Bitcoin


Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Odpovědět
adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Bitcoin

Příspěvek od adventura » 02 srp 2017, 19:06

Investujete nebo tradujete bitcoin pripadne jine altcoiny nebo dokonce ICO? :)
Ja jsem koupil na GDAXu (vlastnik je coinbase) par Etheru za EUR a tedko jeste zkousim prikupovat BTC.

BTC se mne libi, protoze byl vlastne prvni a je kolem toho hrozny hype, takze cena je hodne volatilni a porad se sroubuje (zatim nahoru, ale uvidime :)), Etherum prineslo smart contracts, coz vlastne umi omezene i BTC.

Dalsi zajimave jsou treba Monero nebo Dash, ktere prinasi jistou davku anonymity do transakci, pak Sia Coin, coz je distribuovany cloud pro ukladani dat nebo Golem, ktery jde pouzit na decentrilozavane aplikace.

Jeste bych dodal, ze je treba dat si pozor na nove coiny, protoze v oblasti altcoins a jejich ICO se pohybuje spousta podvodniku.

Vcera byl fork BTC a BCC zatim leze nahoru.

Posilam par linku pro zajimavost
forum - https://bitcointalk.org/
prehled men - https://coinmarketcap.com/
grafy - https://cryptowat.ch/
exchange (podporuji EUR) - https://www.kraken.com/ a https://www.gdax.com/

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Joshua » 02 srp 2017, 19:53

Čekal jsem jestli někdo nezačne o tomto tématu :). Výborně. +1

Můj zájem je spíš jen informativní. Těch pár drobných, které jsem použil na vyzkoušení kryptoměn vlastně nestojí ani za reč. Co by mě však zajímalo více, je jakou budoucnost kryptoměnám předpovídáte. Jsou pro vás obří letadlo, nebo skutečně seriozním nástupcem financí se vším všudy?

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od adventura » 02 srp 2017, 21:57

Pokud uvazim, ze napr.

- na zacatku roku Japonsko uznalo BTC jako legalni platidlo
- objem obchodovanych BTC a altcoinu na elektronickych burzach (hlavne Asie) roste
- zajem financnich instituci o blockchain jako takovy
- ruzne moznosti vyuziti smart contractu resp. dapps

Pak vidim budoucnost technolii postavenych na blockchainu svetle, ale jak to bude s jednotlivama coinama, to ukaze az cas :)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Joshua » 31 srp 2017, 14:03

Já nepochybuji ani moc o technologiích, jako spíš o lidech.

Je spousta takových, kteří berou kryptoměny jako investici do hodnoty, nikoliv jako peníze. Když se podívám na ty denní růsty několik % a srovnám to s faktem, že nákup kryptoměn je pomalu stejně jednoduchý jako nákup v eshopu... myslím, že pořádná korekce na sebe nenechá dlouho čekat.

Havlicek.tomas
Příspěvky: 1
Registrován: 10 říj 2017, 19:40
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Havlicek.tomas » 10 říj 2017, 19:43

Já bych asi do Bitcoinu už osobně nešel, myslím si, že je to moc sledované, a také velice ovlivnitelné, docela se mi osvědčilo obchodování na forexu, stálo mě to ale skoro rok studia, a také jsem byl na semináři o forexu v Praze od www.fxstreet.cz

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od adventura » 17 říj 2017, 10:52

JFYI
ICO scams - zajimavy clanek o podvodnych ICO
https://themerkle.com/top-3-obvious-ico-scams/

Uživatelský avatar
KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 187
Registrován: 23 úno 2017, 22:19
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od KarlosV » 17 říj 2017, 22:30

Nemáte někdo praktickou zkušenost s Bitstamp? Porovnával jsem si poplatky Coin base, Kraken, Bitstamp a vycházel me nejlépe. Pár lidí má ale nepříjemnou zkušenost, že jim bez zdůvodnění zavřeli účet.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od adventura » 18 říj 2017, 12:14

KarlosV píše:Nemáte někdo praktickou zkušenost s Bitstamp? Porovnával jsem si poplatky Coin base, Kraken, Bitstamp a vycházel me nejlépe. Pár lidí má ale nepříjemnou zkušenost, že jim bez zdůvodnění zavřeli účet.
ja mam gdax, tam jsou maker fee 0 a maji BTC, LTC a EUR vs USD a EUR a BTC/GBP, web platforma je ok

Marcelo23233
Příspěvky: 1
Registrován: 04 lis 2018, 14:27
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Marcelo23233 » 04 lis 2018, 14:31

Měl by sem dobrý nápad pro aplikaci, kde by se dali hrávat online hry z kasin, ale vyhrávali by stě nějakou virtuální menu, ne normální peníze. Už hodně online kasin na webu takhle funguje, ale ještě sem se nestřetl i s nějakou mobilní aplikací, která by vyplácela čistě například v Bitcoinech. Možná se pletu a už nějaká aplikace existuje, no dal sem si seznam online kasin, které mohou vyplatit výhru Bitcoinem a zkusil je vyhledat i v Google play. Žádné z kasin aplikaci nemá <odkaz odstraněn>. Co si o tom myslíte? Je to hlavně legislativně hodně nároční? Protože pro naprogramováni mám tím lidí, který má potenciál a zkušenosti tenhle projekt uskutečnit a rozběhnout. Děkuji za každý jeden názor.

//Už několikrát jsem odstraňoval stejný odkaz s nickem marcelo, stejný příspěvek, několikrát jsem banoval. Tentokrát tu příspěvek nechám, protože na něj někdo odpověděl.. ale prosím, už mi nepřidělávej práci. Joshua.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Flyboy » 04 lis 2018, 18:40

Marcelo23233 píše:
04 lis 2018, 14:31
Měl by sem dobrý nápad pro aplikaci, kde by se dali hrávat online hry z kasin, ale vyhrávali by stě nějakou virtuální menu, ne normální peníze. Už hodně online kasin na webu takhle funguje, ale ještě sem se nestřetl i s nějakou mobilní aplikací, která by vyplácela čistě například v Bitcoinech. Možná se pletu a už nějaká aplikace existuje, no dal sem si seznam online kasin, které mohou vyplatit výhru Bitcoinem a zkusil je vyhledat i v Google play. Žádné z kasin aplikaci nemá <odkaz odstraněn>. Co si o tom myslíte? Je to hlavně legislativně hodně nároční? Protože pro naprogramováni mám tím lidí, který má potenciál a zkušenosti tenhle projekt uskutečnit a rozběhnout. Děkuji za každý jeden názor.
Ono existují nějaké aplikace, které ti každý den jakože "zadarmo" dají 0,000nic Bitcoinu :D Ale vyloženě kasíno asi ne. A ty bys chtěl dávat lidem zadarmo Bitcoiny, nebo by tam museli své Bitcoiny poslat a následně s nima hrát? Pokud bys jim je dával za nějaké reklamy... tak to legislativně náročné asi nebude. Pokud si je tam mají posílat a hrát s nima, tak to je hazard a na to je potřeba povolení a to běhání kolem toho a ty úplatky to by za to asi nestálo. Samozřejmě je tu pak ještě jedna věc, jak se legislativa vlastně dívá na Bitcoiny. Jestli něco co má skutečně nějakou cenu a nebo jen virtuální nic. Vůbec netuším jak jsou brány tzv. "virtuální měny" z hlediska zákonů". Pokud je to jen virtuální nic, tak na to asi nic potřebovat nebudeš :D

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Booboo » 20 lis 2018, 10:46

BTC a celé crypto nám ide poriadne dole.
BTC USD .png
BTC USD .png (25.77 KiB) Zobrazeno 19310 x
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Joshua » 20 lis 2018, 11:04

Booboo, těsně jsi mě předběhl :-)

Zabývá se ještě někdo kryptoměnami? Trochu toho držím (spíše tak pro spekulaci, zábavu). Současné poklesy o desítky procent dolů jsou docela zajímavé, zvažujete někdo nákup?

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od vyvar z ovaru » 20 lis 2018, 12:13

Ja (bohuzel) drzim. V podstate to beru uz jako odepsane penize.

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Booboo » 20 lis 2018, 12:49

Joshua píše:
20 lis 2018, 11:04
Booboo, těsně jsi mě předběhl :-)

Zabývá se ještě někdo kryptoměnami? Trochu toho držím (spíše tak pro spekulaci, zábavu). Současné poklesy o desítky procent dolů jsou docela zajímavé, zvažujete někdo nákup?
V peňaženke Skrill, ktorou dotujem stávkové kancelárie som našiel 10 euro na nákup BTC.
Skrill ponúka aj zmenáreň crypto.
Dnes som teda nakúpil za 10 euro na kurze 4050 btc/eur.
O 5 rokov možno vyberiem 1000 násobok.
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od adventura » 20 lis 2018, 13:49

hodluju top 10 coinu
pokud btc udelal pred rokem 15k za mesic nahoru, tak by nemelo byt prekvapeni, ze to jde i na druhou stranu :)
dokazu si predstavit, ze hodne lidi, ktery do toho narvali vetsinu / vse co maji bude znacne rozladena a to nemluvim o ICO, kde ETH jde ke dnu taky, takze IMO vetsine dojdou finance

Spirit
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 25
Registrován: 25 čer 2018, 10:35
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Spirit » 20 lis 2018, 16:58

Ja jsem tedy při současném poklesu přikoupil. Přijde mi, že bublina už splaskla a cena bude postupně spíše růst. Ale je to samozřejmě hodně riziková spekulace, nechce tam dávat podstatnou část majetku ...

Uživatelský avatar
KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 187
Registrován: 23 úno 2017, 22:19
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Bitcoin

Příspěvek od KarlosV » 20 lis 2018, 20:36

vyvar z ovaru píše:Ja (bohuzel) drzim. V podstate to beru uz jako odepsane penize.
Držím (víc než rok), prikupoval jsem před měsícem a víc už do toho dávat nechci, tak holt hodl :)

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk


Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Flyboy » 23 lis 2018, 20:10

Spirit píše:
20 lis 2018, 16:58
Ja jsem tedy při současném poklesu přikoupil. Přijde mi, že bublina už splaskla a cena bude postupně spíše růst. Ale je to samozřejmě hodně riziková spekulace, nechce tam dávat podstatnou část majetku ...
Vzhledem k tomu, že Bitcoin stojí/padá jen na víře investorů, že to časem prodají někomu za víc a jeho reálná hodnota = 0, tak bych toto za splasknutí bubliny nepovažoval. Jestli ti zbylí investoři zpanikaří a akceptují ztrátu, tak to může klidně sletět i na 1000 USD a pořád si nikdo nebude moct být jistý, jestli to už je to dno nebo to půjde ještě dolů. Pro Bitcoin je největší problém to, že už to není nic výjimečného. Různých kryptoměn jsou stovky, neli tisíce a každý den si nějaký Číňan na koleně vytvoří další, kterou označí za tu nejlepší.
Jediná kryptoměna, která by mohla být v budoucnu uznávána jako univerzální platidlo pro masy je taková, za kterou stojí hospodářsky silný stát, případně mezinárodní společnost s obrvoskou hodnotou, jako je např Apple nebo Amazon. Ale jak můžete chtít po lidech aby akceptovali Bitcoin, za kterým nikdo nestojí, nikdo za něj neručí, většinu jich vlastní jen pár lidí, kteří můžou ovládat kurz a během jednoho dne se sice váš majetek může zdvojnásobit, ale také můžete o všechno přijít.

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Booboo » 24 lis 2018, 10:14

Flyboy píše:
23 lis 2018, 20:10
Spirit píše:
20 lis 2018, 16:58
Ja jsem tedy při současném poklesu přikoupil. Přijde mi, že bublina už splaskla a cena bude postupně spíše růst. Ale je to samozřejmě hodně riziková spekulace, nechce tam dávat podstatnou část majetku ...
Vzhledem k tomu, že Bitcoin stojí/padá jen na víře investorů, že to časem prodají někomu za víc a jeho reálná hodnota = 0, tak bych toto za splasknutí bubliny nepovažoval. Jestli ti zbylí investoři zpanikaří a akceptují ztrátu, tak to může klidně sletět i na 1000 USD a pořád si nikdo nebude moct být jistý, jestli to už je to dno nebo to půjde ještě dolů. Pro Bitcoin je největší problém to, že už to není nic výjimečného. Různých kryptoměn jsou stovky, neli tisíce a každý den si nějaký Číňan na koleně vytvoří další, kterou označí za tu nejlepší.
Jediná kryptoměna, která by mohla být v budoucnu uznávána jako univerzální platidlo pro masy je taková, za kterou stojí hospodářsky silný stát, případně mezinárodní společnost s obrvoskou hodnotou, jako je např Apple nebo Amazon. Ale jak můžete chtít po lidech aby akceptovali Bitcoin, za kterým nikdo nestojí, nikdo za něj neručí, většinu jich vlastní jen pár lidí, kteří můžou ovládat kurz a během jednoho dne se sice váš majetek může zdvojnásobit, ale také můžete o všechno přijít.
Tu by som sa pozastavil nad dôvodom vzniku BTC, krorý vznikol ako protiklad centálných peňazí (investicii).
V čase krízy 2008/2009 a po QE (Tlačenie peňazí zo vzuchu) sa veľa diskutovalo sa hodnote týchto peňazí a o inflácii.
Ako decentralizovaná alternatíva vzikol BTC.
Ak by za BTC stál centrálne riadený štát alebo spoločnosť, tak by sa decentralizácia nenaplnila.
Existuje Ripple (XRP) tá ma skôr potencial centrálneho crypto.
Záverom : Čas BTC alebo iného crypta príde až v vtedy ak sa začne znova pochybovať o hodnote USD a náslendne aj investíciach v USD.
Neviem kedy to bude ale BTC ma čo robiť na svojom technologickom vývoji.
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Flyboy » 24 lis 2018, 10:34

Pokud bys chtěl aby byly nějaké jakékoliv Kryptoměny decentralizované, tak bys musel tyto kryptoměny zdarma rozdělovat mezi všechny lidi na světě. Například každý den bys všem na světě připsal 1 nějaký coin a pak by s tím začali pomalu obchodovat, dostávat to v práci jako výplatu.... Pokud ti většinu Bitcoinů vlastní pár lidí, tak o nějaké decentralizaci nemůže být ani řeč. Úplně to postrádá ten základ, který by to podle tebe mělo mít, pokud jsou peníze také jen vzduch jak říkáš, tak je mezi nima a Bitcoinem jen jediný rozdíl. A to že zatímco peníze může rozhazovat stát a ručit za ně, tak Bitcoiny může rozhazovat nějaký Chink Muo Chunk a nikdo za ně neručí :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti