Odesílání peněz na zahraniční účty

.
Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 62
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání peněz na zahraniční účty

Příspěvekod Saraph » 31 kvě 2017, 16:35

LuckyLuke píše:
kolibrik píše:Smim vedet proc jsi neprovedl konverzi primo na Mintosu?

- zatím jen investuji na Mintosu, výběry jsem ještě neprováděl
- vklady na eurový účet v Mintosu jsem prováděl vždy přímo - poslat tam Kč a provést konverzi u nich
- vklad na polský účet jsem provedl 2x také tímto způsobem, 1 x přímo přes RoklenFx ve zlotých
- vklad do Gruzie jsem provedl pouze 1x - poslat do Mintosu peníze v Kč, konverze na eura za 0,5%, poté konverze na GEL asi za 1%

- trochu mě odrazují ty poplatky
- zkouším teď vklady v různých měnách (TransferWise, RoklenFx)
- v budoucnosti pak otestuji výběr peněz zpět na tyto účty a uvažuji o založení běžného účtu v eurech např. ve FIO Bance a peníze z Mintosu si poslat v eurech do ČR - nechci platit poplatky za zpětnou konverzi
- RoklenFx - mi přijde i jako online směnárna, nakoupit valuty (lepší kurz než všechny klasické směnárny) a poslat si to od nich na eurový účet ve FIO Bance a pak v té bance provést výběr v eurech - ale za poplatek (0,5 % z objemu, min. 75 Kč max. 250 Kč)... to se mi také nelíbí

Určitě si pak v budoucnu EUR účet udělej. Já jej mám u Airbank. Za výběr pak bance zaplatím 25 Kč, ať vybírám 5 korun nebo 100 tisíc.

KarlosV
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Odesílání peněz na zahraniční účty

Příspěvekod KarlosV » 01 čer 2017, 00:36

Joshua píše:Já bych měl dotaz, jestli ta úspora stojí za strávený čas. Přeci jen udělat si nějakou kalkulaci různých způsobů převodů, najít nejvýhodnější možnost a pak poslat peníze... Oproti tomu jejich interní převod je sice o trochu dražší, ale okamžitý a na jedno kliknutí.

Pokud jde o vklad v EUR, nejlépe vychází Roklen, pak Transferwise a nakonec konverze přímo na Mintos.
Operace přes Roklen se da zvládnout do 24 hodin pokud už má clovek v Roklenu založeného příjemce.
Postup tedy je:
- založit Mintos jako příjemce - stačí napsat na podporu, do několika hodin ho založí a zavolají pro ověření.
- poslat CZK do Roklen
- provést konverzi do EUR a rovnou zadat příjemce Mintos
- emailem přijde potvrzení o realizaci převodu EUR na Mintos ucet
- z Mintosu se ozvou ze chtějí potvrzeni
- přeposlat potvrzeni od Roklen
- Mintos obratem peníze připíše

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 01 čer 2017, 18:02

KarlosV píše:
Joshua píše:Já bych měl dotaz, jestli ta úspora stojí za strávený čas. Přeci jen udělat si nějakou kalkulaci různých způsobů převodů, najít nejvýhodnější možnost a pak poslat peníze... Oproti tomu jejich interní převod je sice o trochu dražší, ale okamžitý a na jedno kliknutí.

Pokud jde o vklad v EUR, nejlépe vychází Roklen, pak Transferwise a nakonec konverze přímo na Mintos.
Operace přes Roklen se da zvládnout do 24 hodin pokud už má clovek v Roklenu založeného příjemce.
Postup tedy je:
- založit Mintos jako příjemce - stačí napsat na podporu, do několika hodin ho založí a zavolají pro ověření.
- poslat CZK do Roklen

- první platba mi trvala déle, druhá platba se dá zvládnout do 24 hodin, je to tak
- problem byl přes víkend, psalo mi to o chybě při kominukaci se serverem, v pondělí šlo vše OK

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 02 čer 2017, 10:39

LuckyLuke píše:
KarlosV píše:

Postup tedy je:
- poslat CZK do Roklen

- první platba mi trvala déle, druhá platba se dá zvládnout do 24 hodin, je to tak
- problem byl přes víkend, psalo mi to o chybě při kominukaci se serverem, v pondělí šlo vše OK

Nevím jak teď., ale alespoň dříve RoklenFX nebyl non-stop. Víceméně kopíroval rozšířenou pracovní dobu, odhadem 7.00-22.00, bez víkendů. Ale ty časy jsou jen odhad.

Zpět na „Transakce do/ze zahraničí“