Fundlift - zkušenosti


web: www.fundlift.cz
Odpovědět
adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od adventura » 23 pro 2016, 13:20

ing medical jde na dracku, jako by ostani meli nejaky insider info :)
7pa mel i treba isoline, ale ta je na rozdil od nich zavedena a fungujici firma a trvalo jim mnohem dele vybrat tech 6M nebo kolik to bylo, takze takovou rvacku o ing medical jsem necekal

btw dneska mne prisel vanocni newsletter isoline s tim jak jim to jde - vypada to na uspesnou pripravu expanze do zahranici, rok skonci v plusu, dari se jim...

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 23 pro 2016, 23:21

kolibrik píše:
Finlord píše: Souhlas, 7 % je málo vzhledem ke stadiu projektu. Prakticky se jedná o start-up. To už raději můžeme kupovat ty 11 % CZK půjčky na Mintosu ;) ;) . Firma je jako investice vhodná pro vlastence, kteří by chtěli podpořit českou aplikovanou vědu :) Více jsme napsali v naší analýze:
https://finlord.cz/2016/12/fundlift-ing ... me-dotaci/
Velebnosti, vy preskakujete! Ja se tak tesil na ten Red Crox. :D
Njn, ten Red Crox je chuťovka, ale spíše v negativním směru. Nechtělo se nám před Vánocemi ztrácet čas takovou šíleností ;). U ING Medical si za určitých okolností investici dokážeme představit, ale u RC vůbec.
Po Vánocích analýzku doděláme a blíže rozebereme naše postřehy.
Teď se už jenom cpeme koláčky :D
Hezké a klidné Vánoce všem přejeme.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 09 led 2017, 17:24

Na Fundliftu se objevila další nabídka, tentokrát je to SuperSoused.cz

SuperSoused.cz je online platforma pro drobné řemeslnické a jiné služby a výpomoci pro domácnosti.

Společnost žádá 4 500 000 Kč za konvertibilní investiční certifikát s úrokovou sazbou 10% p. a, splatný při splatnosti (8. 3. 2020)

Zde i video z ČT:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... -ekonomika

Co na to říkáte? Finlordi asi už makají na nějakém detailnějším rozboru - už netrpělivě čekám :-D
Za mě to vypadá vcelku životaschopně, jen mi přijde že s těma malými přijmy co mají budou až do splatnosti v mínusu, tak nevím z čeho chtějí potom splatit ty investory, ale asi tam pošlu nějakou korunu, Ať žije diverzifikace!!!
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od adventura » 09 led 2017, 17:54

celkem se mne libi, ze maji garanci sluzeb/pojisteni a i podle poctu zakazek vypada, ze to tam zije
trochu se mne nezda expanze do dalsich mest a do zahranici, kde uz podobny sluzby jsou, hlavne chteji tezit z Vidne a Berlina, kde si zisk v prvnim a druhym roce hned hezky namalovali, taky v pripade krachu ta firma nema nic krome software a sponzorujete to prakticky jenom majitel ze svy kapsy

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 09 led 2017, 22:16

ad redCrox - to se mne dost libi s pohledu klienta, nevim jak dlouho je to udrzitelne, vyzkousel jsem, ucet to priradilo, jen ten prvni gol pak nedal Sanchez ale Giroud :D , nicmene pokud se tipuje treba fotbal - prvni gol, myslim ze sance nemusi az tak mala.
top utocnik z tymu co kope penalty... ma vetsi sance nez obrance ci zaloznik...

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 10 led 2017, 21:42

U Finlordů doma visí od včerejška analýza společnosti RedCrox.
Zajímavé počteníčko... https://finlord.cz/2017/01/fundlift-red ... -vysledek/

PS: Orco jsem v začátcích investování vlastnil a jsem rád ,že se i rychle zbavil ;)

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 12 led 2017, 14:50

A ještě naše analýzka na SuperSouseda. My tyto platformy s řemeselníky máme obecně rádi, protože jsou užitečné. Ale na druhé straně jich začíná vznikat nějak moc - jako kdysi slevových portálů. Nakonec uspěje jenom pár nejlepších firem a ten zbytek bude spíše přežívat než vzkvétat. Riziko projektu je nemalé:

https://finlord.cz/2017/01/fundlift-sup ... investory/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od adventura » 30 led 2017, 16:59

co rikate na hafany z Brunia?
podle business planu cili hlavne na movitejsi klientelu z Prahu a vetsich mest, kam se chystaji expandovat, pak pry i zahranici. co se tyka varene stravy pro psy, tak konkurence v cechach prakticky neni a finance planuji pouzit hlavne na marketing.

celkem s investici vaham, na jednu stranu se mne projekt libi, ze maji uz i nejakou stalou klientelu a hotovy produkt, rozvazka zadarmo, akorat u startupu to bude o tom, jestli se poradi prilakat vetsi mnozstvi zakazniku. V Praze bude patrne dost pejskaru, kteri objetujou nejakou tu korunu navic, akorat si nejsem jist, jestli Brunio prilaka i dalsi zakazniky z jinych ceskych mest.

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: Investoři

Příspěvek od kolibrik » 30 led 2017, 22:51

Za me palec dolu, ze dvou duvodu:
1) Neverim, ze se najde dostatek lidi, kteri budou ochotni dlouhodobe krmeni odebirat. Ani v te zazracne Praze.
2) Pokud nekdo deklaruje, ze penize z moji investice pouzije prevazne na marketing, okamzite mi zablika cervene svetlo.
Tot muj nazor, je to ale spise o pocitech nez o nejakych tvrdych datech. Na prvni pohled me to nezaujalo, tak nemam motivaci se tomu detailneji venovat.
Jinak mi to neprijde jako uplny nesmysl, ale neni to ani nic na cem bych se chtel podilet.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 26 úno 2017, 07:34

Jak je vidět na Fundliftu, tak SuperSoused.cz dostane od investorů vale a po měsíci investic je Brunio s 16% investic na stejné cestě.
Nové nabídky tu nejsou asi záměrně?! :geek:

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 27 úno 2017, 14:26

blahetal píše:co rikate na hafany z Brunia?
podle business planu cili hlavne na movitejsi klientelu z Prahu a vetsich mest, kam se chystaji expandovat, pak pry i zahranici. co se tyka varene stravy pro psy, tak konkurence v cechach prakticky neni a finance planuji pouzit hlavne na marketing.

celkem s investici vaham, na jednu stranu se mne projekt libi, ze maji uz i nejakou stalou klientelu a hotovy produkt, rozvazka zadarmo, akorat u startupu to bude o tom, jestli se poradi prilakat vetsi mnozstvi zakazniku. V Praze bude patrne dost pejskaru, kteri objetujou nejakou tu korunu navic, akorat si nejsem jist, jestli Brunio prilaka i dalsi zakazniky z jinych ceskych mest.
Hezký den, tak jsme se o víkendu podívali na Brunio projekt. Tady je naše analýzka:
https://finlord.cz/2017/02/fundlift-bru ... me-zofika/
Zejména se obáváme velmi rychlého pálení hotovosti a nadměrného optimismu ohledně budoucího vývoje. Této investici se raději vyhneme.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 28 úno 2017, 21:28

Jak jistě všichni víte ,tak na Fundlift se chystá Flexisander.

Tento projekt mě zatím nejvíc zaujal ze zdejších nabídek.
Prozatím se připravuji na investici.
Menší informace o firmě : Innovia, s.r.o.
(http://www.detail.cz je supr stránka ,která lustruje firmy a podnikatele.)
Na Trubce je Flexisander v akci : zde

Malý popis pro ty ,kterým nepřišel e-mail:
Nástroje, nářadí a brusky FLEXISANDER se úspěšně používají v loďařském průmyslu, kde je jedním ze zákazníků jeden z největších evropských výrobců jachet, společnost Bavaria, v letectví, kde FLEXISANDER dodává společnostem Airbus a Boeing, velký potenciál mají brusky FLEXISANDER ve výrobě a v opravárenství dopravní techniky a aut (zákazníkem je i automobilka Škoda). Technologie nástrojů FLEXISANDER je dobře využitelná při jakémkoliv broušení a tmelení povrchů, tedy i ve stavebnictví, výrobě z kompozitních materiálů apod. Z geografického hlediska není trh nijak omezen a firma již nyní exportuje po celém světě.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od adventura » 01 bře 2017, 10:03

diky za ty linky, to se hodi
muzes jeste napsat duvody, proc se te ne/libi :)

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: Investoři

Příspěvek od kolibrik » 01 bře 2017, 15:10

Tak jsem nad fundliftem definitivne zlomil hul. Ze zacatku jsem projekt uvital s nadsenim ale s pribyvajicim casem moje nadseni vyprchalo. Nejde ani tak o projekty ktere se tam nabizi. Ty proste nemusi sedet vsem, ale o transparentnost (ci jak bych to nazval) cele platformy. Nekolik prikladu:
1) Ze zacatku se s velkou pompou slibovaly investice od 500 Kc.Az na par vyjimek uplne na zacatku jsou vsechny projekty od 5 000 Kc. Ne ze by me to nejak trapilo ale je to 10x slibovana castka. Pro me to znaci jistou nedomyslenost na pocatku.
2) 100% uspesnost kampani. To je jasna lez. Staci jmenovat projekty Favorit a SuperSoused. RedCrox sice byl zafinancovan a dokonce navysen ale jak k tomu doslo ve me moc duvery nevzbuzuje( celou dobu se projekt placa do 50% ci kde a pak par dni pred koncem se objevi investor, ktery zbytek doinvestuje). Co se tyce Favoritu tak jeste nejakou dobu po "Ukonceni" na strankach byl ale ted uz se po nem slehla zem. SuperSoused pro jistotu zmizel okamzite.
Paklize ma nekdo potrebu lhat v takove, pro investory naprosto nepodstatne statistice, jak mam verit, ze nelze ve vecech pro me podstatnejsich?

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 01 bře 2017, 15:58

blahetal píše:diky za ty linky, to se hodi
muzes jeste napsat duvody, proc se te ne/libi :)
Trochu mi to připomíná Gillette a teď si čtu investiční plán ,když jsem si přečetl Kolibříka...
kolibrik píše:100% uspesnost kampani. To je jasna lez.
Flexisander by byla asi moje první investice na Fundliftu ,ale účastnit se nebudu, když platforma záměrně zkresluje a provozuje lživou propagaci...

Michal

Re: Investoři

Příspěvek od Michal » 01 bře 2017, 18:54

nad společností váhám, před chvílí jsem vložil na Fundliftu dvě otázky, ta co mě zajímá nejvíc jak moc počítají s posílením koruny když uvažují valnou většinou tržeb ze zahraničí (2016 95% šlo z mimo ČR trhů)....tak uvidíme...

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 01 bře 2017, 23:26

Ahoj Michale...
...budu rád, když nás budeš informovat.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 02 bře 2017, 09:02

Právě jsem na Fundlift napsal e-mail. Ptal jsem se na pravdivost úspěšnosti jejich projektů.
Také jsem se ptal pana Froňka (FLEXISANDER)na tržby, které mají v roce 2017 stoupnout až o 454%!!!

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od adventura » 02 bře 2017, 11:05

jo ten financni plan na 2017 s takovym rustem mne taky zarazil s tim, kde to chteji nabrat?
dyztak dej vedet, diky

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 02 bře 2017, 12:46

kolibrik píše:100% uspesnost kampani.
Dobrý den,



děkujeme za Váš email a zájem o Fundlift, přesto, že nás toto vnímání mrzí, ho vnímáme jako konstruktivní zpětnou vazbu.



Co se týče projektů SuperSoused a Favorit, situace u obou projektů je taková, že vzhledem k probíhající kampani obou projektů na Fundliftu obě dvě společnosti akcelerovaly jednání s velkými strategickými investory,

kteří projevily zájem o investici do těchto společností, nechtěly však investovat prostřednictvím Fundlift a nechtěly, aby dané společnosti byly zatíženy financováním z Fundlift. Z tohoto důvodu oba tito emitenti respektovali přání těchto strategických investorů a přáli si kampaně stáhnout před jejími ukončením. Uvědomujeme si, že tato situace není ideální, na druhou stranu je však pravda, že kampaň na Fundliftu pomohla oběma projektům na sebe před těmito investory upozornit a akcelerovat jednání s nimi.



Jakmile byly kampaně staženy, investorům do daných kampaní byl napsán email s vysvětlením, omluvou a byly jim okamžitě odblokovány finanční prostředky.



Doufáme, že je toto vysvětlení pochopitelné a že nám zachováte přízeň. Věříme, že k podobným situacím, jako těmto, nebude již docházet.



S pozdravem,



Radek Musil

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů