Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendo Cashback

Příspěvekod Jan » 15 dub 2018, 20:38

zbynhu píše:Dnes je to týden od mého vypnutí AI na akci od Lenda (a také jejího skončení). Jen pro zajímavost - od té doby mi bylo vykoupeno zpět cca 8% investic. To považuju za dobré číslo a jsem spokojený. Snad to bude alespoň stejným tempem pokračovat i v dalších týdnech.

Ehh...
Jak jsem psal, Mintos nestíhám moc sledovat. Ale nakolik vnímám CB od Lenda, tak teď jsem pod 1/3 původního limitu AI, nicméně s tím, jak se dokupovalo, to bude určitě 1/4, možná i 1/5 nebo 1/6. Fakt nevím, je to spíš pocitově vnímáno. Ale účastnil jsem se hlavně prvního CB, ten (nebo ty?) další CB už jen symbolicky.
Ale teď mi přijde, že výkupy už defakto neprobíhají, vyjma nějakých nárazových akcí (tento nebo minulý týden mi vykoupili cca 10% zůstatku), spíš začínají nabíhat BB. Že by proběhly nějaké další výkupy se mi nezdá, sice to nesleduju, ale přijde mi, že počet zbylých půjček se neměnil. Přijde mi to, že míra výkupů je jako křivka exponenciálního rozpadu...
Sice mě Lendo v portfoliu moc netěší (no, spíš mě dráždí), ale pokud to v pohodě doběhne, tak to asi nebyla marná akce.

Jinak jak mi cca před měsícem AI nic nechytaly, tak teď je to naopak, dokonce jsem někde ještě zpřísnil podmínky. A škoda, že to nesleduju, asi jsem pár pěkných příležitostí propásnul.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvekod Bubák » 15 dub 2018, 22:59

Celou dobu jsem žil v domění (a dřív to Mintos tak komunikoval), že úrok se počítá za celkovou dobu držby, tj. včetně delayed periody, ale dnes jsem narazil na toto a jsem celkem v šoku... https://www.mintos.com/en/loan-originators/#details

Mogo \ Interest income on delayed payments: ani prd
Mogo \ Penalty Income: nějaké drobné, ale bacha - není Mogo jako Mogo! Při těch jejich "dotovaných" 70měsíčních maturitách je prodlená částka nula nula nic

Nikdy jsem nechápal, proč lidi prodávají úvěry v den splatnosti s hezkou slevou, když vlastně jede BBG - tak to jsem ten blbý byl já! :)
Naposledy upravil(a) Bubák dne 16 dub 2018, 20:12, celkem upraveno 1 x.

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 16 dub 2018, 11:40

Bubák píše:Celou dobu jsem žil v domění (a dřív to Mintos tak dřív komunikoval), že úrok se počítá za celkovou dobu držby, tj. včetně delayed periody, ale dnes jsem narazil na toto a jsem celkem v šoku... https://www.mintos.com/en/loan-originators/#details

Mogo \ Interest income on delayed payments: ani prd
Mogo \ Penalty Income: nějaké drobné, ale bacha - není Mogo jako Mogo! Při těch jejich "dotovaných" 70měsíčních maturitách je prodlená částka nula nula nic

Nikdy jsem nechápal, proč lidi prodávají úvěry v den splatnosti s hezkou slevou, když vlastně jede BBG - tak to jsem ten blbý byl já! :)

Hmmm....
Tak Mogo má háček... Ale možná to trochu vysvětluje můj podiv nad tím, že Mogo má výborný rating jako společnost, nabízí půjčky jištěné kolaterálem a ještě solidní úrok.

By mě zajímalo, jestli se dají rozklíčovat jednotlivá Moga. Že je to u těch pokut chaotické jsem si všimnul, ale neřešil jsem to... On by ten chybějící úrok třeba šel suplovat částečně přes pokuty... Detaily si moc nepamatuju, ale oproti úroku mi pokuta v některých případech přišla minimálně "statisticky významná". (Teď jsem dohledal jeden vyzrálý případ - tam pokuta byla cca 1/2 úroku.)
Mimochodem, ty prodeje v den splatnosti jsou jen u Moga, nebo i u jiných poskytovatelů?

Taky bych navrhnul odkaz na tabulku zařadit do toho obecného informativního vlákna.
Mám zkušenosti s:

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moravekj » 16 dub 2018, 11:46

Dobry den,
zajimava tabulka, neznal jsem ale asi trosku upravim svuj AI podle ni.
Prikladam sve portfolio, za komenty budu rad.
Hezke pondeli
04-2018-2.JPG
04-2018-2.JPG (63.38 KiB) Zobrazeno 339 x
04-2018.JPG
04-2018.JPG (60.13 KiB) Zobrazeno 339 x

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sebikus » 17 dub 2018, 07:33

Nějak se mi namnožilo odkoupení jistiny zpět cca do 14 dnů od koupení jistiny :) Nebyla zaplacena ani jedna splátka a dostávám tak po 1 nebo 2 centech :D

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bubák » 17 dub 2018, 09:10

Tak si dej hlavně bacha, aby se ti toto stávalo jen u originatorů vyplácejících delayed interest nebo alespoň penatly ;)

vyvar z ovaru
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vyvar z ovaru » 17 dub 2018, 10:01

Mogo Campaign period: 16.01.2018.-16.05.2018. :lol:

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sebikus » 17 dub 2018, 10:39

vyvar z ovaru píše:Mogo Campaign period: 16.01.2018.-16.05.2018. :lol:

ani na tom sekundáru to už nechtějí :D

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 17 dub 2018, 10:47

Promiňte všichni mou upřímnost, ale jsou to fakt kokoti. Kdyby to radši udělali na rok a nedělali kolem toho divadlo. Je to fakt trapné.

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 17 dub 2018, 11:11

Saraph píše:

Promiňte všichni mou upřímnost, ale jsou to fakt kokoti. Kdyby to radši udělali na rok a nedělali kolem toho divadlo. Je to fakt trapné.

Fůůůj. Sprosťák, sprosťák. Prosím adminy o okamžité zabanování, anžto tu je to decentní slušné fórum na úrovni a vykání či onikání tu patří k naprosté samozřejmosti a základům zdejšího bontonu. A teď se tu objeví takové sprostoty...

x)

No, otravné to je. Otázka je co tím sledovali (jestli třeba snížení úroků, jak jsem tu někdy psal/spekuloval). Já tedy moc nestíhám sledovat (a ani nemám zkušenosti z dřívějška), ale teď mi přijde, že pro investory je na Mintosu "lepší období". Nevím, jestli za tím stojí to jejich vrtání se v CB akcích nebo něco jiného, ale výsledek je, že dost poskytovatelů, co jelo 13,5%+, tak teď jedou 14,0%+ - ať už to je Banknote, Lendo, Mozipo. Teď jsem koukal do dnešního mailu, Mogo si furt jede svých 12% - 13%. Což mě osobně neláká ani s SB (a trochu lituju té trochy 13,0% Moga, co jsem v CB koupil.)
Ono za tím taky klidně může být nástup "nových" "rychloobrátkových" poskytovatelů (Varks, Sebo). Popravdě si nejsem moc jistý, jestli se třeba Lendu ta CB akce nějak-kovíjak-jakkoliv vyplatila. Možná, kdyby nevymýšleli CB a rovnou to dali na 14%, tak je to pro ně lepší. Ale to už spadá do kategorie, že po bitvě je každý generál. (Já jsem tedy (hlavně po bitvě) aspoň polní maršál, ale to je teď vedlejší.)

Ale můžu být klidně ve všem mimo, nebylo by to poprvé a bohužel zřejmě ani ne naposledy.
Mám zkušenosti s:

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 17 dub 2018, 13:44

Jan píše:
Saraph píše:

Fůůůj. Sprosťák, sprosťák. Prosím adminy o okamžité zabanování, anžto tu je to decentní slušné fórum na úrovni a vykání či onikání tu patří k naprosté samozřejmosti a základům zdejšího bontonu. A teď se tu objeví takové sprostoty...

x)

No, otravné to je. Otázka je co tím sledovali (jestli třeba snížení úroků, jak jsem tu někdy psal/spekuloval). Já tedy moc nestíhám sledovat (a ani nemám zkušenosti z dřívějška), ale teď mi přijde, že pro investory je na Mintosu "lepší období". Nevím, jestli za tím stojí to jejich vrtání se v CB akcích nebo něco jiného, ale výsledek je, že dost poskytovatelů, co jelo 13,5%+, tak teď jedou 14,0%+ - ať už to je Banknote, Lendo, Mozipo. Teď jsem koukal do dnešního mailu, Mogo si furt jede svých 12% - 13%. Což mě osobně neláká ani s SB (a trochu lituju té trochy 13,0% Moga, co jsem v CB koupil.)
Ono za tím taky klidně může být nástup "nových" "rychloobrátkových" poskytovatelů (Varks, Sebo). Popravdě si nejsem moc jistý, jestli se třeba Lendu ta CB akce nějak-kovíjak-jakkoliv vyplatila. Možná, kdyby nevymýšleli CB a rovnou to dali na 14%, tak je to pro ně lepší. Ale to už spadá do kategorie, že po bitvě je každý generál. (Já jsem tedy (hlavně po bitvě) aspoň polní maršál, ale to je teď vedlejší.)

Ale můžu být klidně ve všem mimo, nebylo by to poprvé a bohužel zřejmě ani ne naposledy.

Aspoň jsou přesný opak běžných korporací. Většinou se manažeři snaží hnát krátkodobé zisky, kdežto Mogo (a částečně další poskytovatelé) jsou ochotní přijmout krátkodobou ztrátu s výhledem do budoucna. Za to mají u mne jedno bezvýznamné plus.

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Investiční strategie na kliknutí

Příspěvekod zbynhu » 17 dub 2018, 14:31

Co říkáte na představenou novinku nastavit si investiční strategii (sestavení portfolia) jedním klikem?

Pro mě osobně zcela nevyužitelné, mám totiž daleko dokonaleji nastavený AI :lol:
Ne vážně - krok, který ulehčí zcela laickým investorům, kteří se nechtějí o nic starat. Přijde mi to ale takové až moc easy... Vložte peníze, vyberte strategii a tady máte zisky. Nemám z toho dobrý pocit. Navíc nemáte pod kontrolou, co správce vybere za poskytovatele... Připomíná to vlastně trochu až takový fond - viz diskuze u článků, které zaujaly. Že by i tímto směrem Mintos cílil a časem třeba za "správu" vybíral nějaké to procento?
Druhá otázka je, co to bude znamenat pro konkurenci na primáru, zda se takto snáz vykoupí krátkodobé půjčky...
Přílohy
strategie.jpg
strategie.jpg (29.78 KiB) Zobrazeno 216 x

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bubák » 17 dub 2018, 14:41

Saraph píše:Aspoň jsou přesný opak běžných korporací. Většinou se manažeři snaží hnát krátkodobé zisky, kdežto Mogo (a částečně další poskytovatelé) jsou ochotní přijmout krátkodobou ztrátu s výhledem do budoucna. Za to mají u mne jedno bezvýznamné plus.

Já se na to dívám taky jako na omezování výprodejů na sekundárním trhu... Dřív byl poplatek 1 % a ten asi moc investorů před rozprodáním a útěkem neodrali... Teď musí člověk dát slevu klidně 3 % jen aby něco prodal, což už si rozmyslí a radši to nechá doběhnout do maturiy -> účel splněn, ovečka nezdrhla :) Teď je otázkou, jestli je to lepší nebo horší přístup než PG od Twina...

zbynhu píše:Co říkáte na představenou novinku nastavit si investiční strategii (sestavení portfolia) jedním klikem?...

Snad nepůjdou stejnou cestou jako Bondora, tj. pouze jednoduché balíčky s kdoví čím a postupná smrt platformy.... A ještě jsem si byvavil srovnání s CDO při hypoteční krizi, kdy do balíčků nenápadně přisypávali neprodejné toxické hypotéky, což časem vedlo k megaprůšvihu -> děkuji, nechci, své neplatiče si vyberu sám :)

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Investiční strategie na kliknutí

Příspěvekod Jan » 17 dub 2018, 14:53

zbynhu píše:Co říkáte na představenou novinku nastavit si investiční strategii (sestavení portfolia) jedním klikem?

Pro mě osobně zcela nevyužitelné, mám totiž daleko dokonaleji nastavený AI :lol:
Ne vážně - krok, který ulehčí zcela laickým investorům, kteří se nechtějí o nic starat. Přijde mi to ale takové až moc easy... Vložte peníze, vyberte strategii a tady máte zisky. Nemám z toho dobrý pocit. Navíc nemáte pod kontrolou, co správce vybere za poskytovatele... Připomíná to vlastně trochu až takový fond - viz diskuze u článků, které zaujaly. Že by i tímto směrem Mintos cílil a časem třeba za "správu" vybíral nějaké to procento?
Druhá otázka je, co to bude znamenat pro konkurenci na primáru, zda se takto snáz vykoupí krátkodobé půjčky...

No, kupodivu jsem ten mail i četl.
Dojem mám obdobný tvému, ne-li úplně stejný. Pro mě nevyužitelné, navíc se tam vkrádá obava/dojem ohledně zpřístupnění investování na Mintosu ne zcela erudovaným osobám (=úplným blbcům).
Po očku jsem porůznu jukal i na ten diverzifikační seriál na Mintosu (spíš názvy kapitol, než abych to četl), přišlo mi to na podobném levelu... Pak jsem měl i pocit, že pokud je někde 5 kolonek, tak rada je koupit z každé něco. U některých případů jsem si ani nebyl moc jistý, jestli bych to nazýval diverzifikací (třeba volba maturity mi spíš přijde jako řízení iikvidity než diverzifikace).

Na druhou stranu, pokud bych nevěděl o té magické tabulce poskytovatelů, tak bych byl alespoň co se týče tohoto parametru AI asi docela bezradný. Ale jinak mi přijde nastavení AI celkem intuitivní (vyjma asi položek, u kterých moc netuším o co jde a jak se k tomu postavit).

O vlivu na PM jsem asi nepřemýšlel. Osobně bych hádal, že si tím Mintos bude řešit odprodej méně kvalitních půjček. Ale může to být i naopak, že tyto strategie budou (nebo alespoň z části) nadřazeny AI běžných uživatelů. Každopádně, pokud to přicvede nové klienty, poroste konkurence na straně investorů.
Mám zkušenosti s:

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod eNaia » 17 dub 2018, 16:09

No jestli by byly nadrazeny AI investoru, tak to bude nutit investory do tech jejich tri streamu (aspon zatim tri) a mozna je to to, ceho chteji v dlouhem planu dosahnout -> takovy mix portfolii, ktery bude vyhovovat zejmena jim jako zprostredkovatelum a 'diverzifikuji' i veci, ktere se proste moc nechteji :-/

Mne desite hosi.

vyvar z ovaru
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vyvar z ovaru » 17 dub 2018, 18:44

Ja bych si taky tipl, ze je to jen zjednodusena varianta investovani pro ne uplne sikovne lidi. Nekoho muze AI odradit, tak tam lupnou tyhle tri veci a zase se jim platforma muze rozsirit o nejaky lidi. Varianta obecneho smerovani a tlaceni k zjednodusovani a pripadne nemoznosti si vybirat je podle me nerealna, protoze by urcite nastal odliv investoru.

Obrázek

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod eNaia » 17 dub 2018, 21:35

Ten obrazek mne taky desi. :lol:

Dnes je nejaky horror day nebo co? :?

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blablon » 17 dub 2018, 22:29

pokud ty balicky budou nadrazene beznym AI, a bude to prokazane a nebude me AI nic moc chytat, tak proste seberu cast penez a pujdu jinam. Stejne mam v Mintosu az moc penez, je to ted cele az moc dokonale.. a tudiz vlastne soucasne i znepokojujici... :D

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 19 dub 2018, 19:53

eNaia píše:No jestli by byly nadrazeny AI investoru, tak to bude nutit investory do tech jejich tri streamu (aspon zatim tri) a mozna je to to, ceho chteji v dlouhem planu dosahnout -> takovy mix portfolii, ktery bude vyhovovat zejmena jim jako zprostredkovatelum a 'diverzifikuji' i veci, ktere se proste moc nechteji :-/

Mne desite hosi.

Tu nadřazenost jsem myslel hlavně ve smyslu dosažení výnosu, který je slibovaný v tom nabízeném instatním AI. Takže třeba pokud slibují výnos 12% a budou se chtít v rámci toho instantního AI zbavit i 10% půjček, které jinak nikdo nekupuje, tak aby byl slib dodržen, bude muset instantní AI kupovat i výšeúročené půjčky. Takže pokud by jich byl nedostatek, tak hádám, že prioritou bude dodržení slibu a z toho plynoucí nějaká opatření.
Mám zkušenosti s:

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Defaultrate

Příspěvekod Jan » 19 dub 2018, 19:58

Mimochodem, jaký máte podíl zpožděných půjček?
Když jsem začínal (v podstatě jednorázové umístění prostředků na trh), tak to bylo (celkem dost) přes 1/3 , ale teď po čase, kdy proběhly BB prvotního většího objemu prostředků a zbylé prostředky se defakto již jen celkem rovnoměrně reinvestují, poměr klesl někam k 1/5 - 1/4. Potěšující. Na druhou stranu, pokud by platilo že zpoždění=default bez vymožení částky, znamenalo by to dvouletý chod systému na pokrytí ztrát :o/.
Mám zkušenosti s:

Zpět na „Mintos“