Viainvest


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Viainvest

Příspěvek od Joshua » 24 led 2017, 14:37

ViaInvest
Poslední aktualizace prvního příspěvku 28.4.2020

P2P portál ViaInvest byl spuštěn v prosinci roku 2016. Platforma se specializuje na spotřebitelské a podnikatelské úvěry a spadá pod VIA SMS Group (založena r. 2008). Společnost působí v sedmi zemích Evropy, včetně ČR se sídlem v Lotyšsku, Rize. Na portálu je k dnešnímu dni aktivních téměř 16000 investorů, průměrný vklad činní něco pod 4000 EUR a výnos je okolo 11% p.a.

via-sms-group.PNG
via-sms-group.PNG (34.74 KiB) Zobrazeno 52413 x

Na platformě ViaInvest lze investovat do krátkodobých úvěrů s garancí vykoupení, která by měla být uplatněna po 30 dnech. Garance vykoupení se neuplatňuje u podnikatelských úvěrů. Poskytovateli úvěru vždy zůstává 5% skin in the game, dále se tedy na participaci podílí. Investorovi nejsou účtovány žádné poplatky za správu účtu. Minimální podíl na jedné participaci je 10 EUR (v jiných měnách nelze investovat), portál pro účely investorů nabízí nástroj Auto Invest. Sekundární trh zde není zaveden, nicméně vzhledem k charakteru tržiště (délka úvěrů + kratší garance) to zase tolik nevadí.

loans-funded.PNG
loans-funded.PNG (66.11 KiB) Zobrazeno 52413 x

Jednou z nevýhod je byrokracie navíc. Viainvest nabízí možnost uplatnit srážkovou daň, což je pro rezidenty ČR méně výhodné. Cestou jak tomu zabránit je odeslat formulář k daňovému rezidentství díky čemuž se zabrání dvojímu zdanění. Následně investor odvede 15% daň v ČR. Případně investor může investovat jen do půjček v ČR, ale přichází tak o širší nabídku.

Odkazy:
ViaInvest FAQ
Seznam poskytovatelů úvěrů na ViaInvest
Informace k VIA SMS Group

Více informací o platformě:
https://p2ptrh.cz/p2p-platformy/viainvest/

Referral odkaz:
Registrací podpořit toto fórum

Kontakt:
info@viainvest.com

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viainvest.com

Příspěvek od adventura » 24 led 2017, 15:14

FYI

dalsi diskuze
http://p2pindependentforum.com/thread/7 ... g-platform

recenze - pozor na tax form (prelozte si to dyztak google trans)
http://www.p2phero.com/2017/01/22/viain ... reinstieg/

---

Are there any taxes applicable to my income generated on VIAINVEST?
As income generated on VIAINVEST is a subject of Withholding Tax, VIAINVEST offers investors to choose 2 ways how these commitments can be handled:

1. Withholding Tax can be applied to the income generated on VIAINVEST within the platform. If the investor does not provide required documents and agrees that his income will be taxed within the platform, no additional actions are required. Income generated on the platform will be taxed according to the legislation of the loan origin country.

2. For Withholding Tax not to be applied to the income within the platform, the investor must take full responsibility of handling these commitments by himself and provide (upload to the investor profile) the copy of personal Tax Certificate issued by the tax authority of the country of investor's residence. Tax Certificate must be provided before making any investments. If the certificate is not provided all earnings will be taxed in accordance with the appropriate Double Tax Treaty. If the Tax Certificate is uploaded after some investments are made, previously withheld taxes will not be returned to the investor. Only investments that are made after the upload of the Tax Certificate will not be taxed on the platform.
To receive Tax certificate, please get in touch with your local Tax Authority. To provide appropriate Tax certificate, please note that income generated on VIAINVEST are paid to investors by loan originators, not the platform itself.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viainvest.com

Příspěvek od adventura » 31 led 2017, 11:37

investuje nekdo na viainvest? posilali jste jim tax certificate, kvuli zabraneni zdaneni z jejich strany?
tohle mam od jejich supportu

===

To receive Tax certificate (Certificate of Residence), please get in
touch with your local Tax Authority.

Tax Certificate in Czech Republic is a "Confirmation of tax domicile".
Your form will be signed with stamp and you will be able to get it in
local Tax Office within 30 days. This costs 100 CZK. This form is not
available on the web page.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: viainvest.com

Příspěvek od doonio » 31 led 2017, 13:06

blahetal píše:investuje nekdo na viainvest? posilali jste jim tax certificate, kvuli zabraneni zdaneni z jejich strany?
tohle mam od jejich supportu
Neinvestuji, ale myslím si že je to stejný jak přes kopírák ten dokument co chce i Viventor (psal jsem o tom v diskuzi),

Dokument ("Certificate of fiscal resident") co mi poslali z Viventoru jsem nahrál sem:
https://ulozto.cz/!21B1cGPORSls/czech-f ... cument-pdf

Jedná se o nějaké potvrzení o daňovém domicilu, o poplatku 100kč jsem zatím nevěděl..měli by ti to bezproblému potvrdit na FÚ.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viainvest.com

Příspěvek od adventura » 31 led 2017, 16:42

diky, support mne potvrdil, ze je to ten spravny formular, jenom se do formulare musi vypsat navic zeme, kde mas investice (viz nize)

===

Please note, countries you should state in section /"between the Czech Republic and"/ - are loan originators countries (Spain, Poland, Latvia).

===

In 2018 we are planning to add loans from Sweden. It will be the last loan originator country. In your Tax Certificate you can also state this country.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viainvest.com

Příspěvek od adventura » 02 úno 2017, 15:16

FYI z newsletteru

We are happy to inform you that starting from February 1st, 2017 all new Spanish loans will be published on VIAINVEST with 12,2% annual interest rate!
No need to worry if you have already made some investments in loans originated in Spain - Assignment Agreements signed before February 1st, 2017 will be proceeded on previous terms. Spanish loans with 11,2% annual interest rate will be still available for investments on the platform until the end of the term of each agreement.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viainvest.com

Příspěvek od adventura » 02 bře 2017, 11:20

FYI tax certificate neni treba pro ceske pujcky - ptal jsem se na supportu

---

No, if you are a Czech resident and invest into loans originated in the Czech Republic then no Withholding Tax will be applied.
If the loan origin country is Spain then Withholding Tax is 19%, and if Latvia – 23%.

---

Unfortunately, you can not see what Certificates you have uploaded so far on the website, but we have forwarded this suggestion to the appropriate department.
If you plan to upload several Tax Certificates we would advise you to merge them into one file and then to upload it. When everything is checked and approved you will receive a confirmation E-mail. If we need any additional information we will contact you via E-mail as well.

---

janmensik
Příspěvky: 1
Registrován: 20 bře 2017, 16:09
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: viainvest.com

Příspěvek od janmensik » 20 bře 2017, 16:59

Na viainvest.com točím nějaké drobné a zatím to vypadá dobře. Investuji prakticky pouze do ČR úvěrů, abych se vyhnul problém s daněnín.

Jejich garance vypadá velmi dobře, uvedený úrok (aktuálně 12% p.a.) vypadá jistý (a zatím jej dodržují). Jak ale investujete do jednotlivých úvěrů (poskytovaných viasms.cz), v případě že příjemce úvěru jej prodlouží (což může opakovaně), prodlužuje se i investice. Teoreticky když klient bude nekonečně dlouho prodlužovat, není možné peníze vybrat z toho konkrétního úvěru. Ale psali že vytvoří možnost se v takovém případě vyvázat po určité době. Každopádně peníze v případě prodloužení narůstají, takže mi to nijak nevadí.

Důležité - Disclaimer: Pracuji pro viasms.cz, takže jsem teoreticky zaujatý. Nicméně viainvest.com je separátní produkt, kam mám přístup pouze jako běžný klient. A zapojení nás ani moc netěší, zejména účetní má pouze více práce navíc.

Jediné co mohu je zprostředkovat kontakt na Viainvest.com případně poskytnout více informací ohledně zdanění invest do viasms.cz úvěrů. U španělských nebo Lotyšských jsme na tom stejně jako vy, jsou to samostatné firmy.

Tom

Re: viainvest.com

Příspěvek od Tom » 15 kvě 2017, 01:20

Moc to nechápu.

Pokud jsem rezident ČR a nedodám potvrzení z finančního úřadu o daňovém domicilu, potom bude u španělských úvěrů stržena srážková daň 19%, u Lotyšských 23% a u českých 0%? To mi přijde nějaké podivné, že by mi neuplatnili daň, aniž by měli jakékoliv potvrzení.

A co by to znamenalo pro investora? Že v daňovém přiznání musí uvést zisky z českých úvěrů a zdanit je, zatímco u španělských a lotyšských úvěrů jsou úroky již zdaněny. Pak ale nechápu příspěvek:
janmensik píše:Investuji prakticky pouze do ČR úvěrů, abych se vyhnul problém s daněnín.
Vždyť pokud se chci vyhnout problémům, je pro mě jednodušší (dle výše uvedené logiky) investovat pouze do zahraničních úvěrů, kde daň za mě odvede platforma.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viainvest.com

Příspěvek od adventura » 15 kvě 2017, 10:19

dan v CR je 15%, u zahranicnich pujcek je to vic, pokud nedodas domicil, takze proc by si do nich investoval?

proste si dej AI na CZ pujcky a pak si zisk zdan 15%

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: viainvest.com

Příspěvek od Finlord » 19 čer 2017, 17:51

Viainvest se nám celkem zamlouvá. Ještě nedosahuje kvality Mintosu, ale zase mají za sebou celkem silného partnera, tak snad se do konce roku rozjedou. Tady naše analýzka:
https://finlord.cz/2017/06/p2p-viainves ... buybackem/
Naposledy upravil(a) Finlord dne 19 čer 2017, 22:30, celkem upraveno 1 x.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viainvest.com

Příspěvek od adventura » 19 čer 2017, 21:33

Finlord píše:Viainvest se nám celkem zamlouvá. Ještě nedosahuje kvality Mintosu, ale zase mají za sebou celkem silného partnera, tak snad se do konce roka rozjedou. Tady naše analýzka:
https://finlord.cz/2017/06/p2p-viainves ... buybackem/
v soucasnosti je na PM spoustu PL pujcek s 10pa, tak jsem zvedavy kdy to zvednou na 12pa, protoze o ne neni moc zajem... :)

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: viainvest.com

Příspěvek od ch4 » 28 říj 2017, 10:44

blahetal píše:
Finlord píše:Viainvest se nám celkem zamlouvá. Ještě nedosahuje kvality Mintosu, ale zase mají za sebou celkem silného partnera, tak snad se do konce roka rozjedou. Tady naše analýzka:
https://finlord.cz/2017/06/p2p-viainves ... buybackem/
v soucasnosti je na PM spoustu PL pujcek s 10pa, tak jsem zvedavy kdy to zvednou na 12pa, protoze o ne neni moc zajem... :)
Mas pravdu, ze pujcek k investovani je tam opravdu hodne, nicmene 10pa s buyback garanci neni az tak spatne, zalezi samozrejme na tom, jake mas ocekavani a zisk v jinych platformach.

Ja spis cekam, ze spis bud zavedou referral, aby prilakali vice investoru, nebo zacnou nabizet sve pujcky v ramci treba Mintos. To bude mozna trend - nekolik klicovych hracu, kteri budou agregovat jine. Prece jenom, mit ucty na 10+ serverech a sledovat zpravy jestli se nekde neblizi nejaky pru... neni moc zabava :D
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Viainvest.com

Příspěvek od ch4 » 02 lis 2017, 22:13

Tak jsem se ponoril do studia tohoto serveru a hlavne ruznych clanku o nem a objevil jednu dulezitou informaci - pokud tam neposlete tax certifikat, tak vam server zadrzi dan u vsech investic do doby zaslani certifikatu. Velikost dle zeme odkud je pujcka. A v Polsku, pokud mam spravne informace je to 20%.

A jelikoz je vetsina pujcek z Polska, tak mate z 10% uroku naraz 8%. Schvalne si kliknete na toggle switch u "Net annual return" - zjistite, ze uroky jsou o tech 20% nizsi (muze se lisit podle zeme, kam investujete).

K pruzkumu me ponoukl blog https://alternativeinvestments.money/?s=viainvest, kdyz se dany blogger rozhodl Viainvest, kvuli vyse uvedeneme duvodu, opustit.

Jeste se na to vyspim, ale pravdepodone ucinim take...zvlaste, kvuli tomu, ze na potvrzeni o danovem domicilu ma byt i potvrzeni, ze existuje double taxation convention se Spain, Czech Republic, Latvia, Poland...uz vidim, jak mi to nekdo na urade potvrzuje...

Objevili jste podobne tema i u jinych serveru?

Mimochodem, dany blogger ma nejvetsi pozici v Omaraha (https://omaraha.ee/). Na p2pforum zatim zadne zkusenosti - http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=37&t=46. Nicmene co jsem zatim cetl tak nabizi velmi slusne zhodnoceni, nicmene interface a zpusob investovani je specificky a chvili trva, nez ho clovek nastuduje.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Viainvest.com

Příspěvek od ch4 » 03 lis 2017, 18:21

ch4 píše: Jeste se na to vyspim, ale pravdepodone ucinim take...zvlaste, kvuli tomu, ze na potvrzeni o danovem domicilu ma byt i potvrzeni, ze existuje double taxation convention se Spain, Czech Republic, Latvia, Poland...uz vidim, jak mi to nekdo na urade potvrzuje...
Tak nakonec zustavam, podpora akceptovala moje potvrzeni (bez nutnosti specificky zminovat/dokazovat dohodu o dvojim zdaneni), a tech 10% pre-tax na 30-ti denni pujcky s BBG je pro me v ramci diversifikace ok.

Mimochodem, az ted jsem si vsiml, ze o danich v souvislosti s timto serverem jiz psal o par prispevku vyse https://finlord.cz/2017/06/p2p-viainves ... buybackem/ :-)
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Viainvest.com

Příspěvek od adventura » 03 lis 2017, 20:13

ch4 píše:
ch4 píše: Jeste se na to vyspim, ale pravdepodone ucinim take...zvlaste, kvuli tomu, ze na potvrzeni o danovem domicilu ma byt i potvrzeni, ze existuje double taxation convention se Spain, Czech Republic, Latvia, Poland...uz vidim, jak mi to nekdo na urade potvrzuje...
Tak nakonec zustavam, podpora akceptovala moje potvrzeni (bez nutnosti specificky zminovat/dokazovat dohodu o dvojim zdaneni), a tech 10% pre-tax na 30-ti denni pujcky s BBG je pro me v ramci diversifikace ok.

Mimochodem, az ted jsem si vsiml, ze o danich v souvislosti s timto serverem jiz psal o par prispevku vyse https://finlord.cz/2017/06/p2p-viainves ... buybackem/ :-)
i tady uz se to resilo, domocil se dela per stat za 100 Kc kolek a dela to DU

adm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 45
Registrován: 06 bře 2017, 10:15
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Viainvest.com

Příspěvek od adm » 06 lis 2017, 09:16

co je dost blby chteji pro kazdou krajinu kde investujete ( PL , Spain, Latvia ) separatny dokument,
a musi byt pro tenhle rok,
jak jsem jim tam loadnul z minuleho roka a chteji po mne aktualni :( , pro tento rok uz seru nato necchce s emi davat 300 kC

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Viainvest.com

Příspěvek od adventura » 06 lis 2017, 11:32

adm píše:co je dost blby chteji pro kazdou krajinu kde investujete ( PL , Spain, Latvia ) separatny dokument,
a musi byt pro tenhle rok,
jak jsem jim tam loadnul z minuleho roka a chteji po mne aktualni :( , pro tento rok uz seru nato necchce s emi davat 300 kC
to jako ten certifikat se musi kazdy rok znovu poskytnout?

adm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 45
Registrován: 06 bře 2017, 10:15
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Viainvest.com

Příspěvek od adm » 06 lis 2017, 14:43

nevim jestli to spatne kontrolujou ale ja mnel jenom z roku 2016 a ten mi zamitli, treba to vyskouset.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Viainvest.com

Příspěvek od ch4 » 06 lis 2017, 21:32

blahetal píše:
adm píše:co je dost blby chteji pro kazdou krajinu kde investujete ( PL , Spain, Latvia ) separatny dokument,
a musi byt pro tenhle rok,
jak jsem jim tam loadnul z minuleho roka a chteji po mne aktualni :( , pro tento rok uz seru nato necchce s emi davat 300 kC
to jako ten certifikat se musi kazdy rok znovu poskytnout?
Dovedu si predstavit, ze chteji kazdy rok ten aktualni. Co se mi nezda, ze by chteli pro kazdou zemi zvlast. I kdyz to maji ve FAQ napsane tak, ze bych to tak pochopil...
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů