Revolut - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Revolut - zkušenosti

Příspěvek od zbynhu » 07 říj 2017, 16:36

Revolut
Poslední aktualizace prvního příspěvku: 24.6.2020

Revolut je fintech společnost, která byla založena v Londýně roku 2015. V současnosti se jedná o společnost, která má více než 10 milionů uživatelů po celém světě.

revolut-ucet.PNG
revolut-ucet.PNG (190.23 KiB) Zobrazeno 86291 x

Revolut lze využívat k levnějším transakcím do zahraničí a zpět. Díky přidružené debetní kartě pak rovněž i k výrazně levnějším nákupům v cizích měnách. Těch lze v rámci jednoho multi-měnového účtu držet až 35 a k tomu i některé hlavní kryptoměny. Skrze mobilní aplikaci je pak možné s penězi dále pracovat, například v reálném čase směňovat za mezibankovní kurzy či odesílat platby podobně jako v bance. Avšak výhodou oproti tradičním cestám je vyšší rychlost transakce a také efektivita (nízké poplatky, výrazně lepší kurzy). Revolut si lze nabít i v Kč, pro tyto účely je nejlepší využít debetní kartu vaší banky. Přípis transakce na účet je okamžitý a bez poplatků. Pro cestu peněz z Revolutu do banky je pak nutné využít bankovní převod.

Pokud jde o další poplatky, pak je Revolut poměrně vstřícný. Zaslání karty stojí 99 Kč. O víkendech a svátcích je nutné počítat s poplatkem 0,5% z transakce. A stejnou částku si portál strhává nad limit konverzí 120 000 měsíčně (rolling 30 days). Určitou částku lze také zdarma vybrat z bankomatu. Nad limit se platí poplatek 2%. Neplatí se žádné další částky za vedení účtu ani karty. Pouze, pokud by chtěl uživatel využít členství premium či metal, které nabízí zvýšené limity a další výhody.

Výše zmíněné výhody jsou jen jedny z mála věcí, které Revolut umí a nabízí:
- Mezi majiteli Revolut si lze prostředky zasílat okamžitě a zdarma.
- Lze obdržet nebo zaplatit peníze skrze odkaz (strana, které platíme nebo od které si necháváme platit Revolut mít nemusí)
- EUR a GBP mají unikátní IBANY
- Lze využít trezor (vault) a přebytky z každé útraty zaokrouhlovat a ukládat si je
- Lze obchodovat některé akcie a dokonce jen jejich zlomky. Počet obchodů zdarma je ovlivněn členstvím.
- Lze nakupovat komodity (zlato)
- Jednorázové virtuální karty pro vyšší členství.
- Pro metal verzi cashbacky, které jsou připisovány do trezoru.
- A pro metal verzi rovněž služba concierge a bezplatné vstupy do letištních salonků v případě zpožení letů.

Nevýhody:
- Neexistující desktop - vše je nutné ovládat jen přes telefon.
- Podpora pouze v AJ.
- Množící se blokace účtu.

Debetní karta zdarma:
Skrze odkaz níže je možné získat debetní kartu zcela zdarma (namísto 99 Kč) a tím podpořit i toto fórum.
https://revolut.ngih.net/ZvWyz

Web:
https://www.revolut.com/en-CZ

Velmi povedený shrnující článek na měšec.cz:
https://www.mesec.cz/clanky/kolik-stoji ... at-penize/

Původní první příspěvek:
Kvůli výhodnosti směnných kurzů jsem se rozhodl otestovat Revolut.
Prošel jsem bez zádrhelů registrací, v aplikaci si založil vlastní EUR a CZK účet.

Přes SEPA platbu poslal testovacích 10 EUR, ty následně poslal na Mintos, z něj zpět. Vše bez problémů.
Následně jsem na Revolutu převedl těchto 10 EUR na CZK a ty mám nyní na Revolut CZK účtu.
Z něj jsem si je chtěl zkusit poslat na CZK účet Fio Banky. Bohužel aplikace mi hlásí "bank transfer has failed".

Testoval jste někdo Revolut převody a např. výběry tímto způsobem? Prosím o případné rady, předem díky.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Mintos a Revolut (návod na nabíjení a výběr)

Příspěvek od zbynhu » 10 říj 2017, 08:51


Detailní návod, jak postupovat při převodu EUR z Revolutu na Mintos a opačně byl převzat z pera našeho admina a jeho webu www.hoopoo.cz

Před první platbou
Celému procesu předchází zřízení Revolut účtu, který se váže na konkrétní telefonní číslo (účet lze zřídit na chytrý telefon Android nebo iOS). Při této příležitosti si lze také za 99 Kč objednat debetní kartu, ale ta není pro účely zasílání transakcí potřeba. Uživatel si pouze musí nabít minimální částku, aby účet aktivoval.

Z Revolutu na Mintos
Před odesláním je potřeba si aktivovat local IBAN v EUR.

Kliknete na ikonku posuvných panelů v pravém horním rohu (žlutý puntík) a následně se dostanete do obrazovky Settings. Zde kliknete na příslušný účet, u kterého chcete zřídit IBAN. Na další stránce v záložce local najdete tlačítko pro aktivaci. Já už tak učinil dříve a vidím tak pouze své vlastní údaje.

Pokud nemáte příslušnou měnu aktivovanou, tak v záložce settings lze tlačítkem Add account novou měnu přidat. Tlačítkem Edit lze pak měnit pořadí měn, jak se budou zobrazovat na úvodním dashboardu.
Revolut_Mintos_1.jpg
Revolut_Mintos_1.jpg (282.86 KiB) Zobrazeno 79090 x
Postup odeslání platby je jednoduchý. Ve spodním menu kliknete na ikonu Payments a následně na modrou ikonu Bank transfer. Na další obrazovce si zřídíte nový účet příjemce, kam budete chtít zaslat peníze.

Z principu je možné si touto cestou zřídit jako příjemce sám sebe a touto cestou zasílat z Revolutu zpět na český běžný účet.
Revolut_Mintos_2.jpg
Revolut_Mintos_2.jpg (212.5 KiB) Zobrazeno 79090 x

Následně stačí navolit cílovou zemi, měnu a na další obrazovce naťukat IBAN a BIC/SWIFT. Tyto údaje najde každý uživatel na Mintosu v sekci deposit. Tím se mi do adresáře přidal nový příjemce.
Revolut_Mintos_3.jpg
Revolut_Mintos_3.jpg (206.2 KiB) Zobrazeno 79090 x

Následně stačí vybrat příjemce, zvolit částku a nezapomenout napsat referenci, která by měla být číslem účtu investora.

V mém případě následovala konverze z CZK do EUR a odeslání zkušební částky na Mintos s vlastní referencí, aby platbu správně přiřadili. Platbu jsem tímto způsobem zasílal vícekrát a ve většině případů proběhlo připsání následující den.
Revolut_Mintos_4.jpg
Revolut_Mintos_4.jpg (156.68 KiB) Zobrazeno 79090 x
Platba se poté v administraci Revolutu objeví jako pending a kopie výpisu se odešle také do emailu.

Z Mintosu na Revolut
Zpět je celá práce o kus jednodušší. V Mintosu postačí přejít do nabídky Withdraw a ze seznamu zvolit IBAN Revolut účtu.
Mintos_Revolut.jpg
Mintos_Revolut.jpg (67.66 KiB) Zobrazeno 79090 x

Zkušební výběr jsem provedl ze zrovna dostupného zůstatku a následující den byly peníze zpět na účtu Revolut.
Mintos_Revolut_2.png
Mintos_Revolut_2.png (118.43 KiB) Zobrazeno 79090 x

Závěr
Nepředpokládám, že by si každý kvůli transakcím na P2P platformy zakládal Revolut. Nicméně v současnosti se jedná o nejlevnější způsob zasílání EUR tam i zpět s mezibankovním kurzem, který je aktualizovaný v reálném čase. Tento způsob předčí SEPA platby, interní Mintos směnárnu i ostatní alternativní služby. A co více, výběry lze rovnou utrácet přes debetní kartu. Trochu mě mrzí, že Mintos neumí úroky zasílat automatizovaně, ale snad se to s jejich novou IBAN kartou změní.

Kompletní Joshuův článek v původním znění můžete najít na jeho blogu Hoopoo:
https://hoopoo.cz/mintos-a-revolut-nabi ... -poplatku/
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 12 říj 2017, 09:44

Tak jen čistě pro informaci - po celodenním řešení s podporou, kontrole všeho, znovunastavení atd. řešili technici Revolutu a chyba byla na jejich straně. Nyní by mělo být opraveno a transfer se mi podařilo bez problémů zadat. Snad se již nebude takový zádrhel opakovat, protože jinak vypadá služba velmi zajímavě.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 15 říj 2017, 10:49

Tak jen čistě pro informaci - po celodenním řešení s podporou, kontrole všeho, znovunastavení atd. řešili technici Revolutu a chyba byla na jejich straně. Nyní by mělo být opraveno a transfer se mi podařilo bez problémů zadat. Snad se již nebude takový zádrhel opakovat, protože jinak vypadá služba velmi zajímavě.
Ano, oni měli nějaký totální blackout pár hodin, i jejich samotný CEO si sypal na hlavu, že se to už nebude opakovat..a dokonce přišli s nabídkou, že pokud někdo chtěl tou dobou kdy byl blackout platit a nešlo to, a zaplatil jinou kartou, kde mu vznikli nějaké náklady, tak že to Revolut zaplatí ty poplatky (např. za výběr...)
https://blog.revolut.com/no-excuses-we- ... f81e64f974

Jinak, já normálně používám Revolut pro převod z EUR P2P platforem do CZK a myslím že jinde nedostanu aktuálně lepší kurz. Já zkoušel jak TransferWise, tak i RoklenFx...ale Revolut je ještě o chlup lepší, na pár set EUR to člověk nepozná, ale když pošleš za rok pár tisíc EUR, tak už to nějakou stovečku dá.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

kapu
Příspěvky: 5
Registrován: 24 srp 2017, 15:25
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od kapu » 17 říj 2017, 20:37

Revolut dnes ohlásil možnost nabíjet CZK účet v korunách. Zatím bohužel jen bankovním převodem, kartou v budoucnu.

Jestli to chápu správně, tak to pošlu na jejich účet v UK, který je vedený v korunách(?) a na CZK účet se připíší ty koruny. Zaplatím jen poplatek za platbu do zahraničí u své banky. V appce si pak to převedu na EUR za jejich kurz a můžu poslat třeba na Mintos rovnou v EUR.
Až půjde nabíjet i kartou (bez poplatku za zahraniční platbu), tak to bude fajn.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 18 říj 2017, 07:21

kapu píše: Jestli to chápu správně, tak to pošlu na jejich účet v UK, který je vedený v korunách(?) a na CZK účet se připíší ty koruny. Zaplatím jen poplatek za platbu do zahraničí u své banky. V appce si pak to převedu na EUR za jejich kurz a můžu poslat třeba na Mintos rovnou v EUR.
.
Chápu to přesně tak, jak píšeš.
V brzké době to otestuju.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 18 říj 2017, 09:05

To s tím Revolutem je skvělá zpráva. Prozatím bylo nutné počítat s úvodní konverzí z CZK do jiné měny, která tímto odpadá. Máte někdo představu, jaké mají poplatky za jednotlivé převody? Někde v neoficiálním zdroji jsem dohledal spread 0,5%. Oproti TransferWise vychází Revolut mnohem lépe... Zkoušel někdo i jejich kartu?

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 20 říj 2017, 20:51

Joshua píše:Zkoušel někdo i jejich kartu?
Jejich kartu mám a platím s ní skoro všude v zahraničí, Kurzy jsou čisté, dle karetní asociace. Výběry po celém světě zdarma do výše 200€ (Jestli chceš Revolut Premium, tam je to gratis do 400€).
Naposledy upravil(a) doonio dne 20 říj 2017, 22:36, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 20 říj 2017, 21:59

Možná hloupý dotaz, ale není mi jasné - pokud se nyní rozhodnu využít dobití účtu přes bankovní transfer CZK, jak to nejlépe provedu?
Ve FIO, pokud zadám Europlatbu, automaticky se mi jako měna doplní EUR. Ale já chci převádět CZK. Ty mohu zadat při zahraniční platbě, ale tam to po mě zase che doplnit účel platby, kde vůbec nevím, co zadat. Prosím o radu. Díky.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 20 říj 2017, 22:36

zbynhu píše:Možná hloupý dotaz, ale není mi jasné - pokud se nyní rozhodnu využít dobití účtu přes bankovní transfer CZK, jak to nejlépe provedu?
Ve FIO, pokud zadám Europlatbu, automaticky se mi jako měna doplní EUR. Ale já chci převádět CZK. Ty mohu zadat při zahraniční platbě, ale tam to po mě zase che doplnit účel platby, kde vůbec nevím, co zadat. Prosím o radu. Díky.
Europlatba už jak z názvu napovídá je platba v rámci Eurozóny, tzn. EUR, takže si myslím že potřebuješ provést normální zahraniční platbu a účel platby je nějaká reference od Revolutu, né? Aby si to dokázali spárovat s tvým účtem na Revolutu a "dobili" ti správně zrovna ten tvůj účet, jinak nemají šanci poznat od koho ta platba přišla.

Já vždy když posílám EUR do Revolutu, tak jako " payment reference" udávám to číslo které mám v Revolut aplikaci uloženo. (je to po vybrání měny nahoře v těch údajích o bankovním účtu, na který to chtějí poslat)
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 20 říj 2017, 23:19

doonio píše:
zbynhu píše:Možná hloupý dotaz, ale není mi jasné - pokud se nyní rozhodnu využít dobití účtu přes bankovní transfer CZK, jak to nejlépe provedu?
Ve FIO, pokud zadám Europlatbu, automaticky se mi jako měna doplní EUR. Ale já chci převádět CZK. Ty mohu zadat při zahraniční platbě, ale tam to po mě zase che doplnit účel platby, kde vůbec nevím, co zadat. Prosím o radu. Díky.
Europlatba už jak z názvu napovídá je platba v rámci Eurozóny, tzn. EUR, takže si myslím že potřebuješ provést normální zahraniční platbu a účel platby je nějaká reference od Revolutu, né? Aby si to dokázali spárovat s tvým účtem na Revolutu a "dobili" ti správně zrovna ten tvůj účet, jinak nemají šanci poznat od koho ta platba přišla.

Já vždy když posílám EUR do Revolutu, tak jako " payment reference" udávám to číslo které mám v Revolut aplikaci uloženo. (je to po vybrání měny nahoře v těch údajích o bankovním účtu, na který to chtějí poslat)
Ano ano, referenci chápu. Mate mě ve Fio povinná položka platební titul s předvoleným výběrem - 110 vývoz zboží atd. Co zadáváš tam? Díky.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

adm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 45
Registrován: 06 bře 2017, 10:15
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od adm » 14 lis 2017, 15:44

kolik Vas stoji ten prevod ve Fiu?
jo a da se to sparovat s paypalem ? asi pred pul rokem jsem to cekoval ale neslo resp. jenom v Anglii nevite jak je to ted ?

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 14 lis 2017, 17:34

adm píše:kolik Vas stoji ten prevod ve Fiu?
jo a da se to sparovat s paypalem ? asi pred pul rokem jsem to cekoval ale neslo resp. jenom v Anglii nevite jak je to ted ?
Zahraniční platba ve Fio vyjde buď 200,- Kč, když si odesílatel a příjemce každý platí své poplatky, nebo 500,- Kč pokud platíte vše Vy.
Na Revolut jsem si nakonec žádné peníze takto neposlal, řešil jsem přes RoklenFX, což vyšlo mnohem výhodněji.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 14 lis 2017, 19:00

zbynhu píše: Zahraniční platba ve Fio vyjde buď 200,- Kč, když si odesílatel a příjemce každý platí své poplatky, nebo 500,- Kč pokud platíte vše Vy.
Na Revolut jsem si nakonec žádné peníze takto neposlal, řešil jsem přes RoklenFX, což vyšlo mnohem výhodněji.
Bych si dovolil krapet nesouhlasit, Revolut má o trochu lepší kurz a není tam žádný poplatek, RoklenFx má zavedený poplatek podle výše směny + ten převod trvá pár dní déle. Ale jinak obě ty služby daleko lepší než nějaká banka a i zase o fous lepší než TransferWise
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 14 lis 2017, 19:34

doonio píše: Bych si dovolil krapet nesouhlasit, Revolut má o trochu lepší kurz a není tam žádný poplatek, RoklenFx má zavedený poplatek podle výše směny + ten převod trvá pár dní déle. Ale jinak obě ty služby daleko lepší než nějaká banka a i zase o fous lepší než TransferWise
Pro menší převody to tak asi bude. Já si měnil nad 10k EUR, což je u Roklenu za 0,10%. Převod zdarma. Kdybych platil u Fio převod, tak zaplatím 500,- Kč, což by mi vyšlo dráž.
Myslím, že u Revolutu je také omezení směny zdarma do 6000 EUR.
Délku převodu jsem neřešil.
Každopádně souhlas, že obě služby jsou super a na rozdíl od TW opravdu výhodné.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

cornello

Re: Revolut

Příspěvek od cornello » 18 lis 2017, 00:16

Dobrý večer, řeším tento problém už asi 3 hodiny a nemůžu stále přijít co je pro mě nejvýhodnější.
Moje situace je taková:
Mám czk účet a debetní kartu u moneta banky
Následně budu mít eur účet a debetní u moneta banky

Pro zjednodušení, na obou budu mít zhruba 100 000 nebo ekvivalent tzn. cca. 4000eur Zřídil jsem si dnes revolut, vyplnil jsem údaje o kartě, splanost atd. a z účtu se mi strhlo nějakých 255,9kč, na revolutu připsalo 10Euro. Proč všichni mluví o nějaké sepa platbě a poplatku? Mě se jen převedlo 10Euro z CZK podle kurzu banky. Nebo kdy funguje sepa platba?

Následně, je nějaká možnost dnes 18.11.2017 mít czk účet na revolutu, takže teoreticky by se tam z czk účtu banky měli převést czk na czk u revolutu? Nebo jak je myšlen tento příspěvek?

"
To s tím Revolutem je skvělá zpráva. Prozatím bylo nutné počítat s úvodní konverzí z CZK do jiné měny, která tímto odpadá. Máte někdo představu, jaké mají poplatky za jednotlivé převody? Někde v neoficiálním zdroji jsem dohledal spread 0,5%. Oproti TransferWise vychází Revolut mnohem lépe... Zkoušel někdo i jejich kartu?
Takže otázka zní, až mi v budoucnu dojdou všechny eura a nebudu je mít na přeposílání na revolut, bude pro mě výhodné si z českého účtu přeposílat na eur na revolut a následná konverze v zahraníčí v střední americe? To by přece byl dvojnasný konverz měn? Prvně z czk na eur (kurz banky) a následně z eur (revolut, nej kurz) na třeba mexické pesos?
Nebude tedy lepší platit rovnou českým czk účtem v obchodě v mexiku podle kurzu banky?
Nebo jak to funguje, když člověk nemá výplaty v eurech a má jen czk aby to pro něj bylo výhodné pokud bude platit v státech mimo EUR,USD,Libry?

Nerozumím tedy jak efektivně dobít z czk účtu u české banky na účet třeba eur revolut a následně platit v třeba mexické pesos

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 07 pro 2017, 08:36

Revolut nově podporuje směny ve vybraných kryptoměnách - bitcoin, ethereum a litecoin. Že by nejjednodušší cesta, jak si je pořídit?

Potěší také zpráva, že do jara příštího roku chtějí rozběhnout vedení účtu v CZK.

Více zde: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/meny/ ... en-1340706
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 08 pro 2017, 16:13

Chtěl bych se zeptat někoho s Revolutem zkušenějšího. Jak je to tedy se zasíláním peněz na CZK účet? Existuje nějaký způsob, jak si transparentně spočítat poplatky za převod, než ho učiním? Ta Lloyds bank mě tam trochu znervózňuje :-).

Jestli to chápu správně, platím pouze své bance? Tedy v mém případě 25 Kč SEPA + méně výhodný kurz Airbank? Přijde mi, že pro lidí z ČR co nemají EUR účet to je pak stále poměrně nevýhodné, než využití jiných alternativ - právě kvůli té vstupní konverzi a řešit první převod skrze jiný portál mi přijde jako drbat pravou rukou za levým uchem.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 08 pro 2017, 17:19

Joshua píše: Jestli to chápu správně, platím pouze své bance? Tedy v mém případě 25 Kč SEPA + méně výhodný kurz Airbank? Přijde mi, že pro lidí z ČR co nemají EUR účet to je pak stále poměrně nevýhodné, než využití jiných alternativ - právě kvůli té vstupní konverzi a řešit první převod skrze jiný portál mi přijde jako drbat pravou rukou za levým uchem.
Pokud budeš převádět EUR ze svého účtu u AIR bank na EUR účet v REVOLUTu, pak ano, poplatky budou tak, jak píšeš.

Pokud bys ale chtěl dostat na účet v REVOLUTu české koruny, pak nelze SEPA platba využít a musel bys jít přes klasickou zahraniční platbu (což je poměrně komplikované a poplatky jsou v řádech stokorun).
Takže ano, nyní se to Čechům moc nevyplatí si na R účet koruny posílat. Situace by se měla rapidně změnit na jaře, kdy mají zpřístupnit kalsický CZK účet vedený u některé z českých bank.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od ch4 » 08 pro 2017, 19:29

zbynhu píše:Revolut nově podporuje směny ve vybraných kryptoměnách - bitcoin, ethereum a litecoin. Že by nejjednodušší cesta, jak si je pořídit?

Potěší také zpráva, že do jara příštího roku chtějí rozběhnout vedení účtu v CZK.

Více zde: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/meny/ ... en-1340706
U tech kryptomen pozor, je to jen pro Premium ucty nebo pro nekoho kdo pozve 3 nove uzivatele (pridal jsem muj Revolut referral link do http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=40&t ... 2627#p2627).

Taky je dobre vedet, ze kryptomeny muzete nakupovat a prodavat jen v ramci platformy, nelze zatim prevest mimo, do penezenky.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů