Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 21 bře 2018, 17:34

Koukám, že 60 měsíční půjčky od Moga už teď jsou dokonce jen za 11 %. Tak schválně, co budou investoři ochotni tolerovat. :lol:

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 21 bře 2018, 17:58

Saraph píše:Koukám, že 60 měsíční půjčky od Moga už teď jsou dokonce jen za 11 %. Tak schválně, co budou investoři ochotni tolerovat. :lol:
Taky jsem na to koukal. MOGO dosáhlo svého.

MOGO půjčky 12% nad 48 : nejsou žádné, dokonce ani žádnou nenahodili
MOGO 11% půjčky (48-71M) : 93ks

Mozipo Group půjčky : 14,1% (48-60M) : 137ks


Mozipo sice hodně vykupuje, ale mají o 3,1% vyšší úročení, ani bonus 5% od MOGA by člověka neměl nutit kupovat shit od MOGA za 11% !!! Za 19 měsíců už by člověk na půjčkách od Moga prodělával !!!

Ještě MOGO nabízí také půjčky 13% : splatnost 7M-45M, počet 1166 .... ty vypadají lákavěji

Já mám ještě zajímavý postřeh ze SM. Je větší poptávka po 71-72M půjčkách od Moga než po stejných půjčkách za 60M (stejný bonus, stejné úroky). Já bych bral raději větší úrok na kratší dobu než menší úrok na delší dobu. Díval jsem se, co s těmi koupenými půjčkami kupující dělá a nenabízel je k prodeji (sledovat jsem to podle částky za kolik je koupil).
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 22 bře 2018, 09:41

Včera jsem kupoval nějaké půjčky od Mozipa 14,1%, 35M. Dnes jich 1/2 vykoupili zpět. :cry: :cry: :cry:
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 bře 2018, 09:43

Minuly tyden jsem CB zrusil a uz jedu zase klasicky pujcky. Taky uz mam toho Moga vic nez bych chtel. Ty 12% pujcky z akce jsem dal na sekundar bez slevy, treba se casem neceho zbavim a umistim to do lepsich pujcek.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 22 bře 2018, 10:26

vyvar z ovaru píše:Minuly tyden jsem CB zrusil a uz jedu zase klasicky pujcky. Taky uz mam toho Moga vic nez bych chtel. Ty 12% pujcky z akce jsem dal na sekundar bez slevy, treba se casem neceho zbavim a umistim to do lepsich pujcek.
Jestli bude Mogo nabízet už jen 11% půjčky, pak budu ještě nějakou dobu sledovat sekundární trh, ale jinak nevidím důvod preferovat je nad 13,5% a lepšími půjčkami od ostatních poskytovatelů.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 22 bře 2018, 18:37

vyvar z ovaru píše:Minuly tyden jsem CB zrusil a uz jedu zase klasicky pujcky. Taky uz mam toho Moga vic nez bych chtel. Ty 12% pujcky z akce jsem dal na sekundar bez slevy, treba se casem neceho zbavim a umistim to do lepsich pujcek.
Saraph píše:Jestli bude Mogo nabízet už jen 11% půjčky, pak budu ještě nějakou dobu sledovat sekundární trh, ale jinak nevidím důvod preferovat je nad 13,5% a lepšími půjčkami od ostatních poskytovatelů.
Zdravím, jsem rád že máme všichni tři podobný názor na novou strategii MOGA - nabízet nevýhodné 11% půjčky s dlouhou fixací.
Podařilo se mi trochu snížit portfolio u MOGA na 81% z celkových investic. Chci se dostat aspoň o 20% ještě níže.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 23 bře 2018, 13:13

Saraph píše:Koukám, že 60 měsíční půjčky od Moga už teď jsou dokonce jen za 11 %. Tak schválně, co budou investoři ochotni tolerovat. :lol:
Zajímavé. Já jsem jen ve středu postřehl, že z PM kompletně zmizely Moga osobní půjčky za 14%. Divil jsem se, co se děje. Bývalo jich tam vždy pár set. Ale dál jsem to neřešil.
vyvar z ovaru píše:Minuly tyden jsem CB zrusil a uz jedu zase klasicky pujcky. Taky uz mam toho Moga vic nez bych chtel. Ty 12% pujcky z akce jsem dal na sekundar bez slevy, treba se casem neceho zbavim a umistim to do lepsich pujcek.
Hodně štěstí. Já jsem tam někdy záhy po nákupu zkusmo hodil 13%/6Y a pokud se něco odprodalo, tak jen symbolicky. Ale moc to neřeším. Když prodám tak fajn, když neprodá, tak se nic neděje. Ani jsem nekoukal, kolik obdobných či výhodnějších půjček na SM je.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Lendo CashBack

Příspěvek od LuckyLuke » 23 bře 2018, 13:24

Investujete někdo do Lendo CashBack akce? Já jsem v rámci diverzifikace pár vkladů udělal a dnes mi je skoro všechny vykoupili zpět. Chtěl jsem se zeptat, jestli je nárok na bonus 1,5% z investice i v případě předčasného ukončení (u Moga to tak bylo). Díky za odpověď.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2017, 10:10
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendo CashBack

Příspěvek od Bubák » 23 bře 2018, 13:38

LuckyLuke píše:Investujete někdo do Lendo CashBack akce? Já jsem v rámci diverzifikace pár vkladů udělal a dnes mi je skoro všechny vykoupili zpět. Chtěl jsem se zeptat, jestli je nárok na bonus 1,5% z investice i v případě předčasného ukončení (u Moga to tak bylo). Díky za odpověď.
Já do toho investuju (13 % p.a. + 1,5 % CB na 11 měsíců je cca 15 % p.a.). Má to krátkou splatnost a alespoň trochu ředím Mogo.

Na bonus je nárok i v případě odkoupení - to je taky důvod, proč má velký CB u Moga smysl = je velká šance, že se před maturitou vykoupí...

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 23 bře 2018, 14:00

Díky za odpověď. Vrácené money jsem opět investoval do Lenda, dostanu tak za 2 dny 3%. Dobrá práce.
Už jsem dostal za CashBack vydělal čistého 600 euro (od prosince 2017) !
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendo CashBack

Příspěvek od zbynhu » 23 bře 2018, 14:14

LuckyLuke píše:Investujete někdo do Lendo CashBack akce? Já jsem v rámci diverzifikace pár vkladů udělal a dnes mi je skoro všechny vykoupili zpět. Chtěl jsem se zeptat, jestli je nárok na bonus 1,5% z investice i v případě předčasného ukončení (u Moga to tak bylo). Díky za odpověď.
Také CB od Lendo jedu. Vlastně jako jedinou z CB akcí.
Splatnost mi přijde rozumná a míra výkupů zpět je opravdu vysoká a častá. Během první CB Lendo akce mi 14 dní skončení vykoupili přes polovinu nakoupených investic... Trochu to až zaráží, že se jim to při takové míře vyplatí...
Teď jsem to rozjel ve větším, tak doufám, že se výkupy nezaseknou, nerad bych skončil s takovým vysokým procentem relativně nespolehlivého Lenda.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 25 bře 2018, 22:58

Tak mě tak napadlo, je tu na fóru někdo, kdo ze sekundárního trhu kupuje takové ty defaultované půjčky s discountem 50 a více procent?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 26 bře 2018, 12:13

Nemá někdo zjištěný rozhodčí čas pro připisování úroků/vykoupených investic/buybacků/...? Včera jsem byl u netu chvíli pro 11PM, Account statement přeskočil do dalšího dne, nicméně tyto platby připsány ještě nebyly (tedy děje se to zpětně). Což je spíš (ne úplně akurátně vyřešený) detail, zajímalo mě to spíš s ohledem na uvolnění prostředků.
Dík
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 26 bře 2018, 12:33

Jan píše:Nemá někdo zjištěný rozhodčí čas pro připisování úroků/vykoupených investic/buybacků/...? Včera jsem byl u netu chvíli pro 11PM, Account statement přeskočil do dalšího dne, nicméně tyto platby připsány ještě nebyly (tedy děje se to zpětně). Což je spíš (ne úplně akurátně vyřešený) detail, zajímalo mě to spíš s ohledem na uvolnění prostředků.
Dík
Přesný čas bohužel nevím. Pouze když měli přetížené servery, tak jsem si všímal, že připisování probíhalo zpětně třeba až na sklonku dalšího dne.

Jinak v případě, že jim vše frčí, tak pravidelně ráno, když čekuju stav účtu (bývá to okolo 6:30), tak už jsou úroky za předchozí den i BB nebo výkupy za aktuální den provedené.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2017, 10:10
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Bubák » 26 bře 2018, 15:50

Připisijí to průběžně klidně celou noc (ani se nedivím, propisuje to hodně čísel z hodně zdrojů na hodně míst). U ranní kávy obvykle dokupuju a snad jen tak 1 - 2 krát jsem měl při večerní kontrole dopřipsané nějaké další prostředky...

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 27 bře 2018, 11:19

Saraph píše:Tak mě tak napadlo, je tu na fóru někdo, kdo ze sekundárního trhu kupuje takové ty defaultované půjčky s discountem 50 a více procent?
Bral jsem to jako žádná odpověď = negativní odpověď, ale nakonec jsem se rozhodl napsat.
Defaultní pohledávky nekupuju, popravdě bych to spíš vnímal jako loterii než investování, a ani si to moc nedovedu představit jako investici (tedy pokud bych neměl nějakou insider informaci). Protože jinak mi to přijde, že výsledné zhodnocení je nejisté, stejně jako likvidita... Prostě mi to jako investování nepřijde...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od doonio » 27 bře 2018, 11:55

Saraph píše:Tak mě tak napadlo, je tu na fóru někdo, kdo ze sekundárního trhu kupuje takové ty defaultované půjčky s discountem 50 a více procent?
Já takovou jednu půjčku koupil na začátku r. 2017 (půjčka č. 122613-01), za asi 20€, discont teda nebyl 50%, ale jen -20%, teď je ještě stále -10%, ale zajímalo mě co se bude dít. Půjčka byla zajištěná nějakou nemovitostí v Lotyšsku s LTV 20%. Se spíš nic neděje, než děje, ale jak jsem říkal, kupoval jsem to jako experiment, když se mi vrátí moje jistina, budu spokojen.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

ReSet0
Příspěvky: 3
Registrován: 27 bře 2018, 14:37
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od ReSet0 » 27 bře 2018, 15:00

Zdravím , chci se zeptat , jsem v investování, natož P2P půjčky nováček . Jak je vlastně vyplácena dlouhodobá půjčka, u krátkodobé tomu rozumím až dlužník zaplatí dostanu zpět částku kterou jsem investoval + úroky ( případně ještě něco za prodlení ) . Ale když investuji např . do aut (Mogo ) , tak jak je to vypláceno z každé měsíční splátky mi bude posláno např : 11% z toho co jsem poslal , či 11% to bude na konci roku = měsíčně 0,92% . Když by to bylo takhle tak se vydělá víc na krátkodobých ne? protože za rok se otočí víc půjček např taky s úrokem 11% tudíž větší zisk .
A druhý dotaz , se týká krátkodobých půjček , když investuji do půjčky která je v rozsahu 31-60 dní s BBG . např 10 euro . Půjčka je přesně v 52 dnu - do odkoupení zbývá dnů 8 . Za 8 dnů dlužník nesplatí a nebankovka ode mě úvěr vykoupí zpět a teď otázka bude se mi úrok počítat za těch 8 dní nebo od doby kdy byla půjčka vystavena na trh protože to by znamenalo např. 10% zhodnocení za 8 dnů ( nevím jestli by se platilo něco za prodlenou platbu ) , příjde mi to až moc snadné tak se chci zeptat ještě předtím než nastavím autoinvest.
A poslední dotaz ( už poslední :D ) teď bych chtěl zkusit 100E jako test na mintosu a přemýšlím kolik z celkově volného kapitálu tam dát . Když beru v úvahu že bych měl možnost do investic dát 300.000Kč jaká by to podle vás měla být částka aby tam bylo dobré zhodnocení , zároveň diverzifikace .
Díky za odpověď :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 27 bře 2018, 15:57

ReSet0 píše:Zdravím , chci se zeptat , jsem v investování, natož P2P půjčky nováček . Jak je vlastně vyplácena dlouhodobá půjčka, u krátkodobé tomu rozumím až dlužník zaplatí dostanu zpět částku kterou jsem investoval + úroky ( případně ještě něco za prodlení ) . Ale když investuji např . do aut (Mogo ) , tak jak je to vypláceno z každé měsíční splátky mi bude posláno např : 11% z toho co jsem poslal , či 11% to bude na konci roku = měsíčně 0,92% . Když by to bylo takhle tak se vydělá víc na krátkodobých ne? protože za rok se otočí víc půjček např taky s úrokem 11% tudíž větší zisk .
A druhý dotaz , se týká krátkodobých půjček , když investuji do půjčky která je v rozsahu 31-60 dní s BBG . např 10 euro . Půjčka je přesně v 52 dnu - do odkoupení zbývá dnů 8 . Za 8 dnů dlužník nesplatí a nebankovka ode mě úvěr vykoupí zpět a teď otázka bude se mi úrok počítat za těch 8 dní nebo od doby kdy byla půjčka vystavena na trh protože to by znamenalo např. 10% zhodnocení za 8 dnů ( nevím jestli by se platilo něco za prodlenou platbu ) , příjde mi to až moc snadné tak se chci zeptat ještě předtím než nastavím autoinvest.
A poslední dotaz ( už poslední :D ) teď bych chtěl zkusit 100E jako test na mintosu a přemýšlím kolik z celkově volného kapitálu tam dát . Když beru v úvahu že bych měl možnost do investic dát 300.000Kč jaká by to podle vás měla být částka aby tam bylo dobré zhodnocení , zároveň diverzifikace .
Díky za odpověď :)
Úroky jsou p.a., takže roční. Jednotlivé splátky jsou uvedeny v detailu půjčky ve splátkovém kalendáři.
Psalo se tu, že úrok se vyplácí po dobu držení a asi to tak bude. Úrok je vždy p.a., takže za den to je daný úrok/365 (nebo 360, nevím, jak to mají účetně).
Pokud na Mintosu nejsi, napiš Joshuovi (ten to tu platí) o referal, dostanete oba bonus.
Diverzifikace a rozložení portfolia - to je na vkusu každého. Tam se moc radit nedá.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 bře 2018, 18:37

ReSet0: diverzifikaci si muzes rozdelit dle rizika, cim rizikovejsi, tim mene penez. Zaklad (a tudiz nejvic penez) bys mel mit v necem co je stabilni, u ceho se nebudes rano budit s napetim, jestli je vse stejny, jako kdyz jsi sel spat. :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů