Sekundární trh. Jak to funguje.

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
Petr666
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Sekundární trh. Jak to funguje.

Příspěvekod Petr666 » 17 lis 2016, 20:57

Měl bych dotaz. Prošel jsem - konkrétně u Žlutého melounu, sekundární trh, abych se trochu rozhlédl. Jsou tam ke koupi jen samé půjčky, které se nesplácí. Co mne ale nejvíce zaujalo, půjčka, která se splácela se zpožděním od samého začátku a několik měsíců se nesplácí, se prodává za cca 97% jistiny. I když muselo všem být od samého začátku jasné, že s úrokem přes 40% je to téměř jistý problém. Jistina je skoro 600 € a někdo prodejci dal královskou nabídku 500 € a byl odmítnut. Podobně u všech ostatních. Chápal bych, kdyby se zesplatněné půjčky prodávali nějakých zlomkách původní investice, ale takhle? Směnku v řádech tisíců Kč nechtějí vymahačské firmy ani zdarma, jen za příslib, že je budou skutečně vymáhat.
Pochopím, že třeba někdo prodává dobrou investici za cenu blízkou jistině - potřebuje uvolnit hotovost, jiný chce třeba nějaké to proceto vydělat na tom, že si dal práci a prodává jinému investorovi bezpracně.
Ale prodávat téměř jistou ztrátu bez vidiny na nějaký zisk, že bude někdy v budoucnu vymoženo alespoň něco v nějaké dražbě nebo v rámci insolvence?

Pokud se nějak mýlím nebo je to jinak, prosím o poučení - vysvětlení.

Děkuji.

sollar
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh. Jak to funguje.

Příspěvekod sollar » 18 lis 2016, 23:43

Popsal jsi to správně ;) Na Melounu jsem se těšil na sekundár, že tam vyzobu nějaké půjčky v defaultu s pěknou slevou ,ale tahle strategie na Melounu nefunguje. Ony i ty s pěknou slevou budou asi hooódně rychle vyzobány.I na Mintosu je takových půjček málo.... 13 jich je -25% až -10%, 265 je -10% až -1% z 1205půjček.

Zpět na „P2P lending diskuze“