Bitbond


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Bitbond

Příspěvek od sollar » 28 srp 2016, 01:21

Globální P2P bitcoin platforma.!!!
bitbond.png
bitbond.png (769 bajtů) Zobrazeno 12516 x
[/url]

P2P Bitbond je tu už pár měsíců, ale já ji objevil až teď.Jde o německou společnost, prostřednictvím které můžete investovat do bitcoin půjček po celém světě.
loans.png
loans.png (15.95 KiB) Zobrazeno 12516 x
V tomto případě jde o full diverzifikaci a nevázání na žádnou konkrétní měnu,až na bitcoin, kde jsem nováček.
Vzhledem k světové působnosti tu není moc půjček,teď 34. Hodně si zde půjčují obchodníci z Ebay.
Platforma podporuje autoinvest a zveřejňuje základní statistiky ,ale bez míry selhání.
world btc.png
world btc.png (12.59 KiB) Zobrazeno 12516 x
bit4coin.png
bit4coin.png (1.43 KiB) Zobrazeno 12516 x
Bitbond umožňuje SEPA konverzi měny přes bit4coin s poplatkem 0,6% .

Recenze uživatelů a jejich názory si můžete přečíst na jejich fóru nebo zde:https://www.trustpilot.com/review/www.bitbond.com

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitbond.com

Příspěvek od Jan » 01 zář 2016, 09:50

Jak už je v jiné diskuzi, jistý potenciál ve zpřístupnění P2P v USD a tedy diverzifikaci měny to nabízí. Ovšem co mě napadlo - docela by mě zajímalo, jak by to bylo s (případnou) vymahatelností. Obecně jsem k vymahatelnosti dost skeptický (ale zas jsem to nijak reprezentativně nestudoval (nehledě na to, že si nejsem jistý, že to bez právního vzdělání/ze zpřístupněných materiálů na úrovni obecných podmínek jde objektivně posoudit). To samé si myslím i o prověřování bonity dlužníka.
U standardních serverů (řekněme serverů s působností v rámci jednoho právního celku (stát, EU, ...)) se to snad ještě dá nějak rozumně podchytit (i když - když vezmu byť jen ČR - pokud nebude důkladná prověrka bonity a dlužník zvolí osobní bankrot, tak investor přichází o peníze a je to v souladu se zákonem).
Ale pokud je server celosvětový, tam si to moc nedovedu představit - jednak se obávám, že normální smrtelník nemá moc šanci situaci objektivně posoudit a s případnou vymahatelností bych byl taky krajně skeptický.

Takže asi klasicky - čas a zkušenosti ostatních ukáží, nakolik je platforma životaschopná...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitbond.com

Příspěvek od Saraph » 01 zář 2016, 14:36

Vypadá to hezky, ale taky mě myšlenka vlastnění bitcoinů nějak extra nepřitahuje. Ale musím uznat, že ty úroky jsou slušné.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitbond.com

Příspěvek od sollar » 24 úno 2017, 20:34

Co je nového na Bitbondu?

S postupným růstem a medializováním bitcoin měny jsem se opět podíval na Bitbond ....
Nyní je na platformě 30 půjček...


Před několika dny došlo u Bitbointu k navýšení kapitálu o 1.1mil.€
Platforma se chce soustředit na svůj rozvoj a růst...
Investice v bitcoinech by mi poskytla sama o sobě zhodnocení, ale je to velmi voalitní měna.
Jeden bitcoin se obchoduje za 1186,85 $ .
https://www.bitcoin.com/
Prozatím zde neinvestuji.

Nedávno jsem četl článek, jak na Bitbondu posuzují své žadatele o úvěr. Tyto digitální metody posuzování klienta používá čím dál více firem. Docela zajímavé počtení ...

Převážná část žadatelů o úvěr pochází z prostředí e-komerce.
Žadatelé se posuzují a hodnotí podle následujících parametrů(přepis z článku):
Z bezpečnostních důvodů nemůžeme zveřejnit všechny údaje za účelem posouzení dlužníků, ale nejdůležitějším opatřením je prověření on-line prodejních účtů. Každý dlužník musí připojit alespoň dva online účty za účelem vyplnění žádosti. Například tyto: PayPal, eBay, Amazon, MercadoLibre, Google Analytics, Debitoor (tj účetní software), nebo bankovní účet.
V případě Amazonu například vidíme počet odeslaných objednávek , zatímco u eBay účtu nám ukazuje počet a kvalitu zpětné vazby kupujících. To spolu s některými dalšími údaji (jako je počet uvedených položek), nám dává dobrou představu o žadateli .
Na vrcholu prověření jsou bankovní účty a PayPal ,které prověří finanční zdraví dlužníka a mohou ukázat nesplacené půjčky od jiných poskytovatelů služeb. Klíčovým krokem úvěrového bodovacího systému jsou finančně stabilní dlužníci. U Google Analytics účtu vidíme provoz a příjmy vytvořené webovou stránkou. Protože většina našich dlužníků podniká v e-komerci, tyto metriky jsou dobrým ukazatelem, zda žadatel provozuje silný podnik a pokud je bonitní.
Naše credit scoring algoritmus pak vezme tyto informace spolu s tisíci dalších dat a vytvořit úvěrový rating pro žadatele.

Zdroj: https://www.crowdfundinsider.com/2016/1 ... -currency/

Welltrado
Příspěvky: 6
Registrován: 14 črc 2017, 12:29
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitbond.com

Příspěvek od Welltrado » 28 srp 2017, 14:57

Podívali jsme se na proces výměny bitcoinů za jakoukoliv měnu a na posytovatele této směny v různých zemích světa. (text v angličtině)
Mimo jiné si přečtete, jaké kroky musíte podstoupit při této výměně, nebo kolik zaplatíte na poplatcích u různých poskytovatelů směny. Navíc se můžete podívat na další odkazy vedoucí k podrobnějším analýzám na BitReview.com.
Článek naleznete zde: https://www.welltrado.com/blog/p2p-lending-14/
Srovnáváme P2P platformy: https://www.welltrado.com/
Píšeme také zajímavé články a recenze: https://www.welltrado.com/blog/

kimchi
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2019, 21:15
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé

Re: Bitbond.com

Příspěvek od kimchi » 16 říj 2019, 14:35

Chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost s půjčkami v bitcoinech, zda je to hodně rizikové či ne. Já jsem kdysi půjčoval bitcoiny na platformě Poloniex.com, ale byl to bídný úrok.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitbond.com

Příspěvek od Joshua » 16 říj 2019, 14:59

kimchi píše:
16 říj 2019, 14:35
Chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost s půjčkami v bitcoinech, zda je to hodně rizikové či ne. Já jsem kdysi půjčoval bitcoiny na platformě Poloniex.com, ale byl to bídný úrok.
Půjčování je samo o sobě rizikové. S bitcoiny bych to za sebe už přirovnal k online casinu... v podstatě je to hazard.
Když pominu vše ostatní, stačí se podívat na volatilitu té kryptoměny a pak si zkus zvážit, zda někomu na 3 měsíce BTC půjčíš.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitbond.com

Příspěvek od adventura » 16 říj 2019, 20:00

kimchi píše:
16 říj 2019, 14:35
Chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost s půjčkami v bitcoinech, zda je to hodně rizikové či ne. Já jsem kdysi půjčoval bitcoiny na platformě Poloniex.com, ale byl to bídný úrok.
ja jsem na coinloan, zastava v crypto (btc, bch, eth, xmr, ltc), LTV 70 - 90 procent
urok, dobu pujcky, zastavu si volis sam

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů