Fundlift - zkušenosti


web: www.fundlift.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od zbynhu » 24 lis 2017, 15:10

Níže článek o Fundlift na e15. Ale neúspěšnou kampaň Golf Technology v něm nezmiňují :)

http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-b ... nu-1340184
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od GOGO7 » 05 pro 2017, 14:07

Kampaně Fundliftu jsou sice fajn, i když kvalita projektů dost pokulhává. Bez velkých kampaní ale dlouhodobě funguje nabídka projektů na http://www.dluhopisy.cz. Nabídka je oproti Fundliftu rozsáhlejší a podmínky investování do dluhopisů jsou podle mě srovnatelné, občas i lepší. ;)

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od ch4 » 05 pro 2017, 21:42

GOGO7 píše:Kampaně Fundliftu jsou sice fajn, i když kvalita projektů dost pokulhává. Bez velkých kampaní ale dlouhodobě funguje nabídka projektů na http://www.dluhopisy.cz. Nabídka je oproti Fundliftu rozsáhlejší a podmínky investování do dluhopisů jsou podle mě srovnatelné, občas i lepší. ;)
Vcera jsem se tam take zaregistroval, jestli mas nejake zkusenosti, tipy, klidne zaloz separatni tema a neco o svych zkusenostech napis.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od zbynhu » 21 pro 2017, 17:24

Tak Malá pokladna je odpískaná - oficiálně kvůli odložení/zrušení dalších vln EET.
"Pro předčasné ukončení kampaně společnosti Malá pokladna s.r.o. jsme se v rámci ochrany investorů společně se zástupci Malé pokladny rozhodli vzhledem k neočekávanému rozhodnutí Ústavního soudu, které znamená odložení dalších vln EET na neurčito. Politická situace je v tuto chvíli nečitelná a tím se zvýšila i nečitelnost časového odhadu možnosti realizace záměru, který společnost na Fundliftu prezentovala. Dle zástupců Malé poklady se podle všech dostupných informací další vlny EET uskuteční, ale nyní není jasné, kdy se tak stane. Malá pokladna s.r.o. tak v aktuální situaci nechce vynakládat větší prostředky na získání nových klientů, místo toho se bude soustředit na péči o stávající zákazníky a rozvoj produktu."

Každopádně kampaň by měla velké potíže dospět až do úspěšného zafinancování i dle vývoje investic předtím, než k odložení došlo.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 03 led 2018, 14:58

Hezký den, po vánoční analytické pauze jsme se podívali na projekt Mladý Kokos na Fundlift. Jako výukový materiál dobrý, ale k atraktivní investiční nabídce to má docela daleko:
https://finlord.cz/2018/01/fundlift-mla ... -imperium/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 03 led 2018, 15:41

Finlord píše:Hezký den, po vánoční analytické pauze jsme se podívali na projekt Mladý Kokos na Fundlift. Jako výukový materiál dobrý, ale k atraktivní investiční nabídce to má docela daleko:
https://finlord.cz/2018/01/fundlift-mla ... -imperium/
Fuj. Napoprvé jsem četl "Mladý Kakos" a docela jsem se lekl. :o)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Finlord » 25 led 2018, 12:41

Projekt Right Power na Fundliftu je z hlediska poměru výnos-riziko to nejlepší co kdy na platformě bylo. Takže dluhopisy budou za chvíli rozprodané. Tady je stručné shrnutí:
https://finlord.cz/2018/01/fundlift-rig ... i-nabidka/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od zbynhu » 25 led 2018, 19:44

Right Power úspěšně zainvestován i s navýšením na 3,4 mil. Byl to fofr.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 16 bře 2018, 16:38

Pokud bylo upsání RightPoweru fofr, jak nazvat to co se dělo u Dobrot s příběhem?:)

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od eNaia » 16 bře 2018, 20:44

Tak... zase to jsou pozadovana dve mega oproti sesti stum tisic a taky nejvyssi castka delala rovnou polovinu.
To pak muselo litat fakt rychle :-)

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od doonio » 18 dub 2018, 17:25

Nový projekt na Fundliftu Dluhopis Broumov 6,25/2021

Nabízí dluhopis s 6,25% a splatností 17. 6. 2021.
https://www.fundlift.cz/#/projekt/930

Co na něj říkáte? Mě to příjde jako dobrá reklama a tomu i odpovídající úrok (neurazí, ale ani to není žádné terno). Z finančního amatérského hlediska mě tam nepřijde nic špatného.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od adventura » 18 dub 2018, 17:30

doonio píše:Nový projekt na Fundliftu Dluhopis Broumov 6,25/2021

Nabízí dluhopis s 6,25% a splatností 17. 6. 2021.
https://www.fundlift.cz/#/projekt/930

Co na něj říkáte? Mě to příjde jako dobrá reklama a tomu i odpovídající úrok (neurazí, ale ani to není žádné terno). Z finančního amatérského hlediska mě tam nepřijde nic špatného.
projekty na gastronomii docela tahnou, wafwaf, dobroty...vseschno hned pryc v ramci hodin, i kdyz tedy byly jenom na par milionu

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od zbynhu » 18 dub 2018, 19:00

doonio píše:Nový projekt na Fundliftu Dluhopis Broumov 6,25/2021

Nabízí dluhopis s 6,25% a splatností 17. 6. 2021.
https://www.fundlift.cz/#/projekt/930

Co na něj říkáte? Mě to příjde jako dobrá reklama a tomu i odpovídající úrok (neurazí, ale ani to není žádné terno). Z finančního amatérského hlediska mě tam nepřijde nic špatného.
Zcela s Tebou souhlasím. Přijde mi to spíše jako taková marketingová akce.
Osobně mám k těmto projektům daleko blíže než aplikace či vzdělávací instituty.
Úrok je vcelku nízký, ale zase lepší vrabec v hrsti... Do projektu se menší částkou zapojím.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od eNaia » 18 dub 2018, 22:34

Ja ne, jsem na Fundliftu suchu... pritom z 'lidskeho hlediska' mi to prijde jako mnohem lepsi projekt nez treba waffle. Tu univerzitu vubec nekomentuju...
Nu, bohuzel :-)
A jako reklama taky fajn :-)

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 dub 2018, 23:31

Tyden predtim, nez se na Fundliftu objevily dluhopisy Waf Waf jsme u nich byli. A bylo to fakt moc dobry, jen jsme si rikali, ze je tam malo mista. :lol:

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od lukipeer » 19 dub 2018, 10:57

Já bych to zas tak optimisticky neviděl. Dosavadní výsledky hospodaření nic moc, poslední 2 roky kolem nuly. Nejsem si jistý, jestli to ta restaurace zachrání. Majetková struktura - nějaké vybavení a stavební úpravy, v případě likvidace prodej za zlomek ceny. Kapitálová struktura - předluženost, podíl cizího kapitálu 90%.
Z lidského hlediska bych do toho šel, ale tak za 10%, nabízený úrok je pro mě málo.

Daniel Suk
Příspěvky: 13
Registrován: 18 črc 2017, 10:38
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Daniel Suk » 19 dub 2018, 14:26

lukipeer píše:Já bych to zas tak optimisticky neviděl. Dosavadní výsledky hospodaření nic moc, poslední 2 roky kolem nuly. Nejsem si jistý, jestli to ta restaurace zachrání. Majetková struktura - nějaké vybavení a stavební úpravy, v případě likvidace prodej za zlomek ceny. Kapitálová struktura - předluženost, podíl cizího kapitálu 90%.
Z lidského hlediska bych do toho šel, ale tak za 10%, nabízený úrok je pro mě málo.
Já tu kampaň chápu jinak. Myslím, že je to opravdu spíše marketingová akce, na které se investoři můžou svést. Ty dluhopisy jsou jištěné mateřskou organizací a půjčky, kterými jsou ty organizace financované, jsou podle prospektu nastavené až po splatnost dluhopisů z Fundliftu. Kromě toho jsem v prospektu četl, že půjčky pana Školníka osobně ve velikosti cca 2,8 mil. Kč jsou s Fundliftem smluvně ošetřené tak, aby byly pořízené Fundliftím dluhopisům.

O peníze tady zjevně zas tak nejde. Představa, že podnikatel a filantrop jako je pan Školník tu firmu položí kvůli dvěma mil. Kč z Fundliftu mi připadá opravdu nereálná. Spíš to vnímám tak, že pan Školník tou kampaní chtěl zpromovat Broumovsko a investoři tak mají možnost investovat s velmi slušným výnosem do kampaně, které je z důvodů, které popisuji výše, relativně opravdu velmi bezpečná. ;)

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od lukipeer » 19 dub 2018, 15:02

Pokud bych to bral čistě z ekonomického hlediska, tak skutečnost, že dluhopisy jsou jištěné mateřskou společnosti, by mi na klidu nepřidala. Hospodaření spolku, struktura majetku a závazku je snad ještě horší než u emitenta, navíc velká závislost na dotacích a příspěvcích. To, že půjčka od p. Školníka je podřízena dluhopisům je fajn, ale co zbývajících 8.mil. cizích zdrojů, které podřízené nejsou, i když jsou snad splatné později.

Pravděpodobně jenom maluji čerta na zeď, řeším víc čísla než podstatu, a bude to tak jak popisujete, ale těch 6,25% za to riziko, že to nemusí vyjít, je pro mě málo :). Hodně štěstí všem investorům.

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od eNaia » 20 dub 2018, 15:16

lukipeer píše:Pokud bych to bral čistě z ekonomického hlediska, tak skutečnost, že dluhopisy jsou jištěné mateřskou společnosti, by mi na klidu nepřidala. Hospodaření spolku, struktura majetku a závazku je snad ještě horší než u emitenta, navíc velká závislost na dotacích a příspěvcích. To, že půjčka od p. Školníka je podřízena dluhopisům je fajn, ale co zbývajících 8.mil. cizích zdrojů, které podřízené nejsou, i když jsou snad splatné později.

Pravděpodobně jenom maluji čerta na zeď, řeším víc čísla než podstatu, a bude to tak jak popisujete, ale těch 6,25% za to riziko, že to nemusí vyjít, je pro mě málo :). Hodně štěstí všem investorům.
Diky za prispevek, je to pro mne k zamysleni.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od adventura » 02 kvě 2018, 13:21

na fundliftu dalsi projekt, 800k minibond, kavarna, 7pa, uz je skoro hotovo
mne to prijde, jako ze se z fundliftu pomalu stava reklamni portal na nove podniky

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů