Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 31 srp 2017, 23:28

ty % jsou obdobne napric portfoliama jak vidno. Nemyslim ze je to nejak extra spatne tu toto. Je nutno prihlizet k tomu, co za lidi si vetsinu tech pujcek bere..., lidi co nedostanou v bankach... a rozhodne to nejsou lidi typu Zonky 15.99 a min %
:)

Uživatelský avatar
wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2017, 07:14
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od wizard-ov » 01 zář 2017, 09:43

Kolegové, nemáte náhodou pocit, že vám naskakují poplatky na Service Fees, bez toho, že by jste něco prodali na sekundáru, či měnili chechtáky ? Nebo se tam platí o od toho, zda máte něco na sekundáru vystaveno ?

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 01 zář 2017, 12:09

wizard-ov píše:Kolegové, nemáte náhodou pocit, že vám naskakují poplatky na Service Fees, bez toho, že by jste něco prodali na sekundáru, či měnili chechtáky ? Nebo se tam platí o od toho, zda máte něco na sekundáru vystaveno ?
- mě poplatky trochu naskočily, ale je to za převod měn (posílal jsem si zloté a lari na eurový účet)
- první vlnu poplatků jsem platil za směnu Kč na eura, zloté apod.
- provedl jsem si přesnou kalkulaci zisku v Mintosu od 2/2017 a jsem za 1/2 roku v zisku 0,9% a něco by mi stála i zpětná konverze na Kč
- kdyby byla větší nabídka půjček v Mintosu v Kč, asi by to bylo ziskovější než 13% v eurech, 14% ve zlotých a 17% v lari. Měnové výkyvy a poplatky si vzaly celý zisk a to jsem ještě dostával 1% bonus za vklady první 3 měsíce.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

vyvar z ovaru

Re: Investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 01 zář 2017, 12:20

Tak ja uz se pomalu vyhrabavam ze ztraty. Pokud koruna nejak vyznamne neposili, tak bych na konci zari mel byt konecne na nule (od brezna 2017). :lol:

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od zbynhu » 01 zář 2017, 14:04

vyvar z ovaru píše:Tak ja uz se pomalu vyhrabavam ze ztraty. Pokud koruna nejak vyznamne neposili, tak bych na konci zari mel byt konecne na nule (od brezna 2017). :lol:
Já jsem samozřejmě zatím také ve ztrátě, ale jsem na Mintosu teprve od konce června. Vyhnul jsem se tak posílení koruny po ukončení intervencí. Do plusu bych se měl dostat v průběhu září.
Nicméně vzhledem k vývoji ekonomiky a postoji ČNB čekám brzy další posilování koruny a tím pádem dodatečné ztráty...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 02 zář 2017, 12:10

Já nějak nemám koule ani čas na to to nějak přepočítávat, asi jsem už v černých číslech, ale vlivem posílení koruny to nebude žádný terno, nicméně vydělávám v EUR, takže nemám potřebu to nějak zpětně konvertovat. Já se spíš po nádherné ukázce jak také může fungovat BB garance u Eurocentu rozhodl, že je vcelku jedno jestli nakupují s BB nebo bez a tak jsem se tedkomc podíval na zoubek pár hypotékám a něco koupil s nízkým LTV. Níže příkládám moje portfolio, potěšil by mě Mintos kdyby něco podobného nadatloval i do té platformy, pár takových koláču a člověk má hned přehled jak na tom je.
mt1.png
mt1.png (49.6 KiB) Zobrazeno 5778 x
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 04 zář 2017, 10:31

Svůj názor na investice v PLN a zvláště Gruzínském Lari jsem tu už psal, takže se nebudu opakovat (navíc v tuto chvíli bych už byl v mnou neoblíbené pozici "po bitvě je každý generál").
Nicméně, celkem mě překvapují vaše ztráty - i když většinou asi jste na samém počátku investičního horizontu (takže na ztrátách se podílí i vstupní poplatky (měnové konverze, ...)) a výsledek by měl být lepší. (Mimochodem mi to připomnělo jedno moudro, že jedna z obtíží při investování je nečinně čekat (takže člověk pak nečeká, přemýšlí jak více vydělat a ve výsledku akorát marní čas i peníze).

Ale k věci - co se týče posilování CZK vůči ostatním měnám, řešilo se tu měnové zajištění - např. zde: http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=40&t=45 . Pokud se nepletu, tak cena měnového zajištění byla 2-3%, pak by tedy měl výnos být celkem rozumný - vezmeme-li v úvahu např. konzervativní odhad zisku EUR investic na Mintosu 10% - 3% poplatek za měnové zajštění = nezdaněný zisk 7%.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 05 zář 2017, 10:25

no, moje ztraty plynou z Eurocentu, sice se to casem pomalu snizuje - jak se neco splaci, ale stejne cekam ze vetsina toho skonci v cerne dire. Nepocital jsem to presne, ale pokud nekrachne dalsi spolecnost skrz kterou mam neco napujcovane, tak mozna 01/2018 dorovnam ten EC na celkovou Mintosi 0. tzn zhruba cely rocni vynos.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od zbynhu » 05 zář 2017, 10:50

zbynhu píše:Nevíte někdo, jak je to s přesným rozpočítáním late payment fees? Díval jsem se do svého přehledu a nejsem z toho úplně moudrý. Pokud někdo zaplatí např o měsíc pozdě, jak se to promítne do mých úroků?
Tak jsem si na dané téma nakonec psal s podporou.

"Late payment fees are paid to investors if they are paid by borrowers. The fee amount is determined in each loan agreement individually. Yes, late payment fee is lower than regular interest, but we can't provide you exact percentage of it as it is disclosed between each borrower and loan originator."

Bohužel teda výsledek není zrovna ideální, protože systém není transparentní a jako investor vlastně nemáte šanci zjistit, kolik má poplatek za opožděnou splátku být.
Pokud například investujete do půjčky na 30 dní s BB a 12% p.a. výnosem, půjčka není zaplacená a spadne vám až do proplacení v rámci BB (+60 dní), tak skutečný výnos je podstatně nižší než uváděných 12%.

Možností by tak bylo odprodávat zpožděné půjčky na sekundáru. Ale ty zase bez discountu těžko někdo koupí a s poplatkem pro Mintos se to nevyplatí.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 05 zář 2017, 12:42

zbynhu píše:
zbynhu píše:Nevíte někdo, jak je to s přesným rozpočítáním late payment fees? Díval jsem se do svého přehledu a nejsem z toho úplně moudrý. Pokud někdo zaplatí např o měsíc pozdě, jak se to promítne do mých úroků?
Tak jsem si na dané téma nakonec psal s podporou.

"Late payment fees are paid to investors if they are paid by borrowers. The fee amount is determined in each loan agreement individually. Yes, late payment fee is lower than regular interest, but we can't provide you exact percentage of it as it is disclosed between each borrower and loan originator."

Bohužel teda výsledek není zrovna ideální, protože systém není transparentní a jako investor vlastně nemáte šanci zjistit, kolik má poplatek za opožděnou splátku být.
Pokud například investujete do půjčky na 30 dní s BB a 12% p.a. výnosem, půjčka není zaplacená a spadne vám až do proplacení v rámci BB (+60 dní), tak skutečný výnos je podstatně nižší než uváděných 12%.

Možností by tak bylo odprodávat zpožděné půjčky na sekundáru. Ale ty zase bez discountu těžko někdo koupí a s poplatkem pro Mintos se to nevyplatí.
Na Mintosu nejsem, takže si nejsem úplně jistý, že rozumím terminologii, ale pokud ano, tak mi to přijde docela "zajímavé". Obecně bych čekal, že pozdní platba bude znamenat nejen úhradu úroku, ale i pokuty za pozdní platbu, čili by neměl být důvod k poklesu průměrného úroku, to spíš naopak. Navíc u nebankovních společností bych se celkem obával, že tyto poplatky budou dost vysoké.
Na druhou stranu by to znamenalo, že na pokrytí ztrát z defaultů více participují klienti P2P portálů. kteří mají půjčku z prodlení (tedy že výsledný výnos je pro zpožděnou půjčku nižší, než pro půjčku splacenou v termínu).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Refer a friend

Příspěvek od zbynhu » 06 zář 2017, 11:45

Máte někdo zkušenost s vyplácením affiliate bonusu v CZK?
Dnes mi byl připsán bonus v EUR, ale část peněz mám investováno v CZK, tak by mě zajímalo, zda to připočtou později ještě jednou?

Díky.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 06 zář 2017, 12:05

Pouze zkušenost jakožto doporučujícího - bonus dostávám pouze v EUR, nikoliv v CZK a jiných měnách. Odměna je následně vypočítána na základě průměru pro počet dní v měsíci - při vkladu 1. dne v měsíci dostaneš 100%, 15. pouze polovinu odměny.. atd.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od zbynhu » 06 zář 2017, 13:09

Joshua píše:Pouze zkušenost jakožto doporučujícího - bonus dostávám pouze v EUR, nikoliv v CZK a jiných měnách. Odměna je následně vypočítána na základě průměru pro počet dní v měsíci - při vkladu 1. dne v měsíci dostaneš 100%, 15. pouze polovinu odměny.. atd.
Ano, o průměru vím. Oni všude píší jen o tom, že dostaneš 1% jako bonus, ale nikde nezmiňují - nebo jsem to nenašel - zda se to vztahuje pouze na investice v EUR nebo i v jiných měnách.
Asi ještě pár dní počkám a pak napíšu na support.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 09 zář 2017, 12:48

dneska se me na jednu pujcku Eurocentu aplikoval BuyBack..., neplati to plosne pro vsechny, ale za kazdou dalsi (a ze me jich jeste zbyva) budu rad.

Panzelva

Re: Investoři

Příspěvek od Panzelva » 11 zář 2017, 20:27

Dobrý den,

jaký je nejlepší způsob posílání peněz na můj účet na Mintosu? Účet na Mintosu mám v EUR a mám k dispozici mé dva osobní účty (jeden v CZK a druhý v EUR). Je lepší poslat peníze v CZK na jejich český účet nebo v eurech na jejich zahraniční účet? Nebo mám použít nějakou třetí stranu (TransferWise, atd.)?

Děkuji za odpovědi :)

panzelva

Re: Investoři

Příspěvek od panzelva » 11 zář 2017, 21:38

Jen dodám že SEPA platby mě stojí 25,- Kč :)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 11 zář 2017, 21:40

Panzelva píše:Dobrý den,

jaký je nejlepší způsob posílání peněz na můj účet na Mintosu? Účet na Mintosu mám v EUR a mám k dispozici mé dva osobní účty (jeden v CZK a druhý v EUR). Je lepší poslat peníze v CZK na jejich český účet nebo v eurech na jejich zahraniční účet? Nebo mám použít nějakou třetí stranu (TransferWise, atd.)?

Děkuji za odpovědi :)
Dřív přímo na Mintosu stála konverze CZK->EUR tuším 1 %, ale teď už se poučili po vzoru TransferWise a stáhli to na 0,7 %. To znamená, že jestli to pošleš přes TW nebo na český účet Mintosu a pak zkonvertuješ, je už teď jedno (TW má sazbu taky 0,7 %). Samozřejmě nejlepší je pokud možno posílat přímo z eurového bankovního účtu, ovšem pokud ti chodí třeba výplata v českých korunách, ty eura pochopitelně musíš nějak vytvořit.

TransferWise vždycky bude rozumnou volbou, na některé měny ale mají jistá omezení. Např. USD nepošlou na jiný účet než vyloženě s bankou sídlící v USA.

Mardoby
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2017, 11:50
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Mardoby » 13 zář 2017, 13:25

Přeji všem hezký den,
na Mintosu jsem krátce a proto bych se rád obrátil na zkušenější investory. Zahlédnul jsem :D krátkodobé půjčky v rozmezí 0-3 dny, 9,1% s garancí zpětného odkoupení (Eur). Vyplatí se nakupovat tyto krátkodobé půjčky? (0 den?) Máte s nimi někdo nějaké zkušenosti?

Do současné doby jsem investoval max do 18m zajištěné garancí a s nízkým LTV. Za každou radu předem děkuji ;)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 13 zář 2017, 13:44

Za sebe si myslím, že se to nevyplatí. Respektive ono teoreticky zní super ty krátkodobé půjčky točit a v případě nějaké krize držet úvěry s dobrou likviditou a rychle se stáhnout. V praxi to však má 2 docela zásadní nevýhody.

- nabídka úvěrů není stálá, aby šlo tuhle strategii automatizovat
- pokud dojde ke zpoždění (což se u krátkodobých úvěrů děje často), stejně čekáš 60 dní na uplatnění garance, potom dle mého vyjde skoro na stejno, když držíš úvěry na délku 1 měsíce s trochu lepším úrokem.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 13 zář 2017, 15:26

Joshua píše:Za sebe si myslím, že se to nevyplatí. Respektive ono teoreticky zní super ty krátkodobé půjčky točit a v případě nějaké krize držet úvěry s dobrou likviditou a rychle se stáhnout. V praxi to však má 2 docela zásadní nevýhody.

- nabídka úvěrů není stálá, aby šlo tuhle strategii automatizovat
- pokud dojde ke zpoždění (což se u krátkodobých úvěrů děje často), stejně čekáš 60 dní na uplatnění garance, potom dle mého vyjde skoro na stejno, když držíš úvěry na délku 1 měsíce s trochu lepším úrokem.
Souhlasím. Já bych jako krátkodobé pokládal cokoli s délkou do cca. půl roku. Navíc pokud by portfolio investora tvořily převážně půjčky na 3 dny, přijde mi, že by příliš velká část účtu tekla zpět do zůstatku účtu (nezainvestované peníze) a tím pádem by se celé zhodnocení mohlo ještě zmenšit (a to i celých 9 % mi přijde na poměry Mintosu hodně málo) a to ještě nemluvím o případném nedostatku půjček, kdy by tam peníze mohly ležet nečinně několik dní. 1-3 měsíce jsou podle mě rozumné minimum.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů