Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 13 bře 2018, 14:44

zbynhu píše:
Saraph píše:Třeba to zase prodlouží, ale to už by mi připadalo docela trapné.
Pokud mají ty kampaně dávat alespoň nějaký smysl, tak bych už prodloužení nečekal. Přeci jen - pokud v Mogu přemýšlí - tak těchto dvou měsíců využili k financování maxima, co potřebovali. Tomu by odpovídalo i ubývání nově zalistovaných půjček.
Otázka je, jestli CB akce iniciuje (nebo platí) poskytovatel nebo Mintos, potažmo co je hlavním cílem.
BTW - právě přišel mail s oznámením CB akce GetBucks
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 13 bře 2018, 14:52

Jan píše: BTW - právě přišel mail s oznámením CB akce GetBucks
Tak co, kdo do toho jde? Jsem docela skeptický ke kvalitě poskytovatele.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od ch4 » 13 bře 2018, 15:41

Saraph píše:
Jan píše: BTW - právě přišel mail s oznámením CB akce GetBucks
Tak co, kdo do toho jde? Jsem docela skeptický ke kvalitě poskytovatele.
Ja tedy ne, takovy dobrodruh nejsem ;-) Ted zkousim v ramci diversifikace investovat v GBP, ale zatim to tam neni zadna slava. Myslel jsem si, ze tam 1pm neco prinese, ale uroky jsou chabe, nad 10% tam ted nic neni a navic to je bez BBG. Takze je tam vicemene jenom Mogo s BBG, 12% - coz je ok. Zatim smisene pocity...
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 13 bře 2018, 16:27

Tuhle CB akci si taky necham ujit. :D Pokud to bude jedina CB akce, tak to bude dobre, aspon se mi podari zase trosku vic diverzifikovat portfolio. Mam toho ted kotel v Mogu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 13 bře 2018, 16:34

Saraph píše:
Jan píše: BTW - právě přišel mail s oznámením CB akce GetBucks
Tak co, kdo do toho jde? Jsem docela skeptický ke kvalitě poskytovatele.
No, popravdě, šel jsem do CB na Mogo 2-5Y 14%, tam to byl bonus. "Nechal jsem se ukecat" i na CB na Mogo 5Y+ 13%, bral jsem, že to je +- stejné jako Mogo 14% bez CB a případně to prodám. Stejně tak "jsem se nechal ukecat" na CB Lendo 9M+ 13,5% a pak (i nyní) i 13%. Ale nadále už odmítám být malá prodejná česká děvka, která koupí vše, na čem je nalepená cedulka CB.
Ale vážně, Mogo považuju za solidního poskytovatele, výsledný úrok 14% je OK. Lendo má sice rating spíš horší, než lepší, ale těch 9M+ (v reálu spíše 11M-12M) jsem risknul, výsledný výnos cca 14,5%+ je fajn. Ale GetBucks má nejenom nic moc rating, ale CB je jen na delší/dlouhé pohledávky a co jsem našel, tak základní výnos nejde přes 13%. Takže ve výsledku s CB to bude do 14%. Tudíž nic přínosného na tom nevidím.*

* ale nenechte se mýlit, do týdne je tu srdceryvný post, jak "jsem se nechal ukecat" i na CB BetBucks x).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

CashBack - Mogo

Příspěvek od LuckyLuke » 13 bře 2018, 17:05

Tak pro mě je MOGO Cash-Back trochu zklamání. Skoro týden (od 6.3.2018) nenabízí vůbec nic nad 48M !!! Takže je to spíše akce - neakce.
Mám volný love a nemám je do čeho investovat, bonus 5% by mi hodil z 1500 euro krásných 75 euro.

Do Lenda jsem nešel. Do GetBucks také nepůjdu.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 13 bře 2018, 20:02

Kdo si počká, ten se dočká. Mogo nahodilo pár půjček, mizí rychle jako pára nad hrncem. Už jsou jen 4ks. Zainvestováno a 75 euro doma. Už s CashBack končím.

Obrázek

Obrázek
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Azalis
Příspěvky: 8
Registrován: 11 říj 2017, 20:14
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Azalis » 15 bře 2018, 08:29

Má Mintos detailní přehled o počtu půjček jednotlivých poskytovatelů? Co jsem našel, tak má celkové statistiky všech poskytovatelů. Nedávno jsem se ptal co se děje v Kazachstánu a čísla, která mě kolega poslal jsem ještě nedohledal. V Kazachstánu totiž teďka nic není a je to tím, že je to hned pryč. Ale kolik Kredit24 denně udělá půjček, to jsem já nedohledal.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 15 bře 2018, 10:41

Azalis píše:Má Mintos detailní přehled o počtu půjček jednotlivých poskytovatelů? Co jsem našel, tak má celkové statistiky všech poskytovatelů. Nedávno jsem se ptal co se děje v Kazachstánu a čísla, která mě kolega poslal jsem ještě nedohledal. V Kazachstánu totiž teďka nic není a je to tím, že je to hned pryč. Ale kolik Kredit24 denně udělá půjček, to jsem já nedohledal.
Posílají to v denním přehledovém mailu, co chodí okolo 11. Akorát je potřeba si toto zasílání mailů nastavit v "My settings"
Předevčírem to bylo přes 1,75Mtenge, včera přes 1,36Mtenge (včerejší a dnešní přehled).

