Lendy-investoři

.
web: www.lendy.co.uk
Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvekod Joshua » 04 lis 2017, 10:20

No, já mám na Lendy aktuálně vloženo asi 1300 liber. Zprvu jsem byl s výnosy spokojený, odpovídaly 1% měsíčně. Momentálně mám na účtu několik defaultů přes 300 dní a měsíční výnosy z této částky mám přibližně 7 liber, tedy někde na polovině, než co by měl být.

Bohužel ty procesy vymáhání jsou dost na dlouho. Změna podmínek to tam zabila, aktuálně je na tržišti 18 defaultů a tržiště je hodně nelikvidní. Osobně teď nedoporučuji vstupovat.
O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doonio » 04 lis 2017, 15:11

Já mám taky na Lendy pár tisíc GBP a aktuálně mám asi 1/5 peněz nezainvestovaných, protože není z čeho vybírat...Beru jen 12% se solidní LTV a pokud možno mimo Londýn. Mám taky asi 2 úvěru v Defaultu, a jeden jsem koupil jen tak zkusmo když yž byl v defaultu,abych zjistil jak to tam funguje s těma bonusama (úvěr byl už cca 120 dní po splatnosti, ale furt se nabízel na SM, s 12% úrokem a dalších 3% za to že to bylo v Defaultu). Úvěr se splácel po malých částkách, ale včera se mi vrátila celá jistina zpět a teď už jen čekám na úroky. Jako nový investor bych tam asi nešel, není z čeho vybírat...SM je značně nelikvidní, jsou to budto nějaké 8% úvěry a nebo 10-12% úvěrý který mají měsíc do splatnosti a lidi se jich zbavuji "kdyby náhodou"
mt1.png
mt1.png (17.61 KiB) Zobrazeno 151 x

Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 14 lis 2017, 09:37

doonio píše:... a pokud možno mimo Londýn.

Mohu se zeptat z jakého důvodu?
O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doonio » 14 lis 2017, 10:15

Joshua píše:
doonio píše:... a pokud možno mimo Londýn.

Mohu se zeptat z jakého důvodu?

Přijde mi že Londýn je realitní bublina a ty ceny jsou totálně přestřelený a i ty samotné "valuation" jsou někdy hodně mimo mísu. Nejsem znalec na oceňování budov, ale není problém si otevřít web nějaké realitky, které v daném okolí byty prodává a porovnat ceny nemovitostí. Měl jsem teď podobnou zkušenost z FundingSecure, nemovitost s LTV nějakých 60%, ocenění na 3.2mil. Teď spadl úvěr do defaultu a nějaká jiná společnost ten téměř dokončený barák ocenila na asi jen 2.2mil. Úvěr byl cca na 1.9mil. Milion sem, milion tam... to bude asi za ty nedokončený "zlatý podlahy". Budu rád když dostanu zpět jistinu. :-D

coop

Příspěvekod coop » 15 lis 2017, 11:46

Ahoj, já jsem na Lendy potažmo SS cca 3 roky a stabilní výnos se pohybuje 10-11 %. Kapitál mám 8k GBP a do konce roku to zaokrouhlím na 10k. Souhlasím, že sekundární trh není to co dříve měnové riziko, to však pokrývá pořád solidní úrok.

Mirinda78
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mirinda78 » 09 pro 2017, 12:53

Ahoj,

jsem na Lendy přes rok, vždy jsem prodával cca 2 měsíce před koncem splatnosti. Aktuálně tam mám asi 800 liber, každopádně když jsem chtěl prodat na sekundáru PBL157, tak to nejde. Půjčka byla suspendována.

Asi půjde o můj první default, což mě vůbec netěší...

Mike

Zpět na „Lendy / Saving Stream“