Nejbizarnější investice

Jiné druhy investic a jiná témata nesouvisející s P2P.
Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 53
Kontaktovat uživatele:

Nejbizarnější investice

Příspěvekod Joshua » 18 dub 2016, 18:33

Napadlo mě založit téma - nejbizarnější investice, jaké Vám byly nabídnuty. Sem se všemi extrémy a blbostmi.

Mě dnes oslovil kamarád (takhle to většinou začíná...) a nabídl mi "velmi konzervativní investici" 8-14% měsíčně. Téma? Recyklace odpadu.

https://recyclix.com/

Síla složeného úročení je neúprosná. Při jednorázové investici pouhých 1000kč máte na účtu za 10 let 9,5 mega. ;)
O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

sollar
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejbizarnější investice

Příspěvekod sollar » 18 dub 2016, 21:53

Ahoj Joshua...

já jsem minulý čtvrtek na Václavským v Olomouci investoval do bezdomovců 73kč a zatím mám finanční zhodnocení 0% ...
Možná je to lepší investice,než do polských plastových kuliček. :lol:

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 03 čer 2016, 14:19

Už je tvůj kamarád milionářem?

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 03 čer 2016, 22:21

Nevím, zatím asi ne ;).

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 01 pro 2016, 15:00

Joshua píše:Napadlo mě založit téma - nejbizarnější investice, jaké Vám byly nabídnuty. Sem se všemi extrémy a blbostmi.

Mě dnes oslovil kamarád (takhle to většinou začíná...) a nabídl mi "velmi konzervativní investici" 8-14% měsíčně. Téma? Recyklace odpadu.

Síla složeného úročení je neúprosná. Při jednorázové investici pouhých 1000kč máte na účtu za 10 let 9,5 mega. ;)

Mimochodem, na Recyclix si někdo půjčoval asi 200 kkč na Zonky. Letmo jsem si to (Recyclix) pročetl, podmínky mi moc jasné nebyly, ale stylem konstrukce mi to silně připomínalo Ponzi schema.
Naposledy upravil(a) Jan dne 01 pro 2016, 15:27, celkem upraveno 1 x.

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 01 pro 2016, 15:25

Tak to je síla. Někde v podmínkách měli kdysi dokonce i větu, že peníze vkladatele mohou být využity pro výplatu jiných osob. Dnes jsem se díval a podmínky trochu pozměnili. I tak bych tomu ale moc nevěřil.

Recyclix Sp.z o.o may merge these funds with the funds of other Users and its proprietary funds. These merged funds may be used for payments to other Users or for the sake of our mutual corporate aims or otherwise. However, Recyclix Sp.z o.o. shall in any case pay or return you the funds according to this Payment Policy and the Terms of Use.

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 01 pro 2016, 16:10

Joshua píše:Tak to je síla. Někde v podmínkách měli kdysi dokonce i větu, že peníze vkladatele mohou být využity pro výplatu jiných osob. Dnes jsem se díval a podmínky trochu pozměnili. I tak bych tomu ale moc nevěřil.

Recyclix Sp.z o.o may merge these funds with the funds of other Users and its proprietary funds. These merged funds may be used for payments to other Users or for the sake of our mutual corporate aims or otherwise. However, Recyclix Sp.z o.o. shall in any case pay or return you the funds according to this Payment Policy and the Terms of Use.

Pěkný... I když si nejsem jist, že tomu úplně rozumím. Resp. mi to přijde docela šílený (i když to by záleželo na renomé firmy, pokud by byla důvěryhodná, tak bych si asi řekl, že to je nějaká normální klauzule (takových jsou i v českých smlouvách mraky, že se mi nelíbí, ale stejně to musím podepsat, pokud chci produkt)). Mimochodem, to co jsem četl já, tak tam tvrdili, že sídlí někde v Pobaltí... Ale byla to nějaká "recenze", ne oficiální web .

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 05 pro 2016, 23:40

Joshua píše:Mě dnes oslovil kamarád (takhle to většinou začíná...) a nabídl mi "velmi konzervativní investici" 8-14% měsíčně. Téma? Recyklace odpadu.

Zajímalo by mě, jak se tvému kamarádovi s recyclixem daří. Dnes jsem se právě bavil s jedním kamarádem a když padlo téma investice, zmínil, že z tohohle postupně navybíral svůj vklad a teď už jde do plusu. S výběrem prý nikdy problémy neměl.

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 06 pro 2016, 09:01

Což o to. Když letadlo začínáš dostatečně brzy tak vybereš. Čili pokud nepočítám nějaké morální zásady a jde čistě o peníze, tak většinou i vyděláš.

Třeba pokud vím tak právě ten Kairos o kterém se zmiňoval měl zhodnocení úplně stejné okolo 250% ročně. Jde o to nalákat lidi - podívejte se, tady vyplácíme, přišlo mi 5 výplat (buď to jsou peníze toho člověka nebo peníze ostatních), musí to fungovat. Taky všechno super, lidi chodili a pak to prostě uřízli a momentálně dluží na výplatách za 4 měsíce. Odřezávají celé neaktivní větve, kteří nehledají nové investory. Hledat nové investory za provizi např. 20,30% je samozřejmě velmi atraktivní - ale tihle lidé, většinou tvoji kamarádi už nejspíš peníze zpět nikdy nedostanou.

Ono celá problematika Ponziho schémat je velmi zajímavá. Dokud k tomu lidé přistupují tak, že je to něco jako gambling, ruleta.. asi s tím nemám problém. Založit podnikání na tom ale dlouhodobě nejde, pokud verbuješ lidi za účelem zisku, pak je to hodně velká sviňárna.

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 06 pro 2016, 13:03

Spíše mě zajímalo, jak se daří tomu tvému kamarádovi. Přeci jen už je to docela doba, co jsi zakládal tohle vlákno.

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 06 pro 2016, 14:09

Mohu jen hádat, o tomhle se s ním moc nebavím. Takto jsou na tom investice, které mě doporučoval.

Kairos - už několik měsíců nevyplácí, pravděpodobně krátce před krachem
Amazing5.net (5% denně) - už několik měsíců nefunguje
Recyclix - běží, zatím prý vyplácí
Forexking - nevyplácí

Soudím jen podle toho, co mi ukazoval. Dle jeho slov se mu daří velmi dobře a ruku na srdce, jeho životní styl a cestování mu za poslední rok, kdy jsem neopustil republiku nepokrytě závidím ;).

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 06 pro 2016, 15:10

75% platformní riziko, alespoň podle těch 4 řádků... To má tedy slušné skóre. :lol: „Opravdové“ investice ho nelákají?

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 06 pro 2016, 15:13

1% měsíčně mu přijde hrozně málo - pokud jde o P2P, akcie ho prý nezajímají

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 06 pro 2016, 21:35

Živí se jen tím, nebo má i regulerní zaměstnání?
Je to až k nevíře, že by se tím šlo uživit. Ještě tak bych pochopil multilevel markleting typu Amway, ale ta Ponzi schémata... Každopádně já bych na to neměl, uvrtávat lidi do takových sra... :o/
Ty ostatní (současné) aktivity (CoinSpace, WSM robot) mi nic neříkají. Obecně to automatické obchodování by mohlo být v poho, ale nijak jsem to nečetl, jen že to je FOOREX robot.

No, ono pokud dokáže vydělat to, co ty domény slibují, tak je jasné, že P2P je pro něj ztráta času a na akcie (pokud tedy nebude mít dobrého robota) to chce něco umět...

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 07 pro 2016, 13:12

Tady bych mlžil. Nevím, zda mu to stačí nebo zda má regulérní zaměstnání, vidím se s ním málo. Jinak je to ale fajn člověk.

Já jeden čas taky dělal Amway, byly to moje vysokoškolský telecí léta, kdy jsem měl hodně naivní představy. Nicméně i dnes si myslím, že v systému Amway moc lidí, kteří si vydělají alespoň na vlastní živobytí nebude. Ono celkově s těma investicema to ukáže až čas, na jak pevných stojí základech.

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 07 pro 2016, 13:53

Zvláštní...
Pokud si dobře pamatuju, tak jsem asi byl s tátou u nějakejch "známejch" kde ho na Amway lákali. Ségra dělala/dělá? Avon.
Já jsem se takhle trochu rozhlížel po možnostech přivýdělku, a když to shrnu, tak můj dojem je, že pokud to propočítáš, tak to zas tak moc výdělečné není (vyjma "focení" za pár kkč/den (takže si nedělám iluze, o co jde x) )) - prostě moc vysoké fixní náklady, ať finanční, tak časové... I když většina z toho by na full-time možná i šla.
Takže mi přijde, že to ty lidi tak pohltí, že si toto neuvědomí. A nebo si jen nechtějí přiznat "neúspěch"... A nebo vedou takový sociální život, že to, že tu prodají tři voňavky a tamhle dva krémy jim nijak nepřekáží a naopak vyhovuje. A nebo doufají, že v MLM postoupí výš a bude lépe (začátek každého byznisu je těžký).
Obecně mám k takovým lákačům a přeprodejcům celkem odpor - ale to hlavně ze zkušenosti, že většina z nich věší lidem bulíky na nos (počínaje "serióznostmi" typu životní/důchodové pojištění a konče různými Ponzi schematy). Já bych na to (bohužel?) žaludek neměl.

Koneckonců, někdo má třeba talent na akcie, někdo na Ponzi schémata. Takže pokud to ten tvůj kámoš umí včas zabalit, tak chápu že je to dost dobrej džob. To už je jen o akceptovatelnosti poměru míry rizika, ztrát, zisku (a případně adrenalinu :o) ).

limerick

Příspěvekod limerick » 23 čer 2017, 12:24

Joshua píše:Mohu jen hádat, o tomhle se s ním moc nebavím. Takto jsou na tom investice, které mě doporučoval.

Kairos - už několik měsíců nevyplácí, pravděpodobně krátce před krachem
Amazing5.net (5% denně) - už několik měsíců nefunguje
Recyclix - běží, zatím prý vyplácí
Forexking - nevyplácí

Soudím jen podle toho, co mi ukazoval. Dle jeho slov se mu daří velmi dobře a ruku na srdce, jeho životní styl a cestování mu za poslední rok, kdy jsem neopustil republiku nepokrytě závidím ;).

Recyclix je podvod :)

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doonio » 18 črc 2017, 21:10

Ad: Recyclix...
Ano, byl to typický HYIP, nevyplácí, majitelé vypaření, společnost krapet vytunelovaná...

http://digitalninomadstvi.cz/budoucnost ... ze-co-ted/

Kamarád mě lákal do jiného HYIP a to Skyway, tak jsem ho od toho odrazoval, že mě do toho nedostane a já být na jeho místě, ihned balím vše tam mám.

Zpět na „Volná diskuze“