Sekundární trh - nabídky


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 21 úno 2018, 13:36

r2d2x2 píše:Ahoj, měl bych dotaz. Nevíte, když koupím půjčku která je už po splatnosti na sekundárním trhu s BBG, tak jestli dostanu po vyplacení BBG i urok/YTM? Nebo se mi jen vrátí to co jsem do toho dal? Jde mi o to, jestli se to vyplatí nebo je tam nějaké riziko. Díky
Tak nějaké riziko je vždy - nesplacení půjčky.
Jinak co se tu psalo, tak bys měl dostávat úroky i během těch 60 dní, byť třeba budou vyplaceny naráz při případném buybacku.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Joshua » 21 úno 2018, 13:46

r2d2x2 píše:Ahoj, měl bych dotaz. Nevíte, když koupím půjčku která je už po splatnosti na sekundárním trhu s BBG, tak jestli dostanu po vyplacení BBG i urok/YTM? Nebo se mi jen vrátí to co jsem do toho dal? Jde mi o to, jestli se to vyplatí nebo je tam nějaké riziko. Díky
Vítám na fóru. Přesně jak říká Jan. V podstatě dostaneš úrok za každý den držení - i když je úvěr po splatnosti. Pokud se spoléháš na uplatnění garance, pak bys v podstatě neměl mít problém. Opatrně jen na situaci, kdy je úvěr po splatnosti třeba 45 dní. Ty následně nakoupíš s přirážkou (-1%) a 60. den dojde k vykoupení (v reálu to bývá o něco později, ale co už). Pak dostaneš úroky za 15 dní, což je 0,5%, ale ty ti nepokryjí ztrátu při nákupu úvěru.

r2d2x2
Příspěvky: 2
Registrován: 21 úno 2018, 13:22
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od r2d2x2 » 21 úno 2018, 14:04

Joshua píše:
r2d2x2 píše:Ahoj, měl bych dotaz. Nevíte, když koupím půjčku která je už po splatnosti na sekundárním trhu s BBG, tak jestli dostanu po vyplacení BBG i urok/YTM? Nebo se mi jen vrátí to co jsem do toho dal? Jde mi o to, jestli se to vyplatí nebo je tam nějaké riziko. Díky
Vítám na fóru. V podstatě dostaneš úrok za každý den držení - i když je úvěr po splatnosti. Pokud se spoléháš na uplatnění garance, pak bys v podstatě neměl mít problém. Opatrně jen na situaci, kdy je úvěr po splatnosti třeba 45 dní. Ty následně nakoupíš s přirážkou (-1%) a 60. den dojde k vykoupení (v reálu to bývá o něco později, ale co už). Pak dostaneš úroky za 15 dní, což je 0,5%, ale ty ti nepokryjí ztrátu při nákupu úvěru.
Děkuji za uvítání a odpověď. Vrtalo mi hlavou to, jestli se třeba úrok za držení po splatnosti s BBG neplatí jen při nákupu na primárním trhu (prvnímu věřiteli). Když tedy koupím s nulovou přirážkou po splatnosti s BBG mohu počítat s úrokem odpovídajícím YTM a můžu být relativně bez obav (nepočítám krach Minstos/nebo poskytovatele půjčky). Děkuji

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 21 úno 2018, 14:08

r2d2x2 píše:
Joshua píše:
r2d2x2 píše:Ahoj, měl bych dotaz. Nevíte, když koupím půjčku která je už po splatnosti na sekundárním trhu s BBG, tak jestli dostanu po vyplacení BBG i urok/YTM? Nebo se mi jen vrátí to co jsem do toho dal? Jde mi o to, jestli se to vyplatí nebo je tam nějaké riziko. Díky
Vítám na fóru. V podstatě dostaneš úrok za každý den držení - i když je úvěr po splatnosti. Pokud se spoléháš na uplatnění garance, pak bys v podstatě neměl mít problém. Opatrně jen na situaci, kdy je úvěr po splatnosti třeba 45 dní. Ty následně nakoupíš s přirážkou (-1%) a 60. den dojde k vykoupení (v reálu to bývá o něco později, ale co už). Pak dostaneš úroky za 15 dní, což je 0,5%, ale ty ti nepokryjí ztrátu při nákupu úvěru.
Děkuji za uvítání a odpověď. Vrtalo mi hlavou to, jestli se třeba úrok za držení po splatnosti s BBG neplatí jen při nákupu na primárním trhu (prvnímu věřiteli). Když tedy koupím s nulovou přirážkou po splatnosti s BBG mohu počítat s úrokem odpovídajícím YTM a můžu být relativně bez obav (nepočítám krach Minstos/nebo poskytovatele půjčky). Děkuji
Ano, mělo by to tak být.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 27 úno 2018, 15:51

Na CZK SM jsou půjčky do 3M, s bonusem a celkovým YTM 7,8% (a méně). Ono už předtím se tam vyskytovaly soustavně, jen YTM bývalo do cca 7,5%.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 23 bře 2018, 13:03

Na SM je docela výprodej Moga - 14% 3Y+ , za férovou cenu, občas i s discountem 0,1%.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od romancik » 05 dub 2018, 09:23

Jsem tu nováček, tak bych se rád zeptal těch, co na Mintosu investují již déle.
Vzhledem k lepší diverzifikaci jsem si nějaké peníze poslal i v českých korunách. Jenže...
Na primárním tržišti jsou stále jen - 4 půjčky bez garance...
Ovšem na sekundárním tržišti se neustále objevují nové a nové nabídky, ovšem s přirážkou.. Jak je to možné? Například dnes. :
Typ půjčky Osobní půjčka
Loan Amount Kč 4 911.75
Remaining Principal Kč 4 911.75
Úrok 10.0%
Původní LTV -
LTV -
Původní doba trvání 2 m. 29 d.
Zbývající doba trvání 2 m. 28 d.
Způsob splácení Úplné
Datun zveřejnění 04.04.2018
Date of Issue 04.04.2018
Datum uzávěrky 03.07.2018
Stav Aktuální
Creamfinance
Přitom mám nastavený autoinvest na české koruny, kde i Creamfinance je zahrnutý, diverzifikaci půjček mám škrtnutou na NE, chci investovat jen 300 Kč, takže peníze na to mám k dispozici a chci investovat od 9,5% s délkou do 25 měsíců. Jak je možné, že Autoinvest mi nezainvestoval do této půjčky, která musela být včera na primárním trhu a ještě za víc jak týden nezainvestoval vůbec nic? Přitom jen včera mi přišel denní mail Mintosu, podle kterého byly mezi půjčkami i: "Krátkodobá půjčka Česká republika Creditstar 2 18 d. 10.0% Kč7 463", takže další půjčka, která by splňovala mnou nastavený AI???

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 05 dub 2018, 12:53

romancik píše:Jsem tu nováček, tak bych se rád zeptal těch, co na Mintosu investují již déle.
Vzhledem k lepší diverzifikaci jsem si nějaké peníze poslal i v českých korunách. Jenže...
Na primárním tržišti jsou stále jen - 4 půjčky bez garance...
Ovšem na sekundárním tržišti se neustále objevují nové a nové nabídky, ovšem s přirážkou.. Jak je to možné? Například dnes. :
Typ půjčky Osobní půjčka
Loan Amount Kč 4 911.75
Remaining Principal Kč 4 911.75
Úrok 10.0%
Původní LTV -
LTV -
Původní doba trvání 2 m. 29 d.
Zbývající doba trvání 2 m. 28 d.
Způsob splácení Úplné
Datun zveřejnění 04.04.2018
Date of Issue 04.04.2018
Datum uzávěrky 03.07.2018
Stav Aktuální
Creamfinance
Přitom mám nastavený autoinvest na české koruny, kde i Creamfinance je zahrnutý, diverzifikaci půjček mám škrtnutou na NE, chci investovat jen 300 Kč, takže peníze na to mám k dispozici a chci investovat od 9,5% s délkou do 25 měsíců. Jak je možné, že Autoinvest mi nezainvestoval do této půjčky, která musela být včera na primárním trhu a ještě za víc jak týden nezainvestoval vůbec nic? Přitom jen včera mi přišel denní mail Mintosu, podle kterého byly mezi půjčkami i: "Krátkodobá půjčka Česká republika Creditstar 2 18 d. 10.0% Kč7 463", takže další půjčka, která by splňovala mnou nastavený AI???
Je to dáno převisem poptávky nad nabídkou. Kritéria přidělování priority jednotlivým AI jednotlivých uživatelů (tedy zjednodušeně to, který AI dostane přednost a uskuteční nákup) se tu řešil porůznu v Mintosích diskuzích, na to bude potřeba prolézt jejich historii.*
Ale v kostce se dá říci, že PM v CZK na Mintosu reálně neexistuje a defakto to v jisté míře supluje SM (přičemž tedy na PM je výnos 10%pa a na SM cca 7,5%pa). Takže reálná možnost je buď koupit ty dostupné 7,5% na PM nebo nakupovat s přirážkou na SM a nebo holt v CZK na Mintosu neinvestovat.

* Obdobně to funguje i na PM v EUR, ale tam to není tak zřetelné, jelikož tam je více poskytovatelů. Ale (alespoň v mém případě) jsem si ověřil, že na nejbonitnější půjčky (krátká splatnost, vysoký výnos) z dané nabídky moje AI nedosahují - většinou jsou schopné koupit "druhosledové" půjčky, které jsou buď s delší splatností nebo nižším výnosem (nebo oboje).

Mimochodem, jednoduchým výpočtem lze zjistit, že finančně výhodnější je zaplatit přirážku na SM, než mít na účtu nazinvestované prostředky. Tedy konkrétně za 3,65 dne se zaplatí bonus 0,1%. (0,1/(10/365)=3,65).

Psal o tom i Joshua: https://hoopoo.cz/mintos-fungovani-czk-trhu/
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 25 dub 2018, 21:12

Na SM je výprodej - Mozipa 15,1% a Moga 14,0% s discountem (YTM cca 14,5%), vše do 2Y.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 18 kvě 2018, 15:26

Tak jsem se ze zvědavosti podíval, jak se prodávají Mogo 70M, 12% na SM. Je jich tam několik desítek ks se slevou 5%. Ten jejich cashback udělal investorům akorát bordel v rozložení vkladů. Já budu Mogo nadále ignorovat a nechávám samovolně vyklesat.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 18 kvě 2018, 16:53

LuckyLuke píše:Tak jsem se ze zvědavosti podíval, jak se prodávají Mogo 70M, 12% na SM. Je jich tam několik desítek ks se slevou 5%. Ten jejich cashback udělal investorům akorát bordel v rozložení vkladů. Já budu Mogo nadále ignorovat a nechávám samovolně vyklesat.
Bordel v portfoliích si udělali investoři sami. Nikdo je nenutil CB využívat.

Ale taky jsem neodolal a koupil pár Mogo kousků 13%/60M. (Ale o tom jsem tu už koneckonců taky psal.) Navíc jsem vybíral půjčky s potenciálem být zdravé, což se mi i povedlo. I když v případě těchto to momentálně ani moc nevítám :o/.
Mimochodem - Saraphe - co tvoje metoda nákupu šrotu s cílem brzkého buybacku? Jak zafungovala?

Jinak teď co Mintos udělal ty statistiky, tak jsem se pustil do dlouho odkládané rekonstrukce portfolia a co se třeba Mogo týče, tak prodatelnost Mogo delších splatností (i s 14% úrokem) je bez discountu mizivá. Bohužel tehdy nic jiného na trhu nebylo... Ale je třeba se na to koukat pozitivně, za měsíc už bude splatnost všech půjček o měsíc kratší :o).
Navíc, Mogo se mi na diverzifikaci líbí a s tím, co nabízí teď (pokud se nepletu tak jen 12% a 13% půjčky), tak nakonec ty dlouhé 14% půjčky jsou +- přiměřené situaci.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 18 kvě 2018, 17:22

Jan píše:Bordel v portfoliích si udělali investoři sami. Nikdo je nenutil CB využívat.
- to je sice pravda, ale pro mě cashback ve finále má efekt opačný, už do Moga nyní neinvestuji
- "Mogo šrot" jsem nakupoval taky, už mi přes 1000 euro vykoupili
- nyní mám 1104 eura v Mogu 31-60 Days Late
- když jsem se podíval, tak v těchto půčkách neproběhla ani 1 platba a čekám na vykoupení, podle mě s tím Mogo kalkulovalo a do této akce nabízela určitě půjčky 2. kategorie
- prodatelnost těchto půjček je nulová (možná i s discountem 4,7-5%), já bych tyto půjčky nyní nekoupil ani se slevou 5%

Moje portfolio v Mogu budu postupně upravovat - cca 70% investic v Mogo - odhadem tak 3-4 měsíce.
Zatím se mi povedlo dostat Mogo z 90% na 68% celkových investic. Total profit mám 1876 euro.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 22 kvě 2018, 21:00

Na SM jsou krásná Moga se slevou, půjčky 14%, od 12M výše, YTM až k 15%. Ale dlouho nebudou...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 23 kvě 2018, 13:01

Jan píše:
22 kvě 2018, 21:00
Na SM jsou krásná Moga se slevou, půjčky 14%, od 12M výše, YTM až k 15%. Ale dlouho nebudou...
...půjčky jsou furt, i když o něco horší. Mogo se totiž vrátilo ke 14% a spolu s CB akcí to vede k náplavám na SM.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 25 kvě 2018, 12:10

Už jsem si také nějaké zobnul.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 07 čer 2018, 13:21

Na SM se objevilo několik Mozip 15,1% 2Y s BBG. Dnes zalistované, dnes prodávané na SM. Mě AI nic nechytil...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 08 čer 2018, 10:25

Na SM je celkem výprodej 14%+/+-2Y půjček od lépe hodnocených poskytovatelů (Banknote, Credit Service, Mogo, Mozipo), občas i se symbolickou slevou 0,1%. Dohromady cca 500ks. Sice to není nic zázračného, ale lepší než situace na PM.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Boží mlýn » 08 čer 2018, 10:53

A zajímavé je, že odpoledne už tam nejsou. Druhý den ráno pak ano. Alespoň poslední dny to tak je, vyzobávám tam ty slevičky. :D
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 08 čer 2018, 11:05

Boží mlýn píše:
08 čer 2018, 10:53
A zajímavé je, že odpoledne už tam nejsou. Druhý den ráno pak ano. Alespoň poslední dny to tak je, vyzobávám tam ty slevičky. :D
Tomu bych úplně důležitost nepřiřazoval... Prostě dynamika trhu. Někdo má +- "pevný" čas, kdy si řeší Mintos, jiný to zas dělá víceméně náhodně. I když pravda, možná to nějaký význam má... Ale já jsem většinou na SM lezl až odpoledne, takže jsem nic takového nevypozoroval. A popravdě ani nevím, jaký závěr z toho vyvodit...?
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 09 čer 2018, 17:38

Na SM je pár kousků Mozipa 14,1% do 12M.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů