2017 – cíle, plány a přání

Vše co se jinam nevešlo. Jiné druhy investic a témata nesouvisející s P2P.
Nebo jen tak, neformálně.
Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

2017 – cíle, plány a přání

Příspěvekod Jan » 03 led 2017, 11:08

Docela mě překvapilo, že se to tu ještě neobjevilo. Takže jaké jsou Vaše plány a cíle do roku 2017?

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017 – cíle, plány a přání

Příspěvekod Jan » 03 led 2017, 11:11

Provedu-li revizi, tak za mě:

Z hlediska konkrétních cílů:
i) uzavřít smlouvu/y s P2P – původně jsem plánoval podzim 2016, Mintos a SavingStream. Kromě časového horizontu zůstává plán zhruba stejný.
ii)uzavřít smlouvu se standartním brokerem – původně jsem plánoval začátek 2017, zřejmě interactivebrokers (ale nijak do detailu jsem neporovnával)
iii) vyřešit měnové zajištění – vzhledem k okolnostem by toto bylo záhodno do konce 1Q/2017

Z hlediska obecnějších a dlouhodobějších plánů to je:
- vzdělávat se (nutnost)
- začít s ostatními aktivy

A spíše z oblasti snů je algoritmové obchodování. Z hlediska výnosu to moc neřeším, ale pokud P2P nabízejí celkem bez práce a nutnosti znalostí +- 12%pa, chtělo by to o něco více, pokud už do toho člověk vkládá čas. Ale beru to jako učení se, takže jak píšu, toto zatím není úplně aktuální... tedy spíše neprodělat, přiblížit se/pohybovat se okolo P2P...

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017 – cíle, plány a přání

Příspěvekod anybodyelse » 03 led 2017, 12:24

Tak já se také přidám.

1) v P2P už jedu necelý rok. Tedy tam je cíl jasný udržet výnos cca 12%. Během 2016 jsem tam navalil volné prostředky a víc se zatím nechystám.

2) Pro mě zásadní pro 2017 je otevřít účet u Interactive Brokers a spustit naostro obchodování "strategie 90", kterou cca rok sleduji u jiných ( zdroj winpes) a cca dva měsíce testuji v demo účtu.

Zpět na „Volná diskuze“