Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Mexiko

Příspěvek od LuckyLuke » 18 kvě 2018, 15:35

https://blog.mintos.com/the-first-loan- ... on-mintos/

Mintos vstupuje na trh v Mexiku a nabízí půjčky v mexických pesos (MXN).
Mexiko.jpg
Mexiko.jpg (77.13 KiB) Zobrazeno 5294 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2017, 10:10
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Bubák » 21 kvě 2018, 09:34

Explore P2P rating 18 % a k tomu kurzové riziko -> asi se moc bláznů nenajde, možná tak přímo Mexičanů :)

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od JPT » 21 kvě 2018, 13:26

Přemýšlím, že bych vyzkoušel Mintos. Pročítal jsem si toto fórum a i podmínky Mintosu (přeložené googlem) a nevím, jestli jsem to přehlédl nebo to tam neni, ale tady píšete, že od investorů si poskytovatelé odkupují sami podíly zpět. To se mi zdá nějaké divné, že si to sami odkoupí (nemyslím buyback) a nemusí mít od investorů souhlas. Aspoň si to mohli dát do podmínek. Nebo je to v podmínkách u každé půjčky ?
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 22 kvě 2018, 15:57

popravde ja jsem detaily a obch podminky a to vsechno nijak detailne nestudoval :) coz je asi diletantske vzhledem k tomu kolik v tom mam penez.

Vim, ze je tu nekdo jako Jan, ktery cetl vsechno mozne a mesice se rozmyslel jestli do Mintosu naskoci... mozna on ti muze fundovane odpovedet :D

Jiste je, ze ano, obcas si to odkupuji a nas (investoru) se na nic neptaji. Ja s tim zadny velky problem nemam, penize se v Mintosu toci a dokud se toci, je u me vsecko OK.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 22 kvě 2018, 16:19

blablon píše:
22 kvě 2018, 15:57
popravde ja jsem detaily a obch podminky a to vsechno nijak detailne nestudoval :) coz je asi diletantske vzhledem k tomu kolik v tom mam penez.

Vim, ze je tu nekdo jako Jan, ktery cetl vsechno mozne a mesice se rozmyslel jestli do Mintosu naskoci... mozna on ti muze fundovane odpovedet :D

Jiste je, ze ano, obcas si to odkupuji a nas (investoru) se na nic neptaji. Ja s tim zadny velky problem nemam, penize se v Mintosu toci a dokud se toci, je u me vsecko OK.
Přesně tak. Ono to odkupování možná na venek zní nepříjemně, ale v praxi to investora skoro vůbec nezasáhne. Půjček je dost a když něco odkoupí, jen se peníze přelijí do jiné půjčky. Na těch odkupech se navíc dá i vydělat - když odkoupí půjčku, z které investorovi zaplatili cashback.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 22 kvě 2018, 16:42

Hmmm...
Narovinu napíšu, že jsem podmínky nečetl. Což je asi stejně diletantské jako v případě blablona. A poněkud ehm trapné (je-li toto vůbec možné použít ve spojitosti s mojí osobou :o) ), jelikož jsem tu o tom docela dlouho psal a od Mintosu se držel dál... Nakonec jsem se zúčastnil refer-a-friend s tím, že si podmínky přečtu později... :o/.
A to že jsou podmínky všeobecné a ještě podmínky konkrétních poskytovatelů či půjček mi do čtení chuti taky nepřidává :o/.

I jsem si říkal, že bych JPT odpověděl, ale pak jsem to nechal plavat.
Popravdě si nejsem jistý, jak smysluplný může být překlad z googlu (ruku na srdce, kolikrát si nejsem ani jist co co ve skutečnosti znamená v českých podmínkách).
Ale myslím, že to někde ošetřené mít budou, přeci jenom, je to dost razantní zásah. Ale ať už je to jak chce, tak to funguje a ani bych se toho kdo ví jak nebál. Nevýhoda je, že to dělá trochu chaos v portfoliu. Podle mých zkušeností enormně vykupuje Banknote, Mozipo, Lendo (i když v posledním CB toto rozhodně neplatí), u kterých to defakto hraničí s likvidací podílu poskytovatele v portfoliu. Takže třeba nakoupíš 100% a za měsíc z toho je 60%, což už je ve složení portfolia docela rozdíl. A pokud se jedná o nějaké unikátnější půjčky, tak je to o to horší. A pokud si pamatuji, tak celkem v poho mi přišlo IuteCredit, Mogo, Sebo, Varks. Více zkušeností nemám...
Na Mintosu jsem šestý měsíc (tý jo, celkem to letí...) a v pohodě. Alespoň po dobu současné ekonomické konjunkce mohu doporučit. Až bude ekonomika ochládat, byl bych opatrnější (chtěl jsem diverzifikovat na burzu, ale k tomu jsem se taky nedokopal... :o/ (a USD mezitím celkem posílil :o/)).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od JPT » 22 kvě 2018, 21:11

Tak asi to neni uplně přesné googlem, ale pořád lepší než bych to dokázal přeložit sám. Myslím, že přímo v podmínkách to neni a k podmínkám půjček se zatim nedostanu.
Já si většinou ty podmínky čtu. Všiml jsem si tam např., že tam mají, že bude Mintos odečítat daně a poplatky podle předpisů Lotyšské republiky z příjmů, které mají být investorovi vyplaceny. Tak jsem se jich ptal, jestli musím pak řešit dvojí zdanění nebo co to znamená, ale vypadá to, že to mají napsané do budoucna a zatím nic nestrhávají.
Sice tam mají, že za nic neručí, ale nenašel jsem tam nic ve stylu Zonky a Jiné částky (že můžou kdykoliv vyplatit co se jim zlíbí.). Jeden poskytovatel půjček na Mintosu krachl nebo přestal vyplácet BuyBack, ale tak že by se tak stalo u všech se snad nestane. Asi to zkusím i když jsem se toho dřív "bál". Ty vysoké úroky mě nějak lákají :-)
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2017, 10:10
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Bubák » 23 kvě 2018, 13:27

JPT píše: ...tam mají, že bude Mintos odečítat daně a poplatky podle předpisů Lotyšské republiky z příjmů, které mají být investorovi vyplaceny. Tak jsem se jich ptal, jestli musím pak řešit dvojí zdanění nebo co to znamená, ale vypadá to, že to mají napsané do budoucna a zatím nic nestrhávají...
Toto je zajímavá část! Pokud tam skutečně mají, že to strhávají, pak by mělo být danění v ČR zbytečné. Finančáku se odkázat na frázi, že se k odvádění zavázal Mintos a jestli to opravdu odvádí nebo ne, to už je problém Mintosu...

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od JPT » 23 kvě 2018, 13:45

JPT píše:
21 kvě 2018, 13:26
Přemýšlím, že bych vyzkoušel Mintos. Pročítal jsem si toto fórum a i podmínky Mintosu (přeložené googlem) a nevím, jestli jsem to přehlédl nebo to tam neni, ale tady píšete, že od investorů si poskytovatelé odkupují sami podíly zpět. To se mi zdá nějaké divné, že si to sami odkoupí (nemyslím buyback) a nemusí mít od investorů souhlas. Aspoň si to mohli dát do podmínek. Nebo je to v podmínkách u každé půjčky ?
Četl jsem podmínky ke smlouvě o půjčce a je tam, že to může odkoupit.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od JPT » 23 kvě 2018, 14:01

Bubák píše:
23 kvě 2018, 13:27
JPT píše: ...tam mají, že bude Mintos odečítat daně a poplatky podle předpisů Lotyšské republiky z příjmů, které mají být investorovi vyplaceny. Tak jsem se jich ptal, jestli musím pak řešit dvojí zdanění nebo co to znamená, ale vypadá to, že to mají napsané do budoucna a zatím nic nestrhávají...
Toto je zajímavá část! Pokud tam skutečně mají, že to strhávají, pak by mělo být danění v ČR zbytečné. Finančáku se odkázat na frázi, že se k odvádění zavázal Mintos a jestli to opravdu odvádí nebo ne, to už je problém Mintosu...
Tak pak by se asi muselo řešit dvojí zdanění, když bys to bral, že už to daní v Lotyšsku ne ? Já myslím, že to bude problém daňového poplatníka, protože se v přiznání vyplňuje i sídlo daňového úřadu v té zemi, kde uplatňuješ tu smlouvu o dvojím zdanění a kolik si tam zaplatil. Asi by se český úřad mohl spojit z tím cizím a zaptat se, jestli to je tak jak to uvádíš. Zkus to teda zjistit, jestli se teda může udělat tak jak to píšeš, ale pochybuju. Aspoň já to teda riskovat nebudu.

V podmínkách je toto:
10.5. The User is aware of and understands that pursuant to the taxation laws and other regulatory enactments applicable to the User taxes must be paid for the income that the User earns in relation to the Claim. Mintos shall deduct taxes, dues, and other mandatory payments pursuant to the laws of the Republic of Latvia from the funds to be disbursed to the User. The User shall be fully responsible for paying all taxes arising from the User’s Claim pursuant to the laws of the Republic of Latvia.
Mě odpověděli toto:
Please be informed that laws of the Republic of Latvia don't say us to take any taxes now.
If it will be mandatory in the future, of course we will do it.
But I can confirm you that at the moment we don't pay taxes for our investors so it is investor's responsibility only.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Gor
Příspěvky: 4
Registrován: 09 kvě 2018, 07:09
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Gor » 24 kvě 2018, 09:53

Aby český FÚ uznal zdanění srážkou, tak je potřeba dodat potvrzení o sražené dani, ve které je uvedeno kdo ji srazil (Mintos Market Place A/S), komu ji odvedl (Identifikace finančáku v Lotyšsku) a samozřejmě kolik a jakou sazbou. Např. já mám účet v Polsku a banka mi takové polsko-anglické potvrzení posílá na začátku roku za právě uplynulý rok.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Mogo - CB

Příspěvek od Jan » 24 kvě 2018, 21:19

Mimochodem, jedete někdo v CB Mogo?
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od moravekj » 24 kvě 2018, 21:44

Dobry vecer,
Hledam odpoved na otazku, jaka mena na mintosu je nejvhodnejsi, kdyz chci rekneme 300tkc nebo vice do ni poslat tak, aby to dlouhodobe, v mesicnich vyberech uroku to delalo co nejvetsi castku. Zatim mi vychazi nejlepe kzt a pak gel. Vysoce urocene pujcky v techto menach jsou hned pryc takze zajem je. Jeste kdyby revolut umel tyto meny drzet, to by byla spicka. Ale to je zatim sen :-( pokud se na to chci divat pohledem co muzu mesicne vybrat z uroku a ne na hodnotu celeho portfolia v czk ma to nejaky vliv na rozhodovani. Propocet si udelam zitra, jenze ted ty kurzy delaji vselijake veci tak netusim jak to predikovat. Takze spise pocitove? Nebo to vse narvat do eur? (Tam mam ted nejvice). Nebo do vsech smyslupnych (vsech) men a tim dosahnout alespon nejakeho vyvazeneho celkoveho kurzu(po prepoctu do czk) jinak utracime doma czk pln eur usd v pomeru 60/20/10/10 na zivotni naklady. Diky za nazor

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 25 kvě 2018, 11:09

moravekj píše:
24 kvě 2018, 21:44
Dobry vecer,
Hledam odpoved na otazku, jaka mena na mintosu je nejvhodnejsi, kdyz chci rekneme 300tkc nebo vice do ni poslat tak, aby to dlouhodobe, v mesicnich vyberech uroku to delalo co nejvetsi castku. Zatim mi vychazi nejlepe kzt a pak gel. Vysoce urocene pujcky v techto menach jsou hned pryc takze zajem je. Jeste kdyby revolut umel tyto meny drzet, to by byla spicka. Ale to je zatim sen :-( pokud se na to chci divat pohledem co muzu mesicne vybrat z uroku a ne na hodnotu celeho portfolia v czk ma to nejaky vliv na rozhodovani. Propocet si udelam zitra, jenze ted ty kurzy delaji vselijake veci tak netusim jak to predikovat. Takze spise pocitove? Nebo to vse narvat do eur? (Tam mam ted nejvice). Nebo do vsech smyslupnych (vsech) men a tim dosahnout alespon nejakeho vyvazeneho celkoveho kurzu(po prepoctu do czk) jinak utracime doma czk pln eur usd v pomeru 60/20/10/10 na zivotni naklady. Diky za nazor
To šílené souvětí +- v první třetině mi moc nedává smysl, ale měl bych pár stručných poznámek:
- predikovat kurzy buď nejde a nebo jde, ale ne moc přesně (ale pokud utrácíte v x-měnách, tak Vás zas kurzy nemusí (alespoň u těchto měn) zajímat)
- ohledně silně emerging měn (KZT, GEL, případně RUB) (a částečně i obyčejných emerging měn (PLN)) tu diskuze už probíhaly, takže odkáži na historii (mám-li ji shrnout, tak mám dojem, že defakto záleželo na vývoji kurzu - někteří na tom (velmi) vydělali, jiní zase (silně) prodělali), mě osobně to neláká
- jedna z posledních diskuzí je zde, jsou tam i odkazy na další historii: https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39&t=175
- pak je potřeba započítat i transakční poplatky, ať už konverze měn, případně bankovní převody (což zvláště u měsíčních výběrů může být znatelné (jedná-li se o 300kkč, pak měsíční úrok bude přinejlepším 1,5%, tedy 4500kč, pokud to bude ve třech měnách, tak to je 1500kč/měna, takže pokud budou někde poplatky vázané na objem nebo úplně fixní...))
- asi jsem na něco zapomněl, takže případně doplním
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 25 kvě 2018, 11:15

Po predchozich pokusech s GEL bych nyni sel na jistotu a volil pouze investice EUR. Mozna to vypada oproti nekterym exotickym menam nudne, ale v tom je prave ta vyhoda.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 25 kvě 2018, 11:18

moravekj píše:
24 kvě 2018, 21:44
Dobry vecer,
Hledam odpoved na otazku, jaka mena na mintosu je nejvhodnejsi, kdyz chci rekneme 300tkc nebo vice do ni poslat tak, aby to dlouhodobe, v mesicnich vyberech uroku to delalo co nejvetsi castku. Zatim mi vychazi nejlepe kzt a pak gel. Vysoce urocene pujcky v techto menach jsou hned pryc takze zajem je. Jeste kdyby revolut umel tyto meny drzet, to by byla spicka. Ale to je zatim sen :-( pokud se na to chci divat pohledem co muzu mesicne vybrat z uroku a ne na hodnotu celeho portfolia v czk ma to nejaky vliv na rozhodovani. Propocet si udelam zitra, jenze ted ty kurzy delaji vselijake veci tak netusim jak to predikovat. Takze spise pocitove? Nebo to vse narvat do eur? (Tam mam ted nejvice). Nebo do vsech smyslupnych (vsech) men a tim dosahnout alespon nejakeho vyvazeneho celkoveho kurzu(po prepoctu do czk) jinak utracime doma czk pln eur usd v pomeru 60/20/10/10 na zivotni naklady. Diky za nazor
pokud KZT nebo GEL, tak by asi nebylo uplne vyhodne ony mesicni vybery. Kdyz uz sem... tak to nechat nabalovat tech 17/18% udela svoje..., vse reinvestovat, nic nevybirat driv nez v dobe X :) Ty prevodove poplatky ukrajuji zisk.. a cim driv budes vybirat... tim... no udelej si propocty :D

Osobne mam vetsinu EUR
GEL a RUB v mnozstvi ktere muzu ztratit a pohoda.. GEL mam uz pres rok a mam tam 17.41% (pujde to spis nahoru protoze uz nebudu nabirat GEL od ID Finance 17 a necham jenom BIG 17.5 a Cream 18).
v KZT uz mam vic a tam to beru serioznej.. nepocitam ze bych to vybiral driv nez za rok a pul, pokud budu potrebovat vybery, tak eura..

co se tyka jinych men - PLN, SEK apod... nevidim zadnou pridanou hodnotu v tom neco mit, nabidka pujcek je mala, a to co je, neni atraktivni nebo stejne spolecnosti za stejny urok pujcuji i EUR pujcky (aasa SEK/EUR, creditstar PLN/EUR, atd..)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Amortization Method

Příspěvek od Jan » 25 kvě 2018, 11:31

Jak se stavíte k amortizacím?
Tak nějak defakto beru jen Full půjčky.
Je to spíš pocitově než racionálně. Racionálně tam pár výhod je (rychlejší uvolnění prostředků => možnost diverzifikace), ale jestli za to stojí si takto limitovat nabídku půjček, to nevím. Co Vy?
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 25 kvě 2018, 11:50

Já amortizace neřeším, mám v autoinvestu zaškrtlé všechny druhy amortizací. Jen si volím Loan status - Current.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od moravekj » 25 kvě 2018, 11:56

Diky za reakce.
Prijde mi ted nejlepsi, rozdelit investice do men ktere primo utracim v pomeru v jakem je utracim, nechat to urocit, vybirat na revolut uroky (bez poplatku za prevod a konverzi(nechat je v cizi mene)) a tam je utracet. Usd pln eur (czk?)

A zkusim spekulovat na kzt. V mensi mire.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Banknote - výkupy + status

Příspěvek od LuckyLuke » 25 kvě 2018, 11:58

Měl jsem v rámci diverzifikace i tohoto poskytovatele půjček. Během posledních 2 týdnů mi autoinvest nic nepřikoupil (měl jsem cca 10% portfolia u Banknote, půjčky 14%, do 12M). Výkup jejich půjček byl až překvapivý - 5,5% mého portfolia (cca 55% půjček) / 1 měsíc. Podíval jsem se na moje investice u Banknote a splácení nemají vůbec dobré.

Jen 21,5% má Current ! Na vybudování dlouhodobého portfolia se mi to nezdá jako dobrá společnost. Nyní nemají žádnou půjčku Current za 14%. Ani jedna z 217 půjček za 14% není řádně splácena.
Banknote 25.5.2018.jpg
Banknote 25.5.2018.jpg (66.98 KiB) Zobrazeno 5191 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů