Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvekod Bubák » 09 bře 2018, 10:46

Zkusím nahodit trošku odlišnou notu...

Plánuju větší dovolenou v EURové zemi a ideálně bych to platil kartou EURy z Mintosu (ať pořád neplatím za konverze) - jaké máte zkušenosti? Nějaký Revolut nebo podobnou službu? Zatím mi vychází nejlíp převést SEPA převodem do Airbank na EURový účet (příchozí SEPA = 25 Kč), ke kterému si udělám za 100 Kč platební kartu. Není nějaká lepší cesta? Pálí mě ten poplatek za SEPA, ideálěn bych chtěl dobíjet dle potřeby (třeba každý den podle aktuální útraty)... Nechci převést zbytečně velký balík, které nevyužiju, bude mi zahálet a jeho následné vrácení zpět na Mintos bude zase stát poplatky...
Naposledy upravil(a) Bubák dne 09 bře 2018, 11:18, celkem upraveno 1 x.

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 09 bře 2018, 10:47

to LuckyLuke:
A co se dělo do toho prosince, že jsi nevykazoval zisky? Měnové kurzy?

top Saraph:
Aha. Já se spíš točím okolo půjček, které se na mě kolikrát nedostanou ani v rámci AI a na "volný trh" jen výjimečně. Takže tam to takhle posuzovat nejde...

to vyvar z ovaru:
Aha - 5 let. Hm...
BTW - někde na idnesu na mě vykouknul titulek, že za 10 let bude BTC na 100USD. Ani jsem to nerozklikával. Kolikrát nejsou relevantní predikce na pár let dopředu, natožpak na 10Y a pro BTC :o/.
No, nevím, zvlášť vůči USD. Ekonomika v ČR se (pokud se nepletu) potlouká okolo svého potenciálu, takže extra vyšší růst už není moc pravděpodobný. Ale během 5Y se toho může stát...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

vyvar z ovaru
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vyvar z ovaru » 09 bře 2018, 10:58

Bubak: zrovna nedavno jsem nad timhle taky premyslel a varianta, kterou popisujes, mi prisla asi nejschudnejsi. Eurovy ucet v Airbank mam, o kartu si pozadam, doufam, ze pri platbe v zahranici uz pak zadny poplatek neni. Vidim to tak, ze si tam poslu nejaky hruby obnos na predpokladane vydaje a po navratu to zase vratim na Mintos, takze poplatek 2x25 Kc uplne v pohode.

Jan: o tech 100 dolarech jsem cetl, je to mozny, jen doufam, ze nez to na tuhle sumu padne, tak to vyleze nad moji nakupku :lol:
LuckyLuke na tom byl jak ja, nakupovali jsme euro za vic jak 27 Kc, takze posilovani koruny negovalo zisky v korune. Za 2017 jsem mel na Mintosu zisk neco pres 1 000 euro, v korunach to byly 3 tisice.

moravekj
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moravekj » 09 bře 2018, 17:54

Bubák píše:Zkusím nahodit trošku odlišnou notu...

Plánuju větší dovolenou v EURové zemi a ideálně bych to platil kartou EURy z Mintosu (ať pořád neplatím za konverze) - jaké máte zkušenosti? Nějaký Revolut nebo podobnou službu? Zatím mi vychází nejlíp převést SEPA převodem do Airbank na EURový účet (příchozí SEPA = 25 Kč), ke kterému si udělám za 100 Kč platební kartu. Není nějaká lepší cesta? Pálí mě ten poplatek za SEPA, ideálěn bych chtěl dobíjet dle potřeby (třeba každý den podle aktuální útraty)... Nechci převést zbytečně velký balík, které nevyužiju, bude mi zahálet a jeho následné vrácení zpět na Mintos bude zase stát poplatky...

zdravim
ja mam kartu od revolutu, ted ji davaji navic uplne gratis. a prevadim si cast eur z uroku na revolut - prevod trva par hodin - a utracim je kartou revolut, jak v cz tak hlavne v cizine. vcetne vyberu i v jinych menach nez v eur. jinak na vybery mimo cz jeste pouzivam equa kartu k czk uctu. cele to reseni je fee free a eur se z revolutu utraci dle aktualni potreby i do jinych men, takze na kurzu muzu tratit nebo i vydelat. podle vyvoje kurzu, ale nefiksuji to na jeden prevod. ted jsem dokonce neco poslal i zpet na mintos. vse fee free.

mam v planu doinvestovat do mintosu tolik penez, aby mesicni urok byl alespon 15 tisic a mohl s tim platit veskere kavy a obedy pri beznem placeni. a nakupy atd.

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bubák » 09 bře 2018, 20:09

Kartu od Revolutu mám už asi 1,5 roku v šuplíku, nějak jsem pro ni tehdy nenašel využití... díky za tip - prozkoumám, co se od té doby změnilo a co obnáší napojení na Mintos :)

Těch 15 tis. CZK měsíčně je hezká představa... Při výnosu 1 % p.m. a 15% zdanění to vychází na potřebný kapitál 1 765 000,- Kč - tak tolik nemám a ani nevím, kolik bych musel mít, abych takový balík dal na P2P :) Přecijen akcie (lépe spíš akciový index) se při problému dřív či později vrátí na svou hodnotu, u P2P se bojím, že je to "all in"...

MrBurns
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MrBurns » 10 bře 2018, 07:58

kari píše:Drtivá většina informací je z http://www.businessinfo.cz/

Dělal jsem si podobnou tabulku se stejnými informacemi, jen inflaci mám navíc hodnocenou i slovně dle průběhu posledních let, tak jí přikládám. Data jsou z tradingeconomics.com.

Obrázek

MrBurns
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MrBurns » 10 bře 2018, 08:08

vyvar z ovaru píše:Jan: predpokladaji nadale vyrazny posilovani koruny, tech 16 a 20 Kc bylo v horizontu 5 let. Byl to takovy clanek o investicich, kde se vyjadrilo asi 15 lidi, do ceho by investovali, proc atd.

Osobně si nemyslím, že koruna bude nadále posilovat výrazně. Teď byla inflace pod očekáváním i cílem ČNB, takže je dost možné, že sazby se letos budou zvyšovat už jen jednou. Navíc zpřísňovat měnovou politiku bude i ECB. Koruna posilovat může, ale nebude to už taková jízda jako od konce intervencí do února.

moravekj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moravekj » 10 bře 2018, 11:02

Bubák píše:Kartu od Revolutu mám už asi 1,5 roku v šuplíku, nějak jsem pro ni tehdy nenašel využití... díky za tip - prozkoumám, co se od té doby změnilo a co obnáší napojení na Mintos :)

Těch 15 tis. CZK měsíčně je hezká představa... Při výnosu 1 % p.m. a 15% zdanění to vychází na potřebný kapitál 1 765 000,- Kč - tak tolik nemám a ani nevím, kolik bych musel mít, abych takový balík dal na P2P :) Přecijen akcie (lépe spíš akciový index) se při problému dřív či později vrátí na svou hodnotu, u P2P se bojím, že je to "all in"...

Souhlasim ze je to allin. Snazim se to omezovat delkou pujcek na max 18m. Samozrejmne ze krach mintosu nebo poskytovatele to nevyresim.
Akciovy index no to se zatim snazim naucit. Sleduji zatim treba SCHB a ten se mi zda docela zajimavy z ETF.
Testuji mintos zatim s par tisice E a zaroven uz asi nejvetsi posilovani czk vuci eur mame za sebou a nakup nekde kolem 25.5 uz mi prijde pro investice 2018 na mintosu ok. Zatim to s temi par tisice e funguje a predpokladam ze kdyz to vse jen znasobim muze to fungovat stejne jen s vetsimi celkovymi cisly.

Jinak diky za reakci.

kari
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kari » 10 bře 2018, 13:22

moravekj píše:
Bubák píše:Kartu od Revolutu mám už asi 1,5 roku v šuplíku, nějak jsem pro ni tehdy nenašel využití... díky za tip - prozkoumám, co se od té doby změnilo a co obnáší napojení na Mintos :)

Souhlasim ze je to allin. Snazim se to omezovat delkou pujcek na max 18m. Samozrejmne ze krach mintosu nebo poskytovatele to nevyresim.
Akciovy index no to se zatim snazim naucit. Sleduji zatim treba SCHB a ten se mi zda docela zajimavy z ETF.
Testuji mintos zatim s par tisice E a zaroven uz asi nejvetsi posilovani czk vuci eur mame za sebou a nakup nekde kolem 25.5 uz mi prijde pro investice 2018 na mintosu ok. Zatim to s temi par tisice e funguje a predpokladam ze kdyz to vse jen znasobim muze to fungovat stejne jen s vetsimi celkovymi cisly.

Jinak diky za reakci.

Můžete mi vysvětlit proč investujete na Mintosu s výnosností 12-13% když to berete jako all in investici? To bych ty peníze radši vzal dal je na červenou a buď mám během pár sekund double a nebo nic a mám po starostech.

moravekj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moravekj » 10 bře 2018, 14:31

kari píše:
moravekj píše:

Jinak diky za reakci.

Můžete mi vysvětlit proč investujete na Mintosu s výnosností 12-13% když to berete jako all in investici? To bych ty peníze radši vzal dal je na červenou a buď mám během pár sekund double a nebo nic a mám po starostech.

Tento Allin bych osobne spise vysvetloval tim, ze na rozdil od napriklad akcii(etf) kde ikdyz vznikne pokles, mam sanci cast (sice mensi) dostat zpet rychle, tak pokud umre mintos nemusim (dlouho) dostat nic.

Investici do p2p bych osobne s ruletou nesrovnaval.

V mem pripade mne to nema uplne nejak zivit, je to spise v rovine zabavy. Ale hazard neni takova zabava.

Dostavame se do urovne ktera je mimo toto vlakno a rozhodne to tady nechci nejak zaspamovavat.

H.

kari
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kari » 10 bře 2018, 15:24

moravekj píše:
kari píše:
moravekj píše:

Jinak diky za reakci.

Tento Allin bych osobne spise vysvetloval tim, ze na rozdil od napriklad akcii(etf) kde ikdyz vznikne pokles, mam sanci cast (sice mensi) dostat zpet rychle, tak pokud umre mintos nemusim (dlouho) dostat nic.

Investici do p2p bych osobne s ruletou nesrovnaval.

V mem pripade mne to nema uplne nejak zivit, je to spise v rovine zabavy. Ale hazard neni takova zabava.

Dostavame se do urovne ktera je mimo toto vlakno a rozhodne to tady nechci nejak zaspamovavat.

H.

Možná to úplně nesouvisí s Mintosem, ale rozhodně obecně s investováním. Tak kdyžtak ať to admini přesunou. Ale já třeba akciovým indexuů (etf) z dlouhodobého hlediska taky absolutně věřím, aby skončili indexy, akcie, tak si myslím, že by asi musel nastat konec světa. V případě Mintosu si nemyslím, že samotný Mintos v případě krize skončí. Skončí asi někteří poskytovatelé půjček nedostaneme peníze z části půjček, ale doufám že se to obecně znova postaví na nohy něco jako akcie...

Proč jsem nahodil zrovna třeba ruletu, tak možná je to tím, že se živím pokerem a slovíčko all in vnímám trochu jinak. Beru to tak, že dám někam peníze, moc tomu z dlouhodobého hlediska nevěřím a buď prostě vydělám ranec, nebo o vše přijdu. Proto bych s tímhle přístupem hledal vyšší zisky než 12% na Mintosu. (V mým případě jsem třeba takto nakoupil kryptoměny)

Takže to mělo být spíše na zamyšlení ohledně rizika a výnosnosti :)

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 10 bře 2018, 17:39

Již 2. den nemohu investovat do MOGO půjček nad 60M. Není nic.

Edit : Dnes mi někdo vykoupil na SM všechny půjčky od Moga 71M+, 12% s discountem 3%. Ty kolem 60M nechtěl.

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 12 bře 2018, 13:27

Vzhledem k jedné diskuzi tady mě napadlo - jak jste na tom u Mintosu s delikvencí?

Já jsem to nijak do detailu nestudoval, ale nehledě na rozložení portfolia, které se celkem dost mění, tak co se týče objemu prostředků, budu na tom podobně, jako tu postoval Bubák, tedy cca 1/3 objemu prostředků je delayed.
A skoro mi přijde, že nezanedbatelná část jsou "cinklé" půjčky - již jsem to tu někde psal, u mě to byla Mozipa z Dánska koupená na PM, pokud se nepletu tak cca 1Y, 14,1%, několik včas splacených splátek, a od chvíle nákupu bez jakékoliv snahy splácet...
Detailní přehled bohužel už nemám, nestíhám :o/
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 12 bře 2018, 19:14

Myslíte si, že MOGO nahodí ještě nějaké půjčky nad 60M ??? Už několik dní nebylo nic. Mám zbytečně volný kapitál. Potřebuji ho zainvestovat na bonus 5%. Příští akce se spíše již nezúčastním. Je to časově dost náročné.

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 12 bře 2018, 22:00

LuckyLuke píše:Myslíte si, že MOGO nahodí ještě nějaké půjčky nad 60M ??? Už několik dní nebylo nic. Mám zbytečně volný kapitál. Potřebuji ho zainvestovat na bonus 5%. Příští akce se spíše již nezúčastním. Je to časově dost náročné.

Poptávka je teď velká. Raději kupuji, co je se slevou na sekundárním trhu. Už nám navíc zbývá jen pár dní do „konce“ cashbacku Moga. Třeba to zase prodlouží, ale to už by mi připadalo docela trapné.

Azalis
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Kazachstán

Příspěvekod Azalis » 13 bře 2018, 07:38

Dobrý den

Půjčky v Kazachstánu taky skončily, tak jako půjčky v Rusku v Rublech, kde dlouhodobě není nic v nabídce?
Mám pocit, že kam vlezu, tam to končí? :-)

Děkuji za informace.

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Re: Kazachstán

Příspěvekod zbynhu » 13 bře 2018, 08:16

Azalis píše:Dobrý den

Půjčky v Kazachstánu taky skončily, tak jako půjčky v Rusku v Rublech, kde dlouhodobě není nic v nabídce?
Mám pocit, že kam vlezu, tam to končí? :-)

Děkuji za informace.

Dobrý den,

dle denního výpisu s přehledem na tržiště umístěných nových půjček bylo v Tenge zalistováno za:
11.3.2018 > 894 tisíc
10.3.2018 > 533 tisíc
9.3.2018 > cca 1 mil.
8.3.2018 > 816 tis.

atd.

Takže aktuálně je zřejmě poptávka vyšší než nabídka (podobně jako v CZK) a vše vykoupí AI investorů, kteří mají volné prostředky ve vyšších částkách. Ale k zalistování dochází pravidelně.

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zbynhu » 13 bře 2018, 08:19

Saraph píše:Třeba to zase prodlouží, ale to už by mi připadalo docela trapné.

Pokud mají ty kampaně dávat alespoň nějaký smysl, tak bych už prodloužení nečekal. Přeci jen - pokud v Mogu přemýšlí - tak těchto dvou měsíců využili k financování maxima, co potřebovali. Tomu by odpovídalo i ubývání nově zalistovaných půjček.

moravekj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moravekj » 13 bře 2018, 14:41

Dobrý den, Jan!

GetBucks je poslední poskytoval půjček, který nabízí vrácení části investovaných peněz zpět (dále jen „cashback“) za investice do dlouhodobých půjček. Nyní můžete vydělat cashback bonus až 4 % za investice do půjček od GetBucks se splatností jeden rok a déle. Můžete dostat cashback:
• 1 % za investice do půjček od GetBucks s dobou splatnosti od 12 do 23 měsíců
• 2 % za investice do půjček od GetBucks s dobou splatnosti od 24 do 35 měsíců
• 3 % za investice do půjček od GetBucks s dobou splatnosti od 36 do 47 měsíců
• 4 % za investice do půjček od GetBucks s dobou splatnosti od 48 měsíců a déle
Tato nabídka platí pouze po omezenou dobu. GetBucks cashback kampaně se můžete účastnit do 13.04.2018. Společnost nabízí možnost investovat do půjček poskytnutých v Polsku, Botswaně, Keni a Zambii.

Pokud chcete dostat cashback za Vaši investici, musíte se zapsat do kampaně před provedením investice. Pouze investice na Mintos primárním trhu jsou oprávněny ke cashback bonusu.

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 13 bře 2018, 14:44

zbynhu píše:
Saraph píše:Třeba to zase prodlouží, ale to už by mi připadalo docela trapné.

Pokud mají ty kampaně dávat alespoň nějaký smysl, tak bych už prodloužení nečekal. Přeci jen - pokud v Mogu přemýšlí - tak těchto dvou měsíců využili k financování maxima, co potřebovali. Tomu by odpovídalo i ubývání nově zalistovaných půjček.

Otázka je, jestli CB akce iniciuje (nebo platí) poskytovatel nebo Mintos, potažmo co je hlavním cílem.
BTW - právě přišel mail s oznámením CB akce GetBucks
Mám zkušenosti s:

Zpět na „Mintos“