Upvest - zkušenosti investorů


web: www.upvest.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Upvest - zkušenosti investorů

Příspěvek od Joshua » 21 srp 2017, 15:35

Upvest
Domovská stránka: https://www.upvest.cz
Poslední aktualizace prvního příspěvku: 22.3.2020

Investiční a crowdfundingový portál Upvest byl založen počátkem srpna roku 2017. Upvest patří u nás v ČR zatím mezi méně známé platformy s menší komunitou a velikostí tržiště. Nicméně to je kompenzováno detailní analýzou a kvalitou investičních příležitostí (portál schválí pro umístění na tržiště jen 1 nabídku z 10), včetně monitoringu investičních příležitostí v čase.

K současnému datu (03/2020) je roční výnos je 4-9%, splatnost projektů probíhá v rámci 1-3 let a zainvestovány byly úvěry s výší okolo 150 mil. Kč. Investovat lze do seniorních a mezaninových úvěrů. Seniorní úvěry jsou zpravidla bezpečnější a méně výnosné. Výše jedné participace je minimálně 5000 Kč. Investoři, kteří zainvestují více než 100 000 Kč se stávají členy investičního klubu a mohou tak dosáhnout vyššího čistého výnosu. Získávají VIP podporu a mohou získat pozvánku i na společenské akce.

typy úvěrů.PNG
typy úvěrů.PNG (45.18 KiB) Zobrazeno 24554 x
výběr projektů.PNG
výběr projektů.PNG (40 KiB) Zobrazeno 24554 x

Tržiště je bez dalších poplatků pro investory. Náklady spolu s analýzou hradí Upvest.

Více informací o platformě:
https://p2ptrh.cz/p2p-platformy/upvest/

Kontakt
https://www.upvest.cz/o-nas

Uživatelský avatar
P2Pfórum
ownerP2P
Příspěvky: 12
Registrován: 22 čer 2020, 20:55
Reputace: 0
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Upvest promo kód

Příspěvek od P2Pfórum » 22 srp 2017, 12:57

Získejte bonus k provedení první participace na Upvest.com:
  • +500,- Kč k první investici
Registrační odkaz: https://app.upvest.cz/r/p2pforum

Při prokliku skrze odkaz výše se do url cílové stránky propíše unikátní kód. Při následné registraci, verifikaci účtu a investici uživatel obdrží bonus. Výše jedné participace je minimálně 5000 Kč, touto cestou tak lze v malém portfoliu výrazně navýšit návratnost první investice.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od zbynhu » 27 srp 2017, 18:28

K dnešnímu dni je u prvního a zatím jediného projektu Rezidence u Grébovky zainvestováno 1 830 000 Kč z požadovaných min 5 mil. Kč. Za měsíc tedy nevybrána ani polovina. Zbývá 19 dní. Ono taky těch 5% není žádný zázrak.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od ch4 » 16 zář 2017, 21:11

Tak prvni projekt uz je uspesne zainvestovany https://app.upvest.cz/teaser/1 Je tam neco k 8 mio, 5 mio byl cil, ted se prodlouzilo obdobi o dalsich 14 dnu, takze je jeste moznost se pridat.

Developera znam a mam k nemu duveru, takze se taky podilim a jsem rad, ze se vyhnu kurzovemu riziku. Letos se to nevyvyji slibnym smerem...alespon pro ty co maji velky share mimo CZK...
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od adventura » 17 zář 2017, 14:58

tak jsem se teda taky regnul, abych se mrknul co je to za zazrak :)
registrace jednoducha, stranky prehledne, zaujal mne detailni popis a analyza projektu, spousta cteni na dlouhe podzimni vecery :)

Uživatelský avatar
petrvolny
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 30
Registrován: 28 srp 2017, 13:29
Reputace: 74
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od petrvolny » 30 led 2018, 11:01

Dobrý den,

Rád bych Vám novou investiční příležitost. Jedná se o slovenský projekt bytových domů Darian & Frida developera Prima Byty sro v lokalitě města Senec, které se nachází v těsné blízkosti Bratislavy.

Parametry Investice jsou:
★ Čistý výnos: 5,5% p.a.
★ Očekáváná splatnost: 10 měsíců
★ Možnost investovat i v eurech

Detailní analýzu najdete na https://app.upvest.cz/user/opportunities/5

S pozdravem,
Petr Volný
CTO & Co-Founder Upvest.cz
Zástupce platformy Upvest

Uživatelský avatar
petrvolny
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 30
Registrován: 28 srp 2017, 13:29
Reputace: 74
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od petrvolny » 23 říj 2018, 13:14

Dobrý den,

chtěl bych Vám představit naší novou investiční příležitost, která má ambici se stát největším investičním crowdfundingem na českém internetu.

Jedná se o projekt polyfunkčního domu Vinařská developera Properity s.r.o. v Brně v prémiové rezidenční lokalitě v Masarykově čtvrti.

Parametry Investice jsou:
★ Očekávaný čistý výnos: 5,44% p.a.
★ Očekáváná splatnost: 38 měsíců
★ Minimální investice: 5 000 Kč

Detailní analýzu najdete na https://app.upvest.cz/user/opportunities/6
Na jakékoliv Vaše otácky týkající se tohoto projektu případně Upvestu obecně samozřejmě rád odpovím.

S pozdravem,
Petr Volný
CTO & Co-Founder Upvest.cz
Zástupce platformy Upvest

FrantisekKardaus
Příspěvky: 10
Registrován: 16 zář 2018, 09:39
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od FrantisekKardaus » 04 lis 2018, 09:18

To by mě zajímalo, jestli se v souvislosti s růstem úrokových sazeb dá výhledově očekávat lepší úročení u takových projektů, jako je upvest. Pro developery budou náklady na klasické stavební bankovní produkty nutně růst.

Uživatelský avatar
petrvolny
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 30
Registrován: 28 srp 2017, 13:29
Reputace: 74
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od petrvolny » 06 lis 2018, 14:12

Zdravím,

za Upvest můžu potvrdit, že vývoj úrokových sazeb sledujeme. Zejména sledujeme právě náklad na bankovní financování developerských projektů, který samozřejmě reflektujeme i při strukturování každé investiční příležitosti.

Jak píšete, tak vzhledem k aktuálnímu trendu se dá očekávat další zvýšení úroku ve prospěch investorů Upvest.
Je to vidět i u naší aktuaální investiční příležitosti, kde je participace na úvěru ve fázi mezaninového dluhu (po vstupu banky) pro investory úročena sazbou 5,8% p.a., což je oproti našemu prvnímu projektu (Rezdience U Grébovky, kde jsme děllai fundraising cca před rokem) posun o 0,8% p.a. ve prospěch našich investorů.

Petr Volný
CTO & Co-Founder Upvest.cz
Zástupce platformy Upvest

Uživatelský avatar
petrvolny
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 30
Registrován: 28 srp 2017, 13:29
Reputace: 74
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od petrvolny » 29 led 2019, 16:36

Zdravím,

na Upvestu teď máme další investiční příležitost. Budu rád, když na to mrknete a dáte mi vědět, co si o této nabídce myslíte.

Investiční příležitost: Projekt Točná.
★ 5,62 % p.a. - Čistý výnos
★ Zajištění pozemkem projektu
★ 29 měsíců - Očekávaná splatnost

Více info na https://app.upvest.cz/user/opportunities/7
Zástupce platformy Upvest

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od ch4 » 02 úno 2019, 03:19

petrvolny píše:
29 led 2019, 16:36
Zdravím,

na Upvestu teď máme další investiční příležitost. Budu rád, když na to mrknete a dáte mi vědět, co si o této nabídce myslíte.

Investiční příležitost: Projekt Točná.
★ 5,62 % p.a. - Čistý výnos
★ Zajištění pozemkem projektu
★ 29 měsíců - Očekávaná splatnost

Více info na https://app.upvest.cz/user/opportunities/7
Investuji nau upvest od zacatku. Mam u vas nekolik investic, vcetne Tocne. Vypada to, ze pocet investoru pribyva a tim i rychlost zafinancovani. Myslim, ze smer mensi velikosti projektu a zajimavy "novy" postup s "transemi" tomu dava dynamiku.

Na upvest se mi libi predevsim detailni reporty jak pred investici, tak i v prubehu. Clovek se i neco nauci o myslenkovych pochodech developera ;)

Jedine, na co musi byt investor pripraven je, ze termin konce investice a tedy i vyplaty penez neni 100% predikovatelny. Je jasny nejzazsi termin ("den konecne splatnosti"), ale k vyplate muze dojit i mnohem drive a nebo naopak az v nejzazsim terminu. Tyto informace jsou zname od zacatku a jen je treba s tim pocitat - takze treba neinvestovat castku, kterou potrebuji zpet pred konecnou splatnosti.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od Joshua » 02 úno 2019, 11:11

Zrovna nedávno jsem poslouchal podcast na Forbes o Upvest. Přidávám i sem.

https://www.forbes.cz/misto-dobreho-zam ... ezsi-rika/

jkjk
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 281
Registrován: 11 dub 2018, 22:59
Reputace: 182
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od jkjk » 10 úno 2019, 02:04

Na Upvestu jsem od začátku. Nabídek málo, ale kvalita dobrá. Zatím jedno úspěšné splacení, jednou se splatnost natahuje (z 10/18 je zatím 4/19). Ostatní běží dle harmonogramu.
Poslední projekt (Malvazinky) byl hodně rychle pryč, myslím ani nespadl do "běžné" nabídky pro nečleny investičního klubu (pro ty, co mají celkem investováno 50 tis.+).
U některých projektů lepší úročení pro vyšší investice (100 tis.+).

jkjk
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 281
Registrován: 11 dub 2018, 22:59
Reputace: 182
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od jkjk » 29 bře 2019, 16:48

Poslední projekt byl pryč za 40 min.(!), nestihl jsem.

Uživatelský avatar
petrvolny
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 30
Registrován: 28 srp 2017, 13:29
Reputace: 74
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od petrvolny » 24 dub 2019, 09:16

Dobrý den všem,

rád bych upozornil na novou investiční příležitost na naší investiční platformě Upvest. Jedná se o možnost investovat do zajištěného seniorního úvěru poskytovaného pro realizaci projektu Rezidence Javor v lokalitě Železné Rudy v šumavských horách.

Pro bližší představení samotného projektu můžete kouknout na video na portálu tvbydleni.cz: https://www.tvbydleni.cz/video/develope ... a-se-meni/

Parametry participace:
★ 5,7 % p.a. - Čistý výnos
★ 16 měsíců - Očekávaná splatnost
★ Zajištění bytovými jednotkami a obchodním podílem

Více info na https://app.upvest.cz/user/opportunities/9

Budu rád, když se na to podíváte a případně se zeptáte na cokoliv, co by Vás k této investiční příležitosti zajímalo.

Díky za váš čas.
Zástupce platformy Upvest

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od ch4 » 05 kvě 2019, 22:40

petrvolny píše:
24 dub 2019, 09:16
Dobrý den všem,

rád bych upozornil na novou investiční příležitost na naší investiční platformě Upvest. Jedná se o možnost investovat do zajištěného seniorního úvěru poskytovaného pro realizaci projektu Rezidence Javor v lokalitě Železné Rudy v šumavských horách.

Pro bližší představení samotného projektu můžete kouknout na video na portálu tvbydleni.cz: https://www.tvbydleni.cz/video/develope ... a-se-meni/

Parametry participace:
★ 5,7 % p.a. - Čistý výnos
★ 16 měsíců - Očekávaná splatnost
★ Zajištění bytovými jednotkami a obchodním podílem

Více info na https://app.upvest.cz/user/opportunities/9

Budu rád, když se na to podíváte a případně se zeptáte na cokoliv, co by Vás k této investiční příležitosti zajímalo.

Díky za váš čas.
Do tohoto projektu jsem investoval, mimo jine mne presvedcila:
- dosavadni pozitivni zkusenost s upvest.cz
- detailni analyza projektu
- vetsina jednotek je jiz prodana ( 29 z 37 bytových jednotek projektu - na zacatku brezna)
- projekt je z 90% financovan vlastnimi zdroji developera
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

jkjk
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 281
Registrován: 11 dub 2018, 22:59
Reputace: 182
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od jkjk » 06 kvě 2019, 00:12

Minulý týden byl také splacen první "problémový" projekt. Problémovost však naštěstí spočívala pouze v natažení splatnosti (původně 10/18) a nebylo to žádné překvapení, když to bylo patrné z pravidelných čtvrtletních reportů projektu.

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od P2P_Ronie » 08 kvě 2019, 21:20

Můžu se zeptat, kdo má s Upvest zkušenosti, jak hodnotíte třeba s odstupem času? Zatím jsem na to mrknul jen v rychlosti, ale nepřijde mi to špatné. Web vypadá dobře. Informace u investičních příležitostí bytelně a přehledně. Za mě plus i to, že je to česká platforma. Trochu mě trápí minimální investice 5 tis. Kč - jednak bych musel více obětovat na jiných investicích, jednak se mi tím snižuje možnost diverzifikace (osobně jsem preferoval na Zonky mít stovky půjček po dvou stovkách). S touto minimální výší investice nebudu se svým kapitálem dávat zrovna moc půjček :-) Chápu, že ale zase by to mělo mít jiný level rizika než Zonky, a proto tak rapidní diverzifikace nemusí asi být ani třeba.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od ch4 » 09 kvě 2019, 20:36

P2P_Ronie píše:
08 kvě 2019, 21:20
Můžu se zeptat, kdo má s Upvest zkušenosti, jak hodnotíte třeba s odstupem času? Zatím jsem na to mrknul jen v rychlosti, ale nepřijde mi to špatné. Web vypadá dobře. Informace u investičních příležitostí bytelně a přehledně. Za mě plus i to, že je to česká platforma. Trochu mě trápí minimální investice 5 tis. Kč - jednak bych musel více obětovat na jiných investicích, jednak se mi tím snižuje možnost diverzifikace (osobně jsem preferoval na Zonky mít stovky půjček po dvou stovkách). S touto minimální výší investice nebudu se svým kapitálem dávat zrovna moc půjček :-) Chápu, že ale zase by to mělo mít jiný level rizika než Zonky, a proto tak rapidní diverzifikace nemusí asi být ani třeba.
Na platforme mam investovany stovky tisic a mam zde nejvetsi castky na projekt vs. vsechny ostatni platformy. Myslim, ze nema konkurenci co se tyce detailu informaci o kazdem jednotlivem projektu. Navic osobne znam jednoho ze zakladatelu a o to mam vetsi duveru v platformu a zodpovedny vyber projektu. Riziko je nizsi, a tak tomu odpovidaji i vynosy vs. treba osobni pujcky. Projektu je min a urcite nejde diversifikovat mezi pujckama v ramci platformy, spis zde vnimam vyhody CZK a diversifikuju zde vs. ostatni platformy. S cim je treba pocitat je, ze datum splatnosti je casove rozmezi v radu mesicu podle toho, kdy se projekt skutecne dokonci. NIcmene diky pravidelne komunikaci a informacich o situaci te to neprekvapi. Toto mi na mnoha platformach chybi.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od P2P_Ronie » 09 kvě 2019, 21:12

Díky moc. Mně se to právě zdá taky na první pohled fajn, byť není v mých možnostech tam investovat takové částky. Navíc jsem koukal, že tam je nějaká investiční komise (ještě jsem teda nezkoumal, co to přesně je a co je jejich úkolem; jestli je to individuální pro každý projekt, nebo co to je za skupinu lidí), ale shodou okolností je členem zase pro změnu můj bývalý šéf, Honza Holásek, což mi taky zvyšuje důvěryhodnost :)
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti