Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Mardoby
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2017, 11:50
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Mardoby » 13 zář 2017, 19:11

Krátkodobé vklady v EUR nastavujete od jakého % zhodnocení? Prozatím jej mám nastavený (autoinvest) od 10,5%, vyhledáváte i vyšší % (např. od 12,5%)? Rád si od zkušenějších nechám poradit.
Dle příspěvků zde na foru a statistiky u Mintos jsem odškrtnul Eurocent, Creditstar a ID Finance. Vyhýbáte se i jiným společnostem?

A děkuji za předchozí odpovědi ;)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 13 zář 2017, 21:25

Mardoby píše:Krátkodobé vklady v EUR nastavujete od jakého % zhodnocení? Prozatím jej mám nastavený (autoinvest) od 10,5%, vyhledáváte i vyšší % (např. od 12,5%)? Rád si od zkušenějších nechám poradit.
Dle příspěvků zde na foru a statistiky u Mintos jsem odškrtnul Eurocent, Creditstar a ID Finance. Vyhýbáte se i jiným společnostem?

A děkuji za předchozí odpovědi ;)
Autoinvestů si na Mintosu můžeš udělat několik a navíc si je seřadit podle priority, tzn. budeš mít třeba na prvním místě portfolio od 13,5 %, pak 13 %, pak 12,5 %, apod. Mintos pak tyto portfolia prochází popořadě a zainvestuje do toho nejprioritnějšího, pro které existují vyhovující půjčky na primárním trhu. Já to teď mám nastaveno takto:
prio.png
prio.png (3.87 KiB) Zobrazeno 6285 x
Co se těch poskytovatelů půjček týče, doporučuju mrknout sem: http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39&t=96 (nedávno jsme tam řešili přesně tuto otázku).

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 14 zář 2017, 16:28

Mardoby píše: Dle příspěvků zde na foru a statistiky u Mintos jsem odškrtnul Eurocent, Creditstar a ID Finance. Vyhýbáte se i jiným společnostem?
ty mesicni - kratkodobe - uz moc nedavam, a pokud jo, tak prave do ID Finance a Credistaru 8-) a skoro nikam jinam.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 14 zář 2017, 17:47

Mardoby píše:Krátkodobé vklady v EUR nastavujete od jakého % zhodnocení? Prozatím jej mám nastavený (autoinvest) od 10,5%, vyhledáváte i vyšší % (např. od 12,5%)? Rád si od zkušenějších nechám poradit.
Dle příspěvků zde na foru a statistiky u Mintos jsem odškrtnul Eurocent, Creditstar a ID Finance. Vyhýbáte se i jiným společnostem?

A děkuji za předchozí odpovědi ;)
Co se týče poskytovatelů, je jim věnováno i jedno konkrétní vlákno: http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39&t=96 .
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Pokles sazeb

Příspěvek od zbynhu » 15 zář 2017, 19:51

Jak vnímáte neustálý pokles nabízených úroků u některých společností?
Je to dlouhodobý trend? Jsem na Mintosu 3 měsíce a od té doby spadly např. u krátkodobých půjček (<2M) Lendo sazby z 12% na 11%.
Osobně jsem postupný propad čekal, ale tato rychlost mě zaráží. Myslíte, že budou loan originatoři víc a víc vsázet na to, že konkurence mezi investory je už tak velká, že půjčky vždy udají?
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2017, 07:14
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od wizard-ov » 16 zář 2017, 13:01

Přesně tak.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokles sazeb

Příspěvek od doonio » 16 zář 2017, 14:20

zbynhu píše:Jak vnímáte neustálý pokles nabízených úroků u některých společností?
Je to dlouhodobý trend? Jsem na Mintosu 3 měsíce a od té doby spadly např. u krátkodobých půjček (<2M) Lendo sazby z 12% na 11%.
Osobně jsem postupný propad čekal, ale tato rychlost mě zaráží. Myslíte, že budou loan originatoři víc a víc vsázet na to, že konkurence mezi investory je už tak velká, že půjčky vždy udají?
Já si myslím, že plno nových investorů, kteří přišli na P2P platformy nedávno to vidí jako lukrativní zhodnocení jejich pěnez stejně jako v bance, či termínovaný vklad a hrnou tam víc a víc finančních prostředků, aniž by si uvědomovali riziko, které zde je docela vysoké (viz. Eurocent na Mintosu). A proto už jsou i 11% sazby docela raritou a lidi by 2 roky zpátky nad takovou sazbou ohrnovali nos (když tou dobou bylo běžné 13% a výjmečně se dalo najít i 15%). Já pod 10% v P2P nejdu, to už mě potom příjdou akcie méně rizikové a taky tam jde bezproblémově dosahovat jednotky procent.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od ch4 » 16 zář 2017, 23:04

Panzelva píše:Dobrý den,

jaký je nejlepší způsob posílání peněz na můj účet na Mintosu? Účet na Mintosu mám v EUR a mám k dispozici mé dva osobní účty (jeden v CZK a druhý v EUR). Je lepší poslat peníze v CZK na jejich český účet nebo v eurech na jejich zahraniční účet? Nebo mám použít nějakou třetí stranu (TransferWise, atd.)?

Děkuji za odpovědi :)
Pozor na to! 25CZK poplatek je jen cast poplatku, pak se jeste podivej jakym kurzem ti to prevadeji a zjistis, ze tam je schovany mnohem vetsi poplatek. Ja doporucuju na vsechny prevody TransferWise. (S CZ uctem Mintosu nemam zkusenost)
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 19 zář 2017, 21:31

dneska dalsich 5 buybacku u Eurocentu :)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 20 zář 2017, 08:41

blablon píše:dneska dalsich 5 buybacku u Eurocentu :)
To rád slyším! Na podpoře mi vyloženě psali, že pokud poskytovatel nebude schopen platit buybacky, tak na platformě končí.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 20 zář 2017, 14:02

myslim ze pokud jdou do nejake insolvence/krachu, tak posledni ceho se majitele nebo zainteresovani lidi obavaji je konec na Mintosu..., nevim, odhaduju. Co ale vim.. ze aktualne mam u nich:
v 60+ ... 3
31-60 ... 7
16-30 ...9
1-15 ...9
current ... 11

takze jeste maji co proplacet..., ale jakekoliv buybacky a dalsi splatky me snizi to minus co od nich hrozi a to vitam :-)

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 20 zář 2017, 17:35

blablon píše:dneska dalsich 5 buybacku u Eurocentu :)
Tak to jsi na tom dobře, já z počátečních vložených v Eurocentu 300€, jsem to aktuálně po pár měsících a několika splátkách na 250€, což je sice hezké ale zatím se moc ještě neraduji. Uvidíme jak to půjde s EC dál, jestli dostanu vše zpět + úroky.
Naposledy upravil(a) doonio dne 21 zář 2017, 12:31, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 21 zář 2017, 00:36

na eura jsem na tom hur jak ty, co se tyka zbytkove hodnoty...

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od zbynhu » 21 zář 2017, 17:46

Jen pro info - sleduji kauzu vykupovaných hypoték od Hipocreditu (vykupovány jsou ty s nejvyšším úrokem a dobrou platební morálkou) a kromě nespokojených investorů už prosákla i informace, že Hipocreditu se podařilo získat bankovní půjčku a také majetkové provázání na Mintos už je minulostí.
Doporučuji obezřetnost.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Návštěvník

CZK půjčky

Příspěvek od Návštěvník » 27 zář 2017, 22:07

Ahoj
Zajímalo by mě jak se Vám daří získávat CZK půjčky autoinvestem. Mě se se to podaří jen občas. Díky

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: CZK půjčky

Příspěvek od zbynhu » 28 zář 2017, 10:10

Návštěvník píše:Ahoj
Zajímalo by mě jak se Vám daří získávat CZK půjčky autoinvestem. Mě se se to podaří jen občas. Díky
Záleží na Tvém nastavení autoinvestu.
O krátkodobé půjčky CZK je velký zájem a například mně samotnému se podaří ulovit půjčku jen občas (a to i přesto, že z denního výpisu nových půjček je často zjevné, že byly přidány půjčky např. za 0,5 mil. CZK a více). Jednoduše je zde poptávka výrazně vyšší než nabídka.

Nicméně v posledních dnech je na Mintosu aktivní poskytovatel ACEMA, který nabízí v tuto chvíli 6 investic (1 z toho s BG) s velmi dobrým LTV. Ano, jsou dlouhodobější a výnos nižší, ale aktuálně nabídka díky nim pro CZK investice je. V minulosti tomu tak zdaleka nebývalo. Pokud bys měl AI nastavený tak, aby Ti do něj půjčky od ACEMA spadaly, tak budeš mít hned rozinvestováno více.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Půjčky v KČ

Příspěvek od LuckyLuke » 28 zář 2017, 10:38

CZ.jpg
CZ.jpg (116.66 KiB) Zobrazeno 5818 x
Již pár dní také sleduji tyto české půjčky od ACEMA. V Kč jsem na Mintosu ještě neinvestoval. Kolik si myslíte, že je bezpečná horní hranice investice na 1 půjčku? Ty za 7,5% jsou navíc bez buyback garance, s garancí je jen jedna. Zatím mě to moc neoslovilo. Jistější se mi zdá investovat v eurech i s poplatky.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčky v KČ

Příspěvek od adventura » 28 zář 2017, 10:45

LuckyLuke píše:CZ.jpg
Již pár dní také sleduji tyto české půjčky od ACEMA. V Kč jsem na Mintosu ještě neinvestoval. Kolik si myslíte, že je bezpečná horní hranice investice na 1 půjčku? Ty za 7,5% jsou navíc bez buyback garance, s garancí je jen jedna. Zatím mě to moc neoslovilo. Jistější se mi zdá investovat v eurech i s poplatky.
porovnaval jsi to s bondsterem, jestli tam nemaji lepsi pa?
proc BBG, kdyz tam mas treba jisteni nemovitosti a nizke LTV?

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 28 zář 2017, 10:56

presne tak, nizke LTV > BBG
BBG vnimam jako lepsi nez nic ale rozhodne ne jako zaruku. jeden den BB na pujckach od poskytovatele X je, za tyden byt nemusi...

Belgarat
Příspěvky: 1
Registrován: 27 zář 2017, 21:52
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: CZK půjčky

Příspěvek od Belgarat » 28 zář 2017, 11:44

zbynhu píše:
Záleží na Tvém nastavení autoinvestu.
O krátkodobé půjčky CZK je velký zájem a například mně samotnému se podaří ulovit půjčku jen občas (a to i přesto, že z denního výpisu nových půjček je často zjevné, že byly přidány půjčky např. za 0,5 mil. CZK a více). Jednoduše je zde poptávka výrazně vyšší než nabídka.
Já cílím právě na krátkodobé do 3 měsíců 10%+ a chytne se tak jedna za týden- 14dnů.
Měl jsem zato, že v autoinvestu má přednost ten kdo má větší investici do jedné půjčky. Ale připadá mi, že to tak není.
Některé půjčky se mi zainvestují po 2tis a rozpad ostatních investorů je +- podobný. Ale někde dostanu třeba 13tis a jsou tam se mnou dva co mají třeba po tisícikoruně.

Ty máš max investici do jedné půjčky kolik? Jestli to není moc citlivá otázka.
Díky

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů