Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 07 říj 2017, 15:52

barahir píše:
We have received payment for your investor account 000000 using payment service provider. Please send us confirmation that you have sent this money to this payment service provider from the bank account in your name or confirmation where we could see that payment is done from account in your name at this payment service provider. Confirmation could be sent as PDF document or screenshot.
Při dobíjení po mně chtějí jakési potvrzení o platbě, tak nevím, jestli z mojí banky, nebo z RoklenFX, přes kterej to šlo, asi by dával smysl ten RoklenFX. Už se vám to někomu taky stalo? Při předchozích dvou platbách po mě tohle nechtěli.
U platby přes RoklenFX po mně vždy chtějí potvrzení o platbě (v pdf či printscreen obrazovky). RoklenFX posílá pěkné potvrzení o platbě v pdf na email. Na jejich stránkách se dá také vygenerovat potvrzení o platbě, ale je neúplné. Doporučuji proto poslat to, co posílají emailem. :D
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Hacique
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2017, 22:15
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzové výkyvy (EU,PLN, GEL)

Příspěvek od Hacique » 09 říj 2017, 07:26

petr6666 píše:
Hacique píše: ...jsem zvedavý, jak se budou vyvíjet P2P půjčky v čase krize. ... Pokud vím, tak P2P půjčky si krizí ještě neprošly. Mne zajímá, jestli P2P půjčky krizi zvládnou, nebo to celé padne jako domek z karet. Teď jsou v kurzu stejně investice do kryptoměn. Ale nechci rozebírat další téma.
P2P jsou zde od počátku roku 2006 (USA), takže si krizí prošly.
Kryptoměny jsou zde od 2009 (takže relativně se začátkem poslední velké krize).

Když se podívám na výnosy P2P půjček zrovna v USA (něco kolem 2 - 3%), a na klesající výnosy v Evropě, tak si myslím, že výkonnost P2P je teď na Evropském historickém vrcholu a bude klesat až se srovná právě na ty 3% +/-. Zkrátka, bude to nezajímavé.

U kryptoměn mě zaujalo rychlé zotavení asi po největśí ráně, kterou kdy dostaly - když je teď Čínska vláda postavila mimo zákon. Ani ne měsíc od prudkého pádu a jsou zpátky na "předkrizových" hodnotách. Otázkou ale bude, jak se k tomu postaví Ruská vláda, potažmo EU. Bohužel.
Jediné vlády které se nebojím je USA.
Díky Vám jsem si přečetl článek na wikipedii (https://en.wikipedia.org/wiki/Peer-to-peer_lending). Máte pravdu, v USA jsou p2p půjčky již od roku 2006, ve Spojeném království dokonce od roku 2005. Bohužel to, jak se s krizí p2p půjčky vypořádaly, není moc pozitivní čtení (defaulty). Regulace a celkové prostředí p2p půjček je však nyní na jiné úrovni, proto si troufám tvrdit, že to může dopadnout jinak než v předešlé krizi. Uvidíme.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzové výkyvy (EU,PLN, GEL)

Příspěvek od adventura » 09 říj 2017, 10:44

Hacique píše:
petr6666 píše:
Hacique píše: ...jsem zvedavý, jak se budou vyvíjet P2P půjčky v čase krize. ... Pokud vím, tak P2P půjčky si krizí ještě neprošly. Mne zajímá, jestli P2P půjčky krizi zvládnou, nebo to celé padne jako domek z karet. Teď jsou v kurzu stejně investice do kryptoměn. Ale nechci rozebírat další téma.
P2P jsou zde od počátku roku 2006 (USA), takže si krizí prošly.
Kryptoměny jsou zde od 2009 (takže relativně se začátkem poslední velké krize).

Když se podívám na výnosy P2P půjček zrovna v USA (něco kolem 2 - 3%), a na klesající výnosy v Evropě, tak si myslím, že výkonnost P2P je teď na Evropském historickém vrcholu a bude klesat až se srovná právě na ty 3% +/-. Zkrátka, bude to nezajímavé.

U kryptoměn mě zaujalo rychlé zotavení asi po největśí ráně, kterou kdy dostaly - když je teď Čínska vláda postavila mimo zákon. Ani ne měsíc od prudkého pádu a jsou zpátky na "předkrizových" hodnotách. Otázkou ale bude, jak se k tomu postaví Ruská vláda, potažmo EU. Bohužel.
Jediné vlády které se nebojím je USA.
Díky Vám jsem si přečetl článek na wikipedii (https://en.wikipedia.org/wiki/Peer-to-peer_lending). Máte pravdu, v USA jsou p2p půjčky již od roku 2006, ve Spojeném království dokonce od roku 2005. Bohužel to, jak se s krizí p2p půjčky vypořádaly, není moc pozitivní čtení (defaulty). Regulace a celkové prostředí p2p půjček je však nyní na jiné úrovni, proto si troufám tvrdit, že to může dopadnout jinak než v předešlé krizi. Uvidíme.
ani zadna krize byt nemusi, staci se podivat na EuroCent na Mintosu...BBG nic moc neznamena, pokud firma pujde ke dnu, tak nejaky BBG rychle vezme za sve

Uživatelský avatar
wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2017, 07:14
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od wizard-ov » 09 říj 2017, 22:09

No a když si připomeneme situaci ve Španělsku a roli, jakou mohou sehrát pobaltské republiky v případě vyvolaného konfliktu s Ruskem, tak žádná sláva....

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 10 říj 2017, 10:05

myslim ze rusko vs pobaltsko je scifi. Teda V porovnani s realnou krizi ve Spanelsku. Tam se muzou stehovat firmy, urcite procento katalancu prijit o praci.., snizit prijem, velka inflace ja nevim co vsecko, nejsem ekonom ani politolog.
V ID Finance jsem mel relativne velke %, ted tam mam vic nez pujcek 33% ve spozdeni 30-60 days, autoinvest tam jsem zastropoval na 50% puvodnich hodnot.

co se tyka potenciolnalni nejake globalni krize, Byubacky nebudou hrat zadnou ochrannou roli si myslim, to uz spis bych veril tem LTV. Tam je asi/snad sance neprijit o vsechno 8-)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 13 říj 2017, 09:11

Tak jsem si všiml, že jsem Mogo nechal zajít až příliš daleko v mém rozložení EUR portfolia. Tvoří 85 % všech mých půjček, tak jsem ho dočasně vyřadil z auto investu. V minulosti jsem tu u některých z vás viděl grafy rozložení podle poskytovatelů půjček a vypadaly dost rovnoměrně, takže předpokládám, že hodně z vás si toto už dávno hlídá?

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od zbynhu » 13 říj 2017, 12:55

Saraph píše:Tak jsem si všiml, že jsem Mogo nechal zajít až příliš daleko v mém rozložení EUR portfolia. Tvoří 85 % všech mých půjček, tak jsem ho dočasně vyřadil z auto investu. V minulosti jsem tu u některých z vás viděl grafy rozložení podle poskytovatelů půjček a vypadaly dost rovnoměrně, takže předpokládám, že hodně z vás si toto už dávno hlídá?
Já si čas od času rozložení portfolia kontroluju a i AI mám nastavený tak, aby mi žádné velké výkyvy nenastaly.
Nicméně co se Mogo týče, tak v poslední době mi stouplo zastoupení cca na 55%, což považuju za příliš mnoho. Bohužel to tak mám ale vědomě, protože Mogo je jeden z mála poskytovatelů, u kterých je nyní velmi slušné zhodnocení a s BBG.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 13 říj 2017, 16:33

zbynhu píše:Nicméně co se Mogo týče, tak v poslední době mi stouplo zastoupení cca na 55%, což považuju za příliš mnoho. Bohužel to tak mám ale vědomě, protože Mogo je jeden z mála poskytovatelů, u kterých je nyní velmi slušné zhodnocení a s BBG.
Pravda, že Mogo na mě působí bezpečněji než Mozipo a Lendo dohromady, ale přeci jen trochu diverzifikace to chce.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 13 říj 2017, 19:29

85% uz se me zda jako velky podil, ale proti gustu :-) Jo, ja si to hlidam, co spolecnost, to jeden radek v AI. MoGo mam ale taky nejvetsi podil, 59% i to vnimam jako ze moc. Jsem udelal chybu, ze na uvod jsem velkou cas dal mimo AI, pak jsem na to uuplne zapomenul, nastavil AI... a zapomenul jsem ze realita je soucet. skoda ze to nejde zpetne nejak manualne prihodit do te skupiny...
---

dneska dalsi 4 Eurocentske buybacky..., snazi se, to se musi nechat.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od zbynhu » 13 říj 2017, 21:09

blablon píše: dneska dalsi 4 Eurocentske buybacky..., snazi se, to se musi nechat.
Tak dnes hlavně pořádný update ohledně situace u Eurocentu.
Sám jsem Eurocent nestihl - takže naštěstí nemám pohledávky žádné, ale kvituju, že se k tomu Mintos konečně staví čelem.

https://blog.mintos.com/update-on-eurocent/
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Webinář ID Finance

Příspěvek od zbynhu » 20 říj 2017, 06:57

Sledoval jste včera někdo webinář s ID Finance propagovaný na Mintosu?
Něco zajímavého?
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Investice v Gruzii

Příspěvek od LuckyLuke » 20 říj 2017, 11:56

Zdravím ostatní investory, kteří ještě nezrušili kompletně vklady v Gruzii. Já tam měl původně vklad 4000 lari, nyní tam mám 3300 lari.
V autoinvestu jsem odznačil poskytovatele půjček Lendo, mám zvoleného poskytovale půjček ID Finance. Půjček mám jen 86. Autoinvest mi postupně mění poskytovatele půjček. Mám jich 36 u Lenda a 50 u ID Finance. Vše zainvestováno. Pokračujete ještě někdo v Gruzii??? Díky za odpověď.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v Gruzii

Příspěvek od Saraph » 20 říj 2017, 12:21

LuckyLuke píše:Zdravím ostatní investory, kteří ještě nezrušili kompletně vklady v Gruzii. Já tam měl původně vklad 4000 lari, nyní tam mám 3300 lari.
V autoinvestu jsem odznačil poskytovatele půjček Lendo, mám zvoleného poskytovale půjček ID Finance. Půjček mám jen 86. Autoinvest mi postupně mění poskytovatele půjček. Mám jich 36 u Lenda a 50 u ID Finance. Vše zainvestováno. Pokračujete ještě někdo v Gruzii??? Díky za odpověď.
Ahoj, mám na Mintosu 4000 lari a nechávám je tak. Byl to původní plán, a sice nereagovat na výkyvy této volatilní měny. Stahoval bych své prostředky spíše pokud by se ukázalo, že je dlouhodobě není kam zainvestovat, nebo že se procentuální zhodnocení půjček této měny přibližuje eurovým půjčkám. To pak už nemá smysl nemít všechno v eurech.

Další prostředky jiné měny než eura ale vkládat neplánuji.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 20 říj 2017, 14:13

Díky za odpověď. Půjčky v Polsku postupně přibývají, už je do čeho reinvestovat. Euro stále klesá : dnešní denní minimum = 25,6868. Když jsme kupovali eura za 27 Kč, dělá to ztrátu cca 5% + poplatky za směnu měn.

Tak jsem si přepočítat eura na Kč a je to opět horší než dříve!! Úroky v eurech mi činí 330 euro, ale zisk mám za 8 měsíců 0,59% !!!
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 22 říj 2017, 00:47

Na primárním trhu se objevily GEL půjčky za 17,5 % s buybackem.

To je příjemná zpráva pro mé portfolio, ovšem i tak neplánuji vkládat další prostředky v této měně.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 22 říj 2017, 20:01

Saraph píše:Na primárním trhu se objevily GEL půjčky za 17,5 % s buybackem.
To je příjemná zpráva pro mé portfolio, ovšem i tak neplánuji vkládat další prostředky v této měně.
Podíl Lendo jsem snížil na 36/87 (41,4%) a ID Finance mám 51/87 (58,6%). Autoinvest mi už také koupil 2 půjčky za 17,5% s BB. ;) ;)
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Bubák

Re: Investoři

Příspěvek od Bubák » 23 říj 2017, 13:29

Co nakupujete místo Moga? Také u nich mám hodně velký podíl portfolia, ale jiní poskytovatelé:
> mají malý úrok (narážka na hypošky)
> nemají Buyback (narážka ny hypošky + firemní)
> nemají zástavu (narážka na personal loany + firemní)
> mají srovnatelně dlouho splatnost (narážka na hypošky + personal loany)

Nabízelo se srovnání s Twinem, kde je poskytoval totálně neprůhledný, ale tam je aspoň a měsíční splatnost...

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Koruna je vůči euru nejsilnější od konce intervencí

Příspěvek od LuckyLuke » 23 říj 2017, 14:26

P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 23 říj 2017, 17:22

Bubák píše:Co nakupujete místo Moga? Také u nich mám hodně velký podíl portfolia, ale jiní poskytovatelé:
> mají malý úrok (narážka na hypošky)
> nemají Buyback (narážka ny hypošky + firemní)
> nemají zástavu (narážka na personal loany + firemní)
> mají srovnatelně dlouho splatnost (narážka na hypošky + personal loany)

Nabízelo se srovnání s Twinem, kde je poskytoval totálně neprůhledný, ale tam je aspoň a měsíční splatnost...
Stačí se podívat na Mintos - půjčky v eurech:

Mogo - jediný nabízí půjčky v eurech za 13,5%
ID Finance = nic
Lendo.ge - nabízí půjčky za 13,5%, ale nedoporučuje se do něj moc investovat
Mozipo - půjčky za 12,5%

V této tabulce jsou poskytovatelé, kde jsou seřazeny podle ratingu
http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39&t=96

Já mám u MOGO též většinu investic v eurech, moje priorita byla vysoká %.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od ch4 » 23 říj 2017, 20:24

LuckyLuke píše:
Bubák píše:Co nakupujete místo Moga? Také u nich mám hodně velký podíl portfolia, ale jiní poskytovatelé:
> mají malý úrok (narážka na hypošky)
> nemají Buyback (narážka ny hypošky + firemní)
> nemají zástavu (narážka na personal loany + firemní)
> mají srovnatelně dlouho splatnost (narážka na hypošky + personal loany)

Nabízelo se srovnání s Twinem, kde je poskytoval totálně neprůhledný, ale tam je aspoň a měsíční splatnost...
Stačí se podívat na Mintos - půjčky v eurech:

Mogo - jediný nabízí půjčky v eurech za 13,5%
ID Finance = nic
Lendo.ge - nabízí půjčky za 13,5%, ale nedoporučuje se do něj moc investovat
Mozipo - půjčky za 12,5%

V této tabulce jsou poskytovatelé, kde jsou seřazeny podle ratingu
http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39&t=96

Já mám u MOGO též většinu investic v eurech, moje priorita byla vysoká %.
Diky za tip na MOGO, pridal jsem si autoinvest (sice jen na posledni misto - kvuli dlouhe dobe uveru 24M+), ale hodi se mi v pripade nedostatku volnych pujcek pro jine autoinvesty.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů