Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od moravekj » 17 led 2018, 02:46

blablon píše:
moravekj píše:Dobry vecer,
je tu nekdo komu se podarilo vse co nakoupil v CB zase prodat nejlepe bez slevy nebo se slevou tak max 1% ?

Ja si vsechny z 2017/12 akce CB nechal, ale premyslim to ted prodat a nakoupit to same a zase prodat.

Dale jsem se chtel zeptat zkusenejsich, kolik je zdrave % drzet mogo? Ted mi to dela 78%.

Je podle vas rozumne rozkladat do credistar/mogo/mozipo/aasa ? po 25% do kazdeho?

Jeste se musim po hodine hledani na netu i zde zeptat jak je to kdyz vystavim sve participace na sekundar, do prodani mi bezi urok kdyz je drzim?

Dekuji
JM
jestli se ti to podari prodat, treba i s 1% slevou, je logicky vyhodne svuj mohopark timto zpusobem obmenit a znovu ziskat neco na CB...

jak rozkladat, tam ci tam... na to asi jednoznacna odpoved neni, kdybych vedet co je jistota a neprustrelne, narvu tam vsechno... ze jo, asi je to i o tom, kolik rizika jsi ochotny podstoupit

urok a SM, mel by normalne bezet
Dekuji za reakci.

Uz ted je SM plny mogem se slevou 4%. Coz se dalo cekat. Hodil jsem to tam bez slevy a kdyby se to nejakym nedopatrenim prodalo, prekoupim.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Joshua » 17 led 2018, 09:56

Osobně se do cashback akcí příliš nehrnu - ale není lepší si nakoupit a počkat, až bude za měsíc po všem? Přijde mi, že teď všichni jak šílenci prodávají, ale kdyby chvilku počkali a třeba měsíc či dva drželi tak jsou na tom lépe - prodají výhodněji, případně uplatní garanci.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 17 led 2018, 10:16

Tak jsem zatím prodal / nakoupil za 270 euro. Dal jsem slevu 1,5-2%.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od moravekj » 17 led 2018, 10:34

Je neco nepresneho na me uvaze?

Pro lepsi prehled to uvedu v czk

Vezmu 100.000 czk
Vykoupim mogo 60m+
Dostanu 5000 czk
Vystavim na SM bez slevy
Kazdy mesic zvysim slevu na SM o 0.5% (pocitejme ze dostavam mesicne cca 0.9%urok) porad jsem jeste urokove na tom lepe nez na zonky :-) cca 4.8% rocne
Pokud nebude dalsi CB dalsi 4-5 mesicu verim ze se to muze vse prodat. Pri predpokladu ze v cervnu by uz byla sleva 2% na ten balik.

Diky za nazor

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 17 led 2018, 16:20

Jan píše: - takže myslíš, že Mogo je průšvih?
Kdyby tohle dělali pravidelně, tak průšvihem by mohla být ta diverzifikace v rámci Mintosu. Nikdy bychom nemohli kupovat půjčky ostatních poskytovatelů, aniž bychom se připravovali o krásné potenciální zhodnocení. Pořád je ale Mogo #1 poskytovatelem na Mintosu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 17 led 2018, 21:18

Tak mi už na SM vykoupili půjčky za 460 euro. Nabízel jsem jen 12% přes 60M. Sleva 1,5-2%. Dnes sice pomaleji, ale stále vykupují a já zase prodávám ty nové co jsem koupil. Posílat další eura do Mintosu už nechci. Mám tady až moc love. Chtěl bych postupně snižovat investice na Mintosu.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 led 2018, 23:18

Ja zkusil nabidnout pujcky zatim bez slevy a neprodala se ani jedna.

Ja porad premyslim co s tema urokama. Jestli to zatim vsechno nechat nabalovat a nebo pomalu zacit vybirat cast z uroku, cimz ale to nabalovani zpomalim. Ale mam tam taky kotel penez.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 18 led 2018, 09:27

Do této cash back akce se nezapojím. V té minulé (byť jsem se zdaleka nezapojil v rozsahu jako někteří kolegové tady) jsem se soustředil na půjčky s 2% až 3% cash backem. Nyní tyto nejsou a ten úplně dlouhodobý horizont mě neláká.
Zastavím se ale nad vašimi úvahami o postupném stahování peněz z platformy. Co vás k tomuto zamyšlení vede? Je to čistě obava, že na platformě máte už hodně prostředků? Nyní vše šlape, náznaky útlumu zatím nejsou a osobně mi přijde škoda něco fungujícího opouštět.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 18 led 2018, 10:09

LuckyLuke píše:Tak mi už na SM vykoupili půjčky za 460 euro. Nabízel jsem jen 12% přes 60M. Sleva 1,5-2%. Dnes sice pomaleji, ale stále vykupují a já zase prodávám ty nové co jsem koupil. Posílat další eura do Mintosu už nechci. Mám tady až moc love. Chtěl bych postupně snižovat investice na Mintosu.
Jaké je pak ve výsledku YTM? +- 12,5? Nevěřil bych, že jde něco takového prodat...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 led 2018, 11:04

Zbynhu: mam na platforme zainvestovano docela dost, ale tyto penize urcite nechci stahovat, jen premyslim o tom, ze bych zapocal urcitou formu navratnosti. Zatim jsem uvazoval, ze bych si mesicne vyplacel cca 40%-50% pouze z uroku. Takze nabalovani bych nezastavil, jen zpomalil a zaroven bych mel cast vlozene sumy "v bezpeci" (akcie a etf).

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 18 led 2018, 13:04

Aktuální vykupování půjček/ nakupování Mogo : 680 euro. Koukám že dnes došly půjčky od MOGO za 13% / 60M+.
Zatím jsou Mogo 12% / 60M+ ..... 696ks.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 led 2018, 13:57

Mas nejaky stesti, ja nastavil plosnou slevu 1,5% a zatim se mi neprodala jedina pujcka.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 18 led 2018, 17:04

Tak to vypadá, že cash back akce se stávají pravidelností.... Viz další novinka.

Lendo now offers a 1.5% cashback on selected loans

Platí pro půjčky se splatností 9 a více měsíce.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 18 led 2018, 18:12

zbynhu píše:Tak to vypadá, že cash back akce se stávají pravidelností.... Viz další novinka.

Lendo now offers a 1.5% cashback on selected loans

Platí pro půjčky se splatností 9 a více měsíce.
Hm...
No...
Mám z toho trochu rozporuplné pocity... Jednak se obávám, že to naruší rovnováhu portálu (což na druhou stranu může znamenat i příležitosti k nákupu), takže bude obtížnější predikovat budoucí vývoj - např. že půjčky XY za Z měsíců prodám/prodám s bonusem/... (Koneckonců to tu někdo psal, když se řešila prodatelnost půjček z minulého CB). A druhak se trochu obávám, aby to nevedlo k tomu, že co se dnes prodává normálně za 13%, tak se časem bude prodávat za 11% + občas 2% CB. Jak to vidíte Vy?

Jinak mi to přijde, že to platí asi Mintos... Koneckonců, pokud se nepletu, tak Lendo i Mogo jsou/byly celkem časté "ležáky".

Do Lenda nedělám, ale musím uznat, že nabídka je to pěkná. Takže možná nějakou malou část portfolia...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 18 led 2018, 20:03

Mintos se nám nějak rozjel. Sice Lendy nabízí lepší roční procento, ale stále mi přijde lepší koupit Mogo se zpožděným splácením alespoň 16 dní, aby byla vysoká šance na buyback.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 18 led 2018, 20:32

Saraph píše:Mintos se nám nějak rozjel. Sice Lendy nabízí lepší roční procento, ale stále mi přijde lepší koupit Mogo se zpožděným splácením alespoň 16 dní, aby byla vysoká šance na buyback.
S tímhle přístupem nemám zkušenosti... Ty jo?
Navíc mi přijde...hmm... nefér? Ale to jsou ty moje skrupule. Pravidla jsou daná a ta to nepřekračuje, takže je to OK. Ale prostě se mi to příčí...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 18 led 2018, 20:48

Jan píše:
Saraph píše:Mintos se nám nějak rozjel. Sice Lendy nabízí lepší roční procento, ale stále mi přijde lepší koupit Mogo se zpožděným splácením alespoň 16 dní, aby byla vysoká šance na buyback.
S tímhle přístupem nemám zkušenosti... Ty jo?
Navíc mi přijde...hmm... nefér? Ale to jsou ty moje skrupule. Pravidla jsou daná a ta to nepřekračuje, takže je to OK. Ale prostě se mi to příčí...
Nevím, jestli bych to nazval zkušenostmi, ale minimálně teoreticky to smysl dává.

Jestli je to nefér, na to já se takhle prostě nedívám. To už bychom se rovnou mohli začít bavit o tom, že je nefér obchodovat forex nebo kupovat kryptoměny čistě s úmyslem pozdějšího prodání se ziskem, dále třeba to, že akcionáři tlačí firmu, aby udělala něco, co jim přinese krátkodobý zisk, ale není dobré pro budoucnost firmy.

Hodně aktivit ve finančních trzích je o vyhledávání neefektivit trhu a vydělávání na nich. Vymyslel jsem si nějakou strategii, jak lze k těmto cashback akcím na Mintosu přistupovat a ta platforma mi to dovoluje. Ty opožděné půjčky na tom primárním trhu jsou a je jen otázkou času, než zmizí. Pokud je nekoupím já, udělá to někdo jiný. Od minulé cashback akce si téhle strategie mohli všimnout a tentokrát uvést novou podmínku, že cashback se nevztahuje na opožděné půjčky. To ovšem neudělali. Nemá smysl se tedy nějak pozastavovat nad tím, zda je to morální nebo ne.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od ch4 » 18 led 2018, 21:07

Saraph píše:Mintos se nám nějak rozjel. Sice Lendy nabízí lepší roční procento, ale stále mi přijde lepší koupit Mogo se zpožděným splácením alespoň 16 dní, aby byla vysoká šance na buyback.
Hmm, zajimavy pristup. Vcera jsem za jeden den prodal skoro vsechny sve 48+M pujcky z 1,5% slevou a dal do 48-52 mesicnich Mogo: 80% zdravych (do 70% LTV), 20% 16+ dni zpozdeni (po preceteni tveho prispevku), tak uvidime. Zajimave bylo, ze vsechny s tim velkym zpozdenim meli LTV>90. Zitra je pak vsechny dam na SM.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 18 led 2018, 21:42

Saraph píše:
Jan píše:
Saraph píše:Mintos se nám nějak rozjel. Sice Lendy nabízí lepší roční procento, ale stále mi přijde lepší koupit Mogo se zpožděným splácením alespoň 16 dní, aby byla vysoká šance na buyback.
S tímhle přístupem nemám zkušenosti... Ty jo?
Navíc mi přijde...hmm... nefér? Ale to jsou ty moje skrupule. Pravidla jsou daná a ta to nepřekračuje, takže je to OK. Ale prostě se mi to příčí...
Nevím, jestli bych to nazval zkušenostmi, ale minimálně teoreticky to smysl dává.

Jestli je to nefér, na to já se takhle prostě nedívám. To už bychom se rovnou mohli začít bavit o tom, že je nefér obchodovat forex nebo kupovat kryptoměny čistě s úmyslem pozdějšího prodání se ziskem, dále třeba to, že akcionáři tlačí firmu, aby udělala něco, co jim přinese krátkodobý zisk, ale není dobré pro budoucnost firmy.

Hodně aktivit ve finančních trzích je o vyhledávání neefektivit trhu a vydělávání na nich. Vymyslel jsem si nějakou strategii, jak lze k těmto cashback akcím na Mintosu přistupovat a ta platforma mi to dovoluje. Ty opožděné půjčky na tom primárním trhu jsou a je jen otázkou času, než zmizí. Pokud je nekoupím já, udělá to někdo jiný. Od minulé cashback akce si téhle strategie mohli všimnout a tentokrát uvést novou podmínku, že cashback se nevztahuje na opožděné půjčky. To ovšem neudělali. Nemá smysl se tedy nějak pozastavovat nad tím, zda je to morální nebo ne.
Safra, neuložil jsem příspěvek :o(. A zrovna se mi celkem podařilo vyjádřit :o/.

Jo, smysl to dává.
Nefér to není, spíš taková Česká vyčůranost. A zrovna v tomhle případě s ní mám celkem problém (prostě je to celé opačně, že se snažíš koupit co největší šrot). Takže, co jsem chtěl vyjádřit je, že to není problém tvojí strategie, ale mého vnímání. Rozhodně jsem se Tě nechtěl jakkoliv dotknout. Pokud se tak stalo, tak se omlouvám.

A jak už mezitím napsal ch4, je fakt, že šrotích Mog (1. splátka nesplacená včas, vysoké LTV) je tam docela dost. Mimochodem, narazil jsem i na nějaké Mogo, co mělo LTV přes 100%. Dalším faktem je to, že i když jsem část Mogo jel ručně a část na AI, tak mám větší zastoupení Mogo ve zpožděných půjčkách než v portfoliu. Co Vy?
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 led 2018, 23:04

Jak vy to delate, ze se vam ty pujcky dari tak dobre prodavat? Mam nastavenou slevu, presto se mi neprodala jedina pujcka.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů