Lendy / Saving Stream


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od Joshua » 04 lis 2017, 10:20

No, já mám na Lendy aktuálně vloženo asi 1300 liber. Zprvu jsem byl s výnosy spokojený, odpovídaly 1% měsíčně. Momentálně mám na účtu několik defaultů přes 300 dní a měsíční výnosy z této částky mám přibližně 7 liber, tedy někde na polovině, než co by měl být.

Bohužel ty procesy vymáhání jsou dost na dlouho. Změna podmínek to tam zabila, aktuálně je na tržišti 18 defaultů a tržiště je hodně nelikvidní. Osobně teď nedoporučuji vstupovat.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od doonio » 04 lis 2017, 15:11

Já mám taky na Lendy pár tisíc GBP a aktuálně mám asi 1/5 peněz nezainvestovaných, protože není z čeho vybírat...Beru jen 12% se solidní LTV a pokud možno mimo Londýn. Mám taky asi 2 úvěru v Defaultu, a jeden jsem koupil jen tak zkusmo když yž byl v defaultu,abych zjistil jak to tam funguje s těma bonusama (úvěr byl už cca 120 dní po splatnosti, ale furt se nabízel na SM, s 12% úrokem a dalších 3% za to že to bylo v Defaultu). Úvěr se splácel po malých částkách, ale včera se mi vrátila celá jistina zpět a teď už jen čekám na úroky. Jako nový investor bych tam asi nešel, není z čeho vybírat...SM je značně nelikvidní, jsou to budto nějaké 8% úvěry a nebo 10-12% úvěrý který mají měsíc do splatnosti a lidi se jich zbavuji "kdyby náhodou"
mt1.png
mt1.png (8.75 KiB) Zobrazeno 9774 x
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od Joshua » 14 lis 2017, 09:37

doonio píše:... a pokud možno mimo Londýn.
Mohu se zeptat z jakého důvodu?

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od doonio » 14 lis 2017, 10:15

Joshua píše:
doonio píše:... a pokud možno mimo Londýn.
Mohu se zeptat z jakého důvodu?
Přijde mi že Londýn je realitní bublina a ty ceny jsou totálně přestřelený a i ty samotné "valuation" jsou někdy hodně mimo mísu. Nejsem znalec na oceňování budov, ale není problém si otevřít web nějaké realitky, které v daném okolí byty prodává a porovnat ceny nemovitostí. Měl jsem teď podobnou zkušenost z FundingSecure, nemovitost s LTV nějakých 60%, ocenění na 3.2mil. Teď spadl úvěr do defaultu a nějaká jiná společnost ten téměř dokončený barák ocenila na asi jen 2.2mil. Úvěr byl cca na 1.9mil. Milion sem, milion tam... to bude asi za ty nedokončený "zlatý podlahy". Budu rád když dostanu zpět jistinu. :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

coop

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od coop » 15 lis 2017, 11:46

Ahoj, já jsem na Lendy potažmo SS cca 3 roky a stabilní výnos se pohybuje 10-11 %. Kapitál mám 8k GBP a do konce roku to zaokrouhlím na 10k. Souhlasím, že sekundární trh není to co dříve měnové riziko, to však pokrývá pořád solidní úrok.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 09 pro 2017, 12:53

Ahoj,

jsem na Lendy přes rok, vždy jsem prodával cca 2 měsíce před koncem splatnosti. Aktuálně tam mám asi 800 liber, každopádně když jsem chtěl prodat na sekundáru PBL157, tak to nejde. Půjčka byla suspendována.

Asi půjde o můj první default, což mě vůbec netěší...

Mike

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Saraph » 08 led 2018, 23:12

Co tak čtu na http://p2pindependentforum.com, nálada na Lendy je docela nic moc. Sám už se tam moc necítím jak doma a dost uvažuji o tom, že bych odtamtud peníze odsunul. Problém je, že minimálně pár stovek liber mi tam bude viset v defaultech. Některé defaulty na Lendy trvají už přes rok. 10 z mých 29 investic má zbývající dobu půjčky méně než 0 dní.

tinvest
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 32
Registrován: 17 zář 2016, 17:33
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od tinvest » 09 led 2018, 08:59

Ja z Lendy odesel uz asi pred pul rokem. Nevim jak je to ted, ale likvidita sekundaru byla tenkrat otresna, cekal jsem 3 mesice na prodani mych pujcek (po tuto dobu nevydelavaji) a to mely vsechny z nich jeste dlouho do splatnosti (120 dni+).

Jsem rad ze uz tam nejsem, o platformu min na udrzbu.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Joshua » 09 led 2018, 09:27

Já jsem ve fázi, kdy jsem cca před třičtvrtě rokem přestal reinvestovat výnosy a vše postupně vytahuji na účet. Bohužel mám velkou část portfolia více jak 100 dní po splatnosti. Vím, že bych neprodal, tak se ani nepokouším a budu se snažit tímto způsobem vytáhnout co nejvíce.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Joshua » 06 úno 2018, 18:24

Že by problémy se ztrátou investorů?
Přílohy
lendy.PNG
lendy.PNG (3.03 KiB) Zobrazeno 9309 x

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 06 úno 2018, 22:18

Je tu ještě vůbec nějaký aktivní investor na Lendy? Aktivní myslím, že tam posílá nějaké peníze a investuje do nových půjček... Já jsem ve fázi, že nové nepřikupuji, staré nechám dojet a pakuji se odsud pomale... Ten poměr Defaultů už je na mě trochu moc. Sám mám asi 20% portfolia v SUSPENDED nebo DEFAULT. Nebojím se, že to nedostanu zpět- většinou jsou to nízká LTV, ale za jak dlouho? :-D

2 roky zpátky bych na Lendy nedal dopustit, 1% měsíčně bylo super...půjčky na SM se prodali do pár hodin, teď mi tam jedna visí od nového roku a prodá se možná tak na jaře. Dneska, má už člověk značně omezené možnosti, pokud chce trochu diverzifikovat a nevybírat ty platformy který vznikly, na koleni v průběhu min. roku.
Naposledy upravil(a) doonio dne 07 úno 2018, 10:39, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Saraph » 06 úno 2018, 23:05

No tak to tedy lituji nováčků, kteří na tuto akci přistoupí. Užijí si jízdu na zbrusu nové zrezlé horské dráze s vypadávajícími šroubky.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Joshua » 07 úno 2018, 09:55

Ne ne, nejsem aktivní. Defaulty jsou jedna věc, druhá je, že si podle mě absolutně neváží peněz investorů. Místo toho, aby se soustředili na vymáhání/prodej zástavy a pracovali s kapitálem, který skrze ně někdo investoval a snažili se alespoň částečně obnovit důvěru, vlastně do toho všeho tahají nováčky a problém dál nabalují. Noví investoři budou akorát nakupující stranou pro nespokojence, kteří odchází. To je možná fajn pro nás, ale dlouhodobě to nic neřeší.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Jan » 07 úno 2018, 10:14

doonio píše:Je tu ještě vůbec nějaký aktivní investor na Lendy? Aktivní myslím, že tam posílá nějaké peníze a investuje do nových půjček... Já jsem ve fázi, že nové nepřikupuji, staré nechám dojet a pakuji se odsud pomale... Ten poměr Defaultů už je na mě trochu moc. Sám mám asi 20% portfolia v SUSPENDED nebo DEFAULT. Nebojím se, že to nedostanu zpět- většinou jsou to nízká LTV, ale za jak dlouho? :-D

2 roky zpátky bych na Lendy nedal dopustit, 1% měsíčně bylo super...půjčky na SM se prodali do pár hodin, teď mi tam jedna visí od nového roku a prodá se možná tak na jaře. Dneska, má už člověk značně omezené možnosti, pokud chce trochu diverzifikovat a nevybírat ty platformy který vznikli, na koleni v průběhu min. roku.
Nápodobně. Savingstream byla po Mintosu druhá platforma, na kterou jsem byl rozhodnut vstoupit. Pak se to začalo měnit, já už jsem tak rozhodnutý nebyl, spíš jsem se přepnul do vyčkávacího modu. Změny pokračovaly a já jsem usoudil, že bude lepší se této platformě nyní vyhnout. Je to celkem zajímavé (a smutné) jak se defakto z top-platformy stala jakási zombie...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Saraph » 07 úno 2018, 10:32

Joshua píše:Ne ne, nejsem aktivní. Defaulty jsou jedna věc, druhá je, že si podle mě absolutně neváží peněz investorů. Místo toho, aby se soustředili na vymáhání/prodej zástavy a pracovali s kapitálem, který skrze ně někdo investoval a snažili se alespoň částečně obnovit důvěru, vlastně do toho všeho tahají nováčky a problém dál nabalují. Noví investoři budou akorát nakupující stranou pro nespokojence, kteří odchází. To je možná fajn pro nás, ale dlouhodobě to nic neřeší.
Jojo, o tomhle už jsem psal na p2pindependentforum - že skoro všechny maily, které mi chodí, jsou o nových půjčkách, ale téměř vůbec nechodí maily o splacení. Je to jak kdyby svou hromádku problémů řešili tím, že ji prostě zakopají pod větší hromadu problémů.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 07 úno 2018, 10:45

Jan píše:Nápodobně. Savingstream byla po Mintosu druhá platforma, na kterou jsem byl rozhodnut vstoupit. Pak se to začalo měnit, já už jsem tak rozhodnutý nebyl, spíš jsem se přepnul do vyčkávacího modu. Změny pokračovaly a já jsem usoudil, že bude lepší se této platformě nyní vyhnout. Je to celkem zajímavé (a smutné) jak se defakto z top-platformy stala jakási zombie...
Neřekl bych Zombie....to je pro mě třeba Bonddora. Ale vidím, jak je SM teď nelikvidní, kdy se zvedaj úrokové sazby, lidi si půjčují,když jsou peníze stále ještě levné. Jak se bude platforma chovat až bude recese, to to zkolabuje úplně, asi? Nebo myslíte, že v tom má ruce Brexit, tomu bych moc velkou váhu nedával.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Jan » 07 úno 2018, 11:09

doonio píše:
Jan píše:Nápodobně. Savingstream byla po Mintosu druhá platforma, na kterou jsem byl rozhodnut vstoupit. Pak se to začalo měnit, já už jsem tak rozhodnutý nebyl, spíš jsem se přepnul do vyčkávacího modu. Změny pokračovaly a já jsem usoudil, že bude lepší se této platformě nyní vyhnout. Je to celkem zajímavé (a smutné) jak se defakto z top-platformy stala jakási zombie...
Neřekl bych Zombie....to je pro mě třeba Bonddora. Ale vidím, jak je SM teď nelikvidní, kdy se zvedaj úrokové sazby, lidi si půjčují,když jsou peníze stále ještě levné. Jak se bude platforma chovat až bude recese, to to zkolabuje úplně, asi? Nebo myslíte, že v tom má ruce Brexit, tomu bych moc velkou váhu nedával.
Nevím, jestli to už není jen slovíčkaření. Pro mě zombie = neživotaschopný. Často jsem to používal pro Zonky. A přijde mi to dost podobný, většina lidí se z obou portálů stahuje. Což z Lendy asi nejde moc rychle :o/.
Koneckonců se stačí podívat sem: viewtopic.php?f=40&t=150 a vlastně i sem viewtopic.php?f=40&t=158&p=3539#p3539.

Ale to je tak, když člověk jako srovnávací etalon používá Mintos.
Já už se o Lendy moc nezajímám, ale nyní pro mě teď představuje platformu v trochu problematické měně GBP (hlavně asi kvůli Brexitu), s nižšímy výnosy (ani nevím, kolik teď jsou... 10%? nebo míň?), bez (respektive s nelikvidním) SM a vysokým poměrem defaultů, což vede k problémům při vystupování z platformy.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 14 bře 2018, 19:16

Objevil jsem zajímavý článek od @Joshua, týkající se právě aktuální situace na Lendy a vesměs se s ním stotožňuji. Sekundár stojí za prd, likvidita nulová, docela hodně se navýšil poměr DEFAULT půjček. Pro mě je čas sbalit si fidlátka a jít zase o dům dál, takže za mě určitě nedoporučuji pro nové investory sem vstupovat.
Již tam mám 4 defaulty a 2 suspended úvěry, zbytek nechávám pomale doběhnout a kde cítím trochu problém, tak prodávám na sekundáru (tzn. bez naběhlých úroků)

https://hoopoo.cz/lendy-me-trapi-uvery- ... platnosti/
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Joshua » 19 bře 2018, 13:33

U jednoho z mých úvěrů, který je téměř 500 dní po splatnosti (PBL094) v nedávné době probíhalo hlasování investorů. Uvěr byl 3,25 mil liber, přičemž zástava tvořila částku 5 mil liber a LTV 65%. Investoři v anketě rozhodli o uskutečnění prodeje za 2 mil liber - viz obrázek.

Z toho mám docela smíšené pocity. Když začnu kladně, mám radost, že se věci trochu hýbou a investoři mají své slovo. Jinak je tu frustrace z toho, že na Lendy není problém narazit na úvěry, jejichž jistina je i 2,5x nadhodnocena :x . Nezaregistroval jsem, zda už v minulosti nějaká hlasování proběhla, nebo je toto první případ, proto to sem dávám.

Za sebe si škrtám první default na lendy, ztráta 40%.
Přílohy
voting-lendy.PNG
voting-lendy.PNG (17.58 KiB) Zobrazeno 8796 x

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Jan » 19 bře 2018, 14:31

Joshua píše:U jednoho z mých úvěrů, který je téměř 500 dní po splatnosti (PBL094) v nedávné době probíhalo hlasování investorů. Uvěr byl 3,25 mil liber, přičemž zástava tvořila částku 5 mil liber a LTV 65%. Investoři v anketě rozhodli o uskutečnění prodeje za 2 mil liber - viz obrázek.

Z toho mám docela smíšené pocity. Když začnu kladně, mám radost, že se věci trochu hýbou a investoři mají své slovo. Jinak je tu frustrace z toho, že na Lendy není problém narazit na úvěry, jejichž jistina je i 2,5x nadhodnocena. Nezaregistroval jsem, zda už v minulosti nějaká hlasování proběhla, nebo je toto první případ, proto to sem dávám.

Za sebe si škrtám první default na lendy, ztráta 40%.
Tý jo... To vypadá na sebevraždu portálu v přímém přenosu :o/. Kdyby nic jiného, tak jako precedens je to hrůzostrašné.
By mě skoro zajímalo co se stalo v mezifázi mezi špičkovou P2P platformu a P2P platformou na odpis...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti