Budoucnost 14% půjček s garancí odkoupení na Mintosu

.
web: www.mintos.com

Jak to bude vypadat s 14% půjčkami s garancí odkoupení v nadcházejících týdnech/měsících?

Stanou se novým standardem (pápá Mogo)
3
9%
Sem tam se objeví, ale Mogo nadále zůstane lídrem v pojištěných půjčkách
8
24%
Objeví se vyjímečně
8
24%
Přestanou se objevovat
14
42%

Celkem hlasů: 33

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost 14% půjček s garancí odkoupení na Mintosu

Příspěvekod Saraph » 05 srp 2016, 19:58

Chtěl bych tady slyšet vaše názory na to, jak to s nimi bude vypadat. Také mi prosím hoďte nějaký ten hlas do ankety. 8-)

sollar
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost 14% půjček s garancí odkoupení na Mintosu

Příspěvekod sollar » 06 srp 2016, 00:47

Já se na to dívám asi tak.... Jsou to např. společnosti(Mogo,Lendo,Banknote a Aforti), které si od nás půjčují peníze za 11.5 -14%+provize pro Mintos .
Teď záleží, jak umí společnosti nakládat s cizím kapitálem a jakou mají čistou marži(po defaultu).
Jak jsou firmy ziskové nebo jestli pořád tvoří ztrátu. I ztrátová firma dokáže dát 14% i více procent.

Myslím si ,že firmy(Lendo,Aforti) nabízejí 14% ,protože by se k P2P kapitálu jinak (přes Mogo) nedostaly.
Lepší bude diverzifikovat portfólio mezi více společností ,ale má to jeden háček... Většina firem na Mintosu je z pobaltských republik,a to taky není dobré. Lendo je z Gruzie a tam hodně čuchá RUS https://cs.wikipedia.org/wiki/Gruzie .Aforti má jen 6 zaměstnanců a doufám,že nezmizí za kopečky. :|

Lendo teprve začíná ,ale libí se mi,že to jsou krátkodobé úvěry na 7 až 24 měsíců.Úrok 10-14% ,poslední byl 14%.
Aforti z Polska má 0,8 milionů v půjčkách a délku úvěru 3 až 12 měsíců.Úrok 10-14% ,poslední byl 14%.
Mogo má zaběhlý systém a v půjčkách 120 milionů.Délka úvěru může být 3 až 72 měsíců.Úrok 10-15% a aktuálně 13.5%.
Vzniklá konkurence, která není ještě tak velká, aby mohla její postavení na Mintosu ohrozit,není pro Mogo hrozbou.

Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 06 srp 2016, 11:34

Ono asi záleží co přesně myslíš slovem budoucnost. Já si myslím, že se tu a tam něco objeví, ale v dlouhodobém horizontu půjdou ty úroky na Mintosu ale i ostatních platformách pomalu ale jistě dolů.
O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 06 srp 2016, 12:09

Joshua píše:Ono asi záleží co přesně myslíš slovem budoucnost. Já si myslím, že se tu a tam něco objeví, ale v dlouhodobém horizontu půjdou ty úroky na Mintosu ale i ostatních platformách pomalu ale jistě dolů.

Že v dlouhodobém horizontu půjdou dolů, s tím bych asi souhlasil. Tady jsem myslel spíše tak měsíc až půl roku.

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 10 srp 2016, 06:50

Tak nám na Mintos vstoupil další poskytovatel půjček, který slibuje 14 % s garancí odkoupení. Jmenuje se Creditstar a jeho půjčky mají mít dobu trvání od 5 dní (to jako vážně?) do 3 měsíců.

Zde je znění celého mailu:

We are pleased to announce that starting today Creditstar Group has joined the Mintos marketplace. Creditstar offers unsecured consumer loans in eight European countries and is kicking off its cooperation with Mintos by adding loans granted in Poland to the marketplace.

The average loan amount that Creditstar will place on the Mintos platform will range from EUR 20 to EUR 700, with a repayment period from 5 days to 3 months. The average net annual return to investors is expected to be up to 14%. Creditstar will offer a buyback guarantee to loans that are delinquent for more than 60 days. In order to retain its “skin in the game”, Creditstar will keep at least 15% of each loan put on the Mintos marketplace on its balance sheet.

Creditstar is a non-bank lender with a wide representation throughout Europe. It currently serves in eight countries: Estonia, Lithuania, Poland, the Czech Republic, Finland, Sweden, Spain and the United Kingdom, where it has a Financial Conduct Authority (FCA) license. Creditstar is headquartered in Tallinn, Estonia from where it organizes support functions for the group’s subsidiaries.

Creditstar has more than 100 000 active customers. The typical Creditstar client is an active, young male, aged between 18-32 years old, and living in a small town. Nearly half- 45% - of the granted loans are up to EUR 500. The aggregate loan portfolio of the group as of March 31, 2016 was EUR 34 million. Creditstar has been profitable each year since its inception in 2006. Last year, it generated EUR 1.3 million in net profits.

Approximately 70% of applications are denied due to not meeting Creditstar’s credit policy. Historically, the share of overdue loans has been below 10%. Debt collection companies are involved for the recovery of non-performing loans. Creditstar data shows that, to date, the share of charged off loans has been below one percent.

Creditstar is continuously expanding its operations by adding new and innovative products like credit cards through VISA Virtual Cards and prepaid VISA physical Cards to its product portfolio.

We are truly pleased that Creditstar has joined the Mintos marketplace, giving our investors an even bigger opportunity to diversify their investments. Currently the Mintos marketplace offers investors loans granted in the Czech Republic, Georgia, Estonia, Latvia, Lithuania and Poland.

Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 10 srp 2016, 08:50

Těch 5 dní je hodně úsměvný údaj. Normální člověk by dřív týden jedl špagety s kečupem. V době P2P lendingu tu půjčku někdo musí sjednat, umístit na online tržiště a následně si ji rozdělí 100 lidí z nichž každý dostává část úroku. Holt jiná doba :).

Ale abych nebyl úplně OT, vítám každého poskytovatele krátkodobých půjček. Těch nebude nikdy dost a zvlášť na Mintosu.

Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 11 srp 2016, 13:13

Mogo spustilo půjčky bez garance. Výnos je až 15,7%. Vzhledem k tomu, že tato hodnota je asi jen o 2% výš, než za půjčky s garancí tak neočekávám velký zájem investorů. Říkám si však, že by se v blízké budoucnosti mohl výnos z půjček s garancí snižovat.

Asi se i tak dá narazit na poměrně zajímavé kousky se zajímavým LTV, ale kdo by to kvůli 2% navíc riskoval...

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 13 srp 2016, 14:43

Joshua píše:Mogo spustilo půjčky bez garance. Výnos je až 15,7%. Vzhledem k tomu, že tato hodnota je asi jen o 2% výš, než za půjčky s garancí tak neočekávám velký zájem investorů. Říkám si však, že by se v blízké budoucnosti mohl výnos z půjček s garancí snižovat.

Asi se i tak dá narazit na poměrně zajímavé kousky se zajímavým LTV, ale kdo by to kvůli 2% navíc riskoval...

Do jaké míry by se nakoupení takových půjček dalo chápat jako diversifikace?

Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 14 srp 2016, 09:39

Tím, že hodně z nás vlastní většinu úvěrového portfolia na Mintosu od Mogo s garancí, bych to moc neviděl jako diverzifikaci. Jsou to jen rizikovější půjčky od stejné společnosti.

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 05 říj 2016, 09:40

Teď jsem si vzpomněl, jak jsem tady kdysi vyhlížel takový luxus jako 14% půjčky s garancí odkoupení. :lol:

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 16 úno 2017, 08:20

Proč se omezovat na 14 %, když můžeš mít 16... :o

16.png
16.png (37.75 KiB) Zobrazeno 1623 x

sollar
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sollar » 16 úno 2017, 08:41

Už těch 16% investuji ;) (jen měsíční),ale uvítal bych automatickou konverzi měn ,takhle musím pořád převádět na lari ručně.

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8

Příspěvekod kolibrik » 16 úno 2017, 09:07

Nevim, zda za to riziko ty 2% stoji.
Zde vyvoj za posledni rok: http://www.xe.com/currencycharts/?from= ... EL&view=1Y
Je tam pokles o vice nez 20%.To je v pohode. Ve svetle toho jak se zde usilovne resi ukonceni intervenci mi to prijde docela zajimave. Samozrejme to muze byt anomalie...

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 16 úno 2017, 12:55

kolibrik píše:Nevim, zda za to riziko ty 2% stoji.
Zde vyvoj za posledni rok: http://www.xe.com/currencycharts/?from= ... EL&view=1Y
Je tam pokles o vice nez 20%.To je v pohode. Ve svetle toho jak se zde usilovne resi ukonceni intervenci mi to prijde docela zajimave. Samozrejme to muze byt anomalie...

Právě no. Předpokládám, že nejvíce ukončení intervence zasáhne právě měnový pár EURCZK. Já do téhle měny stejně zkonvertoval asi jen €50, takže je to vesměs docela fuk. Uvidíme, jestli se tyhle půjčky budou objevovat i dál.

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8

Příspěvekod kolibrik » 16 úno 2017, 13:41

Tak to samozrejme souhlas, takove oziveni portfolia nema cenu nijak resit.

sollar
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sollar » 16 úno 2017, 20:00

kolibrik píše:Nevim, zda za to riziko ty 2% stoji.

U mě je prioritní měnou EURO a CZK. V těchto měnách mohu uskutečnit i spotřebu. Ona koruna bude pořád provázaná s eurem. Jak se bude dařit Německu a ostatním západním státům, tak i naší měně,jestli si to tady nějak nepokazíme. Ostatní měny jsou nejen investice do P2P,ale i měnová spekulace. Do lari budu investovat minimální částku k celkovému p2p portfoliu a jen měsíční 16%. Mám nastavený autoinvest a uvidím ,jak bude investice životaschopná.

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 26 úno 2017, 16:33

Jsem u Mintosu zítra přesně 2 týdny, 13.2.2017 jsem provedl investici do 12 půjček na 14% s BB garancí v eurech. Investici do 1 půjčky ode mě vykoupili. Mám tedy jen 11 půjček na 14%. Mám aktivní autoinvest a za 14 dní tu nebyla ani 1 půjčka v eurech nad 13%. Provedl jsem ručně několik investic v eurech do 12% půjček s BB garancí, každý den je jich několik. Nyní volím co nejkratší dobu (strop 40 měsíců).

Zítra zkusím první investice do Gruzie s 1 měsíční splatností.

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 05 bře 2017, 18:53

http://p2pindependentforum.com/thread/8 ... ought-back

- tady se píše, že možná už tyto půjčky nebudou, budeme se muset spokojit s 10-12%

Zpět na „Mintos“