banking-online.cz


K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; CroFunGo; FinGood; Investown; Nafirmy.cz; Proplat.to; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
Odpovědět
Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

banking-online.cz

Příspěvek od sollar » 24 bře 2016, 12:57

Máte zkušenost?

Martin
Příspěvky: 6
Registrován: 30 kvě 2016, 23:48
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: banking-online.cz

Příspěvek od Martin » 31 kvě 2016, 00:00

Systém je poctivý, dá se v něm půjčit i investovat bez rizika okradení ze strany provozovatele.

Co jsem se díval, není tam zatím moc poptávek ani investic, takže je zde omezenější výběr. To je způsobeno mimo jiné i tím, že na začátku byly stanoveny dost vysoké minimální investice i půjčky a dost nízké maximální úroky, takže se to zaměření na vyloženě silné, konzervativní investory a bonitní zájemce o půjček dost míjelo s hlavní masou půjček. I když už to tržiště vyšlo vstříc poptávce, stále stojí trochu mimo hlavní proud a zaměřuje se na nízko úrokové, bezpečnější půjčky a investice.

Úrok je už od 3%, což spolu s poplatkem 1,5% za zprostředkování umožňuje získat teoreticky půjčku pod 5% včetně poplatků!

Samozřejmě pro investory to na první pohled zas až tak lákavé není. Maximální úrok je 15%, takže je třeba počítat s menšími výnosy. Na druhou stranu, zaměření je na lidi, kteří nebudou mít problém splácet a tak to může být zajímavé hlavně pro konzervativnější investování, kde sice ten zisk není tak vysoký, jako teoretický zisk třeba na Bankeratu nebo Benefi, ale zase jde o stabilnější prostředí.

Celkově je ze strany různých médií Banking Online často opomíjený, což je ale často i tím, že podstatná část článků v médiích jsou neoznačená reklama a další část jsou prostě přebrané věci.

Aukce: https://www.banking-online.cz/aukce-pujcek-a-investic
Sazebník a smlouvy: https://www.banking-online.cz/jak-to-fu ... zory-smluv

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: banking-online.cz

Příspěvek od sollar » 07 čer 2016, 08:28

Ahoj Martine.
Díky za obsáhlý příspěvek o této platformě.Díval jsem se tam a moc aktivity tam není.
Aktuálně je jedna nabídka proinvestovaná ,a to celou částkou od investora!!! ...80 000Kč.
Čeká do konce aukce,kde můžou investoři nabízet nižší úrok.

Takto investovaná částka je hazard od investora, nebo možná investuje 500x po 80 000Kč a to už je diverzifikace portfolia. :o Chtělo by to více investorů......

Martin
Příspěvky: 6
Registrován: 30 kvě 2016, 23:48
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: banking-online.cz

Příspěvek od Martin » 26 čer 2016, 15:38

Malý počet investorů je tam problém, to je fakt.

Sem tam se tam objevují zajímavé žádosti o půjčku, ale i když bych do nich investoval, tak maximálně do 5 000 do jedné, rozhodně ne třeba 50 000 sám a moc často se mi nepovedlo, že bych mohl dohodit někam, kde zbývá už jen pár procent a byla to dobrá půjčka.

Je vtipné, že v diskuzích o Benefi se píše, že je tam přetlak investorů a dobří zájemci o půjčku jsou hned rozebraní a tady je to zase přesně opačně.

Každopádně jak na Twitteru, tak na Facebooku: https://www.facebook.com/Banking-Online ... 096667230/ sem tam dávají některé ty půjčky, tak aspoň po očku sleduji a čekám, až se tam objeví víc investorů třeba po nějaké masivnější reklamní akci nebo tak. Protože systém zajímavý, ale je těžké si tam něco odchytit při tom malém pohybu.

Martin
Příspěvky: 6
Registrován: 30 kvě 2016, 23:48
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: banking-online.cz

Příspěvek od Martin » 02 dub 2017, 22:05

Aktualizace webu: https://www.banking-online.cz/

Přiznám se, že sám jsem v komunikaci s lidmi z Banking Online prosazoval, aby byla viditelně zveřejněna základní fakta, jako od kolika do kolika procent ty půjčky jsou, minimální investice a podobně. Věci, které dřív byly pro mně nepochopitelně až hluboko zasunuté v podmínkách a smlouvách. Takže v tomto spokojenost.

Současný vzhled webu mi sice stále moc nevyhovuje, ale tak - funkční to je... škoda, že nepůsobí chytlavěji graficky. Řekl bych, že to je jeden z důvodů, proč má ten systém pomalejší rozjezd a nedostal se do hlavního proudu. Společně s mnohem skromnějším rozpočtem na marketing, než má třeba Zonky.

Aukce fungují, půjček je tam trochu víc, ale stále to není dost na hlavní investování podle mně. Na druhou stranu, je pozitivní, že sice pomalu, ale jistě. Kdo hledá alternativu, tak tady je možnost.

Je tu dost odborníků na P2P, takže pokud se někomu bude chtít, lidé z Banking Online budou určitě rádi za postřehy a návrhy na zlepšení:
email: info@banking-online.cz

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů