Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od sebikus » 02 úno 2018, 07:08

Na primáru vcelku dost půjček 14% v rozmezí 10-12m s LTV <60%, ale opět MOgo :lol:
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 02 úno 2018, 11:01

sebikus píše:Na primáru vcelku dost půjček 14% v rozmezí 10-12m s LTV <60%, ale opět MOgo :lol:
Dobrej tip- Díky. Já už tak nějak na PM skoro nechodím.
By mě docela zajímalo, jestli mohou někde unikat insider informace, jelikož od předvčerejška se na SM začaly objevovat nabídky, které tam dlouho nebyly. Splatnosti podobné tomuto Mogo, případně delší, výnos 13,7% - 14%. Prostě dost dobré půjčky, ale o chlup horší než tato nová Moga.

Protože tato Moga, to je bezkonkurenční nabídka. Akorát nemám za co nakupovat :o/.škoda. Velká škoda.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od sebikus » 02 úno 2018, 11:14

Taky mě dneska zamrzelo, že není za co nakupovat :D
Já se spíš toulám po PM, sedím celý den za PC, takže sem tam si to prokliknu
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 02 úno 2018, 11:15

Jan píše:Akorát nemám za co nakupovat :o/.škoda. Velká škoda.
Koukám problém všude stejný :|
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 02 úno 2018, 11:56

U mě to je/byl nějakej systémovej problém.
Poslední dobou jsem každý den končil na 0, ale předtím jsem si tam nějaké peníze nechával, pokud by se naskytla nějaká pěkná nabídka. Opakovaně to dopadalo tak, že jsem skoro týden čekal, pak už těch nezainvestovaných peněz bylo celkem dost, takže jsem koupil to nejlepší, co jsem našel, a většinou tak do dvou dnů se objevilo něco ještě o level lepšího.
A teď, jako na potvoru, se snížily i ty odkupy od Banknote. Trochu asi co se týče počtu, ale z větší části se mi snížily vyplácené jistiny.

To sebikus
Já jsem taky hodně u PC, ale na PM mě až na pár výjimek delší dobu nic nezaujalo. Jednou dvakrát do týdne tam juknu, to jo, ale SM refreshuji několikrát za den. A pak si ještě čtu info o nově alokovaných půjčkách - tak bych na to narazil tam.

To zbynhu
To jsou spojený nádoby, perpetuum mobile - buď jsou peníze a není nic kloudného do čeho zainvestovat, a nebo investiční příležitosti jsou, ale nejsou peníze :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od doonio » 02 úno 2018, 14:20

Děkuji chlapci za update, já si převedl PLN který mě tam jen tak zevlovali a pár set EURO do těch 14% Mogo vložil. Za mě spokojenost, většina LTV do 50% a vybíral jsem si auta jen rok výroby > 2010. Víc takový nabídek :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 02 úno 2018, 15:17

Ty 14% Moga se tady obcas objevuji, uz jsem jich taky nekolik chytl. Pomer % a doby trvani je super.

Ono by se dalo nastavit, aby se urcita castka podrzela a neinvestovala, s tim, ze by clovek cekal prave na takovy lepsi pujcky, ale uplne se vidim, jak to nastavim a dva mesice tam nic poradnyho nebude a budou mi tam penize viset. :lol: Ja jsem skromnej, mam i nejaky 10% pujcky z obdobi velkyho sucha. :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Jan » 03 úno 2018, 16:03

Tak kdo ze zdejších milců exotiky investuje do telegrafních sloupů?
(Ten Kazašský čumplík má symbol jak telegrafní sloup :o) ).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Saraph » 03 úno 2018, 21:51

Jan píše:Tak kdo ze zdejších milců exotiky investuje do telegrafních sloupů?
(Ten Kazašský čumplík má symbol jak telegrafní sloup :o) ).
Když jsem to viděl, připomnělo mi to logo Tesly. ;)

20 % je hezké číslo, dlouhodobý vývoj té měny naproti předním měnám opět nic moc.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Jan » 04 úno 2018, 14:00

Saraph píše:
Jan píše:Tak kdo ze zdejších milců exotiky investuje do telegrafních sloupů?
(Ten Kazašský čumplík má symbol jak telegrafní sloup :o) ).
Když jsem to viděl, připomnělo mi to logo Tesly. ;)

20 % je hezké číslo, dlouhodobý vývoj té měny naproti předním měnám opět nic moc.
Jsem se jen na ty jejich čumplíky koukal, a myslím že na wiki bylo "info", že inflace je tuším 16%...
Mimochodem AI mi od pátku nechytil žádnou Lendo půjčku, koukal jsem se na dnešní výpis a vypadá to, že Lendo na CB zareagovalo snížením úroků x). Uvidíme v týdnu, jestli toto není nějaký víkendový provoz.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

newbie
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2018, 15:20
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od newbie » 04 úno 2018, 15:47

Jsem tu nový, a tak se předem omlouvám, jestli bude můj dotaz znít hloupě. Na Mintosu lze investovat v různých měnách a není mi moc jasné jak to celé funguje.

příklad:
Na Mintosu budu mít volných 100 EUR a zaujme mě nabídka, která je třeba v GEL. Jaké mám možnosti?

1)Mintos si sám ZA POPLATEK převede volné EUR na účtě, které jsou k dispozici na měnu v GEL (což pro Investora nemusí být zrovna výhodné, ale je to jeden ze způsobů platformy, jak si na sebe vydělat)
2)Pošlu si na ten samý účet u Mintosu finanční prostředky v GEL (tzn., že na účtě budu mít dvě různé měny. Jde to ?)

Jak to probíhá dále?
úroky chodí v GEL nebo to platforma za poplatek převádí ne EUR?

To nejdůležitější jsem zapomněl. Neumím anglicky :-)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 04 úno 2018, 16:02

newbie píše:Jsem tu nový, a tak se předem omlouvám, jestli bude můj dotaz znít hloupě. Na Mintosu lze investovat v různých měnách a není mi moc jasné jak to celé funguje.

příklad:
Na Mintosu budu mít volných 100 EUR a zaujme mě nabídka, která je třeba v GEL. Jaké mám možnosti?

1)Mintos si sám ZA POPLATEK převede volné EUR na účtě, které jsou k dispozici na měnu v GEL (což pro Investora nemusí být zrovna výhodné, ale je to jeden ze způsobů platformy, jak si na sebe vydělat)
2)Pošlu si na ten samý účet u Mintosu finanční prostředky v GEL (tzn., že na účtě budu mít dvě různé měny. Jde to ?)

Jak to probíhá dále?
úroky chodí v GEL nebo to platforma za poplatek převádí ne EUR?

To nejdůležitější jsem zapomněl. Neumím anglicky :-)
Začnu odzadu:
- Mintos nabízí lokalizaci do češtiny, stačí přepnout.
- pokud pročteš zdejší fórum, většina uživatelů z investic v cizích měnách (vyjma EUR) vycouvala - důvodem je např. inflace a tím pádem kurzová ztráta (GEL) resp. nedostatek vhodných půjček (PLN).

Jinak GEL je docela exotika, takže tam asi nejrozumnější varianta je použít směnárnu Mintosu. Já jsem ji nikdy nepoužil, ale předpokládám, že převod musíš provést Ty, nikoliv že by ho provedl Mintos automaticky.
Na běžnější měny (EUR) je těch cest několik. Viz třeba zde: http://p2pforum.cz/viewforum.php?f=49 .
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 04 úno 2018, 16:15

Jan píše:
newbie píše:Jsem tu nový, a tak se předem omlouvám, jestli bude můj dotaz znít hloupě. Na Mintosu lze investovat v různých měnách a není mi moc jasné jak to celé funguje.

příklad:
Na Mintosu budu mít volných 100 EUR a zaujme mě nabídka, která je třeba v GEL. Jaké mám možnosti?

1)Mintos si sám ZA POPLATEK převede volné EUR na účtě, které jsou k dispozici na měnu v GEL (což pro Investora nemusí být zrovna výhodné, ale je to jeden ze způsobů platformy, jak si na sebe vydělat)
2)Pošlu si na ten samý účet u Mintosu finanční prostředky v GEL (tzn., že na účtě budu mít dvě různé měny. Jde to ?)

Jak to probíhá dále?
úroky chodí v GEL nebo to platforma za poplatek převádí ne EUR?

To nejdůležitější jsem zapomněl. Neumím anglicky :-)
Začnu odzadu:
- Mintos nabízí lokalizaci do češtiny, stačí přepnout.
- pokud pročteš zdejší fórum, většina uživatelů z investic v cizích měnách (vyjma EUR) vycouvala - důvodem je např. inflace a tím pádem kurzová ztráta (GEL) resp. nedostatek vhodných půjček (PLN).

Jinak GEL je docela exotika, takže tam asi nejrozumnější varianta je použít směnárnu Mintosu. Já jsem ji nikdy nepoužil, ale předpokládám, že převod musíš provést Ty, nikoliv že by ho provedl Mintos automaticky.
Na běžnější měny (EUR) je těch cest několik. Viz třeba zde: http://p2pforum.cz/viewforum.php?f=49 .
Ještě bych dodal, že Mintos si nepřevede měnu „sám“ (pokud jsem to dobře pochopil). Měnu si investor musí převést manuálně na stránce https://www.mintos.com/en/transactions/ ... -exchange/ , nebo rovnou poslat chtěnou měnu na vybraný bankovní účet Mintosu vedený v té měně (popř. použít konverzní služby třetích stran, viz fórum, na které odkázal Jan).

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 04 úno 2018, 18:55

tak zrovna GEL bych si primo na Mintosu nevymenoval, na tu menu ma Mintos snad nejvyssi prirazku ze vsech (?), pouzil bych TransferWise nebo se na GEL vykaslal.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 04 úno 2018, 19:08

blablon píše:tak zrovna GEL bych si primo na Mintosu nevymenoval, na tu menu ma Mintos snad nejvyssi prirazku ze vsech (?), pouzil bych TransferWise nebo se na GEL vykaslal.
Tak to se (newbiemu) omlouvám, jsem ani nevěděl, že Transferwise GEL umí.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

xxleoxx
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 28
Registrován: 09 pro 2017, 22:48
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od xxleoxx » 05 úno 2018, 09:31

když se na GEL na mintosu mění CZK->SEK->GEL tak to vyjde ještě o chlup líp jak přes TW, s dnešními kurzy 1000 czk na gel
TW - 119,07 GEL poplatek na TW 1,85% efektivní kurz (GEL) 8,3984 CZK
Mintos - 119,1389 GEL když se to vezme přes SEK tak celkové poplatky jsou 1%+1% a kurz je o malinko lepší jak na TW efektivní kurz (GEL) 8,3935 CZK

a ještě je to pohodlnější, posílání CZK na Mintos přes spořku. čekám jen na revolut až zavede nabíjení peněz přímo CZK na český účet, to by mohlo nejvýhodnější.

celkově musím říct, že mintos směnárna není žádná vydřidušárna.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 05 úno 2018, 10:23

xxleoxx píše:když se na GEL na mintosu mění CZK->SEK->GEL tak to vyjde ještě o chlup líp jak přes TW, s dnešními kurzy 1000 czk na gel
TW - 119,07 GEL poplatek na TW 1,85% efektivní kurz (GEL) 8,3984 CZK
Mintos - 119,1389 GEL když se to vezme přes SEK tak celkové poplatky jsou 1%+1% a kurz je o malinko lepší jak na TW efektivní kurz (GEL) 8,3935 CZK

a ještě je to pohodlnější, posílání CZK na Mintos přes spořku. čekám jen na revolut až zavede nabíjení peněz přímo CZK na český účet, to by mohlo nejvýhodnější.

celkově musím říct, že mintos směnárna není žádná vydřidušárna.
To je docela obskurnost. Ještě bych pochopil, že bude výhodnější měnit přes nějaké hlavní měny (v případě Mintosu EUR a GBP), ale přes SEK...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od eNaia » 05 úno 2018, 16:27

Jan píše:Tak kdo ze zdejších milců exotiky investuje do telegrafních sloupů?
(Ten Kazašský čumplík má symbol jak telegrafní sloup :o) ).

Do Kreditu ano, velmi mirne, ale v EUR, ne v KZTenge.
Kdyz si vezmu, ze v cervnu 2017 byla 1 Kc za ~ 13 Tenge a ted skoro za 16... :?
Jedine ze bych se tam letos chystala na dovolenou ;)

Spis mne zere, ze jsem si poridila cele dva kousky u GetBucks a oba uz jsou late :lol: a vyhled GetBucks dle jineho vlakna nic moc :oops:

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Jan » 05 úno 2018, 17:19

eNaia píše:
Jan píše:Tak kdo ze zdejších milců exotiky investuje do telegrafních sloupů?
(Ten Kazašský čumplík má symbol jak telegrafní sloup :o) ).

Do Kreditu ano, velmi mirne, ale v EUR, ne v KZTenge.
Kdyz si vezmu, ze v cervnu 2017 byla 1 Kc za ~ 13 Tenge a ted skoro za 16... :?
Jedine ze bych se tam letos chystala na dovolenou ;)

Spis mne zere, ze jsem si poridila cele dva kousky u GetBucks a oba uz jsou late :lol: a vyhled GetBucks dle jineho vlakna nic moc :oops:
Nejspíš mě dá Joshua BAN, že tu zcela nevhodně snažím rozvášnit jedinou zdejší uživatelku, všemi milovanou a hýčkanou, ale investovat jen v EUR, to je trochu nuda, ne? Mít v portfoliu pár telegrafních sloupů a pár padlých EUR (=GEL), to je ta správná rošťárna, prostě adrenalin. Jak by řekli naši čelní představitelé: Sorry jako. Kdo z vás to má? Protože kdo nemá 〒 a ლ , ten jakoby nebyl x).

Ale vážně - přijde mi, že aspoň zde je teď období kontrakce - uživatelé vystřízlivěli z investic do exotiky (i diverzifikace mezi xy P2P portálů).
Doma v měnové krabičce mám tak +-15 měn. Akorát moc nevím, jestli je ještě použiju. I když Kyrgyzstán, proč ne... (Pevně věřím, že až zdejší BTC magnáti vydělají pár 1000% tak pak pozvou do Kyrgyzstánu celý zdejší portál. :o) (Ale klidně to může být i za výdělky z něčeho jiného, na tom BTC nebazíruju x), navíc teď se mu moc nedaří a já nevím, jestli se mi chce na Kyrgyzstán čekat :o) ).

I když jsem se snažil si celkem vybírat, tak late už mám taky kde co. Ale to je asi normální. Překvapivě skoro nejvíc mám v late zastoupeno Mogo. Dokonce možná už něco, co jsem koupil v prosinci, spadlo do BBG, protože ve výpisu bylo něco jako "úrok z BBG", ale bylo to 0,00 EUR, takže jsem to moc neřešil.

Nevíte náhodou někdo, jestli se dají dohledat všechny transakce, co se týkají jedné půjčky? Tam by se to dalo zjistit.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od sebikus » 05 úno 2018, 20:13

Ohledně toho vyhledávání dle jednoho obchodu: je to na prd, normálně to nelze, čili stahnout si excel a tam si to vyfiltrovat :(
Nebo pak dle typu platby, kde navolit "Výnos z úroků při odkoupeni zpět"
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DonArmando, Google [Bot] a 44 hostů