Přesun témat a diskuze


Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Přesun témat a diskuze

Příspěvek od sollar » 19 zář 2016, 15:28

Flustr píše:Zdravím Investory, chtěl bych se vás zeptat od kolika euro byste radili diverzifikovat přes platformy mám zhruba 900 euro v Mintosu a mám k dispozici dalších 500 euro uvažuji jestli nevyzkoušet twino, nebo to poslat znova na Mintos děkuji
Přesunul jsem část diskuze v sekci Mintos(investoři) -> Rozložení investic

Také jsem se té diskuze účastnil :oops:
Můžete mě kamenovat......

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Jan » 19 zář 2016, 17:07

sollar píše:
Flustr píše:Zdravím Investory, chtěl bych se vás zeptat od kolika euro byste radili diverzifikovat přes platformy mám zhruba 900 euro v Mintosu a mám k dispozici dalších 500 euro uvažuji jestli nevyzkoušet twino, nebo to poslat znova na Mintos děkuji
Přesunul jsem část diskuze v sekci Mintos(investoři) -> Rozložení investic

Také jsem se té diskuze účastnil :oops:
Můžete mě kamenovat......
Za mě OK, sám jsem pak přemýšlel, že tam dám odkaz k rozsáhlejší diskuzi. Tak snad to autor najde...
Jak už jsem psal soukromě, myslím, že pro obdobná obecná témata (diverzifikace, danění zisku, výměny deviz, převody deviz, ...) by se hodila vlastní sekce "support". Myslím, že jak sem budou přibývat členové, tak tyto diskuze budou takový evergreen. Na druhou stranu ono už P2P lending diskuze se obsahově +- rovná tomu support...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od sollar » 19 zář 2016, 22:18

Jan píše:
sollar píše:
Flustr píše:Zdravím Investory, chtěl bych se vás zeptat od kolika euro byste radili diverzifikovat přes platformy mám zhruba 900 euro v Mintosu a mám k dispozici dalších 500 euro uvažuji jestli nevyzkoušet twino, nebo to poslat znova na Mintos děkuji
Přesunul jsem část diskuze v sekci Mintos(investoři) -> Rozložení investic

Také jsem se té diskuze účastnil :oops:
Můžete mě kamenovat......
Za mě OK, sám jsem pak přemýšlel, že tam dám odkaz k rozsáhlejší diskuzi. Tak snad to autor najde...
Jak už jsem psal soukromě, myslím, že pro obdobná obecná témata (diverzifikace, danění zisku, výměny deviz, převody deviz, ...) by se hodila vlastní sekce "support". Myslím, že jak sem budou přibývat členové, tak tyto diskuze budou takový evergreen. Na druhou stranu ono už P2P lending diskuze se obsahově +- rovná tomu support...
Jj... P2P lending diskuze se točí ve všeobecných diskuzích, které jsou společné pro všechny platformy. Já osobně bych to dál nerozmělňoval...,ale jsem zastáncem evoluce a toto fórum se v tomto duchu vyvíjí, proto bych rád poprosil další členy fóra o jejich názory. :idea: :shock:

Nejdříve se podívejte na Pravidla fóra.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Přesun z "Novinek"

Příspěvek od sollar » 07 pro 2016, 23:35

Přesunul jsem diskuzi z Novinek do Všeobecná diskuze - Investoři.
Snad jsem moc nevytvořil zmatek.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Přesun Slovníček pojmů ze Zonky

Příspěvek od sollar » 18 pro 2016, 22:22

Přesunul jsem téma P2P - Slovníček pojmů ze Zonky do P2P lending diskuze . Určitě to bude dobré téma.

PS:Doporučuji Luckymu si prostudovat pravidla fóra.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od sollar » 08 úno 2017, 21:08

Přesunul jsem poslední příspěvky v "Zonky - sekundární trh" do "P2P lending diskuze - Investoři" ,protože šlo o volnější diskuzi ,ve které se řešilo více platforem. Poslední příspěvek směřoval na platformu Mintos, a tak je v tématu "Investoři" na Mintosu.
Směřujte dotazy a příspěvky do správných témat, jinak tu bude binčus ;) .

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Duplikace tématu...

Příspěvek od sollar » 14 úno 2017, 10:54

Těch platforem se začíná kupit a kdejaká úvěrová společnost si založí vlastní P2P lending.
Tak se mi povedlo duplikovat téma o Viainvest.....,to mé new téma jsem smáznul.
Viainvest si teď budu určitě pamatovat :lol:

Jen bych chtěl varovat investory, ať doopravdy pořádně prověřují platformy ,do kterých strkají peníze....!!!

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Duplikace tématu...

Příspěvek od Jan » 14 úno 2017, 11:53

sollar píše:Těch platforem se začíná kupit...
Taky se přiznám, že ztrácím (ztratil jsem) přehled. Holt toho teď řeším nějak moc :o/.
No, tak snad to tady bude nějak přehledně :o).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Příběh pana Karla

Příspěvek od sollar » 23 úno 2017, 19:13

Příběh pana Karla jsem přesunul do obecnější diskuze "Investoři" u Zonky ,ale teď si tak uvědomuji ,že si to třeba zaslouží svoje vlastní téma :shock: No....vrátím to zpět.. ;)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Joshua » 24 říj 2017, 19:22

Trochu úklidu - založena speciální sekce pro převody do zahraničí, multiměnové účty atd.
Bondster vypadá na oblíbené téma - nyní ho najdete přímo na hlavní straně.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Jan » 25 říj 2017, 17:49

Joshua píše:Trochu úklidu - založena speciální sekce pro převody do zahraničí, multiměnové účty atd.
Bondster vypadá na oblíbené téma - nyní ho najdete přímo na hlavní straně.
Jak jsem (nejspíš) kdysi kdesi psal...
Vzhledem k tomu, že tu jsou tři úrovně "témat", tak bych toho využil. "Práce s penězi" bych přejmenoval na "Support" či "P2P support" do kterého bych zařadil všechna témata, na která člověk narazí, pokud se začne zabývat P2P. Takže to jsou ty "převody do/ze zahraničí" (I když bych to asi přejmenoval na měnové konverze a převody cizích měn), určitě bych tam zřídl kapitolu o danění (o tom tu taky bylo/je alespoň jedno vlákno), ... . Asi bych tam i přidal něco ala "Vývoj kurzů cizích měn" (to se tu taky řešilo), možná tam přesunout nyní už neaktuální diskuze týkající se intervencí ČNB, ...
Toliko můj názor - samozřejmě nezávazný :o). Já už sem moc nechodím, takže se tu trochu ztrácím (z čehož plyne, že o struktuře fóra nemám přehled) - a tedy je otázka, nakolik je tento můj názor vůbec relevantní.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Joshua » 26 říj 2017, 08:58

Díky za připomínky! Já ti rozumím, neříkám, že to takhle pojmenované a rozčleněné zůstane, jen mě zatím nic lepšího nenapadlo a udělal jsem alespoň první krok. Toto mě k tomu vedlo:

a)Chtěl jsem název, který pochopí každý, aby mohl správně a sám zařadit nové téma. Bojím se, že právě onen P2P support je běžného uživatele trochu nečitelný.
b)Daně souhlasím. Přidáno.
c)K měnovým konverzím jsem uvažoval i multiměnové účty a tam už je hranice velmi tenká, u Revolutu žádná.
d)Uvažoval jsem například i o tématu řízení cashflow. Zajímalo by mě, jak s ním ostatní investoři pracují - zda si nechávají pro život minimum a přebytek investují, investují měsíčně fixní částku, pravidelně vybírají...

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Jan » 26 říj 2017, 20:33

Joshua píše:Díky za připomínky! Já ti rozumím, neříkám, že to takhle pojmenované a rozčleněné zůstane, jen mě zatím nic lepšího nenapadlo a udělal jsem alespoň první krok. Toto mě k tomu vedlo:

a)Chtěl jsem název, který pochopí každý, aby mohl správně a sám zařadit nové téma. Bojím se, že právě onen P2P support je běžného uživatele trochu nečitelný.
b)Daně souhlasím. Přidáno.
c)K měnovým konverzím jsem uvažoval i multiměnové účty a tam už je hranice velmi tenká, u Revolutu žádná.
d)Uvažoval jsem například i o tématu řízení cashflow. Zajímalo by mě, jak s ním ostatní investoři pracují - zda si nechávají pro život minimum a přebytek investují, investují měsíčně fixní částku, pravidelně vybírají...
V poho, psal jsem to jako názor, ne jako mantru :o).
a) no, ten název "support" by mohl být zavádějící
b) OK/dík
c) myslím, že toto je tak propojené, že to nemá cenu dělit - i banky nabízejí jak účty tak konverze
d) no, u mě se cashflow řídí tak nějak samo (občas né úplně ideálně, ale predikovat příležitosti nejde, no...) A spíš bych to viděl jako věc životní fáze / přístupu k životu, takže bych to spíš dal do volné diskuze. A klidně to vytvoř, nakonec to může být zajímavé čtení.
e) a ještě bych v "supportu" udělal téma "knihovna" a dal tam diskuze týkající se zdrojů informací (toto: http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=32&t=50, asi toto : http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=32&t=136 , nejspíš i toto http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=32&t=123, a možná i pár témat z "P2P lending diskuze") (Ale vlákna jsem nepročítal, tak snad se drží názvu :o) ).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 31 říj 2017, 00:51

Jen drobnost: z titulní strany sekce „P2P půjčky v zahraničí“ bych vyhodil „umírající“ Bondoru, kterou už nikdo nemá rád a nahradil platformou EstateGuru (popř. FundingSecure nebo Swaper, ale EstateGuru se zdá mezi investory jako nejpřívětivější).

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Nové logo

Příspěvek od Jan » 08 lis 2017, 13:13

Chtěl jsem kliknout na obligátní oko a zjistil jsem, že se nám změnilo "logo"...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Joshua » 08 lis 2017, 13:58

Ano logo jsem nám upravil, protože mi nezapadalo do celkového barevného profilu fóra. Je to zatím takové prvoplánové, klikací funkci jsem zachoval.

Trochu jsem nevěděl, zda sem mám o podobných drobnostech psát.. přeci jen je to tu hlavně o výměně informací. Nicméně pokud má někdo chuť a dělá do grafiky, je tu samozřejmě velký prostor pro zlepšení. A také možnost zachování starého obrázku.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové logo

Příspěvek od Jan » 08 lis 2017, 14:55

Joshua píše:Ano logo jsem nám upravil, protože mi nezapadalo do celkového barevného profilu fóra. Je to zatím takové prvoplánové, klikací funkci jsem zachoval.

Trochu jsem nevěděl, zda sem mám o podobných drobnostech psát.. přeci jen je to tu hlavně o výměně informací. Nicméně pokud má někdo chuť a dělá do grafiky, je tu samozřejmě velký prostor pro zlepšení. A také možnost zachování starého obrázku.
To já jsem se chtěl jen pochlubit svojí všímavostí :o). Ale ono hlavně ten proklik přes "oko" jsem používal dost často. I když možná jsem si toho všimnul vlastně hned i bez prokliku. Jinak to je defakto jen věc zvyku :o)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 24 led 2018, 00:10

Vytvořil jsem nové téma „Brokeři“ ve fóru „Akcie, ETF a podílové fondy“ a přesunul tam většinu příspěvků z vlákna týkajícího se ETF. Další příspěvky zabývající se převážně tématikou brokerů dávejte prosím do tohoto nového vlákna.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 06 úno 2018, 22:38

Přesunul jsem několik příspěvků o akciích Moneta, ČEZ a dalších z vlákna o ETF do vlákna o akciích.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun témat a diskuze

Příspěvek od Saraph » 26 úno 2018, 11:00

Přesunul jsem 2 příspěvky (vývarův a můj) ohledně daní z vlákna Články, které vás zaujaly do Zdanění P2P investic. Další příspěvky ohledně daní pište prosím do vlákna o daních, ať to tam máme všechno po kupě.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů