Půjčka na P2P investici?

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
sollar
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvekod sollar » 22 srp 2016, 20:53

Saraph píše:Taky ani nevím, jestli je potřeba něco ohledně daní dělat sám, nebo jestli to vyřeší třeba platforma při výběru. Jestli jste k tomuhle někdo něco zjišťoval, určitě sem s tím.

Pracuji právě na novém tématu o daních.... minulý rok jsem už danilP2P a jinak je to stejné(skoro) jako dividendy ze zahraničí...

tomsaer
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomsaer » 07 říj 2016, 09:46

Martavas píše:Příspěvek smazán

Ach jo, uz je to tady :( Hlavne nezapomenou udelat v reklamnim postu aspon jednu hrubku - je to pak prirozenejsi, ze? ;) :evil:

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 07 říj 2016, 12:48

Tak to jsem nestihl. :D

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 21 lis 2016, 18:10

V souvislosti s tématem mě napadla jedna myšlenka - a sice půjčka v cizí měně (EUR) a investice v CZK. Výpůjční EUR sazby jsou/měly by být podobné CZK a vzhledem k plánovanému ukončení měnového závazku ze strany ČNB by tak pravděpodobně vznikl jistý bonusový zisk. Otázka je možnost investice v CZK.

sollar
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sollar » 21 lis 2016, 22:14

Zajímavý nápad Honzo :idea: .
Teď mě v rychlosti napadá Žlutý meloun. ;)
Kolik by asi byl úrok??? Hmmm
Ani bych to neviděl jako velkou spekulaci.....

Edit: Meloun - Úrokové sazby se v případě bonitních žadatelů pohybují od 5,9 % p.a. do 9,6 % p.a. + žadatelé platí poplatek 2,9 - 6,0 % ze sumy zrealizované půjčky.
Není to tak MELOUNOVÉ :lol:

Máte jiný nápad ???

PS:Nějak tak spekulovali Maďaři.

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8

Příspěvekod kolibrik » 22 lis 2016, 16:39

zdravim,
neco podobneho jsem ze zvedavosti realizoval, zajima me totiz jak budu fungovat pri pouziti cizich penez. parametry jsou nasledujici:
uver 500 000 CZK za 6.7% p.a. rozdeleno na dily a investovano v EUR za prumerny urok cca 13.2%.
Po ctvrt roce jsem cca 3 500 CZK v plusu. a to jeste splatky hradim z prijmu ktere jsou v CZK. pokud bych kazdy mesic stahoval penize na splatku byl bych odhadem nekde na kladne 0.
tudiz dle meho nazoru ani pri polovicnim uroku se takova akce nevyplati a svuj pokus do konce roku ukoncim a pojedu pouze s vlastnimi penezi.

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 22 lis 2016, 17:31

...
Shodou okolností jsem narazil na další zajímavou (respektive výhodnější, než dříve zmiňované) možnost - a sice úvěry jištěné nemovitostí. Ať už se jim říká Americká hypotéka, neúčelová hypotéka, ... . Sazby jsou od cca 2,5% do 5% p.a..
Což kdyby navíc bylo v EUR, jak jsem psal výše... Ale zase se jedná o produkty s dlouhodobou splatností obdobně jako hypotéky a jsou tam nějaká omezení předčasného splacení, takže efekt posílení koruny vůči EUR je diskutabilní.

Petr666
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr666 » 22 lis 2016, 21:35

Někdo si takhle na Zonky( nepamatuji, jestli bylo úplně přesně tak) dal žádost o půjčku, že je součatně investorem na Zonky, vzal si za nízký úrok s tím, že bude investovat (nevím už jistě jestli tam napsal, že na Zonky) a lidi ho sice v dotazech prali dost, ale vybral to.
Takže jestli máte někdo žaludek zkuste to. ;)

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 22 lis 2016, 22:35

Petr666 píše:Někdo si takhle na Zonky( nepamatuji, jestli bylo úplně přesně tak) dal žádost o půjčku, že je součatně investorem na Zonky, vzal si za nízký úrok s tím, že bude investovat (nevím už jistě jestli tam napsal, že na Zonky) a lidi ho sice v dotazech prali dost, ale vybral to.
Takže jestli máte někdo žaludek zkuste to. ;)

No já úplně nevím, jak bych jim dokázal, že ten likvidní majetek vlastním (abych dostal ty 4 %). Těžko říct, jestli ho skutečně vlastním, ale to už je jiné téma. :lol:

Helena

Příspěvekod Helena » 30 lis 2016, 00:47

Jako investicemi nepolíbená, ale snažící se dopídit k něčemu konkrétnímu. Může mi někdo poradit, kam investovat malou částku?

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 30 lis 2016, 01:06

Helena píše:Jako investicemi nepolíbená, ale snažící se dopídit k něčemu konkrétnímu. Může mi někdo poradit, kam investovat malou částku?

Ahoj, doporučoval bych začít s lotyšským Mintosem nebo Twinem, ovšem jak na nás teď dělá ČNB bububu s ukončením intervencí, možná je lepší nápad investovat na Zonky. Tam jsou menší úroky, ale alespoň žádné měnové konverze. Případně se ještě můžeš mrknout na britský Saving Stream.

Helena

Příspěvekod Helena » 10 pro 2016, 17:07

Aha, tak ty brity neznám. Děkuji za tipy. Jen se zeptám, jakou částku tam je vhodné minimálně vložit a jak to tam je úročené?

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 10 pro 2016, 17:43

Helena píše:Aha, tak ty brity neznám. Děkuji za tipy. Jen se zeptám, jakou částku tam je vhodné minimálně vložit a jak to tam je úročené?

Tam není vyloženě minimum, takže klidně cokoli. Úročí to tam 1 % měsíčně.

Helena

Půjčka na P2P investici?

Příspěvekod Helena » 13 pro 2016, 21:39

Aha, tak děkuji.

Zpět na „P2P lending diskuze“