Vývoj portfolií

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj portfolií

Příspěvekod Saraph » 02 led 2017, 17:18

Roční výnos -7,71 %, to si člověk skoro říká, která strana dohody je vlastně investor. :lol:

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 04 pro 2017, 22:06

blahetal píše:prijde mne to jako, ze se to bude mesic resit a rozebirat co a jak a proc, ale v zaveru nikdo nic zverejnovat nebude nebo se na to casem vyflakne :)

Tý jo, jestli máš takovou schopnost predikce i pro investice... ;o)

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 04 pro 2017, 22:07

Saraph píše:
blahetal píše:prijde mne to jako, ze se to bude mesic resit a rozebirat co a jak a proc, ale v zaveru nikdo nic zverejnovat nebude nebo se na to casem vyflakne :)

Počkej na první den v měsíci. ;)

Ehm...
Čekám, čekám x)

Mimochodem - už se to v této diskuzi (a možná i někde jinde?) řešilo - nepohrdl bych ani "daty" o rozložení portfolia...

(Pak klidně tento "příspěvek" smažte.)

EDIT: Opravy překlepů.
Naposledy upravil(a) Jan dne 05 pro 2017, 10:58, celkem upraveno 1 x.

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Saraph » 04 pro 2017, 23:50

Jan píše:
Saraph píše:

Počkej na první den v měsíci. ;)

Ehm...
Čekám, čekám x)

Mimochodem - už se to v této diskuzi (a možná i někde jinde?) řešilo - nepohrdl bych ani "daty" o rozložení portfolia...

(Pak klidně tento "příspěvek smažte")

Tehdy jsem svůj slib dodržel, ale za rok 2017 opravdu nemám nic, oč bych se chtěl podělit. Byl plný experimentování a bolestí na forexu, ovšem mimo to dost nezajímavý. Příští rok to bude o něco zajímavější, to doufám budu mít něco ke sdílení (bude-li zájem).

vyvar z ovaru
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vyvar z ovaru » 05 pro 2017, 10:39

Ja si delavam jednoduche mesicni souhrny vsech investic, tak jestli Vam to k necemu bude, muzu to sem psat:

11/2017
Mintos: 1,02%
Dividendy: 60,80$ netto

Pro zajimavost si delam i srovnani aktivne vedeneho podiloveho fondu Top Stocks a indexu SCHB.
Top Stocks: +3,12%
SCHB: +3%

Jeste tedy doplnim rozlozeni investic (dle aktualni hodnoty):
Mintos: 19%
Top Stocks: 23%
nemovitostni fond: 9%
dluhopisy: 7%
akcie: 35% (82% jsou dividendove tituly, 5% tvori ETF, 8% ciste rustove a 5% mam v rizikove spekulaci)
penzijni sporeni (akciove): 5%
stavebko: 2%
cash rezerva: 4% (tyhle 4% jdou nad ramec tech 100% investovanych, napadlo me, ze penezni rezervu taky zminim, ale uz jsem mel procentuelne rozpocitane investice :) )

Nemovitostni fond postupne rozprodavam a penize presunuju do akcii, totez se v unoru stane s dluhopisy. Snazim se mit vetsinou zainvestovano co nejvice s malou fin. rezervou na necekane vydaje a na brokerskem uctu drzim take malou cast pro pripad necekaneho propadu nejakeho titulu, abych mohl vyhodne nakoupit.

Zpět na „P2P lending diskuze“