u nás byli nekvalitní dlužníci.
Hezký den, Pavel Matoušek, Benefi a.s.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 12 zář 2016, 13:08

Pavel Matoušek píše:Dobrý den.
Od doby, kdy jsme členem registru SOLUS, se snížil podíl nesplácených půjček na necelá 3 %, tedy na úroveň srovnatelnou s bankami. Od té doby jsme zprostředkovali více než 350 půjček, z toho je cca 11 zesplatněných půjček. Celkově na Benefi proběhlo celkem přes 800 půjček.
Dobrý den pane Matoušek,

rád vás tu vidím na fóru.Jestli budete chtít ,můžete se tu registrovat jako ownerP2P.Zašlete mi váš registrační nick(např. Benefi) na můj mail ( http://p2pforum.cz/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2 )a já vás potom zařadím do této skupiny.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 12 zář 2016, 23:45

Úvěry po splatnosti

Tak tu mám 6 úvěrů po splatnosti a ty první dva se pěkně blíží k zesplatnění. Zajímavé je ,že to jsou "A" úvěry. V defaultu mám 2x"B" a jeden "D".
Asi je jedno, jestli investujete "A" nebo "F uj" úvěr.
Jestli si chce Benefi napravit reputaci, tak by měl zavést fond na problémové půjčky a ze své cca70% provize něco ukrojit.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 22 zář 2016, 10:45

Chtěl bych se zeptat Benefi, proč se nesnaží nabízet i žádosti s nižším úrokem..? Připadá mi ,že žádosti se skládají jen z chudáků,kterým jiný nepůjčí.
Nebylo by dobré mít nějaký ten garanční fond, když už vybíráte 70% z úvěru?
Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 23 zář 2016, 10:18

sollar píše:Chtěl bych se zeptat Benefi, proč se nesnaží nabízet i žádosti s nižším úrokem..? Připadá mi ,že žádosti se skládají jen z chudáků,kterým jiný nepůjčí.
Nebylo by dobré mít nějaký ten garanční fond, když už vybíráte 70% z úvěru?
Díky za odpověď.
No, nevím, nevím, co na tento požadavek Benefi odpoví :(. Finanční situace firmě moc velké garance nedovoluje. Benefi se tak trochu nachází v začarovaném kruhu:
Aby přilákala investory, musí nabídnout vysoké úroky, ty ale dosáhne jenom z rizikových půjček, rizikové půjčky ale padají často do defaultu, tím pádem klesá důvěra investorů. Aby důvěru Benefi zvýšila, tak musí nabídnout ještě vyšší úroky (další nízkokvalitní úvěry) a pak pořád dokola.

Půjčky na Benefi padají do defaultu docela ve velkém. My třeba máme po 3/4 roku investování třetinu půjček zesplatněných (defaultních). A padají i dlužníci, kteří třeba prvních 5-6 měsíců spláceli. Platforma nám ukazuje roční míru výnosu -5,65 % a každý měsíc se to zhoršuje. Samozřejmě, bankroty u P2P je nutné očekávat, ale na Benefi jsou defaulty vskutku vysoké.

Rychle jsme si udělali odhad tržeb, které měsíčně dokáže Benefi vygenerovat a číslo v rozmezí 150 až 200 tisíc není moc povzbuzující. Jak víme z jiných zahraničních platforem, tak měsíční tržby se musí šplhat někde k miliónu korun, aby vůbec měla platforma nějaké kapitálové rezervy pro nepříznivé období. Jenom připomínáme, že teď je v ČR ekonomický rozmach. Stačí jenom slabý ekonomický záchvěv a defaulty půjček raketově vzrostou.

Nechceme být špatným prorokem, ale dle našeho názoru jde Benefi spíše od deseti k pěti než naopak. Možná se mýlíme, ale peníze už z platformy stahujeme zpátky.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 25 zář 2016, 08:30

Zdravým Finlordy ,
vždy máte co říct ;)
Jj ,taky stahuji peníze z Benefi. Ona tu je taky docela silná konkurence,která začíná u bank, nebankovek a ostatních p2p. Aby si Benefi ukrojila z kvalitních žadatelů ,a tím i s malým procentem defaultu, musí jim nabídnou slušný úrok. Systém hodnocení na Benefi docela nechápu, když je tu aktuálně například skupina "A" 17,25 - 25,34% nebo "B" 13,41 - 23,31% , prostě rozdělení je postavené na hlavu.
Investoři jsou v jisté nevýhodě, protože nemají přístup k datům od Benefi(záměrně), aby se mohli správně rozhodnout. Jaká je míra defaultu u skupin A-F?. Banky využívají svá data ve velkém, umožňuje jim prediktivní analýzu, sociální analýzu atd... To jsou velmi důležitá data, podle kterých se Banka rozhoduje.
Statistika pro investora je velmi důležitá a budí důvěru v platformu, to Benefi ,ale i Zonky nemá.
První roky asi nebude Benefi zisková, ale i změny jdou proti ziskovosti do budoucna.
Systémově jde platforma špatným směrem.
Asi mi Benefi neodpoví....

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 13 říj 2016, 20:37

Moje investiční torzo na Benefi v říjnu.

Jak jsem předpokládal, tak mé investiční portfólio na Benefi úspěšně pokračuje ke svému zániku.
Od srpna mi tu přibyly další dvě zesplatněné půjčky.
benefi.png
benefi.png (16.03 KiB) Zobrazeno 20282 x
Ta poslední zesplatněná byla ověřena v registru SOLUS a dostala ohodnocení typu "A" !!!!!!
Tak neví, o čem pan Matoušek Mluví.!?
Pavel Matoušek píše: Dobrý den.
Od doby, kdy jsme členem registru SOLUS, se snížil podíl nesplácených půjček na necelá 3 %, tedy na úroveň srovnatelnou s bankami. Od té doby jsme zprostředkovali více než 350 půjček, z toho je cca 11 zesplatněných půjček. Celkově na Benefi proběhlo celkem přes 800 půjček.
Já si myslím, že asi mluví o nějakých solných jeskyních!? :o
Možná tam nahlíží do rozpálené pece jako pan Hlavsa s panem Ptáčkem. :lol:

Tady je ta krásná "áčková" 3% půjčka....
profil.png
profil.png (29.79 KiB) Zobrazeno 20282 x
benefidivadlo.png
benefidivadlo.png (11.49 KiB) Zobrazeno 20282 x
Přeji všem méně špatných úvěrů a lepší P2Pspolečnost.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 17 led 2017, 23:14

Za posledních 14 dní byly na Benefi jen 4 žádosti o půjčku.
Ani nevím, kdy tam byla nějaká půjčka pod 15%??

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 01 bře 2017, 10:48

Je Benefi u konce s dechem???

Poslední půjčka zde byla proinvestovaná 15.02.2017 !!!
stavnabenefi.png
stavnabenefi.png (9.73 KiB) Zobrazeno 19525 x

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Umíráček???

Příspěvek od sollar » 01 bře 2017, 23:22

Hororová recenze o stavu věci na Benefi od Finlordů ;)


zde: https://finlord.cz/2017/03/umira-p2p-sit-pripad-benefi/

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od JPT » 01 bře 2017, 23:37

Na jednom fóru psal majitel jedné P2P platformy, která to zabalila názor jak to vidí na českém trhu s P2P platformama. Mám to sem zkopírovat nebo poslat odkaz ? Bylo to zajímavé čtení a myslím, že asi má pravdu.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 01 bře 2017, 23:54

Jj, můžeš to sem dát ,ale uveď zdroj. Jo a jestli se nejedná o Benefi(nebo v souvislosti s Benefi) ,tak to dej raději do obecné diskuze "investoři".

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od JPT » 02 bře 2017, 09:09

Jedná se obecně o P2P půjčování, ale bylo to myslim napsané ve vlákně o Benefi a pak to bylo přesunuto jinam. Dal jsem to teda sem: http://p2pforum.cz/viewtopic.php?p=1706#p1706
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Situace na Benefi - oficiálně

Příspěvek od sollar » 02 bře 2017, 13:54

Jaká je situace na Benefi? Oficiální odpovědět je zde:

Do odvolání nebudeme nyní poskytovat nové půjčky, z důvodu nového zákona o spotřebitelském úvěru. Stále naše společnost o situaci ohledně nového zákona jedná. Co se týká stávajících půjček a investic, tak zde se nic nemění. Ostatní služby budou nadále fungovat beze změny. Nyní jste všichni investoři byli informováni do schránky zpráv po přihlášení se na svůj účet investora. O dalším výsledku jednání budete opět v brzké době informováni.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Situace na Benefi - oficiálně2

Příspěvek od sollar » 27 kvě 2017, 07:56

Určitě každému , kdo investoval na Benefi ,přistál do pošty tento mail ,ale zajímavý bude i pro jiné P2P investory.
Vážený uživateli,

rád bych vás seznámil s aktuální situací kolem Benefi.cz. Jak jistě víte, od 1.3.2017 Benefi již neposkytuje další půjčky z důvodu nepožádání České národní banky o licenci pro poskytování úvěrů. Učinili jsme tak ze dvou důvodů.

1) Nevyzpytatelná legislativní situace

Jako hlavní důvod nepožádání o licenci je problém s legislativou, kterou do budoucna nedokážeme předvídat. Zejména trend pozice věřitelů, kdy půjčky bude stále obtížnější vymáhat (pokud dojde k jejich nesplácení) a zejména bude vymahatelnější nižší částka (např. insolvence, kdy bude z pohledu dlužníka možnost splatit pouze 10 procent dluhu). Rádi bychom vás informovali, že Benefi bude i nadále pokračovat, tudíž pravidelně vybírat splátky od současných dlužníků a starat se o vložené prostředky investorů. Nebudeme však poskytovat nové půjčky.

2) Nový produkt

Druhý důvod je, že nechceme Benefi ukončit, a proto pro Vás, naše investory, připravujeme novou službu ke zhodnocování finančních prostředků. S největší pravděpodobností ji představíme v září tohoto roku. Momentálně na ni už dva měsíce pracujeme. Systém investování bude fungovat stejně, jen místo do půjček, budete moci investovat do jiného segmentu / produktu.



Se srdečným pozdravem,
Pavel Matoušek
Předseda představenstva Benefi a.s.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů