Rozložení investic

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozložení investic

Příspěvekod Joshua » 20 zář 2016, 09:59

Rozumím, relativní hodnoty jsou důležité. Jde o to, že když je někdo v začátcích a chce investovat 1000 Eur, většinou si zvolí jeden dva portály a tu částku nebude tolik tříštit. 2k Eur pro mě nejsou stop stav, spíš je to pro mě takové vnitřní varování, že bych se měl poohlédnout i jinde kvůli diverzifikaci a nenavyšovat dále částku na jediném portálu. Ono bohužel, ne každý má k dispozici milion, který si může rozdělit podle svého (to by bylo fakt super ;) ). Jinak souhlasím.
O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 07 pro 2017, 18:46

Vzhledem k diskuzi viewtopic.php?f=40&t=63 by mě celkem zajímal i Váš aktuální vývoj v této oblasti - tedy defakto diverzifikace, ať už v měnách, aktivech (akcie/P2P/cash/...), ...

Otázka by pak byla, jestli tyto dvě diskuze nesloučit?

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ch4 » 07 pro 2017, 20:28

Jan píše:Vzhledem k diskuzi viewtopic.php?f=40&t=63 by mě celkem zajímal i Váš aktuální vývoj v této oblasti - tedy defakto diverzifikace, ať už v měnách, aktivech (akcie/P2P/cash/...), ...

Tak jsem si ted udelal sumy, pekne cviceni ke konci roku (v zavorce aktualni prumerny vynos p.a.):

36% P2P/P2B (11,5%)
30% Dluhopisy vc. Fundlift (8,5%)
21% Cash a short term (1%)
7% ETF - GDX, SMI (-9%)
5% podily v nekotovanych firmach (0%)
1% krypto/ICOs (0%)
----------------------------
Total (cca 6,3%)

Stav, vice-mene dle mych predstav, v prubehu pristiho roku pribude kolonka trading a ubude v P2P. Mam celkove kratkodoby horizont, jelikoz cast celeho portfolia prejde behem 1-2 roku do nakupu nemovitosti. Z toho duvodu i nizsi expozice v akciich.

Zpět na „P2P lending diskuze“