Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčky v KČ

Příspěvek od zbynhu » 28 zář 2017, 17:15

LuckyLuke píše: Již pár dní také sleduji tyto české půjčky od ACEMA. V Kč jsem na Mintosu ještě neinvestoval. Kolik si myslíte, že je bezpečná horní hranice investice na 1 půjčku? Ty za 7,5% jsou navíc bez buyback garance, s garancí je jen jedna. Zatím mě to moc neoslovilo. Jistější se mi zdá investovat v eurech i s poplatky.
Já v CZK investuji vlastně do krátkodobých půjček vlastně od začátku působení na Mintosu. Jak je ale výše, tak problém je nedostatek půjček. Pak se mi peníze netočí a zůstávají bez zužitkování nezainvestované.
Zatím jsem investoval pouze do jedné půjčky od ACEMA a to 20k. Nad dalšími váhám - hlavně z důvodu délky splatnosti.
Každopádně v CZK investuji hlavně proto, že nechci měnit větší objem do EUR a riskovat posílení koruny - které přijde dle mého odhadu v listopadu po zasedání ČNB.
blahetal píše: porovnaval jsi to s bondsterem, jestli tam nemaji lepsi pa?
Na Bondsteru jsem také a je tam od ACEMA podstatně větší nabídka. Také se mi líbí, že je tam daleko více informací o zajištění. Nicméně problém je, že jsou tam půjčky ještě řádově daleko s delší splatností. Na Bondsteru např. půjčka s BBG od ACEMA za 4,9 p.a. Bez BBG se liší případ od případu.
Belgarat píše: Já cílím právě na krátkodobé do 3 měsíců 10%+ a chytne se tak jedna za týden- 14dnů.
Měl jsem zato, že v autoinvestu má přednost ten kdo má větší investici do jedné půjčky. Ale připadá mi, že to tak není.
Některé půjčky se mi zainvestují po 2tis a rozpad ostatních investorů je +- podobný. Ale někde dostanu třeba 13tis a jsou tam se mnou dva co mají třeba po tisícikoruně.

Ty máš max investici do jedné půjčky kolik? Jestli to není moc citlivá otázka.
Těch kritérií pro řazení investorů je daleko více a Mintos je úmyslně nesdílí. Sám mám pro krátkodobé půjčky nastavení bez omezení výše investice. Ale úspěšnost v AI nemám o téměř nic vyšší než Ty. Doufal jsem, že se situace trochu zlepší s příchodem půjček v CZK od Creditstar, ale oni jich nabízejí naprosté minimum.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Půjčky Polsko

Příspěvek od LuckyLuke » 29 zář 2017, 16:40

Koukám již delší dobu na tu mizerii půjček v Polsku. Půjčky za 14% vymizely, nyní jsou jen 3 půjčky za 13%. Jestli to bude tak dál pokračovat, asi si celou investici v Polsku budu postupně převádět na eura.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Kurzové výkyvy (EU,PLN, GEL)

Příspěvek od LuckyLuke » 01 říj 2017, 18:20

RoklenFx nabízí eura za 26,03 Kč / 1 EURO. Polský zlotý klesl k 6,035 Kč / 1 PLN, gruzínské lari kleslo k 9Kč / 1 lari.

- jsem u Mintosu již 8. měsícem
- zisk mi činí 1,0 %
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzové výkyvy (EU,PLN, GEL)

Příspěvek od zbynhu » 01 říj 2017, 21:23

LuckyLuke píše:RoklenFx nabízí eura za 26,03 Kč / 1 EURO. Polský zlotý klesl k 6,035 Kč / 1 PLN, gruzínské lari kleslo k 9Kč / 1 lari.

- jsem u Mintosu již 8. měsícem
- zisk mi činí 1,0 %
Docela tristní zisk po 8 měsících investovaného času a rizika :cry:
Bohužel lépe nebude, dle ekonomických expertů se koruna ve velmi krátkém horizontu (max po zasedání rady ČNB v listopadu) vydá směrem ke kurzu 25,50...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Hacique
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2017, 22:15
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzové výkyvy (EU,PLN, GEL)

Příspěvek od Hacique » 02 říj 2017, 05:58

LuckyLuke píše:RoklenFx nabízí eura za 26,03 Kč / 1 EURO. Polský zlotý klesl k 6,035 Kč / 1 PLN, gruzínské lari kleslo k 9Kč / 1 lari.

- jsem u Mintosu již 8. měsícem
- zisk mi činí 1,0 %
Zkuste si porovnat rizikovost a výnos mezi investicí do P2P půjček a například některých amerických indexů.
Dow Jones stoupl za poslední rok o 22,38 %
S&P 500 stoupl za poslední rok o 16,16 %
NASDAQ stoupl za poslední rok o 22,29 %

Já jsem velmi zvědavý, jak se investice do P2P půjček bude vyvíjet v čase krize.

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 15:34
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzové výkyvy (EU,PLN, GEL)

Příspěvek od anybodyelse » 02 říj 2017, 09:43

Hacique píše:
LuckyLuke píše:RoklenFx nabízí eura za 26,03 Kč / 1 EURO. Polský zlotý klesl k 6,035 Kč / 1 PLN, gruzínské lari kleslo k 9Kč / 1 lari.

- jsem u Mintosu již 8. měsícem
- zisk mi činí 1,0 %
Zkuste si porovnat rizikovost a výnos mezi investicí do P2P půjček a například některých amerických indexů.
Dow Jones stoupl za poslední rok o 22,38 %
S&P 500 stoupl za poslední rok o 16,16 %
NASDAQ stoupl za poslední rok o 22,29 %

Já jsem velmi zvědavý, jak se investice do P2P půjček bude vyvíjet v čase krize.
Ovšem nezapomeňte ani na to, co se stalo s indexy při krizi. Všechny zmíněné indexy propadly cca o 50% dolů a trvalo dva roky, než se vrátili na původní hodnotu.
Osobně si myslím, že korekce je na spadnutí, určitě ne tak velká jako v roce 2008, ale to že trhy nemůžou růst do nekonečna je jisté.

vyvar z ovaru

Re: Kurzové výkyvy (EU,PLN, GEL)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 02 říj 2017, 14:25

LuckyLuke píše:RoklenFx nabízí eura za 26,03 Kč / 1 EURO. Polský zlotý klesl k 6,035 Kč / 1 PLN, gruzínské lari kleslo k 9Kč / 1 lari.

- jsem u Mintosu již 8. měsícem
- zisk mi činí 1,0 %
Ja jsem po sesti mesicich 0,22% v CZK v plus, ale staci pohyb kurzu o par setin dolu a jsem zase v minusu. :lol:
Primo v euro to ale je docela pekny cislo uz.

V akciich mi to lita uplne stejne, takze na google finance jsem krasne v zelenych cislech, ale realita na Degiro v CZK je ruda zare. :)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzové výkyvy (EU,PLN, GEL)

Příspěvek od Saraph » 02 říj 2017, 19:42

Hacique píše:
LuckyLuke píše:RoklenFx nabízí eura za 26,03 Kč / 1 EURO. Polský zlotý klesl k 6,035 Kč / 1 PLN, gruzínské lari kleslo k 9Kč / 1 lari.

- jsem u Mintosu již 8. měsícem
- zisk mi činí 1,0 %
Zkuste si porovnat rizikovost a výnos mezi investicí do P2P půjček a například některých amerických indexů.
Dow Jones stoupl za poslední rok o 22,38 %
S&P 500 stoupl za poslední rok o 16,16 %
NASDAQ stoupl za poslední rok o 22,29 %

Já jsem velmi zvědavý, jak se investice do P2P půjček bude vyvíjet v čase krize.
Hele tohle všechno je super, ale taky jde o to, že většina z nás prostě přišla na Mintos v období uvolnění intervence EURCZK. Když se vyloženě podívám, kolik českých korun jsem tam navkládal a kolik euro tam mám teď, násobeno kurzem, také mám zhodnocení jen nějakých chudých 2,3 %. Pokud se ale od teď k tomuto procentu bude „přičítat“ 1 procento měsíčně, v dlouhodobějším horizontu to určitě bude vycházet lépe než přední akciové indexy. Deprese na trzích jsou v kontextu P2P platforem zatím vysoce spekulativní téma, takže tam bych se s názorem držel trochu při zemi.

Hacique
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2017, 22:15
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzové výkyvy (EU,PLN, GEL)

Příspěvek od Hacique » 03 říj 2017, 07:27

anybodyelse píše:
Hacique píše:
LuckyLuke píše:RoklenFx nabízí eura za 26,03 Kč / 1 EURO. Polský zlotý klesl k 6,035 Kč / 1 PLN, gruzínské lari kleslo k 9Kč / 1 lari.

- jsem u Mintosu již 8. měsícem
- zisk mi činí 1,0 %
Zkuste si porovnat rizikovost a výnos mezi investicí do P2P půjček a například některých amerických indexů.
Dow Jones stoupl za poslední rok o 22,38 %
S&P 500 stoupl za poslední rok o 16,16 %
NASDAQ stoupl za poslední rok o 22,29 %

Já jsem velmi zvědavý, jak se investice do P2P půjček bude vyvíjet v čase krize.
Ovšem nezapomeňte ani na to, co se stalo s indexy při krizi. Všechny zmíněné indexy propadly cca o 50% dolů a trvalo dva roky, než se vrátili na původní hodnotu.
Osobně si myslím, že korekce je na spadnutí, určitě ne tak velká jako v roce 2008, ale to že trhy nemůžou růst do nekonečna je jisté.
Že se americké indexy v čase krize propadly jsem si vědom. Právě proto jsem napsal, že jsem zvedavý, jak se budou vyvíjet P2P půjčky v čase krize. Smysl mého příspěvku byl v tom, že momentálně P2P půjčky nejsou vzhledem na rizika až takové terno, ale může to být zajímavé v čase krize. Pokud vím, tak P2P půjčky si krizí ještě neprošly. Mne zajímá, jestli P2P půjčky krizi zvládnou, nebo to celé padne jako domek z karet. Teď jsou v kurzu stejně investice do kryptoměn. Ale nechci rozebírat další téma.

vyvar z ovaru

Re: Investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 03 říj 2017, 15:20

Mam i dividendove portfolio a Mintos - s mensim objemem vlozenych penez - mi vynasi asi 2x vice nez jsou vyplaty dividend. Zhodnoceni (nebo ztratu) dividendovych akcii neresim, protoze akcie nemam v planu prodavat.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 03 říj 2017, 21:50

vyvar z ovaru píše:Mam i dividendove portfolio a Mintos - s mensim objemem vlozenych penez - mi vynasi asi 2x vice nez jsou vyplaty dividend. Zhodnoceni (nebo ztratu) dividendovych akcii neresim, protoze akcie nemam v planu prodavat.
To zhodnocení neřešíš vůbec? Však dividendy samy o sobě se pohybují v řádech třeba půl procenta za čtvrtletí (samozřejmě to má každá akcie jinak), ale právě díky tomu zhodnocení je to ve výsledku čím dál tím více. Když už bych něco neřešil, tak spíše tu výši dividend. Čím menší dividendy, tím větší prostor má daná firma k růstu a především každá dividenda je daněna minimálně 15% sazbou, kdežto čistě za to, že instrument nabyde na hodnotě, se neplatí nic (teď nemluvím o prodávání - tam je časový test 3 roky).

Já sám mám dividendy rád a v pasivním portfoliu (drženém do smrti) bych něco neplatící dividendy nechtěl, protože je stejně potřeba to nakonec prodat, aby z toho člověk něco měl nějaký zisk. Zhodnocení a dividendy je ale potřeba řešit pohromadě.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 03 říj 2017, 23:56

s ohledem na udalosti katalansko / spanelsko - zohlednujete nejak strrategii s pujckama tam? ;)

vyvar z ovaru

Re: Investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 04 říj 2017, 10:20

Saraph: akcie mam jen dividendove, ktere bych rad, aby mi v budoucnu navysily duchod, takze jen drzim, neprodavam a divi reinvestuju, proto pro me pohyb akcii v podstate nic neznamena, samozrejme krome prijemnyho pocitu, kdyz jsem s portfoliem v plus, ale to je jen psychika (a moznosti prikoupeni, kdyz je akcie v minus :) ).

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od zbynhu » 05 říj 2017, 12:45

blablon píše:s ohledem na udalosti katalansko / spanelsko - zohlednujete nejak strrategii s pujckama tam? ;)
Strategii jsem neupravoval. Žádné extrémní řešení tamní situace neočekávám a že by se to nějak promítlo do splácení od běžných lidí si taky nemyslím.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 05 říj 2017, 18:08

blablon píše:s ohledem na udalosti katalansko / spanelsko - zohlednujete nejak strrategii s pujckama tam? ;)
Taková věc podle mě nemá nijak zvláštní dopad na finanční trhy.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 06 říj 2017, 00:09

tak zruseni nejakeho polskeho socialniho prispevku udajne polozilo/pomohlo slozit Eurocent (protoze nemale % dluzniku s tema penezma pocitala..., netvrdim ze ID Finance (mlady dravy fintech) a Eurocent jsou na tom se zazemim stejne, ale ve finale je to pak o tom, jak velke % prestane splacet, a kdovi... kolik % uveru je treba u "katalanskych" dluzniku. A taky - u IDF (jakozto i jinde na Mintosu) si nepujcuji lidi co by dostali uver v bance.. :-)
-
ale pointe rozumim samozrejme.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 06 říj 2017, 00:31

blablon píše:tak zruseni nejakeho polskeho socialniho prispevku udajne polozilo/pomohlo slozit Eurocent (protoze nemale % dluzniku s tema penezma pocitala..., netvrdim ze ID Finance (mlady dravy fintech) a Eurocent jsou na tom se zazemim stejne, ale ve finale je to pak o tom, jak velke % prestane splacet, a kdovi... kolik % uveru je treba u "katalanskych" dluzniku. A taky - u IDF (jakozto i jinde na Mintosu) si nepujcuji lidi co by dostali uver v bance.. :-)
-
ale pointe rozumim samozrejme.
Taková věc jako měnění politiky sociálních dávek se peněz přímo týká, přesně jak říkáš - u velké části poskytovatelů půjček na Mintosu si půjčují lidé za mnohem větší sazby než bankovní, což implikuje nějaký typ těžké finanční situace u té skupiny lidí.

To, že se někde někdo pomlátí a případně hrozí občanská válka, to je např. jeden z bodů, kterými se zaobírá kniha Common Stocks and Uncommon Profits on Phillipa A. Fishera. Ve zkratce: strach z války či nějakého menšího konfliktu je jeden z předních fenoménů, co se rád odráží na cenách finančních instrumentů a to i přesto, že i kdyby se taková obava naplnila, z čistě finančního hlediska daného sektoru nebo firmy to reálně nemá skoro vůbec co do činění.

Na cenách v P2P sice nepoznáme každou drobnou událost ve světě, ale pořád je tu to riziko, že místo několika procent můžeme ze dne na den přijít o všechno. :? Zrovna u Mintosu doufám, že by se taková nešťastná událost týkala spíše konkrétního poskytovatele (jako v případě Eurocentu), ale ještě jsme neviděli pád nějakého přednějšího poskytovatele.

petr6666
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2017, 15:21
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzové výkyvy (EU,PLN, GEL)

Příspěvek od petr6666 » 07 říj 2017, 01:22

Hacique píše: ...jsem zvedavý, jak se budou vyvíjet P2P půjčky v čase krize. ... Pokud vím, tak P2P půjčky si krizí ještě neprošly. Mne zajímá, jestli P2P půjčky krizi zvládnou, nebo to celé padne jako domek z karet. Teď jsou v kurzu stejně investice do kryptoměn. Ale nechci rozebírat další téma.
P2P jsou zde od počátku roku 2006 (USA), takže si krizí prošly.
Kryptoměny jsou zde od 2009 (takže relativně se začátkem poslední velké krize).

Když se podívám na výnosy P2P půjček zrovna v USA (něco kolem 2 - 3%), a na klesající výnosy v Evropě, tak si myslím, že výkonnost P2P je teď na Evropském historickém vrcholu a bude klesat až se srovná právě na ty 3% +/-. Zkrátka, bude to nezajímavé.

U kryptoměn mě zaujalo rychlé zotavení asi po největśí ráně, kterou kdy dostaly - když je teď Čínska vláda postavila mimo zákon. Ani ne měsíc od prudkého pádu a jsou zpátky na "předkrizových" hodnotách. Otázkou ale bude, jak se k tomu postaví Ruská vláda, potažmo EU. Bohužel.
Jediné vlády které se nebojím je USA.

barahir
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 670
Registrován: 20 čer 2017, 20:27
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od barahir » 07 říj 2017, 11:17

We have received payment for your investor account 000000 using payment service provider. Please send us confirmation that you have sent this money to this payment service provider from the bank account in your name or confirmation where we could see that payment is done from account in your name at this payment service provider. Confirmation could be sent as PDF document or screenshot.
Při dobíjení po mně chtějí jakési potvrzení o platbě, tak nevím, jestli z mojí banky, nebo z RoklenFX, přes kterej to šlo, asi by dával smysl ten RoklenFX. Už se vám to někomu taky stalo? Při předchozích dvou platbách po mě tohle nechtěli.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 07 říj 2017, 12:54

barahir píše:
We have received payment for your investor account 000000 using payment service provider. Please send us confirmation that you have sent this money to this payment service provider from the bank account in your name or confirmation where we could see that payment is done from account in your name at this payment service provider. Confirmation could be sent as PDF document or screenshot.
Při dobíjení po mně chtějí jakési potvrzení o platbě, tak nevím, jestli z mojí banky, nebo z RoklenFX, přes kterej to šlo, asi by dával smysl ten RoklenFX. Už se vám to někomu taky stalo? Při předchozích dvou platbách po mě tohle nechtěli.
Jestli platba probíhala přes RoklenFx, tak musíš kontaktovat RoklenFx aby ti poslali nějaké potvrzení o platbě. Je možný že tam ten Roklen zapoměl dát nějako referenci platby, což se mi taky jednou stalo.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů