Kde investujete?

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
Odpovědět

Na kterých platformách současně aktivně investujete?

Bankerat
0
Žádná hlasování
Benefi
0
Žádná hlasování
BitBond
0
Žádná hlasování
Bondora
1
1%
Bondster
23
12%
Crowdo
0
Žádná hlasování
Estateguru
14
7%
Ferratum
0
Žádná hlasování
FundingSecure
2
1%
Fundlift
8
4%
Housers
1
1%
InvestAukce
3
2%
Invester
2
1%
Lendy
2
1%
Lenndy
0
Žádná hlasování
Mintos
58
29%
Moneything
0
Žádná hlasování
Půjč mé firmě
2
1%
Robo.cash
8
4%
SpotiPay
1
1%
Swaper
1
1%
SymCredit
6
3%
Twino
4
2%
Upvest
8
4%
ViaInvest
3
2%
Viventor
3
2%
Zalep.to
2
1%
Zonky
33
17%
Žlutý meloun
6
3%
Jiná/jiné (napište prosím do vlákna)
9
5%
 
Celkem hlasů: 200

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - sekundární trh

Příspěvek od Jan » 01 úno 2017, 21:36

LuckyLuke píše:Máte někdo zkušenosti se sekundárním trhem z jiných platforem (např. Mintos) ???
Na Mintosu sice nejsem, ale pokud vím, tak konkrétně zde:
- si mohou zájemci tvůj podíl rozebrat i po částech
- je možnost prodávat se slevou i s přirážkou

https://www.mintos.com/en/invest/second ... =20&page=1
- zde se můžeš podívat, pohrát si s filtrem, jsou zde i vysvětlivky
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - sekundární trh

Příspěvek od JPT » 02 úno 2017, 06:51

Sice nemám osobní zkušenost (ještě jsem ho nevyužil), ale na Žlutém Melounu nabídneš tvůj (celý) podíl a nastavíš cenu jakou chceš. Dá se prodat jen celek. Zájemci můžou nabízet nižší nabídky, které nemusíš akceptovat, ale když někdo nabídne to co jsi požadoval, tak obchod automaticky proběhne. Po přijetí splátky od dlužníka se nabídka (položka v sekundárním trhu) automaticky ruší.

Většinou se nabízí za cenu jistiny. Můžeš zkusit i větší, jestli to někdo bude chtít i za víc...
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: ZONKY - sekundární trh

Příspěvek od kolibrik » 02 úno 2017, 15:30

Na Mintosu muzes prodat i cast ze sveho podilu, a stejne tak to muze koupit vice lidi. Zadat muzes jak slevu, tak prirazku. Zda to za tu cenu nekdo koupi je jina otazka. Ale u pujcek, po kterych je hlad je mozne, ze je prodas za vice nez je zbyvajici jistina. Je nutne ale pocitat s tim, ze 1% si bere Mintos jako provizi.

Hanniba1Lecter
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2017, 09:58
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

najlepsi britsky p2p portal s BB

Příspěvek od Hanniba1Lecter » 18 úno 2017, 14:25

Poprosil by som Vas o rady na nejaku spolahlivu britsku p2p stranku, mam aj National insurance number tak snad by som sa vedel dostat aj do takych do ktorych sa bezne registrovat neda. Hlavne nech je tam buyback garancia a dost poziciek na investovanie.

Najviac ma zaujala zopa kedze by mala byt asi najvacsia p2p stranka v europe a teraz chcu zalozit aj banku.

Dakujem za kazde info.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od JPT » 02 bře 2017, 09:08

Trochu starší pohled ukončivší společnosti LOANIS na P2P půjčování z fóra Finexpert:
loanis píše:
naše firma nezkrachovala a nikomu nevyhrožujeme. My jsme jen dobrovolně přestali tuto zprostředkovatelskou činnost vyvíjet, a to v zájmu ochrany našich věřitelů, v ČR nelze prozovat úspěšnou P2P půjčkovou platformu tak, aby uspokovala všechny tři zúčastněné strany.

Proč? Protože 90% dlužníků, kteří vyhledávají půjčky jako jsou tyto, jsou natolik zoufalí, že jim nikde jinde nepůjčí, tak své šance zkouší kdekoliv to jen lze. Např. u nás, bankeratu, apod. službách. Jenže jak chcete z těchto 90% odfiltrovat ty férové žadatele, abyste se zároveň uživili. To si může dovolit např. Zonky, který patří Home Creditu a kteří moc dobře vědí, že nikdy nemohou být s jejich aktuálním ceníkem a počtem zaměstnanců a nákladů za marketing v plusu. NIKDY. Ale to oni moc dobře vědí a nedělají to zřejmě přímo kvůli penězům, ale dělají to kvůli rozšíření databáze žadatelů, které mohou profinancovat jinde, mohou jim nabídnout jiný produkt jejich finanční skupiny, atp. Žádný jiný subjekt na trhu si ale toto dovolit nemůže.

Každý "normální a poctivý" člověk si v dnešní době půjčí na dva kliky v internetovém bankovnictví na základě předschválených limitů a nepotřebuje kvůli půjčce měsíc lítat po internetu a hledat všemožné způsoby, jak získat peníze, na které nemá. Tak to, bohužel, je.

Všichni tu máte mylný dojem o tom, jak je to veselý bysnys pro službu jako je tato, ale už tu nikdo nevidíte veškeré měsíční náklady, které takováta firma musí měsíčně vydat, aby se vůbec uživila. Takže pokud chcete být jako zprostředkovatel extra féroví a chcete pouštět k věřitelům jen ty "extra férové" žadatele, pustíte reálně nějaké 1-3% z celkového počtu žadatelů, jenže to potom znamená, že při započítání konverze reklamy na jednoho člověka platíte např. 15 000 Kč, protože klíčová slova typu "Půjčka" jsou opravdu drahá - 50 Kč a výše (klidně i 350 Kč), což není průměrně ani výdělek na jedné takové půjčce.

Jediný opravdový potenciál (chtě nechtě) tu má Zonky, a to jen proto, že o schválení úvěrů rozhodují zaměstnanci firmy, kteřím je jedno, kolik ten měsíc vydělají na provizích, protože jsou dotováni nadnárodní korporací. Ostatní firmy si ale nemohou dovolit neustále pouštět jen těch pár procent klientů na úkor toho, aby dotovali provoz v řádech statisíců měsíčně.

Ano, jde na tom dělat byznys a vydělávat slušné peníze, pokud je vám opravdu ukradené, zda vaši klienti (věřitelé) budou denodenně okrádáni neseriózními dlužníky a vy je v tom budete vědomě podporovat. Potom hurá do toho, založte si podobnou firmu. Pokud ale máte nějaké svědomí a charakter, dělat tohle prostě nechcete ani za peníze, které vám to může vydělat.

Takže - naše firma stále existuje a stále dělá svoji práci - přeposílá splátky, kterou nemáme nijak zaplacenou a provoz tohoto dotujeme ze svého a ještě několik let dotovat díky naší blbosti / charakteru / poctivosti (říkejte si tomu jak chcete) budeme. Vědomě. Ale slušně vás žádám, abyste tu o naší firmě přestali šířit nepravdy (což opravdu lze klasifikovat jako trestný čin pomluvy) a abyste nás tu neoznačovali za zkrachovalce a podvodníky jen proto, že nechceme abyste na takovýchto platformách prodělávali kalhoty, protože vám tím děláme obrovskou laskavost.

Mj. několika výše zmíněných konkurencí (platforem) nás opakovaně vyzývalo ke koupi jejich portálu, s díky jsme odmítli. A víte proč? Protože všichni smýšlí stejně jako jsme smýšleli my - díky bankeratu jsme si mysleli jaký je to obrovský bům a byznys, ale jakmile do tohoto byznysu trochu hlouběji nahlédnete, zjistíte, že to žádný byznys není a je to jen obrovský průser.

Pokud už musíte půjčovat cizím lidem a chcete si hrát na investory s pár korunami, dělejte to na Zonkym, tam máte největší šanci, že své peníze ještě někdy uvidíte.


Díky.

Zachariáš
statutární ředitel
LOANIS INVESTMENT a.s.
Zdroj: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic ... #p11277240
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od JPT » 02 bře 2017, 09:13

loanis píše:
Jediný opravdový potenciál (chtě nechtě) tu má Zonky
A podle mě ještě Žlutý Meloun.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost P2P v ČR

Příspěvek od sollar » 03 bře 2017, 23:33

Jaká bude budoucnost P2P půjček v ČR???

Novela zákona o spotřebitelském úvěru zamotala hlavu všem nebankovním společnostem.
(Doufám, že ty podvodné konečně skončí.)
Nebankovní společnost(P2P) musí mít základní kapitál 20 000 000Kč a 5% kapitál ve výši poskytnutých,nesplacených úvěrů.
Bez podpory silného investora(banky) a nejasné ziskovosti jsou šance na vznik dalších platforem minimální.

Budoucnost stávajících platforem je složitá, například proto Zonky(Home Credit) nedávno navýšil kapitál...
Budou další splňovat požadavky ČNB a zákona ?

Výpis základního kapitálu u P2P na českém trhu:

Benefi a.s. - 2 000 000,- Kč
iService Czech Republic, s.r.o. (Ž.meloun) - 200 000,- Kč
Zonky s.r.o. - 63 000 000,- Kč

Zákon o spotřebitelském úvěr
u
§ 14
Kapitál
(1) Počáteční kapitál nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru musí činit alespoň 20000000 Kč. Nebankovní poskytovatel spotřebitelského úvěru průběžně udržuje kapitál alespoň ve výši odpovídající 5 % objemu poskytnutých a dosud nesplacených úvěrů vykázaných ke konci kalendářního roku podle odstavce 2. Kapitál nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru zároveň nesmí klesnout pod minimální výši počátečního kapitálu.
(2) Nebankovní poskytovatel spotřebitelských úvěrů je povinen ve lhůtě do 31. března každého roku předkládat České národní bance výkaz činnosti zahrnující rozvahu, výkaz zisků a ztrát, objem spotřebitelských úvěrů poskytnutých za uplynulý kalendářní rok a objem pohledávek po splatnosti delších než 3 měsíce vyplývajících z poskytnutých spotřebitelských úvěrů.
(3) Prováděcí právní předpis stanoví pravidla, formu a způsob předkládání ročního výkazu činnosti podle odstavce 2.

Celé znění : https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-257#cast2

Martin
Příspěvky: 6
Registrován: 30 kvě 2016, 23:48
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Martin » 12 bře 2017, 12:11

"Takže pokud chcete být jako zprostředkovatel extra féroví a chcete pouštět k věřitelům jen ty "extra férové" žadatele, pustíte reálně nějaké 1-3% z celkového počtu žadatelů, jenže to potom znamená, že při započítání konverze reklamy na jednoho člověka platíte např. 15 000 Kč, protože klíčová slova typu "Půjčka" jsou opravdu drahá - 50 Kč a výše (klidně i 350 Kč), což není průměrně ani výdělek na jedné takové půjčce. "
Jako člověku z marketingu mi toto prostě nedá. Pokud se začínající P2P tržiště bez pořádného kapitálu snaží předbíhat na PPC reklamě na slova jako "půjčka", i když vidí, že mu to nepokryje ani náklady na konverzi, tak má tu reklamní prezentaci postavenou špatně.

Kdyby si ten, kdo tu reklamní prezentaci dělal dal tu práci, tak využije řadu levnějších klíčových slov, remarketing a pak zejména marketingové aktivity mimo hlavní proud. A nesnažil by se hrubou silou (penězi) přeplácet přímé poskytovatele půjček, kteří z toho mají mnohem víc a tím pádem právě díky nim jsou slova jako "půjčka" tak drahá.

P2P tržiště jsou alternativa ke klasickému půjčování. Jako argument používají to, že půjčují levněji, protože jsou pružnější, neplatí rozsáhlou byrokracii... A proto i jejich marketing musí být chytrý a levnější. Je hloupost zakládat si na tom, že nemají rozsáhlou byrokracii a jsou pružní a pak si postavit reklamu na tom, že se přetlačují s poskytovateli půjček na hlavní klíčová slova bez ohledu na to, jak nepružné a drahé to je.

Ten pán z Loanisu má pravdu v tom, že lidí hledajících půjčku, kteří jsou v zoufalé situaci je hodně. Jenže pak logicky se nevyplatí za tyto lidi platit hromady peněz. Pokud je někdo v zoufalé situaci a zkouší vše, tak na to vynakládá sám čas a energii. Je zbytečné podbízet se mu na slovech za 50 - 350 Kč za klik. Když už, tak s těmito cenami mělo smysl cílit na pečlivě vyprofilované skupiny bonitnějších zájemců, které do toho hlavního proudu zoufalých hledačů půjček nespadají. I v té PPC reklamě kolem půjček jde postavit kampaň, kde jeden klik na relevantní slova, od lidí, kteří mají skutečně zájem, vyjde kolem 10 - 15 Kč. A pokud by šlo vyloženě o cenu za proklik, tak se dá dostat i níž. Navíc návštěvnost z PPC reklamy patří zrovna k těm nejdražším (byť nejsnáze dostupným) typům návštěvnosti. Takže argumentovat zrovna tímto mi zavání celkově špatně postaveným marketingem.

Jinak stačí se podívat, s jakými tématy Google spojuje Loanis. Hned na prvním místě je "půjčka pro problémové lidi". Takže to, jakou míru žadatelů museli odfiltrovávat, si do jisté míry mohli řídit i sami, právě tím, jak se prezentovali, na co inzerovali... A nemusí se to vztahovat na všechny P2P aukce obecně.

johnyesso
Příspěvky: 1
Registrován: 13 dub 2017, 23:05
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

půjčovna

Příspěvek od johnyesso » 13 dub 2017, 23:20

Zabočím možná mimo hlavní téma, ale máte někdo zkušenost s P2P projektem Půjčím.to? Půjčování věcí zní zajímavě, přemýšlím, že tam hodím pár věcí k dispozici. Jen mám trochu obavy, aby celý proces hladce proběhl, na druhou stranu člověk si to může pojistit zálohou. Trochu mi to připomíná koncept airbnb :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od Jan » 26 bře 2018, 12:33

Chtěl jsem se zeptat - když porovnáte reálné výnosy/splatnosti, jak si na tom stojí platformy v CZK? Reálně mě napadá Bondster, Žlutý meloun, Mintos a Zonky, ale nebráním se i dalším.
Dík.

Případně prosím adminy o adekvátnější zařazení (myslím že tu někde bylo vlákno +- investice v CZK).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od JPT » 26 bře 2018, 23:50

U Žlutého Melounu tě zajímají jen půjčky v CZK nebo jak si vedu v přepočtu na CZK ? České půjčky momentálně Meloun neposkytuje, ale jinak si vedu statistiku od určitého data, tak můžu kdyžtak poslat.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od Jan » 27 bře 2018, 10:55

Á, chybka se vloudila. Myslel jsem, že meloun jede i půjčky v CZK.
EURa mám zaparkovaná na Mintosu a zatím celkem spokojenost. Takže to nechám na Tobě, jestli něco chceš zveřejňovat. Spíš by to asi bylo pro zajímavost, jelikož nepředpokládám, že bych pro EUR přibíral Meloun. Ale díky.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od Saraph » 27 bře 2018, 11:08

Napadlo mě, co byste řekli na to, kdybych zresetoval anketu v tomto vláknu? Mnoho z nás jistě zkusilo různé platformy a pak z nějakých odešlo. Sollar ji založil před 2 roky a P2P si rozhodně prošlo zásadními změnami.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 bře 2018, 11:26

Klidne to zresetuj, ale udelej printscreen te puvodni pro srovnani pred a po 2 letech.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od zbynhu » 27 bře 2018, 13:03

Saraph píše:Napadlo mě, co byste řekli na to, kdybych zresetoval anketu v tomto vláknu? Mnoho z nás jistě zkusilo různé platformy a pak z nějakých odešlo. Sollar ji založil před 2 roky a P2P si rozhodně prošlo zásadními změnami.
No a já ji objevil a hlasoval až včera :lol:
Některé platformy tam ale chybí a některé už zase nejsou in. Takže souhlas s resetem.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od Saraph » 27 bře 2018, 13:36

zbynhu píše:
Saraph píše:Napadlo mě, co byste řekli na to, kdybych zresetoval anketu v tomto vláknu? Mnoho z nás jistě zkusilo různé platformy a pak z nějakých odešlo. Sollar ji založil před 2 roky a P2P si rozhodně prošlo zásadními změnami.
No a já ji objevil a hlasoval až včera :lol:
Některé platformy tam ale chybí a některé už zase nejsou in. Takže souhlas s resetem.
Budu rád za návrhy, co přidat a co naopak odebrat. ;) Defaultně bych asi dal do možností ty platformy, pro které tady na fóru máme vlákna.

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od eNaia » 27 bře 2018, 14:34

Saraph píše:
zbynhu píše:
Saraph píše:Napadlo mě, co byste řekli na to, kdybych zresetoval anketu v tomto vláknu? Mnoho z nás jistě zkusilo různé platformy a pak z nějakých odešlo. Sollar ji založil před 2 roky a P2P si rozhodně prošlo zásadními změnami.
No a já ji objevil a hlasoval až včera :lol:
Některé platformy tam ale chybí a některé už zase nejsou in. Takže souhlas s resetem.
Budu rád za návrhy, co přidat a co naopak odebrat. ;) Defaultně bych asi dal do možností ty platformy, pro které tady na fóru máme vlákna.
Ano.
Da se do te ankety pridat jine: napis jakou? :-)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od Saraph » 27 bře 2018, 16:45

Zresetoval jsem anketu a předělal možnosti podle toho, na které platformy tu máme vlákna. Protože je počet možností jedné ankety omezen, odebral jsem některé zdejšími uživateli méně populární platformy. Na tyto postačí poslední možnost - „Jiná/jiné (specifikujte prosím)“, jak navrhla eNaia.

Hlasujte tedy. ;)

Přidávám ještě screen původních výsledků:
anketa.png
anketa.png (20.46 KiB) Zobrazeno 14260 x

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od zbynhu » 27 bře 2018, 17:52

Saraph píše:Zresetoval jsem anketu a předělal možnosti podle toho, na které platformy tu máme vlákna. Protože je počet možností jedné ankety omezen, odebral jsem některé zdejšími uživateli méně populární platformy. Na tyto postačí poslední možnost - „Jiná/jiné (specifikujte prosím)“, jak navrhla eNaia.
Odhlasováno.
Nicméně není mi jasné, jak dospecifikuji to jiné - musím jako komentář do vlákna?
Za mě tam patří Fundlift.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od Saraph » 27 bře 2018, 19:06

zbynhu píše: Odhlasováno.
Nicméně není mi jasné, jak dospecifikuji to jiné - musím jako komentář do vlákna?
Za mě tam patří Fundlift.
Omlouvám se všem, úplně jsem zapomněl na část fóra „Equity crowdfunding investice“, proto v anketě nebyly platformy Fundlift, Invester, Upvest a Crowdo. Úskalí jejich přidání je v tom, že z ankety jsou opět vymazány všechny hlasy. Všem zúčastněným, umístěte je tam prosím ještě jednou. Znovu už ji předělávat nebudu.

To s tím specifikováním, ano - měl jsem na mysli napsat to sem do vlákna. Upravil jsem to rovnou v anketě, aby to bylo jasnější.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host