Lendy / Saving Stream


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
InvestItIn
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2017, 19:17
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od InvestItIn » 26 úno 2017, 19:21

Wanted to share my Saving Stream review:
Chtěl podělit o své Saving Stream recenzi:
https://www.investitin.com/saving-strea ... -analysis/

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 01 bře 2017, 19:10

Dobrý den,
všimnul jsem si, že u available loans se objevila nová kolonka interest status.

IOA- interest on account
IA- Interest accruing. Interest is only payable if enough capital is received.
SBL- serviced by Lendy

Co přesně znamená IA ? Úrok se hromadí, ale fyzicky ho na účtu neuvidím ?
U SBL také netuším, jestli se úrok bude měsíčně připisovat...

Díky za objasnění.

Mike

Jirka

Re: Investoři

Příspěvek od Jirka » 02 bře 2017, 10:28

Nová pravidla pro Saving Stream platná od 1. března 2017 jsou k prostudování v tomto dokumentu:

https://savingstream.co.uk/documents/OV ... POLICY.pdf

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 10 bře 2017, 22:59

ted nemam na SS zadne penize
ale s touto Revolut novinkou
http://revolutapp.tumblr.com/post/15693 ... t-accounts

by to mohlo jit vybirat obejitim TW, ne? Primo na "svuj" GB account v GB? -> met ty GBP na karte k dispozici... :?:

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 11 bře 2017, 08:49

blablon píše:by to mohlo jit vybirat obejitim TW, ne? Primo na "svuj" GB account v GB? -> met ty GBP na karte k dispozici... :?:
Myslím že tak jednoduché to nebude, koukal jsem na svůj GBP účet u Revolutu a příjde mi to jako jen nějaký sběrný účet, že musíš zadat referenci platby nebo něco, jak to oni na tom jejich sběrným GBP účtě spárují s tvým jménem a tady je problém, ani né tak při posílání peněz do SS, MT,FS, apod. ale při výběru, třeba u SS mi řekli že je to plně autoamtizovaný a oni už do těch odchozích plateb nezasahují, nemůžou tam nic vložit, žádnou referenci platby, apod.(kterou normální angličan s normálním GBP účtem nepotřebu), ale my když máme ten sběrný učet u Revolutu to budeme potřebovat, aby identifikovali tvojí platbu, takže tudy asi cesta při výběru GBP s SS nepovede. Toť aspoň můj názor, zajímalo by mne ale jestli už to někdo zkoušel a třeba se to nějak povedlo?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 11 bře 2017, 16:46

tak pokud na SS nejde u "vnitrostatniho vyberu" vlozit reference platby tak neni o cem, nepujde to. Ja jsem to prave nevedel, nemam ted na SS penize, abych si na to klikl a podival se jak to tam presne vypada, bez penez na ucte na VYBER v menu kliknout nejde...,
skoda... :-)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 11 bře 2017, 19:19

blablon píše:ted nemam na SS zadne penize
ale s touto Revolut novinkou
http://revolutapp.tumblr.com/post/15693 ... t-accounts

by to mohlo jit vybirat obejitim TW, ne? Primo na "svuj" GB account v GB? -> met ty GBP na karte k dispozici... :?:
Myšlenka je zajímavá, ale nelíbí se mi, že je to celé jen na mobilní aplikaci. Trošku jsem se rozhlížel po recenzích a vypadá to, že někdo je spokojen a někdo ne. Drtivá většina názorů na Trustpilotu je od lidí, co napsali právě 1 recenzi, takže se dá spekulovat, jestli ty všechny účty (nebo alespoň výraznou část z nich) nezaložili právě lidi spjatí s Revolutem.

Ta německá banka, o které jsme se tu kdysi bavili, ta se mi líbila, ovšem tam si Češi nemohli úplně snadno založit účet.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 11 bře 2017, 19:31

Já jsem Revolut zavrhl a zatím jsem nenašel vhodnější alternativu než TW, který Vás taky sice obere trochu na kurzu a je tam poplatek 1% při převodu do CZK, ale nic lepšího asi teď není.

Měl bych dotaz do pléna:
SS posílá úroky již očištěné o anglickou daň? Protože ať koukám jak koukám, při zaslání úroků za měsíc únor mám u všech 100GBP půjček úrok 0.92GBP, což by ale při úroku 12% pa. mělo dát rovné procento za měsíc a tedy 1GBP. Nebo jsem něco přehlédl?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 11 bře 2017, 21:26

doonio píše: SS posílá úroky již očištěné o anglickou daň? Protože ať koukám jak koukám, při zaslání úroků za měsíc únor mám u všech 100GBP půjček úrok 0.92GBP, což by ale při úroku 12% pa. mělo dát rovné procento za měsíc a tedy 1GBP. Nebo jsem něco přehlédl?
Na SS si investoři musí daně platit sami (viz bod 9.5 z https://savingstream.co.uk/terms).

Únor očividně nebyl na SS horší jen pro mě. Taky jsem měl jen něco málo přes 0,9 %, kdežto předchozí 2 měsíce jsem napočítal 1,02 %. Nevím, co se stalo, ale snad se to nebude opakovat.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 11 bře 2017, 22:32

Taky jsem měl jen něco málo přes 0,9 %, kdežto předchozí 2 měsíce jsem napočítal 1,02 %. Nevím, co se stalo, ale snad se to nebude opakovat.
Ano, máš pravdu...předchozí měsíce jsem také měl většinou 1.02%,ale únor měl o trochu méně, né kvůli nějaké dani, ale protože bylo v únoru jen 28 dní :-D.
Naposledy upravil(a) doonio dne 12 bře 2017, 09:18, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 11 bře 2017, 22:55

doonio píše:únor měl o trochu méně né kvůli nějaké dani, ale protože bylo v únoru jen 28 dní
A jo, to bude ten důvod. Předtím jsem si neuvědomil, že oni vlastně neslibují 1 % měsíčně, ale 12 % ročně. Tady je vidět ten rozdíl.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 12 bře 2017, 11:47

Únor byl kratší, ale přesto si myslím, že ty výnosy budou nadále kolísat více, než do teď. U půjček v prodlení 90 dní+ se úrok přičte jednorázově až po zaplacení dluhu. Je tomu tak v důsledku nových pravidel, která postoval Jirka o pár příspěvků dříve.

Hanniba1Lecterr

Re: Investoři

Příspěvek od Hanniba1Lecterr » 17 bře 2017, 08:39

ja musim povedat ze som s Revolutom velmi spokojny, sice raz sa mi stalo ze mi nepripisali platbu ale po komunikacii so supportom to hned napravili / aj ked ten support maju riadne pretazeny :/

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 17 bře 2017, 10:39

Hanniba1Lecterr píše:ja musim povedat ze som s Revolutom velmi spokojny, sice raz sa mi stalo ze mi nepripisali platbu ale po komunikacii so supportom to hned napravili / aj ked ten support maju riadne pretazeny :/
nemůžeš zkusit výběr, osobně si myslím že to neprojde, protože Revolut má ten účet jen jeden,tzv. sběrný a rozděluje ty příchozí platby podle unikátního "reference number", ale tohle reference number ti zase nechtějí připsat k platbě výběru na straně SavingStream, jaký jsi měl kurz?Nebo předpokládám ž jsi tam poslal EUR, nebo CZK a podle toho jejich interního mechanizmu překonvertoval ihned do GBP?
Naposledy upravil(a) doonio dne 19 bře 2017, 16:41, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Hanniba1Lecterr

Re: Investoři

Příspěvek od Hanniba1Lecterr » 17 bře 2017, 10:42

Mozem skusit, ale nemas tam len refference number, ja tam mam otvoreny original uk ucet tak by to malo prist bez problemu.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 17 bře 2017, 12:47

Hanniba1Lecterr píše:Mozem skusit, ale nemas tam len refference number, ja tam mam otvoreny original uk ucet tak by to malo prist bez problemu.
No pokud tam máš účet u nějaké banky (Loyds,Barclay,apod..) tak to je v pohodě, to ti projde vždy(i když prvně musíš z toho účtu poslat nějaký deposit) aby si ten tvůj účet autorizovali a povolili na něj zpětný platby v podobě výběru z SS. Mě jde ale o to jestli, pokud člověk používá Revolut pro deposit do SS, jestli to nějak jde zvládnout u pro výběr z SS->Revolut a tohle si myslím že nejde. ;)
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Hanniba1Lecterr

Re: Investoři

Příspěvek od Hanniba1Lecterr » 19 bře 2017, 14:12

Presno to ti hovorim ze ide, v tom revolute si dokazes zalozit vlastny original UK ucet, mas vlastne cislo uctu, ziadne referal kody netreba zadavat

Hanniba1Lecterr

Re: Investoři

Příspěvek od Hanniba1Lecterr » 19 bře 2017, 14:14

vytvori ti to ucet v barclays , ja mam sort code 23-69-72

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 29 bře 2017, 18:00

Hanniba1Lecterr píše:Presno to ti hovorim ze ide, v tom revolute si dokazes zalozit vlastny original UK ucet, mas vlastne cislo uctu, ziadne referal kody netreba zadavat
Já ti nevím, ale mě to nějak nefunguje, nebo si nejsem jist jestli se chápeme vzájemně. Minulý týden mi v Revolutu konečně akceptovali můj deposit ve výši 100EUR, hned jsem si 50EUR převedl do GBP(43,19) a poslal do SavingStreamu, cca po 2 dnech mi tam ty peníze přišli. Dosud je to zatím v pohodě a Revolut mi příjde ještě o chlup lepší a rychlejší než TransferWise při převodu na anglické platformy.
Ale co se týče výběru ze SS zpět do Revolutu, tak to mě prostě nejde. V záložce "UK withdrawal" se mi objevilo nové "4-číslí účtu", na který si přeji zaslat prostředky, ale to 4-číslí neodpovídá GBP účtu, který mám uvedený v Revolut app(Bank Account details->GBP->Local). Navíc mě stále příjde že ten Revolut účet je sběrný, když tam nahoře je v růžovém zvýraznění napsáno abych nezapoměl uvést "reference". Jinak mám GBP účet v Revolutu u Lloyds Bank a sort code 30-80-12.

Používáte i někdo jiný Revolut, nebo jsme zatím jen my dva takoví průkopníci?

A o co mě jde.... stále nechápu, jak se ti podařilo vybrat peníze ze SS zpět do Revolutu, to 4-číslí v záložce výběrů ti souhlasí s 4-číslím toho účtu v Revolutu? Klidně mě napiš SZ, to by mě hrozně zajímalo...ať tu nespamujeme zbytečně tuto diskuzi. Díky
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2016, 00:42
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od mullah » 29 bře 2017, 22:54

doonio píše:
Hanniba1Lecterr píše:Presno to ti hovorim ze ide, v tom revolute si dokazes zalozit vlastny original UK ucet, mas vlastne cislo uctu, ziadne referal kody netreba zadavat
Já ti nevím, ale mě to nějak nefunguje, nebo si nejsem jist jestli se chápeme vzájemně. Minulý týden mi v Revolutu konečně akceptovali můj deposit ve výši 100EUR, hned jsem si 50EUR převedl do GBP(43,19) a poslal do SavingStreamu, cca po 2 dnech mi tam ty peníze přišli. Dosud je to zatím v pohodě a Revolut mi příjde ještě o chlup lepší a rychlejší než TransferWise při převodu na anglické platformy.
Ale co se týče výběru ze SS zpět do Revolutu, tak to mě prostě nejde. V záložce "UK withdrawal" se mi objevilo nové "4-číslí účtu", na který si přeji zaslat prostředky, ale to 4-číslí neodpovídá GBP účtu, který mám uvedený v Revolut app(Bank Account details->GBP->Local). Navíc mě stále příjde že ten Revolut účet je sběrný, když tam nahoře je v růžovém zvýraznění napsáno abych nezapoměl uvést "reference". Jinak mám GBP účet v Revolutu u Lloyds Bank a sort code 30-80-12.

Používáte i někdo jiný Revolut, nebo jsme zatím jen my dva takoví průkopníci?

A o co mě jde.... stále nechápu, jak se ti podařilo vybrat peníze ze SS zpět do Revolutu, to 4-číslí v záložce výběrů ti souhlasí s 4-číslím toho účtu v Revolutu? Klidně mě napiš SZ, to by mě hrozně zajímalo...ať tu nespamujeme zbytečně tuto diskuzi. Díky
Ono to je takto. Ked Revolut tuto sluzbu poprve spustil naozaj ponukal pre kazdeho vlastne cislo uctu a "sort code". Akurat bolo treba si to aktivovat v aplikacii a suhlasit so zmenenymi obchodnymi podmienkami. No a ja blbec som to vtedy nespravil, lebo som si myslel ze vsak mam cas, mozem to urobit kedykolvek. No a potom ked som sa k tomu chcel vratit, tak ta moznost uz v aplikacii nebola, a momentalne mam vsetko po starom - cize pre vklady cislo uctu, sort code a reference. Pisal som na ich podporu, tak mi povedali ze momentalne individualne cisla uctu su dostupne len pre rezidentov UK, a ze vraj pracuju na tom, aby to bolo pristupne aj pre ostatnych. Mne to pride tak, ze Revolut spustil nieco, co zjavne nemal uplne formalne podchytene, a potom museli z toho vycuvat.. a to nie prvy krat sa nieco podobne u nich stalo.
@Hanniba1Lecterr - podla toho co pises, tak Ty si to stihol aktivovat, ze ? A stale Ti to funguje ?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů