Fundlift - zkušenosti


web: www.fundlift.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 02 bře 2017, 13:27

sollar píše:
... Co se týče projektů SuperSoused a Favorit, situace u obou projektů je taková, že vzhledem k probíhající kampani obou projektů na Fundliftu obě dvě společnosti akcelerovaly jednání s velkými strategickými investory, kteří projevili zájem o investici do těchto společností, nechtěli však investovat prostřednictvím Fundlift...
Záleží, kde se k těmto příležitostem Ti investoři dostali, ale jinak m to přijde, že to celkem vypadá na systémový problém Fundliftu, zvlášť pokud jim to tam někdo "vyzobává" půjčky.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Michal

Re: Investoři

Příspěvek od Michal » 02 bře 2017, 15:58

právě jsem dostal odpovědi na své otázky:

Dobrý den,
mám 2 otázky:
1. vzhledem k tomu že valnou většinu tržeb budete získávat ze zahraničí jak uvažujete že vás může zasáhnout posílení koruny které velmi pravděpodobně přijde? V business plánu jsem si nevšimnul žádné poznámky na toto téma
2. na vašich webových stránkách jsem nenašel žádnou zmíňku o významých zákaznících které zmiňujete zde (např. Škoda, Boeing) - je pro to nějaký důvod?

Dobrý den,
K otázce č 1. Předpokládaný konec intervencí ČNB a s nim předpoklad posílení kurzu koruny samozřejmě vnímáme. V současné době nemáme sjednaný jakýkoliv nástroj pro kurzové zajištění. Velikost tržeb, resp. velikost dosahovaných marží absolutně bychom chtěli zachovat zejména snižováním nákladů na výrobu, resp. nákup našich produktů. S další produktovou inovací se zde nabízejí velké rezervy a možnosti.

K otázce č 2. To, že tyto refernce nejsou na našich stránkách je samozřejmě chyba. Není pro to žadný důvod. Okamžitě tak napravíme.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Flexisander

Příspěvek od sollar » 03 bře 2017, 09:26

(FLEXISANDER) a tržby, které mají v roce 2017 stoupnout až o 454%!!!
Odpovědět na mou otázku:

Dobrý večer,
K dotazu co se týká predikovaného nárůstu tržeb nejprve několik základních informací. Predikované tržby v r. 2017 by měly být tvořeny zejména prodejem strojně poháněných brusek (900 ks) .
Vzhledem k tomu, že naše produkty jsou zejména v kategorii B2B, tak preferovaným prodejním kanálem by měl být direct marketing ve všech jeho podobách. Při testovacích reklamních minikampaních (2016), jsme při telemarketingu dosahovali response přes 70% s následnou úspěšností prodeje 25%. Jednalo se zejména o karosáře, autolakovny a kompozitáře. Tyto statisticky naprosto nadprůměrné výsledky (i když na minimálním vzorku) jen potvrzují unikátní postavení našeho klíčového produktu na trhu.
V první fázi by jsme se chtěli soustředit zejména na výše uvedený typ koncových zákazníků v Čechách, Slovensku, Německu a Rakousku. Naše databáze potencionálních zákazníků z vyjmenovaných zemí čítá v současnosti cca 12000 relevantních kontaktů. V součtu s potenciálem ostatních zemí a v kombinaci s dalšími prodejními kanály by prodej 900 ks brusek neměl být problém.
Nárůst by měl být skokový a to i vzhledem k tomu, že v r 2016 byly prodeje v řádech pouhých několika desítek kusů. Hlavním důvodem byly technické problémy s životností některých komponentů. Tyto problémy jsou samozřejmě v sočasnosti vyřešené.
Důležitý je i fakt, že v rámci několika málo reklamací byl vždy požadován opravený stroj a ne peníze, ačkoliv i toto bylo nabízeno.

Přeji příjemný večer.

Petr Froněk

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Flexisander - Finlord

Příspěvek od sollar » 08 bře 2017, 16:10

Flexisander a analýza od Finlordů.

Společnost zaujala mě i Finlord : https://finlord.cz/2017/03/fundlift-inn ... exisander/

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Flexisander - Finlord

Příspěvek od Finlord » 09 bře 2017, 12:09

sollar píše:Flexisander a analýza od Finlordů.

Společnost zaujala mě i Finlord : https://finlord.cz/2017/03/fundlift-inn ... exisander/
Ano, společnost má rozhodně dobrý produkt, manažment i finanční situace je dle našeho názoru v pořádku. Škoda jen, že se to financuje konvertibilními certifikáty. Nechce se nám po třech letech získat absolutně nelikvidní podíl :-(.

To raději budeme investovat na irské https://www.linkedfinance.com/, kde je také řada velmi zajímavých firem (zejména ze "staré ekonomiky"). Už jsme tam poslali peníze a investujeme.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Flexisander - Finlord

Příspěvek od doonio » 10 bře 2017, 00:48

Finlord píše:
Ano, společnost má rozhodně dobrý produkt, manažment i finanční situace je dle našeho názoru v pořádku. Škoda jen, že se to financuje konvertibilními certifikáty. Nechce se nám po třech letech získat absolutně nelikvidní podíl :-(.

Muzete byt prosim vice konkretni co se muze stat, pripadne jake scenare muzou nastat, par tisic jsem investoval, rikal jsem si zdrava firma s nekolikaletou tradici a vcelku unikatnim produktem, jen jsem se moc nepozastavil nad tim ze se jedna o certifikat.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Flexisander - Finlord

Příspěvek od Finlord » 10 bře 2017, 12:56

doonio píše:
Finlord píše:
Ano, společnost má rozhodně dobrý produkt, management i finanční situace je dle našeho názoru v pořádku. Škoda jen, že se to financuje konvertibilními certifikáty. Nechce se nám po třech letech získat absolutně nelikvidní podíl :-(.

Muzete byt prosim vice konkretni co se muze stat, pripadne jake scenare muzou nastat, par tisic jsem investoval, rikal jsem si zdrava firma s nekolikaletou tradici a vcelku unikatnim produktem, jen jsem se moc nepozastavil nad tim ze se jedna o certifikat.
Obecně všechny konvertibilní certifikáty na Fundliftu nesou riziko získání nelikvidního podílu. Když se ve splatnosti firma rozhodne, že povolí konverzi do podílu, tak s tím jako investoři moc neuděláme. Neexistuje sekundární trh s podíly. Ono je pěkné držet podíl na nějaké firmě, ale když tento podíl nedokážeme prodat, tak je to blbý.
Nevíme, jestli pamatujete kupónovou privatizaci z 90. let anebo jestli investujete teď na Benefi. V obou případech vznikl úplně stejný problém s nelikviditou. Nedávno jsme k Benefi psali článek:
https://finlord.cz/2017/03/umira-p2p-sit-pripad-benefi/
Podívejte se na konec článku, kde je náš výpis. Pořád máme na platformě investici za cca 12 tisíc. Už bychom to všechno chtěli stáhnout zpátky, ale nejde to, protože sekundární trh na Benefi neexistuje. Teď můžeme maximálně sedět a čekat na výsledek. Toto čekání může klidně trvat i několik let.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 16 bře 2017, 15:19

Sushi na Fundliftu - Sushi Time.

Nabízejí 6% výnos v podobě minibondů( imobilizovaný dluhopis). Emise 4 000 000 Kč.

Sushi Time je lídr v oblasti fast-casual stravování inspirovaného asijskou kuchyní. Specializuje se na provoz bister, rozvoz jídla a B2B výrobu pro korporátní klienty.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od adventura » 16 bře 2017, 16:38

sollar píše:Sushi na Fundliftu - Sushi Time.

Nabízejí 6% výnos v podobě minibondů( imobilizovaný dluhopis). Emise 4 000 000 Kč.

Sushi Time je lídr v oblasti fast-casual stravování inspirovaného asijskou kuchyní. Specializuje se na provoz bister, rozvoz jídla a B2B výrobu pro korporátní klienty.
zajimavy projekt, nezajimavy urok :)

Michal

Re: Investoři

Příspěvek od Michal » 16 bře 2017, 16:50

blahetal píše: zajimavy projekt, nezajimavy urok :)
Vzhledem k tomu že u tohoto podniku už se nejedná o start-up fázi tak to procento docela odpovídá. A když se podíváte jak se to naplňuje tak si to asi myslí dost investorů....

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od adventura » 16 bře 2017, 17:32

buritto loco nebo isoline mely 8pa resp 7pa a nebyly to startupy
ok, investerum se to libi, ale spis mne prijde, ze testujou jaky pa jeste investori snesou :)

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 16 bře 2017, 20:18

Přesně jak psal blahetal, testují kam až můžou zajít, proč by nabízeli 10% když jim investoři na fundliftu budou trhat ruce za 6%. Já sice rád diverzifikuji, ale v tomto případě si radši pošlu další lopatičku EUR směr Mintos a Twino, kde mám BB a 12% k tomu.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 20 bře 2017, 13:34

doonio píše:Přesně jak psal blahetal, testují kam až můžou zajít, proč by nabízeli 10% když jim investoři na fundliftu budou trhat ruce za 6%. Já sice rád diverzifikuji, ale v tomto případě si radši pošlu další lopatičku EUR směr Mintos a Twino, kde mám BB a 12% k tomu.
JJ, přesně tak, společnost jako taková není špatná, ale 6 % je pro zdejší P2P profíky určitě málo :-)

Tentokrát jsme udělali jenom krátkou analýzku:
https://finlord.cz/2017/03/fundlift-sus ... -neni-cas/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Michal

Re: Investoři

Příspěvek od Michal » 20 bře 2017, 15:36

nedávno se tady probíralo téma ,,100% úspěšnost kampaní". Přísahám na kočičí pracku že když jsem dneska ráno koukal na Fundlift.cz tak tam bylo 92%! Ale co je ještě zajímavější, teď je tam zase sto :) :o

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: Investoři

Příspěvek od kolibrik » 20 bře 2017, 17:31

Michal píše:nedávno se tady probíralo téma ,,100% úspěšnost kampaní". Přísahám na kočičí pracku že když jsem dneska ráno koukal na Fundlift.cz tak tam bylo 92%! Ale co je ještě zajímavější, teď je tam zase sto :) :o
Jj, ja to tam take dnes videl! ;)

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 05 dub 2017, 10:35

Dobrý den, na Fundliftu je teď v nabídce investice do projektu SmileCar. Společnost chce získat 5 mil. Kč pomocí konvertibilního dluhopisu s úrokovou sazbou 10 %. Připravili jsme analýzku:

https://finlord.cz/2017/04/fundlift-smi ... -expressu/

Slíbený výnos 10 % p.a. je při vysokém podstupovaném riziku trochu málo. Co myslíte?
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od adventura » 05 dub 2017, 13:01

mam podobny nazor
penize chteji jenom na reklamni kampan, zastoupeni Leo Express mne nejak moc neuklidnuje :), myslim, ze vetsina lidi se bude bat sve auto pujcit, v zahranici bude velka konkurence, takze nevidim moc moznosti pro prosazeni

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 05 dub 2017, 17:59

Přesně tak, já si taky myslím, že nikdo kdo má svoje auto rád ho jen tak nepůjčí někomu cizímu, i kdyby měl sebelepší hodnocení..už i půjčit ho v rodině mi trhá trochu srdce :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 05 dub 2017, 22:20

SmileCar - zainvestováno 3 898 872 Kč !!! Částka navýšena na 5 000 000 Kč.
Fandím inovacím a novým věcem ,ale v tomto případě je tato investice s 10% hooódně riziková. ČSOB,LEOexpres a Charous jsou jen marketingový tah na investory. V budoucnu tu budou autonomní vozidla, která nebudeme muset vlastnit. Trend jde jiným směrem.

Michal

Re: Investoři

Příspěvek od Michal » 06 dub 2017, 10:21

Já myslím že na autonomní vozidla si ještě chvíli počkáme (asi největší překážku vidím to že někdo bude muset nastavit algoritmus jak se má vozidlo zachovat při kritických situacích - otázky typu má se za každou cenu snažit chránit Vás, i za cenu toho že sjede na chodník kde jde zrovna školka na procházku?).

Carsharingu fandím a maximálně ho využívám - díky tomu jsem si doteď nemusel koupit auto a ušetřil dost peněz. Používám AutoNapůl které se trochu podobá SmileCar v tom že se nachází již skoro po celé republice ve velkých městech - tudíž skvělá kombinace vlak - auto zde maximálně funguje. Ale je to model kdy auta vlastní společnost (stejně jako u AJO které bylo na Fundliftu dříve) - kdy máte záruku že se tato společnost o auta dobře stará, servisuje a neměl by být žádný problém. P2P carsharing je pro mě už moc velká divočina - ale třeba jsem takto nastaven jenom já, uvidíme! ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů