Investoři

.
web: www.mintos.com
blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvekod blablon » 12 čer 2017, 23:18

a to se vyplatiiii, navic asi neni duvod pro to, aby euro neslo pod 26, ze jo... 8-)

edit:

"Čím víc optimistických statistik vyjde z české ekonomiky, tím rychleji bude koruna sílit. Hladina 26,00 korun za euro se bude už během letních prázdnin otřásat v základech," podotkl Jiří Cihlář z Next Finance. Upozornil, že vzhledem k tomu, že ČNB v rámci intervenčního režimu držela českou měnu vůči euru nad 27korunovou hladinou od listopadu 2013, dostala se nyní koruna na víc než 3,5leté maximum.

"Jednou z příčin úterního posílení bylo doporučení mezinárodní instituce nakupovat korunu vůči euru s vidinou kurzu 25,25 koruny za euro v následujících třech měsících," doplnil hlavní ekonom ING Bank pro ČR Jakub Seidler. Česká měna je podle něj nyní pozitivně ovlivněna očekáváním, že ČNB začne ve druhé polovině roku zvyšovat své základní úrokové sazby.

https://byznys.ihned.cz/c1-65766120-ces ... uje-ekonom

vyvar z ovaru

Příspěvekod vyvar z ovaru » 14 čer 2017, 13:02

Ja zacal investovat taky az tento rok a bohuzel zrovna v dobe nevyhodneho kurzu, takze ackoliv platforma pekne vydelava, stale jsem skoro 13 tisic v minusu kvuli posilovani koruny. :( Ted se mi teprve vyrovnaly poplatky za prevod men.

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 14 čer 2017, 20:31

vyvar z ovaru píše:Ja zacal investovat taky az tento rok a bohuzel zrovna v dobe nevyhodneho kurzu, takze ackoliv platforma pekne vydelava, stale jsem skoro 13 tisic v minusu kvuli posilovani koruny. :( Ted se mi teprve vyrovnaly poplatky za prevod men.

S měnovým rizikem je nutné počítat. Já jsem si ho chtěl trochu rozložit a investice mám v eurech, zlotých a gruzínský lari.
V eurech mám ještě ztrátu 1300 Kč, dnes jsem dostal zase od Mintosu 10 euro (affiliate reward). Jestli klesne euro, jak se píše v těch hospodářských novinách na 25,25 - tak se mi ztráta zvýší skoro až k 5000 Kč. V Polsku mám již zisk 1400 Kč a v Gruzii 2100 Kč. Časem se to srovná...
Stejně si myslím, že je to pořád lepší než ZONKY.

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 14 čer 2017, 20:49

Nj, teď je to opravdu výživný... Já bych třeba rád na Mintosu něco v EUR brzy dokoupil. Horší je to s librou - na Lendy to s defaulty není žádná sláva a cpát se mi tam další peníze zatím opravdu nechce.
O P2P půjčkách píši i na blogu hoopoo.cz.

Saraph
Silver pen
Silver pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 15 čer 2017, 08:50

Joshua píše:Nj, teď je to opravdu výživný... Já bych třeba rád na Mintosu něco v EUR brzy dokoupil. Horší je to s librou - na Lendy to s defaulty není žádná sláva a cpát se mi tam další peníze zatím opravdu nechce.

Na Lendy to sláva opravdu není, to souhlasím. Já jen doufám, že budou s řešením defaultů tak dobří, jak byli do teď. Na primárním trhu je do čeho investovat (investice s kladnou dobou do konce), proto si myslím, že ty mé s mínusovou dobou nemá smysl zkoušet prodávat (během prodávání jim nenabíhá úrok).

Další věc je, že mám bankovní účty pouze v korunách a eurech, tudíž investovat v librách je o trochu méně výhodné. Nicméně investuji na dlouhý časový rámec, takže to není takový problém.

Na Mintosu si ale poslední dobou nemůžu stěžovat. Dokonce se tam vrátily 13% BB EUR půjčky po tom, co jsme se takovou dobu museli spokojit s 12-12,5%.

Twino je na tom z téhle trojice teď nejhůře. Nejsou ani 12% půjčky (PG nekupuji), takže lze investovat do krátkodobých 10% nebo vybírat.

vyvar z ovaru

Příspěvekod vyvar z ovaru » 15 čer 2017, 10:13

Na Twino jsem vcera rozprodal vsechny pujcky nad 2 mesice, penize prevedu na Mintos a s Twino koncim. Nechavam tam dotocit jen ty 30 denni.

Prijde mi, ze na Mintosu je tech pujcek min nez driv. A nebo je to zpusobene tlakem investoru. Driv se mi neustale motaly 11-13% BB pujcky na 1 mesic a ted mi tam lezi 1/8 penez ladem a to uz jsem rozsiril autoinvest z 1 na 3 mesice...

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blablon » 15 čer 2017, 17:53

na Mintosu pribyva investoru, rychlej se autoinvestuje a bude asi huur. Viz zonky s cim prislo, klidnem uze nejaka ta petistovka zonkaru prejit.. do toho jede bonus reward program... cekam ze kazdy brzo svoje autoinvesty vic rozsiri... :-)

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 16 čer 2017, 11:27

Já bych byl vcelku konzervativní :) jak jde o změnu, tak spoustu lidí ze Zonky ty stížnosti po čase přejdou a jedou dál. Na Mintosu je za celou dobu pouze něco kolem 1200 investorů a stále ne úplně fungující CZK trh. Jako bližší alternativa se mi jeví nově začínající Bondster.

wizard-ov
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wizard-ov » 18 čer 2017, 12:26

Jenom 1200 investorů na Mintosu? To jsem myslel, že nás je alespoň 20 000...

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 18 čer 2017, 15:46

V současnosti je na Mintosu celkem 27300 investorů. Čechů je na platformě dle mých informací kolem 5%. To odpovídá počtu kolem cca 1350 investorů, ale % zastoupení postupně klesá. Tady jsou pro info další země, nejvíce jsou zastoupeni investoři z Německa. Data jsou stará asi měsíc a půl.

1. Germany 36,8%
2. Estonia 15,2%
3. Latvia 15,1%
4. Czech Republic 4,9%
5. Austria 3,0%
6. Lithuania 2,8%
7. Switzerland 2,1%
8. Spain 2,1%
9. Netherlands 1,4%
10. United Kingdom 1,9%

Saraph
Silver pen
Silver pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 18 čer 2017, 19:51

To jsme docela vysoko vzhledem k velikosti státu. Docela se divím, že v tomhle žebříčku nefiguruje Francie.

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Investoři - půjčky

Příspěvekod LuckyLuke » 20 čer 2017, 20:08

Mrknul jsem na primární trh a spočítal kolik máme půjček v eurech, zlotých a lari.

- nejlépe vychází nabídka v eurech
- je úbytek až nedostatek půjček ve zlotých za 13-14%
- v gruzínské lari - půjčky za 17% - dnes nahodili 909 půjček na 17% / splatnost 1měsíc

euro.jpg
euro.jpg (168.25 KiB) Zobrazeno 121 x

PLN.jpg
PLN.jpg (130.69 KiB) Zobrazeno 121 x

GEL.jpg
GEL.jpg (61.04 KiB) Zobrazeno 121 x

barahir
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod barahir » 20 čer 2017, 20:31

Pokud mám investovat v Eurech za 11 % se splatností 1 měsíc, nebo za 11,2-12 % se splatností 12+ měsíců, tak je 1 měsíc jasná volba. Proč se vystavovat riziku?

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blablon » 21 čer 2017, 00:19

barahir píše:Pokud mám investovat v Eurech za 11 % se splatností 1 měsíc, nebo za 11,2-12 % se splatností 12+ měsíců, tak je 1 měsíc jasná volba. Proč se vystavovat riziku?

tak treba za mesic nebo dva mesice muze byt takovy narust investoru /objemu penez, ze pak nemusis zainvestovat nic...., takto zainvestujes jednou a mas delsi dobu vicemene pokoj..., reinvestujes zlomek toho nez kdyz tocis porad dokola mesicni...
Nerikam ze toto je buhvijaky duvod, sam preferuju kratsi splatnosti, i kdyz urcite % (cca 20-25% od oka, EDIT: nakoenc dle financi je to kolem 40%) delsich mam, ale ty jsou 12.5-13%, a nikoliv 11.2-12%, nevim jestli opravnene ale osobne povazuju treba zrovna ty MoGo auta za jednu z bezpecnejsich spolecnosti na Mintosu. "bezpecnejsich" - co se garance BB i celkove zivotnosti te firmy tyka. Ale toto nemam podlozene nicim, to je jenom muj vnitrni pocit :mrgreen:

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 21 čer 2017, 10:27

blablon píše:
barahir píše:Pokud mám investovat v Eurech za 11 % se splatností 1 měsíc, nebo za 11,2-12 % se splatností 12+ měsíců, tak je 1 měsíc jasná volba. Proč se vystavovat riziku?

tak treba za mesic nebo dva mesice muze byt takovy narust investoru /objemu penez, ze pak nemusis zainvestovat nic...., takto zainvestujes jednou a mas delsi dobu vicemene pokoj..., reinvestujes zlomek toho nez kdyz tocis porad dokola mesicni...
Nerikam ze toto je buhvijaky duvod, sam preferuju kratsi splatnosti, i kdyz urcite % (cca 20-25% od oka, EDIT: nakoenc dle financi je to kolem 40%) delsich mam, ale ty jsou 12.5-13%, a nikoliv 11.2-12%, nevim jestli opravnene ale osobne povazuju treba zrovna ty MoGo auta za jednu z bezpecnejsich spolecnosti na Mintosu. "bezpecnejsich" - co se garance BB i celkove zivotnosti te firmy tyka. Ale toto nemam podlozene nicim, to je jenom muj vnitrni pocit :mrgreen:

Máte pravdu oba dva. U těch dlouhodobějších půjček bych jako nevýhodu viděl to, že sazby centrálních bank (a v návaznosti na to i sazby u úvěrů) by měly stoupat, takže by nemuselo být výhodné zasekat peníze v nějaké dlouhé půjčce. Ale asi to bude hodně o preferencích investora, jestli půjčky krátkodobé nebo dlouhodobé.
Pokud se nepletu, tak Mogo kladně hodnotili Finlordi, a to je berná mince :o).

barahir
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod barahir » 21 čer 2017, 14:24

Je pravda, že krátkodobé půjčky má hlavně Banknote, což asi není žádné terno.

wizard-ov
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wizard-ov » 21 čer 2017, 17:21

Hodně jich má i Lendo..

barahir
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod barahir » 21 čer 2017, 21:45

Tak do Lenda jsem se rozhodl zatím radši neinvestovat, ale koukám, že nejvíc mi to tam autoinvest nasypal do ID Finance.

Zpět na „Mintos“