EDIT: doplněno.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 16 bře 2018, 12:32

A je to tady... CB Mogo opět o měsíc prodloužen....
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 16 bře 2018, 12:43

zbynhu píše:A je to tady... CB Mogo opět o měsíc prodloužen....
Velice překvapující.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od adventura » 16 bře 2018, 13:16

pripisuje se vam bonus za CB lendo? je to jednou tydne nekdy?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 16 bře 2018, 13:25

blahetal píše:pripisuje se vam bonus za CB lendo? je to jednou tydne nekdy?
Připisoval se týdně. Myslím, že to bývalo v po nebo v út. Ale tenhle týden se nepřipsal, i když myslím, že jsem v minulém týdnu trochu Lendo kupoval :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od adventura » 16 bře 2018, 13:51

Jan píše:
blahetal píše:pripisuje se vam bonus za CB lendo? je to jednou tydne nekdy?
Připisoval se týdně. Myslím, že to bývalo v po nebo v út. Ale tenhle týden se nepřipsal, i když myslím, že jsem v minulém týdnu trochu Lendo kupoval :o/.
ok, mne se taky neprisal, napisu na support

EDIT - tak tento tyden se platby opozdily, ale bezne se pripisujou na zacatku tydne

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 16 bře 2018, 16:43

blahetal píše:pripisuje se vam bonus za CB lendo? je to jednou tydne nekdy?
Mně dorazil dneska, jsou to cca 2 hodinky.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 17 bře 2018, 16:06

Trochu jsem dumal nad Mogo. Myslíte, že se tam schyluje k nějakým změnám?
14% autopůjčky od Moga jsem bral za takový základní kámen - slušný úrok, jištění kolaterálem a BBG, solidní hodnocení společnosti, asi jediná slabina jsou delší splatnosti. Ale vzhledem k ostatním parametrům jsem to bral tak, že tyto půjčky vždy půjde prodat na SM.
Teď, minimálně co se týče té prodatelnosti, se situace celkem mění. Nastoupili Varks a Sebo se 14% a i <1M splatností, Mogo začalo emitovat 14% 3Y půjčky nezajištění kolaterálem, ... V čehož důsledku (aspoň mi to tak přijde) se teď na SM zase objevují 14% Mogo autopůjčky v nabídce.
A k tomu nekončící CB Mogo akce.

Takže jedna otázka na Vás, jak se k tomu stavíte? Jestli zkracujete splatnosti Mogo prodejem autopůjček a nákupem obyč půjček, či to plánujete...?

A druhá otázka - taky mě napadlo, jestli Mogo z autopůjček nechce vycouvat. Přeci jen, řešit zajištění kolaterálem je opruz a práce navíc, navíc si ani nejsem jist, jestli to na Mintosu má nějakou extraváhu (hádal bych, že většině uživatelů to bude (aspoň časem) celkem fuk, jestli jištění kolaterálem je nebo není). Stejně první nastupuje BBG a pokud je společnost zdravá (což podle hodnocení Mogo je), tak to jištění kolaterálem není až zas tak podstatné (zvlášť při diverzifikaci do ostatních poskytovatelů, kteří většinou toto zajištění nemají (a navíc mají horší hodnocení)).
V souvislosti s tím mě napadlo i to, jestli to třeba neskončí 14% obyč půjčkami a 12% autopůjčkami. A než to udělat v jednom kroku (a naštvat uživatele), tak se to zalepí přes CB - uživatelé jásají, že je CB, oželí pokles úroku ze 14% na 12% a pak zase jásají, že se vracejí 14% půjčky byť bez jištění kolaterálem. Takže místo naštvání jásání. To by vypadalo jako vydařený krok.

Tý jo, mám dneska asi nějakou grafomanskou náladu. :o)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 17 bře 2018, 16:54

Jan píše:Trochu jsem dumal nad Mogo. Myslíte, že se tam schyluje k nějakým změnám?
14% autopůjčky od Moga jsem bral za takový základní kámen - slušný úrok, jištění kolaterálem a BBG, solidní hodnocení společnosti, asi jediná slabina jsou delší splatnosti. Ale vzhledem k ostatním parametrům jsem to bral tak, že tyto půjčky vždy půjde prodat na SM.
Teď, minimálně co se týče té prodatelnosti, se situace celkem mění. Nastoupili Varks a Sebo se 14% a i <1M splatností, Mogo začalo emitovat 14% 3Y půjčky nezajištění kolaterálem, ... V čehož důsledku (aspoň mi to tak přijde) se teď na SM zase objevují 14% Mogo autopůjčky v nabídce.
A k tomu nekončící CB Mogo akce.

Takže jedna otázka na Vás, jak se k tomu stavíte? Jestli zkracujete splatnosti Mogo prodejem autopůjček a nákupem obyč půjček, či to plánujete...?

A druhá otázka - taky mě napadlo, jestli Mogo z autopůjček nechce vycouvat. Přeci jen, řešit zajištění kolaterálem je opruz a práce navíc, navíc si ani nejsem jist, jestli to na Mintosu má nějakou extraváhu (hádal bych, že většině uživatelů to bude (aspoň časem) celkem fuk, jestli jištění kolaterálem je nebo není). Stejně první nastupuje BBG a pokud je společnost zdravá (což podle hodnocení Mogo je), tak to jištění kolaterálem není až zas tak podstatné (zvlášť při diverzifikaci do ostatních poskytovatelů, kteří většinou toto zajištění nemají (a navíc mají horší hodnocení)).
V souvislosti s tím mě napadlo i to, jestli to třeba neskončí 14% obyč půjčkami a 12% autopůjčkami. A než to udělat v jednom kroku (a naštvat uživatele), tak se to zalepí přes CB - uživatelé jásají, že je CB, oželí pokles úroku ze 14% na 12% a pak zase jásají, že se vracejí 14% půjčky byť bez jištění kolaterálem. Takže místo naštvání jásání. To by vypadalo jako vydařený krok.

Tý jo, mám dneska asi nějakou grafomanskou náladu. :o)
- tak mě je to úplně jedno o jakou půjčku od Moga se jedná (Personal Loan / Car Loan)
- já bych upřednostnil zisk 14% (ty mají jen na 31M) nebo 13% (ty mají od 7-8M, také až do 42M)
- ta jejich CashBack akce je určitě jen udička na investory, buď nenabízí nic nebo jen pár půjček
- nyní mají v nabídce 10 půjček 12% od 55-59M
- celkový počet nabídek má MOGO na PM : 3170 (Car Loan = 2565, Personal Loan = 605)
- kdyby nedělali poslední 2 měsíce CashBack akci, tak bych do Moga neinvestoval vůbec nic
- mám u nich cca 93,6% všech investiv a to se mi vůbec nelíbí. :oops: :oops:
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 17 bře 2018, 17:49

nepatrim k tem kteri vsecko rvou na nejvyssi urok, nehlede na to kdo to je. Mam i svedske Aasy, finske Credistary, Gruzinske ID Finance, Banknoty... a Moga no -ty ted kolem 33% :-) ale rozhodne nemam vubec nic nad 2 roky.
Jsem trochu skepticky ohledne udrzitelnosti a nekoncici cashbacky memu mozku pripadaji spis jako akty zoufalosti nez prosperity... ale to nikomu nevnucuju :D

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 17 bře 2018, 18:22

blablon píše:nepatrim k tem kteri vsecko rvou na nejvyssi urok, nehlede na to kdo to je. Mam i svedske Aasy, finske Credistary, Gruzinske ID Finance, Banknoty... a Moga no -ty ted kolem 33% :-) ale rozhodne nemam vubec nic nad 2 roky.
Jsem trochu skepticky ohledne udrzitelnosti a nekoncici cashbacky memu mozku pripadaji spis jako akty zoufalosti nez prosperity... ale to nikomu nevnucuju :D
... na AASA, Creditstar, Banknote mám také nastavené autoinvesty, ale akce Cashback mě vše narvala do MOGO
... úroky 12-13% jsou postačující, také bych nyní volil raději kratší dobu 18-24M, když je to možné
... Mintos funguje, jsem 100% spokojený, jediná věc mi dělala vrásky a to byl pokles hodnoty eura vůči Kč, z toho vyplýval žádný zisk skoro po dobu 6-9 měsíců, nyní co se kurz ustálil, tak mám zisk cca 4 eura denně
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 18 bře 2018, 15:11

blablon píše:nepatrim k tem kteri vsecko rvou na nejvyssi urok, nehlede na to kdo to je. Mam i svedske Aasy, finske Credistary, Gruzinske ID Finance, Banknoty... a Moga no -ty ted kolem 33% :-) ale rozhodne nemam vubec nic nad 2 roky.
Jsem trochu skepticky ohledne udrzitelnosti a nekoncici cashbacky memu mozku pripadaji spis jako akty zoufalosti nez prosperity... ale to nikomu nevnucuju :D
No, já zjevně úrok protěžuju na úkor splatností, občas i poskytovatele. Rozložení portfolia jsem tu někdy postoval, osobně ho teď moc neřeším. Ale teď jsem ho naťuknul - Mogo mám cca 40%-45% portfolia, což zhruba odpovídá i půjčkám nad 2Y. Uvažuju tak, že za normálních okolností by ty půjčky měly být prodatelné na SM, což mi tu už koneckonců bylo psáno.
A CB, asi už nad tím moc neuvažuju, beru to prostě jako součást zdejších úrokových veletočů resp. tanců poskytovatelů za řízením likvidity :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů