Poskytovatelé půjček na Mintosu


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 led 2018, 16:12

Byl to spesl mail:

We are pleased to announce a new loan originator has joined our marketplace. Sebo offers loans for investment in a new geography - Moldova, with returns up to 13% per year. The company issues consumer loans with repayment terms from one week up to 36 months, and will list these loans on Mintos in euro (EUR).
Sebo has already shown itself to be a serious competitor in the alternative finance lending market in Moldova. The company was established in January 2017, and in just a few months it is one of the top microfinance institutions operating in Moldova that offers both short-term and long-term loans in cash.
Sebo prefers to take a personal approach when distributing loans. Instead of having services online, Sebo loans are given through their experienced sales agents and through the many branches in the largest cities in Moldova - Chisinau, Balti, Edinet, Anenii Noi, Ceadir Lunga and Drochia.
The microfinance sector in Moldova accounts for about 2% of GDP. The industry is mostly used by different social groups throughout the country and is especially relied upon in rural areas.
Moldova-issued loans from Sebo range from EUR 15 to 340. The repayment period varies from 7 days to 36 months. The net annual return is up to 13%, and all Sebo loans are secured with a buyback guarantee. The buyback of Sebo Moldova loans will be executed by its parent company, Dindin Holdings Ltd. Sebo Moldova and Dindin Spain both belong to the same group. Sebo will keep 10% of each loan placed on Mintos on its balance sheet, to maintain its skin in the game.
“Our aim at Mintos is to be a global marketplace for loans and to provide our investors with abundant opportunities for diversification, and Sebo joining the marketplace is a perfect fit. Now investors have a new geography to invest in and even more chances for diversification. Moldova is a fast-growing market, and we are pleased to offer our investors this opportunity,” says Martins Sulte, CEO and co-founder of Mintos.
Sebo has a rapidly growing loan portfolio. The company has issued more than 37 thousand loans, and as of December 2017, had a loan portfolio of EUR 2.2 million. Sebo has immediate plans for expansion and expects the number of employees to increase from 80 to 100 in 2018. Find out more about the company in this presentation.
To obtain exposure to Sebo loans, investors will be able to invest in loans issued by Mintos OU to Sebo, where repayments depend on the borrower’s payments. Each loan issued by Mintos OU to Sebo will be pegged to a respective loan issued by Sebo to the final borrower. Mintos OU is a Mintos group company. A detailed description of the new structure is available in the Mintos OU loan agreement and assignment agreement.
Diversify your portfolio by investing in Sebo’s loans from Moldova! If you use Auto Invest, be sure to adjust your settings to include Moldova-issued loans from Sebo.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 17 led 2018, 17:13

eNaia píše:
Jan píše:
vyvar z ovaru píše:Byl to spesl mail:

We are pleased ...
Tak buď mi vůbec nepřišel, nebo jsem ho nějak minul :o/.

...a s tím osobním přístupem mi to přijde, že místo aby Ti posílali upomínky, tak pošlou vymahače 8).
Nene, to je "when distributing loans", ne "when collecting loans" ;-)

Nehlede na to, osobni pristup misto upominky by byl na tyhle vysky dluhu extremne drahy :-)

Ten mail mi prisel taky.

Nejake zkusenosti s Dindinem? Ja zadne...
Dobrý :o).
No, fakt to bylo to první, co mě napadlo. A spíš podle zkušeností z Balkánu, než že bych až tak řešil nuance překladu :o).
Myslel jsem to z legrace, byť tam byl i fous vážnosti, prostě lichva, tam se to moc jemně neřeší, a zvlášť na Balkáně...

A ad Dindin - podle té root tabulky je hodnocení nic moc, a teď na SM někdo hromadně prodával těsně před splatností a pak i celkem dost půjček po splatnosti. Ale objektivní info nemám. Já sám se nízkých ratingů obávám (vysokých teda taky, jen o trochu méně... :o/ )
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od eNaia » 17 led 2018, 17:22

Jan píše: Dobrý :o).
No, fakt to bylo to první, co mě napadlo. A spíš podle zkušeností z Balkánu, než že bych až tak řešil nuance překladu :o).
Myslel jsem to z legrace, byť tam byl i fous vážnosti, prostě lichva, tam se to moc jemně neřeší, a zvlášť na Balkáně...

A ad Dindin - podle té root tabulky je hodnocení nic moc, a teď na SM někdo hromadně prodával těsně před splatností a pak i celkem dost půjček po splatnosti. Ale objektivní info nemám. Já sám se nízkých ratingů obávám (vysokých teda taky, jen o trochu méně... :o/ )

Obavam se, ze Balkan je blize nez si myslime :-D

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Finlord » 28 led 2018, 12:32

Dobrý den, podívali jsme se na poskytovatele půjček Sebo a IuteCredit Group: https://finlord.cz/2018/01/p2p-mintos-r ... ankovek-3/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Azalis
Příspěvky: 8
Registrován: 11 říj 2017, 20:14
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Azalis » 31 led 2018, 19:16

Nejde na Mintosu nastavit filtr = "black list" pro poskytovatele půjček, u kterých nechceme investovat? Ještě ty společnosti neznám a proklikávat se do detailů poskytovatele je dost pracné. Zkoušel jsem projít všechny poskytovatele a to je taky na dlouho. Při svém seznamování s prostředím sem tam narazím na společnost, od které je lepší se držet dál a bylo by fajn, kdyby šla vyřadit z nabídky pomocí nějakého filtru nebo nastavení.
Děkuji

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 31 led 2018, 19:19

Azalis píše:Nejde na Mintosu nastavit filtr = "black list" pro poskytovatele půjček, u kterých nechceme investovat? Ještě ty společnosti neznám a proklikávat se do detailů poskytovatele je dost pracné. Zkoušel jsem projít všechny poskytovatele a to je taky na dlouho. Při svém seznamování s prostředím sem tam narazím na společnost, od které je lepší se držet dál a bylo by fajn, kdyby šla vyřadit z nabídky pomocí nějakého filtru nebo nastavení.
Děkuji
O filtrech a jejich nastavení se momentálně diskutuje zde: http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39&t=17&p=3679#p3679. Možnost výběru poskytovatelů je ve filtrech obsažena.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od zbynhu » 31 led 2018, 19:45

Nová verze oblíbené tabulky ratingu poskytovatelů půjček...
Byla přidána Watu Credit, která tedy moc důvěryhodná nevychází.
Přílohy
Lenders rating.jpg
Lenders rating.jpg (103.2 KiB) Zobrazeno 11368 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Saraph » 31 led 2018, 20:14

Hezky se nám ti nově přidávaní staví na konci do fronty. ;)

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od eNaia » 31 led 2018, 20:53

Jojo, jsem zvedava na hodnoceni Kazasske Kredit24...
:ugeek:

kari
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 53
Registrován: 15 úno 2017, 16:29
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od kari » 01 úno 2018, 01:23

Sehnat ke spolupráci kvalitní nebankovky, asi nebude vůbec jednoduchý. Na druhou stranu, co si třeba vzpomínám, tak GetBucks na začátku měli taky mizerný hodnocení a teď se celkem vyšvihli :-)

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od zbynhu » 03 úno 2018, 18:21

Další aktualizace tabulky poskytovatelů.

Oba přidaní nováčci se tentokrát umístili výše než na chvost...
Kredit24 je dokonce výše než rozšířené Lendo.
Přílohy
Mintos.jpg
Mintos.jpg (122.75 KiB) Zobrazeno 11292 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od zbynhu » 03 úno 2018, 18:24

Také stojí za povšimnutí výrazné zhoršení pozice Get bucks!
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

kari
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 53
Registrován: 15 úno 2017, 16:29
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od kari » 04 úno 2018, 20:28

zbynhu píše:Také stojí za povšimnutí výrazné zhoršení pozice Get bucks!
Jen bych doplnil, že na P2Pindependentforum se autor těchto hodnocení zmínil, že mateřská společnost MyBucks oznámila ztráty ve výši 13,8€ milionů a hodnota její akcie se během prosince propadla zhruba o 40%.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 15 úno 2018, 14:20

V seznamu se objevila nová nebankovka z Arménie Varks.am, hodnocení je 19/100.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od zbynhu » 15 úno 2018, 14:41

Jan píše:V seznamu se objevila nová nebankovka z Arménie Varks.am, hodnocení je 19/100.
Ano ano, BBG u Varks nepříliš věrohodná...
Jinak přidán byl ještě Rapicredit s půjčkami z Kolumbie, ten je na tom lépe.

Pro přehled přidávám tradiční screen tabulky.
Přílohy
Loanoriginators.jpg
Loanoriginators.jpg (67.86 KiB) Zobrazeno 11155 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od vyvar z ovaru » 15 úno 2018, 14:51

Bino je na tom dle tabulky mizerne, ale uz jsem protocil nekolik desitek jejich 12,5% mesicnich pujcek a zatim vse dobry.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

1pm

Příspěvek od zbynhu » 27 úno 2018, 07:16

Vypadá to, že nám Mintos včera zatajil, že má dohodu s novým poskytovatelem půjček v GBP :D
Schválně, jestli s tím vyjdou na světlo dnes.
Přílohy
1pm.jpg
1pm.jpg (98.34 KiB) Zobrazeno 11078 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od sebikus » 27 úno 2018, 08:47

už to vyšlo. Tak to by mohlo být zajimavé :D
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Saraph » 27 úno 2018, 08:48

Jako zajímavý parametr mi přijde „Annual percentage rate charged to borrowers“. Škoda, že to nemají vyplněné všichni poskytovatelé. Rozhodně by mě to zajímalo u předních eurových poskytovatelů.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Joshua » 27 úno 2018, 09:03

Saraph píše:Jako zajímavý parametr mi přijde „Annual percentage rate charged to borrowers“. Škoda, že to nemají vyplněné všichni poskytovatelé. Rozhodně by mě to zajímalo u předních eurových poskytovatelů.
Jo tohle mě taky zamrzelo. Chystal jsem se k tomu dělat tabulku a srovnat to podle tohohle parametru, ale strašně moc dat chybí.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů