Moneything


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Moneything

Příspěvek od Saraph » 10 lis 2016, 09:34

Investujete někdo na Moneything?
  • Platforma se nachází ve Velké Británii.
  • Podle tohoto článku není problém registrovat se mimo UK (autor je z Německa).
  • Zhodnocení okolo 12 % p.a.
  • Na p2p independent fóru je tato platforma docela populární.
  • Skóre 9.0/10 na Trustpilot
moneything.png
moneything.png (34.74 KiB) Zobrazeno 15947 x

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od Finlord » 10 lis 2016, 10:00

Saraph píše:Investujete někdo na Moneything?
  • Platforma se nachází ve Velké Británii.
  • Podle tohoto článku není problém registrovat se mimo UK (autor je z Německa).
  • Zhodnocení okolo 12 % p.a.
  • Na p2p independent fóru je tato platforma docela populární.
  • Skóre 9.0/10 na Trustpilot
moneything.png
My jsme tam zatím založili účet - bylo to docela snadné a na zákaznické podpoře se snažili. Mají specialitu: verifikaci po skypu :) . K poslaní peněz jsme se ještě nedostali, ale snad tam něco pošleme ještě tento týden. Dáme pak vědět, nicméně z informací na internetu to vypadá na dobrou platformu ve stylu FundingSecure a Saving Stream.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od doonio » 10 lis 2016, 18:17

Přesně tak, jedou na stejné vlně jako SS nebo FE, s tím že většina věcí je zajištěná nemovitostí, ale už jsem koupil i úvěr zajištěný autem, hodinkami, apod.

Úrok se neplatí na konci měsíce, jak je to třeba na SS, ale ke dni uveřejnění úvěru. Není možný autoinvest, takže člověk musí sedět u PC a ve správnou chvíli "zmáčknout to červené tlačítko". Menší uvěry mají prvních 24h nějaký limit, např. 100GBP na uživatele. Úroky se různí, od nějakých 12% až jsem zrovna dnes ulovil nějaký -extended úvěr na nemovitost na 1 měsíc s 18% úrokem.
mt.png
mt.png (64.89 KiB) Zobrazeno 15917 x
Mě se platforma zatím líbí, peníze posílám přes RoklenFx a nebyl problém, vždy dorazili v pořádku. Výběr jsem ještě nerealizoval.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od Mirinda78 » 12 pro 2016, 16:04

Dobrý večer,

můžu se zeptat, jak posíláte peníze na Moneything ? Nejraději bych přes Roklen,dnes mi totiž aktivovali účet. Ohledně vkladu: na webu po zmáčknutí tlačítka deposit po mně nejprve chtějí zadat číslo vlastního účtu, ale z něho nic posílat nechci, tak nevím, co s tím.

Díky za pomoc

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od Finlord » 13 pro 2016, 17:31

Mirinda78 píše:Dobrý večer,

můžu se zeptat, jak posíláte peníze na Moneything ? Nejraději bych přes Roklen,dnes mi totiž aktivovali účet. Ohledně vkladu: na webu po zmáčknutí tlačítka deposit po mně nejprve chtějí zadat číslo vlastního účtu, ale z něho nic posílat nechci, tak nevím, co s tím.

Díky za pomoc
Hezký večer, my jsme na MT posílal peníze přes Transferwise. Nicméně přes Roklen by to také mělo snadno projít. Když jsme se ptali přes skype na podpoře, tak uvedli, že pro ně to je OK. Pro MT je důležité, aby bylo správně vyplněno to Payment Reference, aby platbu dokázali rozlišit. Poskytovatele platebního styku neřeší.

Určitě je vhodné vyplnit na platformě i velikost platbu, která jim přijde (pod záložkou Deposit je speciální kolonka). Nemusí to být úplně přesné - poradí si s tím.
Naposledy upravil(a) Finlord dne 13 pro 2016, 17:38, celkem upraveno 1 x.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od Finlord » 13 pro 2016, 17:37

Finlord píše:
Mirinda78 píše:Dobrý večer,

můžu se zeptat, jak posíláte peníze na Moneything ? Nejraději bych přes Roklen,dnes mi totiž aktivovali účet. Ohledně vkladu: na webu po zmáčknutí tlačítka deposit po mně nejprve chtějí zadat číslo vlastního účtu, ale z něho nic posílat nechci, tak nevím, co s tím.

Díky za pomoc
Hezký večer, my jsme na MT posílal peníze přes Transferwise. Nicméně přes Roklen by to také mělo snadno projít. Když jsme se ptali přes skype na podpoře, tak uvedli, že pro ně to je OK. Pro MT je důležité, aby bylo správně vyplněno to Payment Reference, aby platbu dokázali rozlišit. Poskytovatele platebního styku neřeší.

Určitě je vhodné vyplnit na platformě i velikost platbu, která jim přijde (pod záložkou Deposit je speciální kolonka). Nemusí to být úplně přesné - poradí si s tím.
To Vaše číslo účtu může být normálně český účet v bance. Potřebují to zejména kvůli AML procesům a pak Vám na ten účet přes Transferwise pošlou peníze zpátky při výběru.

Taková malá poznámka na okraj: pokud máte v ČR více účtů, tak zvolte korunový. Když z MT posílají peníze, tak se podívají na IBAN a dle toho určí měnu. V ČR mají všechny účty (i třeba eurové) na počátku CZ. Pokud by jste tedy uvedli eurový účet, tak z MT na něj pošlou koruny. Vaše banka u eurového účtu tuto příchozí platbu v korunách převede nějakým šíleným kurzem na eura.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od doonio » 14 pro 2016, 22:23

Mirinda78 píše:Dobrý večer,

můžu se zeptat, jak posíláte peníze na Moneything ? Nejraději bych přes Roklen,dnes mi totiž aktivovali účet. Ohledně vkladu: na webu po zmáčknutí tlačítka deposit po mně nejprve chtějí zadat číslo vlastního účtu, ale z něho nic posílat nechci, tak nevím, co s tím.

Díky za pomoc
Ano, posílám přes RoklenFx a bez problému, platba je u MT do cca 3 dnů, na Skype podpoře jsem si jen řekl o IBAN a SWIFT , přidal jsem si je do příjemců a posílám bez problémů. Důležité je jak už napsal Finlord, uvést správné "Payment reference". Jen si nejsem jist, zda první DEPOSIT nemusí být z tvého účtu, právě jako ochrana proti AML.
Takhleto mám seřazeno v Fx a vše funguje:
mt.png
mt.png (33.87 KiB) Zobrazeno 15785 x
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od Finlord » 15 pro 2016, 12:46

doonio píše:
Mirinda78 píše:Dobrý večer,

můžu se zeptat, jak posíláte peníze na Moneything ? Nejraději bych přes Roklen,dnes mi totiž aktivovali účet. Ohledně vkladu: na webu po zmáčknutí tlačítka deposit po mně nejprve chtějí zadat číslo vlastního účtu, ale z něho nic posílat nechci, tak nevím, co s tím.

Díky za pomoc
Ano, posílám přes RoklenFx a bez problému, platba je u MT do cca 3 dnů, na Skype podpoře jsem si jen řekl o IBAN a SWIFT , přidal jsem si je do příjemců a posílám bez problémů. Důležité je jak už napsal Finlord, uvést správné "Payment reference". Jen si nejsem jist, zda první DEPOSIT nemusí být z tvého účtu, právě jako ochrana proti AML.
Takhleto mám seřazeno v Fx a vše funguje:
mt.png
My jsme na MT poslal první platbu přes TransferWise a v pohodě. Samozřejmě, předtím jsme jim poslali výpis našeho českého účtu (což chtějí všechny zahraniční P2P sítě) :)
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od Mirinda78 » 23 pro 2016, 16:22

OK, díky všem za reakce. První převod udělám přes Roklen, každopádně moneything budu informovat předem.

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od Finlord » 01 úno 2017, 12:00

Hezký den, vypublikovali jsme slíbenou analýzku na Moneything. Oproti SavingStream a FundingSecure se jedná o menší paltformu s objemem kolem 4-5 mil. liber měsičně. Nicméně jako další diverzifikace to ujde :-)
https://finlord.cz/2017/02/p2p-moneythi ... vyprodano/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Beruška

Re: moneything.com

Příspěvek od Beruška » 18 črc 2017, 20:37

Hezký den všem,

snažím se zaregistrovat na MoneyThing, ale chtějí po mě z mého pohledu nesmyslně přísnou AML verifikaci:
As you are not a UK resident, we need some further information from you to ensure we can properly verify your identity. Please provide certified copies of the following:
1) a copy of your current passport; and
2) proof of your current address. This may include any of the following:
• An account statement or letter from a recognised bank or credit card company issued within the last three months;
• A utility or tax bill from a recognised source (excluding mobile phones) issued within the last three months.

How to Certify Documents
Documents must be certified by a qualified accountant or solicitor. To meet requirements, certified documents should include:
• the name, occupation and full contact details for the individual certifying the documents; and
• the date on which the documents have been certified.
• all certification needs to be written in English.

Pokud bych měl vše dokonale splnit, tak vyhodím balík za přeladatele a anglicky mluvícího notáře. Takovou šílenost po mě nikdy nikde nechtěli...

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od Finlord » 19 črc 2017, 12:30

Beruška píše:Hezký den všem,

snažím se zaregistrovat na MoneyThing, ale chtějí po mě z mého pohledu nesmyslně přísnou AML verifikaci:
As you are not a UK resident, we need some further information from you to ensure we can properly verify your identity. Please provide certified copies of the following:
1) a copy of your current passport; and
2) proof of your current address. This may include any of the following:
• An account statement or letter from a recognised bank or credit card company issued within the last three months;
• A utility or tax bill from a recognised source (excluding mobile phones) issued within the last three months.

How to Certify Documents
Documents must be certified by a qualified accountant or solicitor. To meet requirements, certified documents should include:
• the name, occupation and full contact details for the individual certifying the documents; and
• the date on which the documents have been certified.
• all certification needs to be written in English.

Pokud bych měl vše dokonale splnit, tak vyhodím balík za přeladatele a anglicky mluvícího notáře. Takovou šílenost po mě nikdy nikde nechtěli...
Dobrý den, zkuste jim poslat jenom kopii pasu a výpis z banky. Když jsme před několika měsíci účet zakládali, tak to bohatě stačilo. Plus jsme si s nimi ještě zavolali přes skype. Dokumenty jsme nemuseli ověřovat. Nicméně, pokud na ověření budou trvat, tak v rámci Velké Británie raději choďte na Lendy (Saving Stream) nebo Fundingsecure (nebo Homegrown.co.uk, ke kterému ještě jenom budeme na našich stránkách publikovat recenzi), kde se také financují nemovitosti a nabízené výnosy jsou podobné.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Beruška

Re: moneything.com

Příspěvek od Beruška » 22 črc 2017, 08:47

Hezký den,

vypadá to, že na ověření skutečně trvají...
Can you send me anonymized copy of verified document from some other investor from Czech Republic, please? I am asking because I have no idea how to meet your requirements. References were talking just about Skype verification plus standard AML verification. Everyone requires just not-certified utility bill and scan of ID with photo.
...a odpověď...
I am unable to send you an anonymised copy of previously received documents. We do offer a Skype verification service.
We require your documents to be certified by a lawyer or accountant, giving their name address and contact telephone number all of which need to be written in English.
Mám chuť jim napsat něco o diskriminaci, ale tím stějně ničeho nedosáhnu. Holt mají smůlu...

Od Lendy (Savinstream) mě odrazujíí současní uživatelé nespokojení se změnami a na FundingSecure jsem se úpěšně investoval první prostředky před pár dny. Homegrown neznám a jsem žhavý na Finlordí recezni :), protože uvítám každou diverzifikaci k EURům v Pobaltí...

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od Finlord » 23 črc 2017, 18:22

Beruška píše:Hezký den,

vypadá to, že na ověření skutečně trvají...
Can you send me anonymized copy of verified document from some other investor from Czech Republic, please? I am asking because I have no idea how to meet your requirements. References were talking just about Skype verification plus standard AML verification. Everyone requires just not-certified utility bill and scan of ID with photo.
...a odpověď...
I am unable to send you an anonymised copy of previously received documents. We do offer a Skype verification service.
We require your documents to be certified by a lawyer or accountant, giving their name address and contact telephone number all of which need to be written in English.
Mám chuť jim napsat něco o diskriminaci, ale tím stějně ničeho nedosáhnu. Holt mají smůlu...

Od Lendy (Savinstream) mě odrazujíí současní uživatelé nespokojení se změnami a na FundingSecure jsem se úpěšně investoval první prostředky před pár dny. Homegrown neznám a jsem žhavý na Finlordí recezni :), protože uvítám každou diverzifikaci k EURům v Pobaltí...
Njn, na nové investory jsou nějací moc přísní. Pokud skutečně neinvestujete větší částky (od 5000 GBP nahoru), tak s tím Moneything neztrácejte čas. Na Homegrown jsme teprve zainvestovali do prvního projektu (je stále otevřený pro nové investice). Chceme počkat s analýzou alespoň do ukončení upisování tohoto projektu. Snad to bude v první polovině srpna.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: moneything.com

Příspěvek od doonio » 24 říj 2017, 21:59

24/10/2017
Tak a máme tu první DEFAULT, né první na platformě, ale první pro mě :-D
(MTAI579) Hotel & Restaurant in Prestbury
Pozitivní je že se k tomu MT staví docela čelem (i když za DEFAULT označili půjčku až nyní, i když splatnost měla být někdy v květnu). Všechny jednotlivé části (TRANCHES) zkonsolidovali do jedné, kterou označili za DEFAULTNÍ, tzn. nejde jí již dále prodávat na sekundáru a uvidíme co se bude dít dál. Pozitivní je na tom, že všechny půjčky v Defaultu jsou úročený 15%, který jsou ovšem vyplaceny až po kompletním splacení jistiny, nebo prodeje nemovitosti. LTV bylo 65%, tak jsem zvědav jak se s tím dál MT popasuje. Jede v tom někdo se mnou?

Update 19/11/2017
Daný hotel/restaurace, jde do dražby. Co mě těší, že cena je vyšší než výše úvěru, otázkou je zda se najde kupec(pokud ano, měla by se vrátit celá jistina a možná nějaký úrok). Nemovitost se prodává za cenu 2.5 mil. GBP, viz brožurka:
https://www.moneything.com/p2p/Public/f ... 0V%203.pdf

Stejně jako u úvěrů u FundingSecure, i tady mám pochybnosti jak se vlastně takové nemovitosti oceňují a jak moc/málo jsou od reality reálné ceny.
Úvěr byl na částku: £2,015,000.00
Hodnota nemovitosti ohodnocena "znalcem": £3,100,000.00
LTV: 65%
Cena v dražbě:£2,500,000.00

Update 16/12/2017
Ledy se začínají hnout... Dle vyjádření administrátora, dostali nabídku na koupi hotelu která pokryje všechny náklady (jistina + úrok, úrok z prodlení, atd...). Prodej by se měl uskutečnist před koncem Ledna 2018. Tak uvidíme.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Moneything.com

Příspěvek od doonio » 06 pro 2019, 10:36

Bravo, menší update. Vypadá to na další default GBP platformy, že já do tý Anglie vůbec lezl, každá platforma kam jsem jen trochu dal nějakou kačku je teď v defaultu:
- Lendy (původně SavingStream)
- Fundingsecure a nově i MoneyThing

https://www.p2p-banking.com/countries/u ... wind-down/
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 26 hostů