Investoři

.
web: www.mintos.com
vyvar z ovaru

Re: Investoři

Příspěvekod vyvar z ovaru » 26 črc 2017, 10:07

U me je to nasledovne:

Get bucks: 560 E - vse polaci a vetsina je ve zpozdeni, predpokladam, ze tech par, ktere teprve maji termin splatnosti se do zpozdeni dostane taktez
ITF: 250 E - bulhari, koupeno pred par dny

Tady ty zpravy se mi libi cim dal min a jak jsem mel z Mintosu dobry pocit, tak me opousti. Celkove jsem stale v zaporu, kvuli prevodum men a posilovani koruny, coz taky neprida. Jinak bych asi zacal zvazovat pomaly opousteni platformy. Ale rad bych byl aspon na nule...

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blablon » 27 črc 2017, 12:05

ITF nemam nic, na jejich webu - jsem se jednou kdysi podival a nasel na HP lorem ipsum text... to me trochu vydesilo, ted to tam uz nemaji ale nemam duvod to tam davat. Jednoznacne nejvic mam v MoGo, delky v rozmezi 9m-15m 12-13%

diky EC jsem Mintosem cely nejaky znejisteny. Kdyz si vezmu ze EC uvedli do Mintosu v breznu a uz za 3 mesice EC mel ty problemy a blokli mu pristup na Mintos,.... tak asi Mintos nema moznost poradne prozkoumat to financni zazemi tech spolecnosti pred vstupem...
Jedina obrana pro me bude asi jeste vic diverzifikovat, posnizovat si limity a i neco z Mintosu vybrat a dat jinam

wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wizard-ov » 27 črc 2017, 13:55

No jo, ale kam?
Při výnosu 10% nemáš bez rizika vůbec nic...
Osobně doufám, že šlo jen o exces malé společnosti a velcí hráči vydrží.

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 27 črc 2017, 14:01

vyvar z ovaru píše:U me je to nasledovne:

Get bucks: 560 E - vse polaci a vetsina je ve zpozdeni, predpokladam, ze tech par, ktere teprve maji termin splatnosti se do zpozdeni dostane taktez
ITF: 250 E - bulhari, koupeno pred par dny

Tady ty zpravy se mi libi cim dal min a jak jsem mel z Mintosu dobry pocit, tak me opousti. Celkove jsem stale v zaporu, kvuli prevodum men a posilovani koruny, coz taky neprida. Jinak bych asi zacal zvazovat pomaly opousteni platformy. Ale rad bych byl aspon na nule...

- já jsem na tom podobně, 13.2.2017 jsem vložil 1k EU, postupně jsem doinvestovával
- první eura jsem kupoval kolem 27 Kč / 1 euro, nyní se kurz blíží 26 Kč
- po 5 měsících jsem s investicemi v eurech ve ztrátě 250 Kč, t.č. mám denní zisk 2 eura denně
- v Gruzii mám zisk 1450 Kč, v Polsku jsem také ve ztrátě (cca 500 Kč)
- poplatky a změna kurzu mi dělají cca 6500 Kč ztrátu, ale už jsem začal vydělávat
- u Zonky mám zisk 6,3 % = 10.500 Kč
- když nebudou nějaké dramatické změny v kurzu, doufám že v mintosu budu mít čistý zisk aspoň 8% / 1 rok

vyvar z ovaru

Příspěvekod vyvar z ovaru » 27 črc 2017, 15:53

Bohuzel jsme nakupovali v nevhodnou dobu. Ja moc neveril na uvolneni eura tak brzy, soucasne jsem nechtel, aby mi penize lezely jen tak na uctu a tak jsem se vrhl na Mintos. Momentalne jsem v zisku 180 euro, ale v prepoctu na koruny jsem v zaporu necelych 8 tisic. Pri soucasnym vyvoji mi bude trvat jeste tak cca 4 mesice a mel bych byt na nule. To v pripade, ze koruna nebude jeste dal vyrazne posilovat.

Dnes dosel z mintosu email o vyvoji situace Eurocentu. Jsem zvedavej jak to dopadne a co se vlastne bude dit s EC pujckama.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blablon » 27 črc 2017, 17:02

ja jsem na Mintosu v plusu i pres kurz, vybral jsem a vkladal pak za 26.5 (i tak jsem mohl ale pockat jeste mesic :/), no u me to bude zaviset na EC, kolik ve finale odepisu, puvodne jak to oznamili me v nich vyselo 820 eur, ted 600 -> mezitim bylo par buybacku a zahadnych kompletnich splatek.. ale i 620 je dost. Neco z toho se vrati, ale nevim nevim jak to dopadne :)

budu jenom rad pokud EC bude na dlouhou dobu posledni pripad.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blablon » 27 črc 2017, 17:17

wizard-ov píše:No jo, ale kam?
Při výnosu 10% nemáš bez rizika vůbec nic...
Osobně doufám, že šlo jen o exces malé společnosti a velcí hráči vydrží.

bez rizika neni nic, ja davam neco do ferratump2p. Ted rozjizdeji pujcky do finskych firem, ocekavane zisky 10%, vic info> https://www.ferratump2p.cz/Documents/HowItWorks
je to v eurech, nemusim rekonvertovat to co z Mintosu vyberu...
Mel jsem u nich i ty klasicke pujcky do lidi v cesku, v CZK, uz je to rok... byly to uverove serie na rok, a ted uz dojizdeji a budou postupne dojizdet ale to vypada to velmi dobre - ze se naplni jejich ocekavane zisky co psaly... tak ja jako spokojeny zkusim i finske firmy, je to minimalne skutecna diverzifikace od mikropujcek... Zatim maji jenom 3, ale budou postupne pridavat (i norske a svedske). Sami by si meli nechavat v kazde te firemni pujcke podil 50%. Ale neber me jako jejich nadseneho ambasadora, je to 10% a jak rikas, neni to bez rizika :)

Pro me je dulezite poctive vajicka do osatek dat co nejvic rovnomerne, nemam v tom stovky eur - to bych to neresil a mel klidne vsecko v lendo.ge

wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wizard-ov » 27 črc 2017, 18:16

Když už jsme u toho Lendo... četli jste dnešní mail od Mintosu? Doufám, že to není začátek konce...

barahir
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod barahir » 27 črc 2017, 20:38

No četl jsem to, ale nepochopil, můžete mi to vysvětlit?
Zrovna mi autoinvest nasypal asi 700 euro do Lenda.

wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wizard-ov » 27 črc 2017, 20:53

No já to chápu tak, že jsme si předtím kupovali část dluhu přes Lendo. Tudíž dlužník dlužil nám. Nyní nám bude dlužit Lendo. Pokud se Lendo sesype tak je čas udělat ojrům papá :mrgreen:

barahir
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod barahir » 27 črc 2017, 22:49

Hmm, tak to je nic moc.
Na druhou stranu, v Gruzii není EU regulace, tudíž si tam lichváři můžou žít jako prasata v žitě a pokud někdo neplatí, tak to z něj vymlátí. :D
Naposledy upravil(a) barahir dne 28 črc 2017, 09:39, celkem upraveno 1 x.

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Lendo.ge

Příspěvekod LuckyLuke » 28 črc 2017, 07:31

LENDO – další hektická nebankovka z Gruzie - článek od Finlordů z 16.8.2016
(https://finlord.cz/2016/08/platforma-mi ... ebankovky/)

Nebankovky z Gruzie jsou na evropských P2P platformách docela aktivní a rády své pohledávky odprodávají. Přitom Gruzie není v Evropské unii a sektor nebankovních půjček je v zemi neregulovaný.

Lendo je skutečný benjamínek. Společnost byla založena teprve letos. V offline světě (má 16 poboček, úvěry nenabízí online) poskytuje spotřebitelské úvěry o velikosti 20 až 500 EUR se splatností 7 dní až 24 měsíců. Vzhledem ke své mladosti firma neuveřejňuje žádné jiné finanční informace.

Na platformě Mintos bude odprodávat úvěry s úrokem 10 až 14 % a budou s BuyBack garancí. Některé jsme už nakoupili i do našeho portfolia. Platforma Mintos teď nemá v nabídce žádné.

Na tomto místě je dobré zdůraznit, že u všech nebankovek z Gruzie by investoři měli zbystřit pozornost. Tamní trh se rozvíjí velmi hekticky a v mnohém připomíná devadesáté roky v ČR. My už ale víme, že v devadesátkách bylo mnoho finančních firem vytunelovaných a investorům zůstaly jenom oči pro pláč. Do půjček od Lendo by investoři neměli dávat více než 5 % portfolia, i když nabízené úroky jsou relativně vysoké.

Aktuální nabídka půjček od Lendo.ge

Celkem : 5947

Půjčky v eurech : 5191
Půjčky v lari : 756

V eurech mám 372 investic, ani jednu půjčku od Lendo.ge nemám(v eurech).
V autoinvestu (EU) jsem nyní tuto společnost raději vyřadil.
Autoinvest mi investuje hlavně do MOGO a MOZIPO GROUP (13% a 13,1%).

Půjčky v Gruzii :

- poskytovatelé půjček : Lendo (skoro 100%), 1 půjčka od BIG (Microfinance Organization)
- tady se bez Lenda neobejdeme

vyvar z ovaru

Příspěvekod vyvar z ovaru » 28 črc 2017, 10:58

Tohle me fakt vubec netesi. V Lendo mam asi 6 tisic euro, nastesti vetsi cast jsou jen 1 mesicni pujcky. Takze autoinvest nastavim tak, aby do Lenda daval jen malou cast.

blahetal
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blahetal » 28 črc 2017, 11:50

blahetal píše:FYI

There are 9 lenders on the Mintos platform that we would not touch right now. Here’s why.
http://explorep2p.com/mintos-lenders/

diskuze k tematu
http://p2pindependentforum.com/thread/9 ... void-right

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 28 črc 2017, 11:56

Naposledy upravil(a) LuckyLuke dne 01 srp 2017, 17:11, celkem upraveno 1 x.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blablon » 28 črc 2017, 15:20

jsem si pohral s excelem,
v MoGo mam 43.9% Mintos portfolia... z toho 6% POL, 30 EST, 40% LIT, 25 LAT). Cast jsem delal rucne tudiz se me to neukazovalo v autoinvestu a ja jsem na to zapomenul...

skoda ze nejde do autoinvestuu prisoupnout jakoby manualne nejake polozky i zpetne - aby to bylo v tom souctu...

v Lendo ted mam 5.8%

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doonio » 29 črc 2017, 20:09

Já si udělal zase menší sumarizaci na konci měsíce a naštěstí mám od těch inkriminovaných firem(ITF,Eurocent,...) jen pár set EUR, což i tak zabolí kdybych o to měl přijít, ale s tím člověk musí počítat, jedna se o rizikovou investici. Kdo mě dnes dá 12% za pár kliků online. Otázkou je co bude dál, AI jsem pozastavil a nyní vyzobávám jen pár půjček a něco jsem nalil zpět na investiční účet i Degira a čekám nějaký zajímavý pokles tam. Jinak jsem na to obdobně, kdybych se měl rozloučit s těma ojrama co mám přes Eurocent, tak jsem na platformě na čisté nule po všech těch převodech zpět do CZK, což za rok investování je velký ho***, ale jako zkušenost s P2P k nezaplacení.

mt1.png
mt1.png (105.64 KiB) Zobrazeno 350 x

wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wizard-ov » 31 črc 2017, 19:34

Zajímavé srovnání poskytovatelů půjček na Mintosu zde:
http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Investice v Gruzii - LARI

Příspěvekod LuckyLuke » 01 srp 2017, 16:20

Zdravím další investory, kteří pokoušeli štěstí v Gruzii.

Dnes jsem si udělal podrobnou analýzu investice v Gruzii, 27.2.2017 jsem nekoupil gruzínské lari za 40k Kč - nakoupil jsem eura a poté jsem provedl směnu na lari - získal jsem 4045 lari.
Vklad 27.2.2017.jpg
Vklad 27.2.2017.jpg (164.46 KiB) Zobrazeno 239 x

Dnes mám na gruzínském účtu = 4308 lari. Vypadá to jako 6,5 % zisk za 5 měsíců.
Jenže !!! Hodnota 1 lari poklesla z 10Kč na 9,20 Kč. Ukazuje to graf níže.
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/grafy/CZK-GEL/
Poskytovatel půjček Lendo není nyní zrovna v dobré kondici. Zkusil jsem si udělal simulaci převodu lari zpět na eura (poplatek 2,1 % Mintos Fee)
Převod zpět na eura 1.8.2017.jpg
Převod zpět na eura 1.8.2017.jpg (91.61 KiB) Zobrazeno 239 x

Dnešní kurz eura je cca 26,10 Kč. Získal bych tedy 1491,72 x 26,10 = 38.934 Kč.
Ve výsledku jsem prodělal 1066 Kč (2,7%) za 5 měsíců !!!

Chtěl jsem se zeptat dalších investorů v Gruzii, jak budete postupovat?

a) vyčkat 1-2 měsíce, jak to bude vypadat se společností Lendo (je ale riziko přijít o celý kapitál v Gruzii)
nebo
b) začít rozprodávat investice a investovat raději v eurech
- poplatek za převod 2,1% na eura se mi moc nelíbí
- zkusil bych raději tu možnost přes společnost paysera

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blablon » 01 srp 2017, 17:22

A prodavat chces z jakeho duvodu? Ciste kvuli spatnemu pocitu z Lenda? Kurz GEL padl dolu mimo jine tak jako ostatni meny, koruna posilovala, to se neprojevilo jenom na euru ale napric. Zloty taky ztratil za posledni 3 mesice pres 3% pokud se nepletu. GEL ztratilo vic, se secetlo toto + asi nejaky ten prirozeny pokles v ramci "nahoru dolu nahoru dolu..."?

Ja nemam v GEL ani ň, tak tezko muzu radit, ale nerad "prohravam" a nerad bych z toho couval s nejakou ztratou..., ASI bych zatl zuby a dal to protacel... a nechal tech 17% pracovat dal a dal a doufal ze se s Lendem nic nesemele, kurz se stabilizuje a ja to vyberu aspon s 1% ziskem.
40tis neni buhvico. Ale uznavam, ze to neni ani malo na to, nechat to rozplynout v Gruzii. Ale prinejhorsim - kdyby se tak stalo asi bych to bral jako cennou zivotni zkusenost ;)

ad spatna kondice Lendo, ja jsem je nikdy nebral ze jsou v buhvijake top kondici. Maji tolik pujcek na Mintosu ze kdyby nejak kompletne lehli, muze to potopit cely Mintos - jako duveru v neho... :-)

Takze jsem ti neporadil moc...

Zpět na „Mintos“