Investoři

.
web: www.mintos.com
Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v CZK

Příspěvekod Joshua » 13 lis 2017, 14:13

Jan píše:Rád bych se zeptal - jaké zhodnocení CZK se dá dosáhnout na Mintosu (s/bez BBG)? Nabízí se vůbec nějaké půjčky s BBG? Jaká jsou trvání úvěrů? A jak se teď (a nebo i obecně) daří umisťovat investice v CZK na Mintosu?
Co jsem se teď koukal na veřejně přístupný výpis aukcí, bylo to cca 7(,5)% na 50M+ bez BBG, ale dlouhodoběji jsem to nesledoval.
Dík

Mno, na pozadí všech těch autoinvestů se dají najít odchytnout i nějaké krátkodobé úvěry do 3 měsíců s garancí a výnosem 11% - 12%. Nicméně problém CZK trhu je v tom, že je prakticky nemožné nějak smysluplně zainvestovat celý kapitál. Velká část Ti bude ležet ladem a nebude pracovat, což snižuje celkový výnos. To není bohužel jen moje zkušenost - těch úvěrů je tam prostě málo.
O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

blahetal
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvekod blahetal » 13 lis 2017, 14:52

mintos a CZK jsem zkousel 2x, po 14 dnech jsem nic nechytil, tak radsi jedu fundlift a bondster, kde jsou obcas zajimave pujcky

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v CZK

Příspěvekod Jan » 13 lis 2017, 16:28

Joshua, Blahetal : Díky, pánové.

To že s alokací CZK je problém jsem zaznamenal a proto jsem se i ptal. A jak vidno, tak se nic nezměnilo.
Navíc jsem si uvědomil, že i když je SM zdarma, tak stejně likvidita v CZK může být tak mizivá, že by to mohlo vést k tomu, že se v reálu stejně nepůjde půjček 50M+ zbavit. To jsem si předtím nějak neuvědomil, navíc to ve výsledku může být dost zásadní...

Pokud se dá věřit těm "garancím", tak některé nabídky na Bondsteru jsou dost zajímavé, minimálně proti Mintosu. Budu na to muset kouknout, protože o Bondsteru nic nevím, jelikož pochází z období, kdy se to těmi P2P začalo na můj vkus moc rojit a já jsem ztratil přehled...

Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 13 lis 2017, 20:50

K Bondsteru jsem něco sepsal, třeba se to bude pro rychlou orientaci hodit: viz můj post

V současnou chvíli je tam na tržišti k zainvestování objem úvěrů, které prošli na Mintosu za posledních pár měsíců. Ale je samozřejmě otázka, jak to bude vypadat, až tam bude větší poptávka. Ne všechny nabídky jsou také lukrativní.

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Zisk v Mintosu

Příspěvekod LuckyLuke » 21 lis 2017, 19:11

Vypadá to, že jsem se odrazil ode dna a moje investice v Mintosu začínají produkovat zisk. Když bych počítat hodnotu 1 EU = 25,55 tak mám zisk 1,4%. Když by euro pokleslo na 25,10 tak se můj zisk blíží 0%. Ale doufám, že už nebude euro výrazně klesat. V eurech mám NAR = 12,94%.

vyvar z ovaru

Příspěvekod vyvar z ovaru » 22 lis 2017, 18:15

Grats LuckyLuku :)
Ja jsem v pozici zmateneho plavce. Stridave se odrazim ode dna a zaroven potapim. :lol: Dnes pri 25,47 jsem zase v minusu, ale uz je obcas i nekolik dnu po sobe, kdy jsem v plus. A tim jak se mi generuje zisk, tak se to pomalu porad dorovnava, takze verim, ze od pristiho roku uz by mohl byt jen plus, pokud nedojde k vyraznymu posileni koruny.

wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wizard-ov » 23 lis 2017, 14:32

Samozřejmě, je to jen věštění z koule, ale osobně už nějaké výrazné posílení Koruny vůči Euru neočekávám. Co mi ale dělá starosti je výrazné zpomalení stránek Mintosu. Někdy se mi stane, že se na stránky ani nedostanu...

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zisk v Mintosu

Příspěvekod blablon » 23 lis 2017, 14:52

LuckyLuke píše:Vypadá to, že jsem se odrazil ode dna a moje investice v Mintosu začínají produkovat zisk. Když bych počítat hodnotu 1 EU = 25,55 tak mám zisk 1,4%. Když by euro pokleslo na 25,10 tak se můj zisk blíží 0%. Ale doufám, že už nebude euro výrazně klesat. V eurech mám NAR = 12,94%.

kdybys na Mintosu zacal az dneska, vyuzil si referalni 1%, tak jsi na tom lip nez kdyz jsi zacal pred pul rokem :D ale ja nemam co rozumovat, mne zase visi porad docela dost eur v eurocentu... :?

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 40
Kontaktovat uživatele:

Re: Zisk v Mintosu

Příspěvekod doonio » 23 lis 2017, 19:22

blablon píše: ale ja nemam co rozumovat, mne zase visi porad docela dost eur v eurocentu... :?

No jen se pochlub, já teču v Eurocentu ještě 100EUR

zlababa
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zlababa » 24 lis 2017, 13:54

Zaregistroval jsem se na Mintosu a teď mi to nabízí spousty půjček s 13%, BB a na 12 měsíců, ale všechno je to Gruzie. Je nějaký důvod se toho bát? Nebo když to má BuyBack garanci tak to nemusím řešit?

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 24 lis 2017, 15:29

zlababa píše:Zaregistroval jsem se na Mintosu a teď mi to nabízí spousty půjček s 13%, BB a na 12 měsíců, ale všechno je to Gruzie. Je nějaký důvod se toho bát? Nebo když to má BuyBack garanci tak to nemusím řešit?

Bát se čeho konkrétně?

zlababa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zlababa » 24 lis 2017, 18:05

Saraph píše:
zlababa píše:Zaregistroval jsem se na Mintosu a teď mi to nabízí spousty půjček s 13%, BB a na 12 měsíců, ale všechno je to Gruzie. Je nějaký důvod se toho bát? Nebo když to má BuyBack garanci tak to nemusím řešit?

Bát se čeho konkrétně?

No pořád mám Gruzii za takový divoký východ tak k tomu mám trochu nedůvěru. Nelíbí se mi že když nastavím autoinvest na 13% a víc, 12m a bb, tak mi z toho vypadnou v podstatě jen půjčky od Lenda v Gruzii. Takže mi to celou dostupnou částku zainvestuje jednomu poskytovateli. Omezujete si kolik peněz je možné investovat do jednoho poskytovatele nebo to neřešíte?

Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 24 lis 2017, 18:52

zlababa píše:Omezujete si kolik peněz je možné investovat do jednoho poskytovatele nebo to neřešíte?

Ono je otázka, jak tohle v AI ošetřit. Vychází mi z toho, že abys měl dobře diverzifikované portfolio, musel bys pro každého poskytovatele, kterého chceš držet nastavit limit v kombinaci s nějakým minimálním výnosem a délkou držení. Ty parametry by pak docela nabobtnali. Navíc se každou chvíli situace na tržišti mění, tak by to člověk akorát pořád přenastavoval...

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ch4 » 24 lis 2017, 18:57

zlababa píše:
No pořád mám Gruzii za takový divoký východ tak k tomu mám trochu nedůvěru. Nelíbí se mi že když nastavím autoinvest na 13% a víc, 12m a bb, tak mi z toho vypadnou v podstatě jen půjčky od Lenda v Gruzii. Takže mi to celou dostupnou částku zainvestuje jednomu poskytovateli. Omezujete si kolik peněz je možné investovat do jednoho poskytovatele nebo to neřešíte?

U Gruzie je dulezite, aby pujcka byla v EUR a ne v jejich lokalni mene....

Jinak ja mam cca 10 ruznych autoinvestu, kazdy pro jinou spolecnost a obdobi a limit (obcas se stejna spolecnost opakuje). Par zakladnich poucek:

- nastuduj si na forech, ktere spolecnosti jsou ok a ktere jsou rizikove, jdi jenom do tech ok
- na kazdou spolecnost si dej jeden AI, aby jsi ho mohl sledovat ve statistikach a upravovat dle max. hodnoty jednoho portfolia diversifikaci mezi spolecnostmi
- nastav si max. velikost portfolia pro kazdy AI
- prioritizuj dle vlastnich preferenci (ja mam od nekratsich splatnosti do par mesicu az po 24 mesicni)

A pak dle svych preferenci nastav detailnejsi kriteria. Ja napriklad jedu jen EUR pujcky s BBG a primarne kratsi splatnosti, tim si omezuji vynosnost ale i riziko :-) Ted jsem na cca 11 procentech.

Jinak co se tyce AI koukni taky na rozjizdejici-se diskusi na viewtopic.php?f=39&t=122&start=20

zlababa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zlababa » 24 lis 2017, 18:58

Joshua píše:
zlababa píše:Omezujete si kolik peněz je možné investovat do jednoho poskytovatele nebo to neřešíte?

Ono je otázka, jak tohle v AI ošetřit. Vychází mi z toho, že abys měl dobře diverzifikované portfolio, musel bys pro každého poskytovatele, kterého chceš držet nastavit limit v kombinaci s nějakým minimálním výnosem a délkou držení. Ty parametry by pak docela nabobtnali. Navíc se každou chvíli situace na tržišti mění, tak by to člověk akorát pořád přenastavoval...

Přesně tak, proto mě zajímá jestli se tím někdo zabývá nebo to prostě neřešíte a necháte to na automatice?

Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 24 lis 2017, 19:04

zlababa píše:Přesně tak, proto mě zajímá jestli se tím někdo zabývá nebo to prostě neřešíte a necháte to na automatice?

Osobně to neřeším, vyřadil jsem pouze poskytovatele které vím, že držet nechci. Přiznám se bez mučení, že do tak rozsáhlého nastavování AI se nijak zvlášť nehrnu :) .

zlababa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zlababa » 24 lis 2017, 19:18

ch4 píše:
zlababa píše:

U Gruzie je dulezite, aby pujcka byla v EUR a ne v jejich lokalni mene....

Jinak ja mam cca 10 ruznych autoinvestu, kazdy pro jinou spolecnost a obdobi a limit (obcas se stejna spolecnost opakuje). Par zakladnich poucek:

- nastuduj si na forech, ktere spolecnosti jsou ok a ktere jsou rizikove, jdi jenom do tech ok
- na kazdou spolecnost si dej jeden AI, aby jsi ho mohl sledovat ve statistikach a upravovat dle max. hodnoty jednoho portfolia diversifikaci mezi spolecnostmi
- nastav si max. velikost portfolia pro kazdy AI
- prioritizuj dle vlastnich preferenci (ja mam od nekratsich splatnosti do par mesicu az po 24 mesicni)

A pak dle svych preferenci nastav detailnejsi kriteria. Ja napriklad jedu jen EUR pujcky s BBG a primarne kratsi splatnosti, tim si omezuji vynosnost ale i riziko :-) Ted jsem na cca 11 procentech.

Jinak co se tyce AI koukni taky na rozjizdejici-se diskusi na http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39&t=122&start=20

Já jedu jenom euro, na místní měnu si netroufnu:-)
Hmm tak to asi prvotní investici udělám ručně do více společností a potom udělám několik autoinvestů a podle potřeby je budu aktivovat abych to nějak balancoval.

zlababa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zlababa » 24 lis 2017, 20:21

Joshua píše:
zlababa píše:Přesně tak, proto mě zajímá jestli se tím někdo zabývá nebo to prostě neřešíte a necháte to na automatice?

Osobně to neřeším, vyřadil jsem pouze poskytovatele které vím, že držet nechci. Přiznám se bez mučení, že do tak rozsáhlého nastavování AI se nijak zvlášť nehrnu :) .

Tak já to možná zbytečně hrotím, ale jsem na mintosu nováček tak jsem trochu vyplašenej.

Jinak pro informaci, na fórech se hodně řešilo jak nejlevněji dostat peníze na Mintos CZK=>EUR. Většina doporučuje transwerwise, ale zkoušel jsem převod v korunách na účet mintosu a potom v interní směnárně na eura a vychází to dokonce o chlup líp jak transwerwise a mnohem elegantněji.

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zbynhu » 24 lis 2017, 20:40

Já mám vytvořeno cca 12 Autoinvest portfolií - vždy po 1 nebo malou skupinu spolehlivých poskytovatelů půjček. U každého portfolia mám nastavenu maximální hranici a ta se vždy liší podle toho, kolik kterému poskytovateli věřím (aktuálně mám nejvyšší hranici u Mogo). Že bych ale ještě u každého poskytovatele rozlišoval, zda se jedná o půjčku na polském, lotyšském nebo gruzínském trhu, to ne. To bych se z toho zbláznil:)
Vytvoření všech portfolií a jejich občasná úprava zabere spoustu času, ale to mě v tuto chvíli netrápí.
V poslední době hodně investuji na sekundárním marketu, kde se dají najít výhodnější půjčky než na primáru. Trochu mi vadí, že toto nejde do AI portfolií zohlednit a "boří" mi to posléze vypracované limity pro jednotlivé poskytovatele.

Obecně hodně záleží na tom, kolik času chceš věnovat údržbě a pravidelnému sledování. Pomáhal jsem se zakládáním účtu také známému a jeho vize je sledovat vše na měsíční bázi - vždy jednou za měsíc upravit AI. Ale jinak chce vše nechat na automatice a věnovat celému systému minimum času. Jsem zvědavý, jak se po určité době jeho a mé zhodnocení bude lišit - osobně si myslím, že pokud bych to měl brát z hlediska efektivity a poměrem výnos/strávený čas, tak mě jasně předčí. Ale jak jsem už psal, aktuálně svůj čas věnovaný těmto činnostem neřeším.

Co se týče posílání peněz na Mintos, tak pro větší částky používám RoklenFX - jednoznačně je výhodnější.
Pro drobné převody pak využívám převod CZK > EUR přímo na Mintosu. Zkoušel jsem i TW, ale Mintos mi přišel pohodlnější a kurzy víceméně stejné.
Aby to nebylo tak jednoduché, tak pro výběr mám jako nejlepší zvolenou metodu Revolut.

zlababa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zlababa » 25 lis 2017, 08:38

S tím Roklenem máš pravdu. Na 100 tisících CZK by to dělalo asi 20 euro, ale už jsem to včera poslal...

Zpět na „Mintos“