Půjčky - lidé půjčují lidem

Vše co se jinam nevešlo. Jiné druhy investic a témata nesouvisející s P2P.
Nebo jen tak, neformálně.
Petr666
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Půjčky - lidé půjčují lidem

Příspěvekod Petr666 » 23 pro 2016, 18:29

Máte nějaké zkušenosti když - lidé půjčují lidem myšleno z ručky do ručky? Případně půjčujete jen dobrým známím, nebo i v širším kruhu? A kolik je pak váš "manipulační poplatek" ;)

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčky - lidé půjčují lidem

Příspěvekod Joshua » 24 pro 2016, 19:14

Mám zkušenost, že dobrému známému raději nikdy nepůjčovat - pokud si z něj nechci časem udělat nepřítele.
O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 62
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 25 pro 2016, 00:14

Joshua píše:Mám zkušenost, že dobrému známému raději nikdy nepůjčovat - pokud si z něj nechci časem udělat nepřítele.

Naprosto souhlasím. Dluh mi jednou málem ukončil jedno velice dobré přátelství. Mezi příbuzné žádné půjčky nepatří. Dnes už bych navíc nikomu nepůjčil bez úroku a pochybuji, že bych se spokojil s nižším úrokem než třeba 7 % od Air Bank, tedy to si ten člověk může jít rovnou půjčit tam.

sollar
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sollar » 25 pro 2016, 11:11

Joshua píše:Mám zkušenost, že dobrému známému raději nikdy nepůjčovat - pokud si z něj nechci časem udělat nepřítele.

Také souhlasím. S tchánem to už není pravé kamarádství :roll: . Já přátelům půjčím tolik , že mi ta ztráta nebude vadit.
Jako bych jim ty peníze daroval a jim to samozřejmě neříkám .
Když to shrnu,tak v rodině a přátelům nepůjčovat, ale darovat ;) . Nebo poradit dobrou radou....??? Požádejte o půjčku na P2P!!!!!! :lol:

Petr666
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr666 » 31 pro 2016, 11:09

:lol: samozřejmě to takhle nefunguje. Půjčit bez úroku se dá tak někomu na cigára... Jinak za 7% půjčovat přímo do ruky je také zcestné... když asi tak třetina dlužníků jsou předem podvodníci a další třetina splácí nejméně 2x tak dlouho než bylo dohodnuto.
A spousta lidí může na oficiální půjčku předem zapomenout. Paradoxní je, že si půjčují poměrně obtížně i celkem majetní a bezúhonní.

Nedávno jsem čekal v Airbance než vymění kazety ve vkladomatu, z bankéřem jsme brbali o Zonkách a tak mě cvičně navedl, abych si zkusil zažádat o půjčku, jestli mi ji schválí. Poslali jsme 2 daňovky vyplnili potřebné a za 2 dny to přišlo - jak to napsat? - kde beru tu drzost to vůbec zkoušet...
OSVČ s paušálama a 2 dětma, svobodný co žije na hromádce prostě nemá šanci. A co naplat, že nefakturuje málo, má přijmy z pronájmu, v katastru napsaných x nemovitostí bez zástavy. A nikdy nikomu nedlužil, neměl leasing, ani nic na splátky. O to hůře - nemá žádnou historii dlužníka. Je na tom hůř než člověk co splatil insolvenci. Myslím jsme žádali o 250.000,- Jinak jsem párkrát pomáhal známým a vím, že pro OSVČ je i hypotéka problém. ;)

Hodně štěstí v novém roce.

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 63
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 31 pro 2016, 12:48

OSVČ dle mého už ani nemá jinou možnost, než si odkládat příjmy, vzdělávat se a investovat. Důchod je při minimálních zálohách necelých 6 tisíc korun. Rozumně uvažující, pracovitý člověk takový příjem z investic umí vytvořit poměrně rychle sám (netrvá mu to celý život).

V Airbance se občas vyplatí s někým se pobavit. Jen taková zajímavost. Současné rozšiřování jejich bankomatů probíhá podle výzkumu, kde nejčastěji zákazníci vybírají. Jedno z největších odběrných míst v Liberci je pouze 50 metrů od jejich pobočky na náměstí. Ale lidem se prostě nechce do kopce a z kopce, tak raději zaplatí 20 Kč poplatek za výběr :).
O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

Zpět na „Volná diskuze“