Twino


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 dub 2018, 22:53

Ja dnes definitivne ukoncil Twino a uzavrel ucet. Minuly tyden mi dobehly posledni pujcky. Ucet se zavira pres technickou podporu, kdyby to nekoho zajimalo.

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2017, 10:10
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od Bubák » 09 dub 2018, 23:52

A důvod? Daří se mi tam vyzobávat 11 % PG/BB se splatnostní do měsíce, občase se povede i 12 %. Průměrná splatnost celého portfolia se pořád snižuje, aktuálně lehce pod 3 měsíce. To mi nezní jako průšvih, pořád lepší než Lendy nebo Funding Secure a alespoň trochu diverzifikace k Mintosu... nebo mi něco uniká? Resp. co mi uniká? :)

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od doonio » 10 dub 2018, 08:17

Já jsem s Twinem taky max. spokojen, vše šlape jak má, a líbí se aktuální délka půjček (1.měsíc), je to sice více starání, skoro každý den tam kouknout jestli něco nepřibilo (AI nefunguje optimálně). Mě se daří vyzobávat každý týden 12%, takže mám ještě stále solidní úrok 12.9% a kdyby se něco posr****, tak měsíc není zas tak dlouhá doba na to to všechno dostat odtud.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 dub 2018, 09:53

AI mi fungoval tak podivne, musel jsem casto umistovat pujcky rucne. Velka spousta pujcek mi padala do toho jejich Buyback - PG nebo jak to bylo. Takze jsem to presoupl vse na Mintos a nemusim se o nic starat. Pokud jste spokojeni, tak je to jen dobre. Ja mel na Twinu stejne jen zlomek financi. Ukoncil jsem uz driv i Swapper a Zlty melon.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od doonio » 11 dub 2018, 20:26

vyvar z ovaru píše:Velka spousta pujcek mi padala do toho jejich Buyback - PG nebo jak to bylo. Takze jsem to presoupl vse na Mintos a nemusim se o nic starat.
Mintos je kolos a udává trend P2P, o tom žádná. Ale přeci jen trochu diverzifikace se mě líbí. To že ti padají ty jejich PG půjčky do buybacku a stanou se neprodejnými na sekundáru bereš jako negativum? Já bych byl za to rád, pokud bych měl 12% jistejch na dalších 24měsíců..je pravdou že těch 12% PG už nejsou, ale moje strategie je tedkomc krátkodobé půjčky a ty 1m s 12% mě maximálně vyhovují.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od Nikituska » 03 říj 2018, 19:20

Taky vám teď vyskočil formulář “Provide financial information”? Toto jsem přece vyplňovala při registraci, dávno tyto údaje mají a nechápu, proč s tím teď zass otravují a přeskočit to nejde...

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od tomaso1980 » 22 pro 2018, 00:09

Je Twino dobrá alternativa k Mintosu? Uvažuji o tom, že bych si to založil, samozřejmě jenom jako doplněk, kvůli diverzifikaci..Díky

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 26 pro 2018, 12:53

tomaso1980 píše:
22 pro 2018, 00:09
Je Twino dobrá alternativa k Mintosu? Uvažuji o tom, že bych si to založil, samozřejmě jenom jako doplněk, kvůli diverzifikaci..Díky
Diverzifikace nikdy není na škodu. ;)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od Saraph » 26 pro 2018, 19:46

tomaso1980 píše:
22 pro 2018, 00:09
Je Twino dobrá alternativa k Mintosu? Uvažuji o tom, že bych si to založil, samozřejmě jenom jako doplněk, kvůli diverzifikaci..Díky
Já bych řekl, že ani moc ne. V minulosti jsem na Twinu byl, primárně z tohoto důvodu, ale pak jsem odešel kvůli nepříjemným novinkám na platformě a snižování úroků. Myslím si, že kdyby poskytovatelé na Mintosu měli takové problémy, že by to ohrozilo celou platformu, Twino by se nejspíš koupalo ve stejné vodě.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od ch4 » 10 úno 2019, 00:08

CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od zbynhu » 10 úno 2019, 09:02

ch4 píše:
10 úno 2019, 00:08
Ne moc dobre zpravy http://explorep2p.com/twino-update/
Na Twinu nejsem, ale komentář od explorep2p je velmi výstižný a vztažitelný i na další platformy.
Nakonec i s tím přidáváním no name poskytovatelů bez historie na Mintos mají pravdu. Vždyť Twino byl pár let zpět leader celého p2p...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Skejwi
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 413
Registrován: 03 zář 2016, 15:31
Reputace: 721
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od Skejwi » 03 dub 2019, 15:48

Tenhle článek mě popravdě rozpohyboval znova se prohrabat našimi P2P investicemi a začít se kompletně stahovat z Twina. Zároveň jsem upravil strukturu investic na Mintosu, aby to zohledňovalo nejen rating nebankovek od Mintosu (což jsme měli už dřív), ale také rating od exploreP2P – někdy se docela liší. Kdyžtak si to čekněte taky, docela zajímavé.

Obrázek
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - zkušenosti

Příspěvek od Nikituska » 28 kvě 2019, 11:29

Chápete smysl toho cashbacku? Proč bych měla kupovat úvěr s 8% p.a. + 1% cashackem, když se dají sehnat 11 % p.a.?

Počítala jsem si v Excelu 8 % p.a. + 1% hned vs. 11 % p.a. a po 4. měsíci se to vyrovná a pak už je to ve prospěch 11 % p.a.

Smysl by tedy měly jen úvěry do 3 měsíců (akce je na 12+) a je otázkou, jestli by i přesto ten minirozdíl stál za prakticky nulovou likviditu (8 % p.a. a ještě PG snad nikdo na sekundátu nakoupí)...

Pokud toto je záminka pro vyřazení všeho nad 8 % p.a., tak papa Twino :|

Uživatelský avatar
pager
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 424
Registrován: 21 črc 2019, 21:31
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - zkušenosti

Příspěvek od pager » 26 lis 2019, 07:46

We are constantly working towards new business initiatives, synergies across internal processes and efficiency solutions to continuously increase TWINO Investment platform’s competitiveness and our investors experience. Recently, we have been busy analyzing TWINO BuyBack Guarantee and have decided to adjust it by changing the day of buyback from 31DPD (days past due) to 61DPD. This means that TWINO will buy back the claim no later than on the 61st day of delay if the principal amount of the loan is delayed for more than 60 days.

Our decision has been made based on following findings:

-


The debt collection efficiency after 31DPD has increased, as a result of improved internal debt collection processes. This means that a significant part of delayed loans is still repaid by the borrowers after the 31DPD;

-


With improvements in efficiency of our debt collection efforts past 31DPD, the loan sales to external parties across most of the products now mostly take place past 61DPD.

Therefore, we see this as the next logical step to align our debt collection strategy with the functionality of our BuyBack Guarantee. It is important to note that TWINO is paying interest to investors for each of the delay days; hence also after this change your returns will remain as high as ever.

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - zkušenosti

Příspěvek od Nikituska » 18 pro 2019, 15:02

Twino zveřejnilo Financial Statement za rok 2018 a vypadá to, že vstalo z mrtvých...
https://www.twino.eu/files/TWINO_FS_2018_APS-en.pdf

Gross profit (2017 / 2018):
19 951 599 / 29 578 196

Profit or loss before corporate income tax (2017 / 2018):
− 12 449 981 / + 3 796 866

Profit or loss for the reporting period (2017 / 2018):
− 12 592 072 / + 3 662 868


Přiznaný a zdaněný zisk bude použit na úhradu ztrát z minulých období - "The Company earned a profit of EUR 3,662,868 for the reporting period, and this profit will be used to cover the accumulated loss." "Corporate income tax 133 998"

Odkupují zpět své dluhopisy - "In April 2019, the Company repurchased all the existing bonds from bondholders and will proceed with the bond redemption process."


Ještě mít tak vrátit úroky pro ivestory nad 12 % p.a. :cry:

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino

Příspěvek od doonio » 03 črc 2020, 10:53

Docela mě překvapuje, že tu není nějak víc diskuze na téma Twino, je tam kromě mě ještě někdo aktivní?
Já jsem čekal, že po průserech na Mintosu a zavedení totálně neprůhledného systému "PendingPayments", bude většina investoru nakrklých a bude hledat alternativy, nějak jsem se přepočítal, většina lidí to nějak překousla, suspended LO se oznamují skoro každý týden, ale na Twino se nějak noví investoři nehrnou, nevíte proč?
Příjde mi, že pokud měli nějaké problémy s Covidem, tak to dobře ututlaly, a nebo to zvládly a nijak extra je to neovlivnilo a jedou dál..
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino

Příspěvek od Nikituska » 03 črc 2020, 11:05

Také tam jsem, ale nikdo nemůže vědět, jestli se s tím opravdu úspěšně poprali. Jejich poslední výsledky ještě před covidem byly po dlouhé době pozitivní, ale od té doby vlastně nevíme vůbec nic. Třeba jsou 1 týden/měsíc od krachu, třeba taky ne, nikdo vlastně nic neví a příjde mi až podezřelé, jak dobře to zvládají. Jejich trhy jsou nově zregulované Polsko a propadem měn a ropy zdecimované Rusko a Kazachstán – to mi fakt smrdí... Všichni víme, jak "fungují" PL + RU + KZ originátoři na Mintosu...

Mně je asi těžké se zavděčit… Nefungují = jsou to gauneři, fungují = jsou to asi gauneři :D

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino

Příspěvek od doonio » 03 črc 2020, 11:35

Nikituska píše:
03 črc 2020, 11:05
Také tam jsem, ale nikdo nemůže vědět, jestli se s tím opravdu úspěšně poprali. Jejich poslední výsledky ještě před covidem byly po dlouhé době pozitivní, ale od té doby vlastně nevíme vůbec nic. Třeba jsou 1 týden/měsíc od krachu, třeba taky ne, nikdo vlastně nic neví a příjde mi až podezřelé, jak dobře to zvládají. Jejich trhy jsou nově zregulované Polsko a propadem měn a ropy zdecimované Rusko a Kazachstán – to mi fakt smrdí... Všichni víme, jak "fungují" PL + RU + KZ originátoři na Mintosu...

Mně je asi těžké se zavděčit… Nefungují = jsou to gauneři, fungují = jsou to asi gauneři :D
To mě na tom taky právě udivuje, na Mintosu mají nejrůznější moratoria, jak píšeš LO padají jak švestky jedna za druhou. I tu se Mintos vcelku dost aktivně řeší. A Twino ani nezaškobrtlo, nic, taky diskuze je vcelku mrtvá, ale chápu, nemáme moc o čem, úroky chodí, jen je to fakt zvláštní to "ticho".
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů