Konverze CZK na GEL - poplatek


web: www.mintos.com
Ricky
Příspěvky: 4
Registrován: 18 srp 2017, 11:09
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od Ricky » 18 srp 2017, 11:23

Při zadání konverze 10000 Kč na GEL mi vyskočil poplatek Mintosu 350 Kč, při 5000 175 Kr, berou to tedy procentuálně. GEL pak jde vybírat zpátky jen přes EUR nebo CZK (nebo účet v Gruzii :)) Takže dalších 3,5 %.

Prosím, ví někdo, za jaký poplatek by byl převod CZK zpátky do CZK bú v ČR? Nebo jak ještě jinak to inteligentně vyřešit? :D

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od Joshua » 18 srp 2017, 14:29

Nemám s tím zkušenost, ale možná by mohl pomoci TransferWise a jejich borderless account. Na jedno kliknutí lze nastavit plnohodnotný účet v GEL a pak jde peníze zasílat mezi TW účty okamžitě za poplatky dané jejich ceníkem s tím, že u nižších částek odpadá minimální poplatek kolem 42 Kč. TW si něco strhne za platbu na GEL účet Mintosu, ale ve finále by to mělo být výhodnější, než 3,5%.

Možná to půjde i líp a jednodušeji, s GEL úplně nepracuji. Třeba poradí někdo zkušenější.

Ricky
Příspěvky: 4
Registrován: 18 srp 2017, 11:09
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od Ricky » 18 srp 2017, 19:58

Takže z korunového účtu Mintosu poslat na korunovy TW (za 0.7) a pak odtud na GEL Mintosu? Ten korunový učet Mintosu mi možnost na TW nenabízí, asi proto, že to na něj přišlo z české spořky?

Ricky
Příspěvky: 4
Registrován: 18 srp 2017, 11:09
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od Ricky » 18 srp 2017, 20:04

Nebo za 0,7 CZK na EUR a kašlat na GEL :D

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od Saraph » 20 srp 2017, 10:39

Já v GEL něco mám a posílal jsem to tam přes TW. Důležité je, že výběry v GEL v současnosti Mintos neprovádí jinak než vyloženě do gruzijské banky nebo na Payseru. S Payserou nemám zkušenost, takže současně bych vybíral tak, že bych konvertoval na eura přímo na Mintosu za 2 % a ty pak vybral na svůj euro účet. Přes TW GEL bohužel neposílají. Třeba se ale tohle v budoucnu změní.

Před tím, než jsem tohle věděl, jsem byl z GEL mnohem více nadšený. Pokud se rozhodneš v GEL investovat, rozhodně doporučoval to omezit jen na nějakou malou část celého Mintos portfolia, např. <20%.

Ricky
Příspěvky: 4
Registrován: 18 srp 2017, 11:09
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od Ricky » 21 srp 2017, 18:50

Děkuji za info. Koupila jsem si nakonec nějaké PLZ a pár starších půjček na sekundáru. GEL zkusím až změní ty konverzní procenta :)

Pavel

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od Pavel » 23 zář 2017, 23:11

Konverzi CZK --> GEL dělám přes Transferwise. Oproti aktuálnímu kurzu ztratím 1%. Transferwise si k platbě do Gruzie naúčtuje nějaký malý fixní poplatek, tuším 1 nebo 2 GEL.

Výběr, tedy konverze GEL --> CZK je trochu komplikovanější. Transferwise použít nejde, GEL je pro ně jednosměrná měna. Počítal jsem si variantu přes Payseru, ale nevychází to lépe než konverze na Mintosu GEL --> EUR a pak někde jinde konverze EUR --> CZK. Při konverzi GEL --> EUR na Mintosu ztratím 2.1%. Konverzi EUR --> CZK dělám tak, že si pošlu peníze na svůj EUR účet (zaplatím jenom fixní poplatek za SEPA platbu) a potom použiju převod přes směnárnu Exchange (zvažoval jsem třeba Roklen, ale vzhledem k jejich poplatkům mi to nevychází lépe). Při převodu EUR --> CZK ztratím 0.15%.

Suma sumárum při převodech ztratím (1 + 2.1 + 0.15)% = 3.25% plus nějaké malé fixní poplatky (do 50 Kč). To je oproti měnovému riziku zanedbatelné. Nicméně kdybyste někdo znali lepší cestu, podělte se prosím.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od blablon » 24 zář 2017, 00:19

na EUR --> CZK asi urcite nejlip vyjde Revolut (mimo vikend) a usetris i ten poplatek za tvuj EUR ucet (FIO, Equa apod...), protoze na Revolutu mas svuj EUR IBAN ucet zadarmo.

Pavel

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od Pavel » 24 zář 2017, 14:34

Děkuju za doporučení, ale myslím, že nevyjde. Dnes (24.9.2017) je střed CZK/EUR přibližně 26.07 Kč za 1 €. Revolut mi ukazuje kurz 25.77 Kč za 1 €. Tedy ztratím cca 1.1%. Přes Exchange (https://www.exchange.cz/deviza) dostanu 26.03 Kč za 1 €. Tedy ztratím cca 0.15%. I kdybych nezaplatil žádný další poplatek, je to u částek nad 1000 € už znatelný rozdíl. Navíc ani Exchange při transakcích nad 50 000 Kč neúčtuje poplatek za SEPA platbu. (Je fajn, že na Revolutu je vedení EUR účtu zdarma, ale to mám v Airbank taky. Platí se jenom za SEPA platby.)

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od adventura » 24 zář 2017, 19:52

Pavel píše:Děkuju za doporučení, ale myslím, že nevyjde. Dnes (24.9.2017) je střed CZK/EUR přibližně 26.07 Kč za 1 €. Revolut mi ukazuje kurz 25.77 Kč za 1 €. Tedy ztratím cca 1.1%. Přes Exchange (https://www.exchange.cz/deviza) dostanu 26.03 Kč za 1 €. Tedy ztratím cca 0.15%. I kdybych nezaplatil žádný další poplatek, je to u částek nad 1000 € už znatelný rozdíl. Navíc ani Exchange při transakcích nad 50 000 Kč neúčtuje poplatek za SEPA platbu. (Je fajn, že na Revolutu je vedení EUR účtu zdarma, ale to mám v Airbank taky. Platí se jenom za SEPA platby.)
je vikend, pockej na pondeli...

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od blablon » 25 zář 2017, 12:24

kazdopadne na Revolutu je jeste limit 6000 eur / mesic. Pri mesicnich celkovych smenach v souctu nad 6000e by pak uz byl priplatek.

Live market rate* with no fees, up to £5,000/ €6,000/ Fr6,000/ 20,000zl (or currency equivalent) per month. A 0.5% fee applies thereafter**

Pavel

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od Pavel » 25 zář 2017, 14:06

Pořád tomu nějak nerozumím. Teď je pondělí. Aktuální kurz cca 26.04 Kč (střed ČNB) za 1 €. Na Revolutu mi to ukazuje hezkých 26.02 Kč za 1 €. Jestli ale posléze zaplatím 0.5% poplatek, tak jak to může být výhodnější než převod přes Exchange, na kterém ztratím 0.15% oproti středu? Mimochodem Exchange mi teď ukazuje stejný kurz 26.02 Kč za 1 € (což by bylo dokonce jen 0.08% ztráta oproti středu). Ale tam už hlavně žádný dodatečný poplatek nezaplatím.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od blablon » 25 zář 2017, 18:55

poplatek 0.5% je pri prekroceni mesicniho limitu 6000 eur. Tudiz na velke smeny >6000 asi bude lepsi to co pises.

Na drobnejsi vybery provadene mimo vikend (napriklad na mesicni bazi) z Mintosu (nebo prevody obecne EUR->CZK do 6000eur/mesic) nejspis vyjde Revolut lip.

Kolik ukazuje Revolut ted, ti nepovim, na dobu docasnou nemam smartphon a Exchange jsem nikdy nepouzil, tak taky nevim...

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od doonio » 25 zář 2017, 19:15

Já teda neinvestuji v GEL, ale do PLN jsem posílal peníze zásadně přes Revolut a to stejné včera když jsem si chtěl převést EUR zpět do CZK. převáděl jsem cca 2000€ a dostal za to 52100Kč, tzn. kurz byl nějakých 26.03Kč za jedno €. Kdo ti tohle v bance nebo ve směnárně dá?
Poplatek nad 6000€ se mě netýká, tolik zase těch peněz ještě nemám. Za mě Revolut je jednička co se týče směn (používám i na převody do GBP) a tam je platba do pár hodin, protože Revolut je UK aplikace a platby tuzemské převody tam lítají jak po drátkách.

Jak psal blablon, oni mají přes víkend všechny kurzy nastřelený asi o 1%, tzn. hodně nevýhodný kurz, ale během týdne jsou bezkonkurenční. Peníze mám běžně do 2-3dnů na svém CZK účtě (žádný poplatek tam není, poněvadž to Revolut posílá ze svého tuzemského účtu u ČSOB)
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

pavel

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od pavel » 09 říj 2017, 21:14

Diky za info. Penize na Revolut posilas v CZK do ten jejich ucet v UK? Moje banka za to chce 100 CZK poplatek, coz se da, ale chci vedet, jestli ho nahodou neplatim uplne zbytecne.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od doonio » 10 říj 2017, 18:40

pavel píše:Diky za info. Penize na Revolut posilas v CZK do ten jejich ucet v UK? Moje banka za to chce 100 CZK poplatek, coz se da, ale chci vedet, jestli ho nahodou neplatim uplne zbytecne.
Já do Revolutu posílám EUR, z německého účtu kam mi chodí výplata a tyto europlatby v EU mám gratis.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Azalis
Příspěvky: 8
Registrován: 11 říj 2017, 20:14
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od Azalis » 01 bře 2018, 15:26

Teďka jsem zkoušel počítat výnos v Kazachstánu, kde je roční úrok 20% a poplatek za převod na KZT je 3,6%, že výsledný roční úrok je pouze 9%. Počítal jsem, že poplatek 3,6% si Mintos účtuje při obou směnách, tedy jak z CZ na KZT, tak i obráceně z KZT na CZ. S takovým výsledkem jsem tedy nepočítal, přál jsem si výsledek 20-7,2=12,8% .

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od moravekj » 01 bře 2018, 20:50

Azalis píše:Teďka jsem zkoušel počítat výnos v Kazachstánu, kde je roční úrok 20% a poplatek za převod na KZT je 3,6%, že výsledný roční úrok je pouze 9%. Počítal jsem, že poplatek 3,6% si Mintos účtuje při obou směnách, tedy jak z CZ na KZT, tak i obráceně z KZT na CZ. S takovým výsledkem jsem tedy nepočítal, přál jsem si výsledek 20-7,2=12,8% .
1, jak jste k tem 9% prosim dosel? Ja GEL moc nedelam(mam tam asi 500kc v GEL), ale proc to neni 20-7,2 ?

2, prevadejte pres SEK, kdyz uz..

Diky za odpoved na 1. otazku.

JM

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od Jan » 01 bře 2018, 21:54

moravekj píše:
Azalis píše:Teďka jsem zkoušel počítat výnos v Kazachstánu, kde je roční úrok 20% a poplatek za převod na KZT je 3,6%, že výsledný roční úrok je pouze 9%. Počítal jsem, že poplatek 3,6% si Mintos účtuje při obou směnách, tedy jak z CZ na KZT, tak i obráceně z KZT na CZ. S takovým výsledkem jsem tedy nepočítal, přál jsem si výsledek 20-7,2=12,8% .
1, jak jste k tem 9% prosim dosel? Ja GEL moc nedelam(mam tam asi 500kc v GEL), ale proc to neni 20-7,2 ?

2, prevadejte pres SEK, kdyz uz..

Diky za odpoved na 1. otazku.

JM
Předpokládám, že se bude jednat o oslabení KZT vůči CZK.
BTW - Vy píšete o GEL, autor před Vámi o KZT.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze CZK na GEL - poplatek

Příspěvek od moravekj » 01 bře 2018, 22:17

Jan píše:
moravekj píše:
Azalis píše:Teďka jsem zkoušel počítat výnos v Kazachstánu, kde je roční úrok 20% a poplatek za převod na KZT je 3,6%, že výsledný roční úrok je pouze 9%. Počítal jsem, že poplatek 3,6% si Mintos účtuje při obou směnách, tedy jak z CZ na KZT, tak i obráceně z KZT na CZ. S takovým výsledkem jsem tedy nepočítal, přál jsem si výsledek 20-7,2=12,8% .
1, jak jste k tem 9% prosim dosel? Ja GEL moc nedelam(mam tam asi 500kc v GEL), ale proc to neni 20-7,2 ?

2, prevadejte pres SEK, kdyz uz..

Diky za odpoved na 1. otazku.

JM
Předpokládám, že se bude jednat o oslabení KZT vůči CZK.
BTW - Vy píšete o GEL, autor před Vámi o KZT.
Jo diky, nejak jsem to prehledl. Zmatla mne kategorie :) Pak teda neplati ani to se sekem.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 9 hostů