Auto Invest - jak máte nastavený?


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od zbynhu » 14 srp 2017, 17:46

Právě jsem kontroloval a zdá se, že je již vše v pořádku. Edit je zpět a změny se úspěšně uloží.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 22 lis 2017, 17:00

vyvar z ovaru píše:Primarni autoinvest mam EUR od 11% a vys, BB, max 2 mesice, reinvest. Sekundarni "nouzovka" je to same, ale od 10%. Dlouhodobe pujcky jsem uz pred nejakou dobou zatrhl a necham jen dobihat bez reinvestu. GEL jsem mel od 17% na 1 mesic, ale vse jsem prevedl na EUR.
Pročítám si starší příspěvky (či se o to snažím) a narazil jsem na ten tvůj. Jak se Ti s takto nastavenými autoinvesty daří? Není problém umístit prostředky?
Díky
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

vyvar z ovaru

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 lis 2017, 18:09

Problem nebyl, obcas se stalo, ze nejaka stovka lezela pres den na uctu, ale pres noc se vzdy vse zase rozpujcovalo. Ale mirne jsem vymekl a nastavil jsem ted Mogo na 16 mesicu (zvlast autoinvest s max. limitem vlozenych penez). Nalakalo me jejich 13,5%. To u nejlip hodnocene nebankovky na Mintosu beru jako ok v pomeru cena/vykon. Vzdy kdyz vyjde nove hodnoceni spolecnosti na Mintosu, tak podle toho mirne preupravim autoinvesty.
Primarne tedy porad jedu co nejvic 1 mesicnich pujcek, ale pridal jsem to Mogo na 16 mesicu a u nekterych solidnich spolecnosti jsem pridal 2 a 3 mesicni s lepsim urokem.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 22 lis 2017, 22:12

vyvar z ovaru píše:Problem nebyl, obcas se stalo, ze nejaka stovka lezela pres den na uctu, ale pres noc se vzdy vse zase rozpujcovalo. Ale mirne jsem vymekl a nastavil jsem ted Mogo na 16 mesicu (zvlast autoinvest s max. limitem vlozenych penez). Nalakalo me jejich 13,5%. To u nejlip hodnocene nebankovky na Mintosu beru jako ok v pomeru cena/vykon. Vzdy kdyz vyjde nove hodnoceni spolecnosti na Mintosu, tak podle toho mirne preupravim autoinvesty.
Primarne tedy porad jedu co nejvic 1 mesicnich pujcek, ale pridal jsem to Mogo na 16 mesicu a u nekterych solidnich spolecnosti jsem pridal 2 a 3 mesicni s lepsim urokem.
Dík za info. Já vidím jen to, co je volně dostupné - a tam se teď rozhodně žádné 12 %/1M nedostanou.
Já se k tomu musím hlavně dokopat, z praktického hlediska pro mě je teď 1M-3M skoro ekvivalentní (pravda, kdybych musel čekat 3M + 60 dní na BBG, tak už by to úplně optimální nebylo), trochu uvažuji o nějakých 6M a malé části portfolia, pokud by to byla oproti 3M zajímavá nabídka a pak možná i nějaké dlouhé Mogo rovněž pro malou část portfolia.
Můžu se ještě zeptat na zhodnocení pro 2M, 3M a případně i ty společnosti? Jinak rovněž plánuji zatím jen úvěry s BBG. Případně uvítám i zkušenosti s umisťováním CZK.
Díky
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

vyvar z ovaru

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 lis 2017, 10:58

Do srpna vcetne jsem tam posilal prubezne jeste nejake penize (prevody z Twina, Swaperu). Zhodnoceni za cerven - 0,69%, cervenec - 0,87%, srpen - 0,93%, zari - 0,75%, rijen - 0,81%, listopad teoreticky (kdyz to zprumeruju) 0,97%.
Priority investovani jsou Mogo, ID Finance, ostatni spolecnosti moc autoinvest nechytaji, neco malo je v Aasa, Cream a Lendo. Nejvic mi ted jedou 1 mesicni 10% u ID Finance a 12 mesicni Mogo za 13%.
CZK jsem nezkousel a uz na Mintos nemam v planu posilat zadne penize. Mam tam uz docela hodne a nemel bych z toho dobry pocit.
Jinak jeste obcas koukam na ten denni vypis, jsou tam uvedene pujcky a divam se jake tam byly % a jake obdobi, nekdy se tam daji najit dobre zhodnoceny kratkodoby, kdyz me nejaka takova zaujme, vytvorim si na ni novy autoinvest.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 28 lis 2017, 10:58

vyvar z ovaru píše:Do srpna vcetne jsem tam posilal prubezne jeste nejake penize (prevody z Twina, Swaperu). Zhodnoceni za cerven - 0,69%, cervenec - 0,87%, srpen - 0,93%, zari - 0,75%, rijen - 0,81%, listopad teoreticky (kdyz to zprumeruju) 0,97%.
Priority investovani jsou Mogo, ID Finance, ostatni spolecnosti moc autoinvest nechytaji, neco malo je v Aasa, Cream a Lendo. Nejvic mi ted jedou 1 mesicni 10% u ID Finance a 12 mesicni Mogo za 13%.
CZK jsem nezkousel a uz na Mintos nemam v planu posilat zadne penize. Mam tam uz docela hodne a nemel bych z toho dobry pocit.
Jinak jeste obcas koukam na ten denni vypis, jsou tam uvedene pujcky a divam se jake tam byly % a jake obdobi, nekdy se tam daji najit dobre zhodnoceny kratkodoby, kdyz me nejaka takova zaujme, vytvorim si na ni novy autoinvest.
Ajaj, zhodnocením jsem myslel nabízený úrok, nikoliv tvůj osobní výnos. Prostě mě zajímá, jaký je rozdíl nabízených úroků pro půjčky 1-3M (které ě zajímají nejvíce) a pak pro půjčky <6M které bych taky snesl a eventuálně <12M (<16M), které by ovšem připadaly v úvahu pouze pokud by nebyly k dispozici kratší půjčky či by kratší půjčky měly zhodnocení, které by se mi hrubě nelíbilo.
Každopádně díky za info (minulé i budoucí) :o).

A kdyby měl někdo info o nabízených úrocích/duracích CZK, uvítám.
Díky
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

vyvar z ovaru

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od vyvar z ovaru » 28 lis 2017, 11:19

Tak z tech co se mi chytaji v autoinvestu je to takhle:

vsechny moje 1-3 mesicni pujcky maji 10% urok, krome Mogo, ktery ma 10,5% a Lendo, ktery ma 11%
do 6 mesicu Mogo za 11%
do 12 mesicu Mogo za 13%
do 16 mesicu Mogo za 13,5%
a par pujcek mam na 24 mesicu pri 14%, taky Mogo

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 28 lis 2017, 11:37

vyvar z ovaru píše:Tak z tech co se mi chytaji v autoinvestu je to takhle:

vsechny moje 1-3 mesicni pujcky maji 10% urok, krome Mogo, ktery ma 10,5% a Lendo, ktery ma 11%
do 6 mesicu Mogo za 11%
do 12 mesicu Mogo za 13%
do 16 mesicu Mogo za 13,5%
a par pujcek mam na 24 mesicu pri 14%, taky Mogo
Jsem nevěděl, že Mogo má i tak krátké půjčky...
Každopádně - díky za veškeré info.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od vyvar z ovaru » 30 lis 2017, 13:06

Vcera jsem zapomnel napsat - Lendo ma ted docasne 12 mesicni pujcky s urokem 13,5%.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od blablon » 30 lis 2017, 14:39

banknote tam ma ted pulrocni 13.5%
--
@jan - ty o tom tak dlouho premyslis a vahas, ze bys udelal asi lip, kdyby sis tak 200 eur poslal a zkusil si to :D kor ted s 1% bonusem, asi posledni den...
--
autoinvest jsem posledni tydny upozadil a vypl, od doby co dali 0% na sekundar jsou zajimave nabidky i tam. Vyrazne jsem zmenil / obnovil MoGo... zbavil se vseho nad 14 mesicu (a nebylo toho malo - zacatecnicke nadseni tehdy) - mezi tim i radu 11, 12 a 12.5% (stacilo dat slevu 0.1%) a skoupil 5ti az 9ti mesicni po 13% - ze jich tam bylo, taky jsem prodal veskere "partial" amortizace mogo, a na koupi filtroval uz "full".
Jenom mne fakt stve ze tyto nakupy se nezobrazuji nikde systemove jako kolik mam celkove v tom ci tom. Pokud bych investoval jenom skrz AI, tak tam ty soucty jsou, ale to je jenom AI, ted kdyz mam pulku moga ze SM, uz - pokud chci - musim jit do my investements, a tam si to podle originatora vyfiltrovat.
-
a autoinvest mam podle originatoru, co radek to jeden, tam mam stropy kolik max do toho, je to nejlepsi tak, si myslim - pokud teda nekdo chce dbat na nejakou diverzifikaci v ramci tech originatoru tam

Mogo ma v AI ted vypnute, celkove jich mam fakt moc...

Prvni 3 radky v AI ted mam

POL SWE Aasa, to 7m, 11%+
SPA ID Finance to 1m 10%+
LAT Banknote to 4m, 13.5%+

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 30 lis 2017, 15:33

vyvar z ovaru píše:Vcera jsem zapomnel napsat - Lendo ma ted docasne 12 mesicni pujcky s urokem 13,5%.
Dík.
Popravdě, z Lenda mám smíšené pocity... Jednak nemá moc dobré hodnocení na http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/ a pak myslím, že ani Finlordi z ní nebyli nadšení.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 30 lis 2017, 15:51

blablon píše:banknote tam ma ted pulrocni 13.5%
--
@jan - ty o tom tak dlouho premyslis a vahas, ze bys udelal asi lip, kdyby sis tak 200 eur poslal a zkusil si to :D kor ted s 1% bonusem, asi posledni den...
--
autoinvest jsem posledni tydny upozadil a vypl, od doby co dali 0% na sekundar jsou zajimave nabidky i tam. Vyrazne jsem zmenil / obnovil MoGo... zbavil se vseho nad 14 mesicu (a nebylo toho malo - zacatecnicke nadseni tehdy) - mezi tim i radu 11, 12 a 12.5% (stacilo dat slevu 0.1%) a skoupil 5ti az 9ti mesicni po 13% - ze jich tam bylo, taky jsem prodal veskere "partial" amortizace mogo, a na koupi filtroval uz "full".
Jenom mne fakt stve ze tyto nakupy se nezobrazuji nikde systemove jako kolik mam celkove v tom ci tom. Pokud bych investoval jenom skrz AI, tak tam ty soucty jsou, ale to je jenom AI, ted kdyz mam pulku moga ze SM, uz - pokud chci - musim jit do my investements, a tam si to podle originatora vyfiltrovat.
-
a autoinvest mam podle originatoru, co radek to jeden, tam mam stropy kolik max do toho, je to nejlepsi tak, si myslim - pokud teda nekdo chce dbat na nejakou diverzifikaci v ramci tech originatoru tam

Mogo ma v AI ted vypnute, celkove jich mam fakt moc...

Prvni 3 radky v AI ted mam

POL SWE Aasa, to 7m, 11%+
SPA ID Finance to 1m 10%+
LAT Banknote to 4m, 13.5%+
x)
Popravdě řečeno, k podobné (a asi celkem zralé :o) ) úvaze jsem dospěl taky. Rok je defakto fuč a smluvní podmínky stále nepřečteny :o/. Ale tak (alespoň někteří :o) ) zdejší přispěvatelé působí dojmem, že jsou při smyslech x), tak snad tam nebude nic tak strašného. Navíc jsem myslel, že Refer a friend je permanentní. A kdyby nic jiného, tak s tím, jak se počítá, mám 2 měsíce odklad.

To se Ti podařil docela dobrý veletoč, zvýšit výnos i likviditu (a možná snížit riziko, vezmeme-li v úvahu způsob umoření).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od vyvar z ovaru » 30 lis 2017, 17:29

Jan: vim o tom, tyhle limitovany pujcky jsou vyjimka a jsou spise "na chut", mam u nich nastavenou hranici a pokud se naplni, tak to bude jen 1/20 portfolia.

Takze o vanocich doctes podminky a v lednu zacinas, ne? :) Skoda, ze jsi nestihl ten refer-a-friend. Ja to jednomu znamemu poslal, tak snad neco zainvestoval. :lol:

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 30 lis 2017, 17:53

vyvar z ovaru píše:Jan: vim o tom, tyhle limitovany pujcky jsou vyjimka a jsou spise "na chut", mam u nich nastavenou hranici a pokud se naplni, tak to bude jen 1/20 portfolia.

Takze o vanocich doctes podminky a v lednu zacinas, ne? :) Skoda, ze jsi nestihl ten refer-a-friend. Ja to jednomu znamemu poslal, tak snad neco zainvestoval. :lol:
No, aby z "na chuť" nebyla pachuť :o/. Aspoň, že odpis těch 5% by se pokryl ze zisku z ostatních půjček.
Jsem to asi stihnul, aspoň z mailu to tak vypadalo. Ale já jsem refer slíbil už někdy před tím rokem a chtěl jsem to dodržet, takže z tohohle pohledu jsem Vám byl k prdu, no...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Joshua » 30 lis 2017, 23:40

Jan píše: Popravdě řečeno, k podobné (a asi celkem zralé :o) ) úvaze jsem dospěl taky. Rok je defakto fuč a smluvní podmínky stále nepřečteny :o/. Ale tak (alespoň někteří :o) ) zdejší přispěvatelé působí dojmem, že jsou při smyslech x), tak snad tam nebude nic tak strašného. Navíc jsem myslel, že Refer a friend je permanentní. A kdyby nic jiného, tak s tím, jak se počítá, mám 2 měsíce odklad.
Jen doplním: refer-a-friend je opravdu jen sezónní akce. Většinou to stíhají 2x do roka na 1 měsíc, kdy prostřednictvím promo kódů dají šanci propagovat všem uživatelům. Pak mají ještě affiliate program, který má podobné vlastnosti, funguje neustále a máme jej i v naší refferal sekci.

Jinak jsem dostal pár informací od podpory Mintosu a v průběhu příštího roku chtějí zavádět Auto Invest i na sekundární trh. Nemají přesné datum a zřejmě to pro ně není zase až taková priorita. Další funkce by měli být do AI přidány tento prosinec a měli by investorům umožnit lepší diverzifikaci portfolia. O co přesně půjde nevím, předávám jak jsem slyšel :) .

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od zbynhu » 01 pro 2017, 13:33

Tak refer-a-friend je prodloužený do konce roku. Není se čemu divit, půjček je před Vánoci na tržištích stále víc a investoři nestíhají:)
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Joshua » 29 bře 2018, 10:14

Koukal jsem, že se vlákno zvrhlo v OT, což mi přijde škoda. Za sebe téma doplním a aktualizuji - takto mám AI aktuálně nastaven já. Pro EUR účet mám nastaveny konkrétní poskytovatele, které vybírám z tabulky exploreP2P, která tu několikrát zazněla. U PLN účtu to mám dle výnosu a času. Bohužel příležitosti ve 14% aby člověk pohledal.
Přílohy
AI1.PNG
AI1.PNG (10.09 KiB) Zobrazeno 9808 x
AI2.PNG
AI2.PNG (7.56 KiB) Zobrazeno 9808 x

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Boží mlýn » 16 kvě 2018, 15:50

Pokud zvýším rozpětí pro jednu půjčku, investuje AI automaticky do již zainvestovaných půjček? Resp. navýší tam podíl, pokud je k dispozici? U mě to nové rozpětí, resp. zvýšení maximální částky pro jednu investici AI ignoruje.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 16 kvě 2018, 16:33

Boží mlýn píše:Pokud zvýším rozpětí pro jednu půjčku, investuje AI automaticky do již zainvestovaných půjček? Resp. navýší tam podíl, pokud je k dispozici? U mě to nové rozpětí, resp. zvýšení maximální částky pro jednu investici AI ignoruje.
Pokud se nepletu, tak v případě navýšení limitu o více než 10E AI půjčky dokoupí. Nebo aspoň dřív to tak bylo. Ale zvláště teď mi přijde AI celý nějaký trochu bloklý...prostě to trvá...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Boží mlýn » 16 kvě 2018, 18:11

Je to tak :-) Navýšil jsem nejprve jen o 5€ na 15€ a nedělo se nic, když jsem dal 20€, tak se doinvestovalo.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů