Vývoj portfolií

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj portfolií

Příspěvek od Saraph » 02 led 2017, 17:18

Roční výnos -7,71 %, to si člověk skoro říká, která strana dohody je vlastně investor. :lol:

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj portfolií

Příspěvek od Jan » 04 pro 2017, 22:06

blahetal píše:prijde mne to jako, ze se to bude mesic resit a rozebirat co a jak a proc, ale v zaveru nikdo nic zverejnovat nebude nebo se na to casem vyflakne :)
Tý jo, jestli máš takovou schopnost predikce i pro investice... ;o)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj portfolií

Příspěvek od Jan » 04 pro 2017, 22:07

Saraph píše:
blahetal píše:prijde mne to jako, ze se to bude mesic resit a rozebirat co a jak a proc, ale v zaveru nikdo nic zverejnovat nebude nebo se na to casem vyflakne :)
Počkej na první den v měsíci. ;)
Ehm...
Čekám, čekám x)

Mimochodem - už se to v této diskuzi (a možná i někde jinde?) řešilo - nepohrdl bych ani "daty" o rozložení portfolia...

(Pak klidně tento "příspěvek" smažte.)

EDIT: Opravy překlepů.
Naposledy upravil(a) Jan dne 05 pro 2017, 10:58, celkem upraveno 1 x.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj portfolií

Příspěvek od Saraph » 04 pro 2017, 23:50

Jan píše:
Saraph píše:
blahetal píše:prijde mne to jako, ze se to bude mesic resit a rozebirat co a jak a proc, ale v zaveru nikdo nic zverejnovat nebude nebo se na to casem vyflakne :)
Počkej na první den v měsíci. ;)
Ehm...
Čekám, čekám x)

Mimochodem - už se to v této diskuzi (a možná i někde jinde?) řešilo - nepohrdl bych ani "daty" o rozložení portfolia...

(Pak klidně tento "příspěvek smažte")
Tehdy jsem svůj slib dodržel, ale za rok 2017 opravdu nemám nic, oč bych se chtěl podělit. Byl plný experimentování a bolestí na forexu, ovšem mimo to dost nezajímavý. Příští rok to bude o něco zajímavější, to doufám budu mít něco ke sdílení (bude-li zájem).

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj portfolií

Příspěvek od vyvar z ovaru » 05 pro 2017, 10:39

Ja si delavam jednoduche mesicni souhrny vsech investic, tak jestli Vam to k necemu bude, muzu to sem psat:

11/2017
Mintos: 1,02%
Dividendy: 60,80$ netto

Pro zajimavost si delam i srovnani aktivne vedeneho podiloveho fondu Top Stocks a indexu SCHB.
Top Stocks: +3,12%
SCHB: +3%

Jeste tedy doplnim rozlozeni investic (dle aktualni hodnoty):
Mintos: 19%
Top Stocks: 23%
nemovitostni fond: 9%
dluhopisy: 7%
akcie: 35% (82% jsou dividendove tituly, 5% tvori ETF, 8% ciste rustove a 5% mam v rizikove spekulaci)
penzijni sporeni (akciove): 5%
stavebko: 2%
cash rezerva: 4% (tyhle 4% jdou nad ramec tech 100% investovanych, napadlo me, ze penezni rezervu taky zminim, ale uz jsem mel procentuelne rozpocitane investice :) )

Nemovitostni fond postupne rozprodavam a penize presunuju do akcii, totez se v unoru stane s dluhopisy. Snazim se mit vetsinou zainvestovano co nejvice s malou fin. rezervou na necekane vydaje a na brokerskem uctu drzim take malou cast pro pripad necekaneho propadu nejakeho titulu, abych mohl vyhodne nakoupit.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj portfolií

Příspěvek od vyvar z ovaru » 20 pro 2019, 12:47

Navazu na ten letity predchozi prispevek a zabilancuji letosni rok.

Rozlozeni investic (dle aktualni hodnoty):
Mintos: 16%
Top Stocks: 15%
Akcie: 55%
Krypto: 5%
zbytek je stavebko, penzijni, cash

Veskere investice probihaly jen do akcii (vsech ETF jsem se zbavil), v budoucnu by tomu nemelo byt jinak. Postupne do nich prevedu i Mintos a TS. Primarne se soustredim na dividendove tituly a jen par rustovych. V prubehu roku jsem delal lehke optimalizace za ucelem navyseni div. yieldu a zestihleni ptf (v tomto bych rad pokracoval, porad je to slusna zoo :) ). Diky dividendovym reinvesticim a prikupum dalsich akcii se letosni vynos zvedl o 18%. Potesilo me, ze ve srovnani s indexem SP500 se mi zatim vede docela slusne, v grafu nejsou zapocitane dividendy.
sp500.png
sp500.png (16.18 KiB) Zobrazeno 14016 x
Top Stocks v zaveru roku prijemne prekvapil a svezl se s akciovou rally, porad ale nejsem na hodnotach z 2018. Kdyz se na to podivam z pohledu pouze tohoto roku, tak to nakonec nebylo vubec spatne.
TS 2019.png
TS 2019.png (16.96 KiB) Zobrazeno 14016 x
S dividendami jsem spokojeny a mirne napred oproti planu, krypto skoda mluvit :lol: , penize povazuji spis za ztracene, ale porad doufam, Mintos me posledni dobou zlobi a Top Stocks v ramci moznosti je docela ok. Pokud se pristi rok ponese v podobnem duchu, tak to nebude spatne.

A ted vypnete vsechny screenery a nasavejte blativou vanocni atmosferu, pekny svatky vsem. :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj portfolií

Příspěvek od Jan » 20 pro 2019, 18:50

vyvar z ovaru píše:
20 pro 2019, 12:47
Kvá kvá...
Taky bych to klidně viděl na deník. I kdybys tam měl třeba jednou za čtvrt roku postnout takovéto sdělení*, názory na budoucí vývoj, esej o tom, co dělá tvé včelstvo a tak. A i jinak myslím, že bys měl co říct. (Vlastně myslím, že většina Tě tu žere, i když jen mlčíš... 8). ) A navíc, když už jsi ten P2PWriter x), nuže?

* BTW - někde tu byla diskuze o vývoji portfolií, kde se někteří kasali, jak budou updatovat každý měsíc :o), nebo něco v tom smyslu... Smajlík ani nemyslím nijak ironicky nebo osobně, měl jsem podezření, že to většina uživatelů co se k tomu chystali nedá. Vlastně těch diskuzí tu bylo možná i povícero, některé řešily alokaci mezi jednotlivými aktivy, další mezi P2P platformami, ...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj portfolií

Příspěvek od vyvar z ovaru » 20 pro 2019, 19:14

Nejsem zadnej P2Pwriter, jsem klasicky goldpen. :lol:
O tom mesicnim reportovani jsem tady psal, ale ono to nema moc vyznam. Za ten mesic se toho moc nestane a ja to prestal takhle sledovat. Nejvetsi investice probehla v 2017 a 2018, tento rok uz jsem dosypaval jen trochu penez a reinvestoval dividendy. Takhle to pujde i do budoucna, protoze vetsina financnich zasob uz byla vyuzita. Denik zvazim, mozna bych ho mohl doplnovat shlednutymi dokumenty. :mrgreen: A treba tam postovat nejaky info ke vcelam, nekteri tady na foru uz maji vlastni roje a cekaji na sber medu. :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj portfolií

Příspěvek od Jan » 20 pro 2019, 19:45

vyvar z ovaru píše:
20 pro 2019, 19:14
Nejsem zadnej P2Pwriter, jsem klasicky goldpen. :lol:
O tom mesicnim reportovani jsem tady psal, ale ono to nema moc vyznam. Za ten mesic se toho moc nestane a ja to prestal takhle sledovat. Nejvetsi investice probehla v 2017 a 2018, tento rok uz jsem dosypaval jen trochu penez a reinvestoval dividendy. Takhle to pujde i do budoucna, protoze vetsina financnich zasob uz byla vyuzita. Denik zvazim, mozna bych ho mohl doplnovat shlednutymi dokumenty. :mrgreen: A treba tam postovat nejaky info ke vcelam, nekteri tady na foru uz maji vlastni roje a cekaji na sber medu. :)
Tak tady už jsi: memberlist.php?mode=team. Ale Joshua by to měl dodělat, aby to nehaprovalo. Ano, Joshuo? BTW - on se někde někdo zobrazuje dokonce s popisem tuším bronzová průpiska.
Já už úplně nevím kdo (všechno) se k tomu hlásil. Ale to je fuk. Ale možná než měsíční nuda tak je lepší psát občasně, když se něco děje... Ale i to je fuk. Někdo se vyžívá, že si vede přesné statistiky kde čeho, někdo si užívá a neřeší to a nechává to plynout... Eh - koukám, že o tom píšeš.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Welfio - nástroj pro P2P investory

Příspěvek od Jan » 21 led 2023, 23:03

Nevím kam s tím, tak sem. (Navíc polovinu diskuzí nemám přečtenou a nechci ztratit od kdy, takže si je (krajně naivně, přiznejme si)) nechávám "založené/rozečtené" a nelezu do nich. A čert ví, jestlůi tuhle diskuzi jsem někdy nerozkliknul jen omylem, moc bych se nedivil :o(.

Sledujete výnos svých P2P portfolií a porovnáváte ho s očekáváním?
Já na to nemám sílu. Ale teď jsem to udělal velmi nahrubo - vzal výnosy za nějaké období 2M-12M a podělil výší portfolia (spíš konečnou, než průměrnou). A:
Afranga - nedělal jsem, portfolio bylo tak volatilní, že v tom nevidím smysl (a i výnosy se měnily)
LM - negativní překvapení - defakto neustále kupuju jen nejvýše úročené půjčky od CreditStaru (teď 16%, bývaly 15,1%, 15% možná i míň, určitě jsem nouzově a nárazově kupoval i 14% POL, SPA), LM mi ukazuje asi 15,4% s rostoucí tendencí, ale realita byla někde cca 12% - 14%. S velikostí portfolia jsem fakticky nehýbal (do 5%), váženo přes 2-3-12M.
Mintos - neuvěřitelné a pozitivní - při uvažování celého portfolia to bylo někde okolo 12%, což je +- i to, co mi Mintos ukazuje (s klesajícím trendem). Při zvážení pouze živé části portfolia to bylo asi 19%. Zhodnocení aktuálního portfolia mi ve výpisu Mintos ukazuje okolo 16%, a i tak nějak jsem se snažil nakupovat, ale podle situace. Nějaké navýšení bude dělat výnos ze splaceného IR, možná sweetener, ... Na Mintosu jsem s portfoliem hýbal více, takže jsem volil kratší časovou základnu...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Welfio - nástroj pro P2P investory

Příspěvek od JPT » 22 led 2023, 09:18

Jan píše:
21 led 2023, 23:03

Sledujete výnos svých P2P portfolií a porovnáváte ho s očekáváním?
Já nějaké konkrétní očekávání pro jednotlivé platformy nemám. Jinak mám asi očekávání (přání) dlouhodobě minimálně 8% na ETF a u P2P asi taky tak. Zatim to nevypadá to, že by to bylo u P2P u mě celkově o moc lepší. U Bitcoinu mám víc přání než očekávání, že by se vložené prostředky mohly minimálně zpětinásobit tak do 10ti let. Začal jsem s ním ale až v roce 2021, tak nevím. Těch předpovídaných 100 000 USD za 1BTC se jaksi nekonalo a kdoví jak to s ním dopadne.

Já jsem si výkonost začal sledovat v excelu a když jsem objevil Portfolio Performance, tak to teď sleduju tam i tam i když to neni uplně pro P2P uzpůsobené. Další sledovač asi nepotřebuju. Ale kdyby se třeba @zbynhu podělil o svoji vymazlenou šablonu, tak bych ji třeba nahradil, protože já mám pro každou platformu jen 2 tabulky. Do jedné zadávám data a počítá se XIRR a do druhé pak měsíčně překopíruju výsledky. Pro některé platformy tam mám i jednoduchý graf. Někde sleduju výnosy i v částkách jinde zas celkovou hodnotu portfolia. Nemám to uplně jednotné.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Welfio - nástroj pro P2P investory

Příspěvek od Jan » 22 led 2023, 12:42

JPT píše:
22 led 2023, 09:18
Jan píše:
21 led 2023, 23:03

Sledujete výnos svých P2P portfolií a porovnáváte ho s očekáváním?
Já nějaké konkrétní očekávání pro jednotlivé platformy nemám. Jinak mám asi očekávání (přání) dlouhodobě minimálně 8% na ETF a u P2P asi taky tak. Zatim to nevypadá to, že by to bylo u P2P u mě celkově o moc lepší. U Bitcoinu mám víc přání než očekávání, že by se vložené prostředky mohly minimálně zpětinásobit tak do 10ti let. Začal jsem s ním ale až v roce 2021, tak nevím. Těch předpovídaných 100 000 USD za 1BTC se jaksi nekonalo a kdoví jak to s ním dopadne.

Já jsem si výkonost začal sledovat v excelu a když jsem objevil Portfolio Performance, tak to teď sleduju tam i tam i když to neni uplně pro P2P uzpůsobené. Další sledovač asi nepotřebuju. Ale kdyby se třeba @zbynhu podělil o svoji vymazlenou šablonu, tak bych ji třeba nahradil, protože já mám pro každou platformu jen 2 tabulky. Do jedné zadávám data a počítá se XIRR a do druhé pak měsíčně překopíruju výsledky. Pro některé platformy tam mám i jednoduchý graf. Někde sleduju výnosy i v částkách jinde zas celkovou hodnotu portfolia. Nemám to uplně jednotné.
No jo, jsi skromný. Já ne. Minimálně tedy v tomto.
8% by mě neuspokojovalo, určitě ne při současné inflaci. Navíc jsem teď zhýčkaný, že jsem si zvyknul na 16% nominálně (LM a Mintos). A cesta dolů je bolestivá. Navíc to vnímám v kontextu se začátky na P2P, kdy Delfin na Mintosu byl cca 13,5% a inflace někde jinde. A i riziko si myslím, že bývalo níže. A podmínky (aspoň na Mintosu) vstřícnější k investorům.

Ale ono mi snad teď ani nešlo o konkrétní výši, nebo obecné očekávání, ale spíš porovnání reality s očekáváním na základě konkrétních nákupů. Jak jsem psal, zarazil mě Mintos, kvůli GP, PP (kde mi defakto permanentně visí 20% živého portfolia (ale většina bude CreditStar)) jsem výnos čekal nižší a naopak u LM nevidím moc důvod, aby výnos byl skoro o 2% níže než obvyklý nominál (1% bych bral, ale 2% mi přijdou skoro moc).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Welfio - nástroj pro P2P investory

Příspěvek od JPT » 22 led 2023, 15:39

@Jan Tak samozřejmě čím víc tím líp, ale počítám (ve výpočtech/plánech) tak 8% p.a. dlouhodobě ze všecho ať nejsem pak zklamaný, ale spíš mile překvapený.

Ale nemám jen Mintos, kde mám nejvíc % p.a. z P2P. A protože sice mám v Mintosu výnos nejvyšší teď 11,13 % p.a. (přepočtené na CZK), ale taky tam mám v defaultu a to kdyby se už nesplatilo, tak je rázem výnos 6,76 %. Nechtěl jsem v Mintosu dávat všechno do těch nejvíc úročených, ale diverzifikoval jsem i do míň úročených, tak proto tam nemám výnos jak ty 16%. Taky nemám většinu v Mintosu, ale zase jsem diverzifikoval, takže celkové výnosy mám různé i podle ETF a nejvíc s nima zamával Bitcoin.

Můžu sem zas hodit update těch výnosů:
Výnosy v čase - 2023.01.22.jpg
Výnosy v čase - 2023.01.22.jpg (331.11 KiB) Zobrazeno 7486 x

V té tepelné mapě se to nepočítá v p.a. ale v TWROR ale je to celkem podobné jako p.a.
Výnosy v čase - 2023.01.22 - PP Heatmap.jpg
Výnosy v čase - 2023.01.22 - PP Heatmap.jpg (25.83 KiB) Zobrazeno 7486 x
Výnosy v čase - 2023.01.22 - PP Indicators.jpg
Výnosy v čase - 2023.01.22 - PP Indicators.jpg (19.93 KiB) Zobrazeno 7486 x
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 led 2023, 20:22

@JPT
To je celkem zdravý přístup. Takový by mi neškodil... :o/
No, já jsem diverzifikaci dost zkrouhnul. Teď spíš jedu přesný opak - investuji pouze do pár TOP poskytovatelů (notes zatím jen ElevingGroup, předtím i DelfinGroup, CreditStar (byť ten tedy teď redukuji, hlavně na LM)). A vzhledem ke GroupGuarantee pak ani v rámci LO víceméně nediverzifikuju.

Ale jak jsem psal, ani tak mi nešlo o absolutní čísla, spíš porovnání očekávaného s realitou. Prostě mě to trochu zaskočilo, na Mintosu se téměř PP, GP neprojevuje, na LM je zase výnos bez zjevné příčiny nižší... A nebo je moje zjednodušení až příliš velké/počítám to úplně blbě...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj portfolií

Příspěvek od Gixian » 23 led 2023, 11:39

Já mám v excelu sepsané všechny vklady a výběry, plus aktuální stav, a u toho ten úplně jednoduchý XIRR vzorec, který mi tu výkonost počítá.
Updatuju to jednou za měsíc, takže mám celkem přehled o historickém p.a výnosu.

Bohužel tu tabulku teď nemám po ruce, ale přibližně:

Mintos EUR - 13% když počítám že se splatí defaulty kompletně, 9% když se nesplatí nic
Mintos RUB - mínus 4% (rozhodl jsem se úplně zrušit RUB když začala invaze, což mi pohodlně smazalo 3 roky zisků)
EstateGuru - 10% když počítám že se splatí defaulty kompletně, 7% když se nesplatí nic
Moncera - 10%
Afranga - 15%
Lendermarket - 19% (nedávné kolo cashbacků mi to jednorázově dost vyhnalo)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů